Miasto z historii

MOK Sławków

Miasto z historii

Foto: MOK Sławków
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Projekt Miejskiego Ośrodka Kultury „Miasto z historii” znalazł się w gronie pięciu najwyżej ocenionych wniosków złożonych w programie dla instytucji kultury Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii „Spójnik!”. Otrzymane wsparcie i grant w wysokości 5 tys. zł pozwoliły w ostatnich miesiącach na realizację wyjątkowego działania, do którego MOK zaprosił mieszkańców Sławkowa.

W trakcie realizacji projektu mieszkańcy odwiedzali ośrodek, by - przekazując zdjęcia na wystawę - w specjalnie przygotowanych studiach nagrać swoje wspomnienia związane z fotografiami, Sławkowem, swoimi bliskimi i mieszkańcami.

Kontakt z kamerą (dla większości pierwszy) dostarczył wielu emocji. Mimo tremy, nagrania pięknie ukazują przywiązanie i więzi mieszkańców ze Sławkowem.

A 24 listopada w Centrum Edukacji Ekologicznej i Kulturowej odbyło się uroczyste otwarcie wystawy podsumowującej projekt "Miasto z historii". Podczas interaktywnej wystawy zwiedzający mieli okazję zobaczyć zdjęcia z albumów Sławkowian przedstawiające zarówno miasto jak i jego mieszkańców na przestrzeni lat.

Podczas wydarzenia zostały wyświetlone również filmy ze wspomnieniami mieszkańców. Ta niezwykła podróż w czasie dostarczyła wielu momentów wzruszenia, niesamowitych historii o ludziach i Sławkowie.

Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie serdecznie dziękuje wszystkim osobom, które podzieliły się swoimi fotograficznymi i słownymi wspomnieniami. Dzięki nim udało się stworzyć niezwykły „sławkowski pamiętnik” dla przyszłych pokoleń.

Wydarzenie wspierane przez program „Spójnik”, realizowany w ramach starań Katowic i Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029.

 Mieszkanka podczas nagrywania materiału video

Mieszkanka podczas nagrywania materiału video

Podczas otwarcia wystawy

Zdjęcia na wystawie

Odwiedzający wystawę podczas oglądania przygotowanego materiału video
foto: MOK Sławków

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop