słabe opady śniegu

-3.95 °C, słabe opady śniegu

Niebawem ruszą zapisy na szczepienia

Pixabay.com

Niebawem ruszą zapisy na szczepienia

Foto: Pixabay.com
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Zdrowia, od połowy stycznia ruszyć mają zapisy na szczepienia przeciwko wirusowi SARS-CoV-2.

Dzięki działaniom dyrekcji SPZOZ, przychodnia w Sławkowie znalazła się w prowadzonym przez Ministerstwo Zdrowia narodowym programie szczepień przeciwko koronawirusowi. Osoby zainteresowane będą mogły więc skorzystać ze szczepień przy ulicy PCK 3.

Pacjent przed szczepieniem będzie musiał wypełnić krótką ankietę, z którą zapoznać można się TUTAJ (pdf).

Jak wyglądać będzie procedura zapisów na szczepienie przeciwko wirusowi SARS-CoV-2?

Od piątku 15 stycznia 2021 roku (termin zadeklarowany przez Ministerstwo Zdrowia jako data rozpoczęcia zapisów) zapisać będzie można się na dwa sposoby:

  1. Poprzez specjalną infolinię oraz Internetowe Konto Pacjenta – szczegółowe informacje dostępne będą na stronie Ministerstwa Zdrowia;
  2. Bezpośrednio w SPZOZ w Sławkowie. Można to będzie uczynić telefonując pod numer 503 520 055 lub osobiście w przychodni (z uwagi na sytuację epidemiologiczną pacjenci proszeni są w miarę możliwości o kontakt telefoniczny). Osoba dokonująca zapisu otrzyma wszystkie niezbędne informacje, w tym między innymi o sposobie powiadomienia o wyznaczeniu terminu szczepienia. Termin wynikać będzie z kolejności szczepień określonego przez Ministerstwo Zdrowia dla poszczególnych grup społecznych i zawodowych. W sprawie akcji szczepień będzie można kontaktować się także pisząc pod adres e-mail: szczepienia_spzoz_slawkow@o2.pl (adres aktywny będzie od dnia rozpoczęcia zapisów).

Termin rozpoczęcia zapisów może ulec modyfikacji w sytuacji zmiany wytycznych Ministerstwa Zdrowia w tym zakresie.

Liczbę szczepionek do wykorzystania w danej puli przez każdą przychodnię uczestniczącą w programie określa Ministerstwo Zdrowia. Od tej liczby i tempa dostaw zależeć będzie więc to, ile osób w danym tygodniu będzie mogło zostać zaszczepionych.

Poniżej materiał informacyjny związany ze szczepionką Comirnaty. Materiał w pdf dostępny jest TUTAJ.

materiał informacyjny dotyczący szczepionki

Materiał informacyjny związany ze szczepionką

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-