Mija rok od otwarcia parku i centrum

Rafał Adamczyk

Mija rok od otwarcia parku i centrum

Foto: Rafał Adamczyk
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

W sobotę 2 lipca zapraszamy do Parku Doliny Białej Przemszy na wielkie świętowanie roku od oficjalnego otwarcia nowych miejsc na mapie turystycznej Sławkowa.

Park Doliny Białej Przemszy w Sławkowie, Centrum Edukacji Ekologicznej i Kulturowej i kładki nad kanałem Walcowni powstały po trzech latach przygotowań i pozyskiwania funduszy oraz po dwóch latach prac - wszystko działo się w latach 2017-2021.

W pierwszych dniach lipca 2021 roku inwestycja została oficjalnie oddana do użytku mieszkańców i turystów.

- Cieszę się ogromnie, że te zakątki Sławkowa stale przyciągają zarówno dzieci jak i dorosłych. Nowa przestrzeń, którą stworzyliśmy jest doceniana nie tylko przez odwiedzających, ale także w ogólnopolskich konkursach. - mówi burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk. - Pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie Ministerstwa Klimatu i Środowiska zajęło lapidarium, które powstało w Parku Doliny Białej Przemszy - dodaje.

Na realizację całego programu inwestycyjnego, który kosztował ponad 7,7 mln zł samorząd Sławkowa pozyskał ponad 80% środków zewnętrznych. Dotacje z Unii Europejskiej wyniosły ponad 4,2 mln zł (54,5%), a z budżetu państwa i Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii ponad 2 mln zł (26%).

Jeszcze w tym roku w Parku Doliny Białej Przemszy pojawi się tężnia solankowa. Środki na budowę tężni pochodzą z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Widok parku z lotu ptaka

Przypominamy, jak wyglądała realizacja inwestycji.

 

Szczegółowe informacje o poszczególnych zadaniach wraz z galerią z inwestycji – KLIKNIJ w miniaturę:

Link do galerii

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop