Trzy dni rozmów o gospodarce

Rafał Adamczyk

Trzy dni rozmów o gospodarce

Foto: Rafał Adamczyk
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Ponad 12 tys. uczestników wzięło udział w obradach jedenastej edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który odbywał się od 13 do 15 maja w Katowicach. W czasie trzydniowego wydarzenia zorganizowanych zostało ponad 150 sesji poświęconych tematyce związanej z biznesem i gospodarką.

Inauguracyjna sesja poświęcona była relacjom pomiędzy wyzwaniom społecznym a mechanizmami gospodarki rynkowej w ujęciu europejskim. W kolejnych sesjach poruszano między innymi zagadnienia ochrony klimatu, transportu kolejowego pomiędzy Starym Kontynentem i Azją czy roli Polski w Europie.

- Starannie, w szerokim gronie wypracowana agenda Europejskiego Kongresu Gospodarczego obejmuje całe spektrum tematów – od niezwykle ważnych w tym roku pytań o nową wizję Europy czy konkurencyjność jej gospodarki – poprzez międzynarodową współpracę gospodarczą, wpływ najnowszych technologii na nasze życie aż po specyficzne problemy sektorów gospodarki i branż przemysłowych – podkreśla Wojciech Kuśpik, prezes zarządu Polskiego Towarzystwa Wspierania Przedsiębiorczości i inicjator kongresu.

Głównym wydarzeniem towarzyszącym EKG były European Starts-up Days, których głównym celem jest kojarzenie i łączenie nowych oraz dojrzałych biznesów.

- Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach to przestrzeń dla wymiany doświadczeń, idei i inspiracji. To również czas wielu rozmów i bezpośrednich spotkań z osobami mającymi wpływ na naszą rzeczywistość. Podczas spotkania z dr. Janem Olbrychtem miałem okazję rozmawiać o przyszłym budżecie Unii Europejskiej. Szczególne znaczenie będzie miało w nim wspieranie inwestycji samorządów służących ochronie klimatu oraz rozwojowi obszarów metropolitalnych i miast – mówi burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk.

 

Foto: Rafał Adamczyk

Foto: mat. prasowe

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop