Międzynarodowy festiwal już w sobotę

mat. prasowe

Międzynarodowy festiwal już w sobotę

Foto: mat. prasowe
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Miłośnicy hawajskich rytmów wygrywanych na ukulele spotkają się już w najbliższą sobotę w Sławkowie. Wśród uczestników Polish Ukulele Festival znajdą się artyści między innymi z Polski, Wielkiej Brytanii i Portugalii.

Takiego wydarzenia w Sławkowie jeszcze nie było. Do Polski powoli zjeżdżają już zagraniczne grupy wykonawców, które wezmą udział w festiwalu. Na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury wystąpi brytyjska grupa D`Ukes, portugalska wokalistka i multiinstrumentalistka Rita Braga i poznański duet Burzol i Kelen, który zagra na ukulele najlepsze melodie ze znanych kreskówek. Na scenie zobaczymy również uczestników warsztatów gry na ukulele, prowadzonych od kilku miesięcy w MOK. W ramach „otwartego mikrofonu” swoje talenty będą prezentować członkowie grupy Polish Ukulele. Podczas festiwalu grupa będzie świętować swoje siódme urodziny.

Na uczestników czekać będą warsztaty tańca i nauka języka hawajskiego. Instruktorzy pomogą również w nauce i doskonaleniu umiejętności gry na ukulele i kazoo. W budynku Miejskiego Ośrodka Kultury przez cały czas trwać będą targi, w trakcie których kupić będzie można hawajskie instrumenty muzyczne.

- O godzinie 18 rozpocznie się część oficjalna festiwalu. Poza koncertami obejrzeć będzie można pokaz tańca hawajskiego w wykonaniu zespołu Moc Aloha i grupy Paradox. Przewidzieliśmy również losowanie upominków. Prawie wszystko już zapięte na ostatni guzik. Czekamy na uczestników – mówi Monika Szlęzak z Miejskiego Ośrodka Kultury w Sławkowie, członek grupy Polish Ukulele.

 

Polish Ukulele Festival – 18 lutego 2017 r. (sobota), Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie

Organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie

Współorganizator: Polish Ukulele

Sponsor główny: Tryton Music

Sponsorzy: Ortega Guitars, Przyjazne Ukulele

Patronat medialny: Top Guitar, Kultura Dostępna, Studio Multimedialne „Migawka”, „Naucz się grać”.

Wstęp wolny

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop