Poligloci zmierzyli się w Zespole Szkół

ZS Sławków

Poligloci zmierzyli się w Zespole Szkół

Foto: ZS Sławków
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

We wtorek 10 kwietnia w Zespole Szkół im. Jana Pawła II. w Sławkowie odbył się Rejonowy Konkurs Językowy dla Uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjów ,,Szkolny Poliglota”. W rywalizacji poza ZS w Sławkowie wzięły także udział szkoły m.in. z Bolesławia, Olkusza, Wolbromia, Klucz i Dąbrowy Górniczej.

Uczestnicy konkursu musieli zmierzyć się z testami pisemnymi z języka angielskiego oraz drugiego wybranego języka obcego, tj. niemieckiego, włoskiego, francuskiego lub rosyjskiego. W konkursie wystartowało łącznie czterdzieścioro jeden uczniów, a najlepszymi okazali się reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 4 w Olkuszu, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wolbromiu oraz Szkoły Podstawowej w Bolesławiu. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się sporą wiedzą językową i zasłużyli na uznanie, gdyż tegoroczne testy obfitowały w wiele tyleż ciekawych co trudnych zadań. Nagrody i dyplomy wręczyli laureatom Katarzyna Nowak, dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II. w Sławkowie oraz Rafał Adamczyk burmistrz Sławkowa. Każdy z nauczycieli przygotowujących uczniów do konkursu otrzymał pisemne podziękowania.

Skalę trudności tegorocznych testów konkursowych można sprawdzić na stronie internetowej www.zs.slawkow.pl w zakładce „Dla ucznia” – „Konkursy – regulaminy”. Znajduje się tam baza testów.

foto: ZS Sławków

 

 

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop