Ladislav Žatecký

{[description]}

Ladislav Žatecký

W 1990 roku został Burmistrzem Miasta Slavkov u Brna. Urodził się w 1933 roku w wielodzietnej rodzinie – miał pięcioro młodszego rodzeństwa. Data przyznania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Sławkowa - 21.10.2004 r.

Po ukończeniu szkoły podstawowej przyjęty został do gimnazjum, jednak z przyczyn materialnych nie mógł kontynuować nauki. Rozpoczął pracę w zakładach tekstylnych, ukończył szkołę zawodową, zdał egzamin maturalny. Studiował na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu w Brnie, po ukończeniu którego otrzymał tytuł magistra. Pięć lat pracował w szkole w Ostrawie, po czym wrócił do miejsca urodzenia – miejscowości w pobliżu Slavkova u Brna, gdzie został nauczycielem fizyki w gimnazjum. Po 1968 roku został zmuszony do odejścia ze szkoły, pracował w zakładach metalowych oraz tekstylnych magazynach, w międzyczasie rozszerzył swoje kwalifikacje zawodowe o psychologię wieku dziecięcego. Po 6 latach wrócił do szkolnictwa. W Slavkovie mieszka do dzisiaj.
W 1990 roku został Burmistrzem Miasta Slavkov u Brna. Za Jego kadencji nastąpiło nawiązanie kontaktów Sławkowa i Slavkova u Brna, podpisano w 1991 roku pierwsze porozumienie o partnerskiej współpracy w dziedzinie kultury, sportu i rekreacji. Po wycofaniu się z pracy samorządowej i przejściu na emeryturę, dalej aktywnie działał przy kontynuacji i rozwijaniu współpracy między miastami oraz przyjaźni pomiędzy ich mieszkańcami. Zawsze serdecznie przyjmował sławkowian przebywających na Morawach.

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop