Opóźnienia w wypłacie tzw. dodatku węglowego

pixabay.com

Opóźnienia w wypłacie tzw. dodatku węglowego

Foto: pixabay.com
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Informacja dotycząca przyczyn opóźnień w wypłacie tzw. dodatków węglowych dla części mieszkańców.

Szanowni Państwo!

Informujemy, że opóźnienia w rozpatrywaniu wniosków w sprawie tzw. dodatku węglowego nie wynikają z winy MOPS czy Urzędu Miasta. Z podobnymi problemami zmagają się wszystkie placówki samorządowe w Polsce, rozpatrujące wnioski w tej sprawie.

Dlaczego są opóźnienia? Ponieważ do dnia publikacji niniejszej informacji rząd nie przekazał gminom środków na wypłatę dodatków.

Co więcej – wkrótce po uchwaleniu ustawy okazało się, że wymaga ona poprawienia, przede wszystkim dla uszczelnienia procesu i ograniczenia prób wyłudzenia dodatku. Rząd wprowadza właśnie zmiany w przepisach prawnych.  Ustawę już zmieniono w sejmie, senat wprowadził poprawki, które czekają na rozpatrzenie przez sejm. Potem niezbędny jest podpis prezydenta. W tej chwili trudno określić kiedy nowe przepisy wejdą w życie.

Rząd jednocześnie zaleca, by z wypłatą środków wstrzymać się do momentu wejścia w życie nowych przepisów.

W związku z tą sytuacją, wynikającą tylko i wyłącznie ze zmian dokonywanych przez rząd, jesteśmy zmuszeni prosić Państwa o cierpliwość. Środki wypłacane będą Państwu niezwłocznie po ich przekazaniu przez administrację rządową.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sławkowie

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop