Mieszkańcy skorzystali ze szczepień i spisu

Steven Cornfield/unsplash.com

Mieszkańcy skorzystali ze szczepień i spisu

Foto: Steven Cornfield/unsplash.com
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Ponad sto sześćdziesiąt osób zaszczepiło się przeciw COVID-19 w sobotę 7 sierpnia w Sławkowie. Sześćdziesięciu pięciu mieszkańców skorzystało z kolei z usług mobilnego punktu spisu powszechnego.

Spisać lub zaszczepić się można było podczas akcji, przygotowanej przez urząd miasta wspólnie z SPZOZ w Sławkowie.

Do wyboru był jednodawkowy preparat firmy Johnson & Johnson lub dwudawkowa szczepionka firmy Pfizer. Pomiędzy godziną 9 a 13 do dyspozycji mieszkańców byli też przedstawiciele gminnego biura spisowego, którzy pomagali w wypełnieniu kwestionariusza w ramach narodowego spisu powszechnego.

Według oficjalnych danych, na 9 sierpnia w Sławkowie w pełni zaszczepioych jest 49,8% mieszkańców. Przynajmniej jedną dawkę szczepionki przyjęło 52,8% mieszkańców. Pod względem liczby osób zaszczepionych miasto znajduje się na 215 miejscu w Polsce i 13 miejscu w regionie.

Obowiązek spisowy wypełniło prawie 52% mieszkańców. Spis trwa do końca września.

Kolejna okazja do skorzystania ze szczepienia i mobilny punkt spisowy będą do dyspozycji zainteresowanych w najbliższą niedzielę 15 sierpnia przy kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Parafie zostały wyznaczone przez wojewodę śląskiego w porozumieniu z władzami poszczególnych diecezji. Szczepić będzie zespół ze sławkowskiego SPZOZ, a pomocą służyć będą strażacy z OSP Sławków. Szczegóły wkrótce.

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop