Ograniczenia prędkości dla tirów

UM Sławków (archiwum)

Ograniczenia prędkości dla tirów

Foto: UM Sławków (archiwum)
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

W wyniku interwencji urzędu miasta Powiatowy Zarząd Dróg w Będzinie zapowiedział wprowadzenie ograniczeń prędkości dla tirów w Sławkowie.

Chodzi o ciągi dróg powiatowych: Wrocławska-Kołdaczka-Hrubieszowska-Niwa-Groniec oraz Wrocławska-Piłsudskiego-Olkuska. Ulice te, pomimo wprowadzonych w ostatnim czasie ograniczeń tonażowych, nadal są obciążone ruchem ciężkich samochodów ciężarowych. Dotychczas kierowców tirów obowiązywało tu ograniczenie prędkości wynikające z poruszania się po terenie zabudowanym. – Nagminnie dochodzi do sytuacji, w których pojazdy te poruszają się znacznie szybciej, niż pozwalają na to przepisy. Liczymy na to, że wprowadzone na nasz wniosek przez starostwo rozwiązania, w połączeniu z większą aktywnością policji doprowadzą do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Sławkowa, które jest dla nas priorytetem – mówi burmistrz miasta Rafał Adamczyk.

Zmiany organizacji ruchu powiatowe służby wprowadzą po ich zatwierdzeniu przez starostę będzińskiego, zgodnie z opracowaną dokumentacją projektową.

Cały czas trwają prace związane przy modernizacji najbardziej wyeksploatowanego odcinka powiatowej ulicy Olkuskiej - od ulicy Jagiellońskiej do skrzyżowania z Walcownią. Przeprowadzenie robót możliwe stało się dzięki współpracy powiatu będzińskiego i samorządu miasta. Sławków przekaże powiatowi będzińskiemu na ten cel 200 tys. zł.

 Na zdjęciu widoczne prace drogowe.

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop