MKS musi zwrócić dotację

Krzysztof Kozieł (arch)

MKS musi zwrócić dotację

Foto: Krzysztof Kozieł (arch)
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Ponad 19 tys. zł wraz z odsetkami zwrócić musi do kasy miasta Miejski Klub Sportowy "Sławków". To efekt zakończonego pod koniec ubiegłego roku postępowania administracyjnego w sprawie nieprawidłowości przy wydatkowaniu przez klub miejskich środków i jednocześnie konsekwencja wydanej w tej sprawie decyzji. Ponieważ władze klubu nie zwróciły zakwestionowanej części dotacji, rozpoczęło się postępowanie egzekucyjne.

Przypomnijmy. Kłopoty Miejskiego Klubu Sportowego Sławków mają swój początek w 2018 roku. Podczas czynności sprawdzających prawidłowość rozliczenia dotacji otrzymanej z budżetu miasta za 2017 rok wykryto poważne nieprawidłowości. Burmistrz Sławkowa wszczął postępowanie administracyjne i wezwał władze klubu do przekazania dokumentacji potwierdzającej przeznaczenie publicznych pieniędzy na wydatki, wskazane w sprawozdaniu przedłożonym przez MKS. Pomimo wezwań, zarząd klubu nie dostarczył wymaganych dokumentów. W związku z sytuacją, w jakiej znalazł się klub, miasto przejęło opiekę nad boiskami utrzymywanymi dotychczas przez MKS. Z kolei Uczniowski Klub Sportowy Sławków przejął prowadzenie drużyny trampkarzy i juniorów, utworzył też własną drużynę seniorów.

- Dzięki zaangażowaniu władz UKS Sławków i naszym rozmowom na szczeblu podokręgu udało się uzyskać licencję na grę w rozgrywkach Śląskiego Związku Piłki Nożnej, obejmującą wszystkie drużyny. Zdecydowanie lepiej wyglądają też boiska, opiekę nad którymi przejęło od MKS-u miasto. Naszym priorytetem na ten rok jest poprawa stanu murawy, która została przez ostatnie lata mocno zaniedbana. Niedawno zostały pobrane i poddane analizie próbki ziemi. Pozwoli to dobrać odpowiednie nawozy i środki ochrony trawy zarówno na boisko główne, jak również treningowe - mówi burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk.

Postępowanie egzekucyjne wobec klubu jest drugim (po wydaniu decyzji) koniecznym krokiem do wyegzekwowania nienależnie pobranych z urzędu środków publicznych.

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop