Liceum będzie współpracować z Uniwersytetem Śląskim

Krzysztof Kozieł

Liceum będzie współpracować z Uniwersytetem Śląskim

Foto: Krzysztof Kozieł
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Prowadzenie wybranych zajęć w szkole przez pracowników naukowych i udział uczniów w wykładach, seminariach oraz warsztatach akademickich – to część z możliwości, jakie otworzyły się przez Zespołem Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie. W piątek, 2 marca, podpisana została umowa o współpracy naukowo-dydaktycznej pomiędzy miastem, szkołą i Uniwersytetem Śląskim w Katowicach.

We współpracę zaangażowane będą cztery jednostki dydaktyczne UŚ: Wydział Filologiczny, Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska oraz Wydział Nauk o Ziemi.

W ramach współpracy uczelnia udzieli również wsparcia nauczycielom w podnoszeniu zawodowych kwalifikacji. 

W imieniu Uniwersytetu Śląskiego umowę prof. Tomasz Sapota, prodziekan ds. studenckich i kształcenia, ze strony miasta - burmistrz Rafał Adamczyk, a w imieniu szkoły jej dyrektor Katarzyna Nowak. 

– Przed naszymi uczniami i nauczycielami z Zespołu Szkół otwierają się zupełnie nowe horyzonty. Serdecznie gratuluję nowej dyrektor szkoły, Katarzynie Nowak i wszystkim, którzy przyczynili się do zainicjowania tej współpracy – mówi burmistrz Sławkowa.

Po uroczystości podpisania umowy można było wysłuchać wykładu prof. Romualda Cudaka, poświęconego poezji współczesnej.

foto: Krzysztof Kozieł

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop