Podpisanie umowy na przebudowę ulicy PCK

{[description]}

Podpisanie umowy na przebudowę ulicy PCK

W środę 14 września podpisana została umowa z wykonawcą przebudowy ulicy PCK w Sławkowie.

Wykonawcą prac, które rozpoczną się w październiku, jest firma WIKOS FRESH z Wygiełzowa.

W ramach prac przebudowany zostanie odcinek ul. PCK pomiędzy klubem dziecięcym „Maluszkowo” a ulicą Krakowską. Powstanie ponadto 50 miejsc parkingowych, bezpieczne ciągi dla pieszych, nowe oświetlenie i nasadzenia zieleni. W miejscu inwestycji wymieniony zostanie także wodociąg, który ulegał wcześniej awariom. Na realizację wartej 2 mln zł inwestycji miasto otrzymało pod koniec 2021 roku dofinansowanie z Rządowego Funduszu „Polski Ład” w wysokości 85% kosztów.

- Inwestycja pozwoli na zmodernizowanie nawierzchni ważnego odcinka ul. PCK oraz na zwiększenie liczby miejsc parkingowych na osiedlu. Ważnym jej efektem będzie rozdzielenie w sposób bezpieczny ciągów pieszych od miejsc parkingowych, co obecnie jest ogromnym utrudnieniem zarówno dla pieszych jak i kierowców. Mieszkańców będziemy prosić o wyrozumiałość i cierpliwość. Efekt końcowy inwestycji z pewnością wynagrodzi chwilowe utrudnienia - podkreśla burmistrz Sławkowa.

Prace zakończą się najpóźniej w trzecim kwartale przyszłego roku i obejmą roboty związane z nawierzchnią, kanalizacją deszczową, siecią gazową, wodociągową oraz energetyczną. Wykonane zostanie też oświetlenie terenu, sieć monitoringu i teletechniczna.

 Podpisanie umowy

 Aktualny wygląd strefy z lotu ptaka

Wizualizacja - wygląd terenu od góry

Wizualizacja - wygląd parkingu i strefy

Wizualizacja - wygląd parkingu i strefy

Wizualizacja - wygląd parkingu

Mapka sytuacyjna

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop