Pół miliona dla Sławkowa!

mat. prasowe

Pół miliona dla Sławkowa!

Foto: mat. prasowe
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Sławków znalazł się na drugim miejscu w powiecie będzińskim w rankingu związanym ze szczepieniami przeciwko COVID-19. W efekcie miasto otrzyma nagrodę pieniężną – do Sławkowa trafią rządowe środki w wysokości 500 tys. zł.

Pieniądze pochodzić będą z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. W klasyfikacji gmin i miast brano pod uwagę wskaźniki przyrostu liczby osób w pełni zaszczepionych w okresie od początku sierpnia do końca października.

- Nagroda, którą Sławków wywalczył, pochodzi ze środków związanych z ochroną zdrowia. W związku z tym podjąłem decyzję, że przeznaczymy ją na inwestycję wspierającą zdrowie mieszkańców. W Parku Doliny Białej Przemszy zbudujemy w przyszłym roku otwartą tężnię solankową, pierwszą w mieście – mówi burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk. – Akcja szczepień przebiega w naszym mieście jak widać bardzo sprawnie. Serdeczne podziękowania składam w tym miejscu dyrektor SPZOZ Aleksandrze Murze i zaangażowanemu w akcję szczepień personelowi przychodni.

Tężnie solankowe są wykorzystywane jako wspomaganie profilaktyki i leczenia schorzeń dróg oddechowych, zatok czy nadciśnienia.

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop