Kwietne misy upiększą rynek

Maksym Pięta

Kwietne misy upiększą rynek

Foto: Maksym Pięta
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Niemal trzydzieści donic z pelargoniami pojawiło się w ostatnich dniach na słupach i latarniach wokół sławkowskiego rynku. To efekt kolejnych już działań, których celem jest poprawa estetyki przestrzeni publicznej w centralnej części miasta.

Donice montowane na ulicznych latarniach spotkać można nie tylko w miastach zachodniej Europy, ale też coraz częściej w Polsce. Specjalny materiał z którego są wykonane i konstrukcja samej misy sprawiają, że kwiaty mogą cieszyć oko aż do jesieni. – To kolejna inicjatywa realizowana przez nas po przejęciu przez urząd miasta zadań związanych z utrzymaniem zieleni i powołaniem specjalnego zespołu. Wybierając gatunek roślin kierowaliśmy się jego zdolnościami przystosowania się do miejskich warunków i atrakcyjnym wyglądem. Wybór padł na pelargonię bluszczolistną kaskadową, której towarzyszyć będą inne gatunki – informuje Maksym Pięta, pełnomocnik burmistrza do spraw ochrony środowiska.

Donice posiadają specjalną konstrukcję z podwójnym dnem i kratką. Dzięki temu wyeliminowane ma zostać ryzyko gnicia. Kwiaty wkrótce zaczną się rozrastać i wypełnią całą misę. W efekcie w krótkim czasie powstanie kwitnąca ponad głowami przechodniów, kwietna dekoracja. Ukwiecenie rynku donicami kosztowało niecałe 14 tys. zł.

 


foto: Maksym Pięta

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop