Popłynęli Białą Przemszą

{[description]}

Popłynęli Białą Przemszą

W sobotę 9 września – już po raz piąty – miłośnicy kajakarstwa wzięli udział w Zagłębiowskim Spływie Kajakowym, który rozpoczął się w Parku Doliny Białej Przemszy w Sławkowie.

Spływ osiemnastokilometrową trasą do sosnowieckich Maczek zorganizowany został przez Miasto Sosnowiec, MOSiR w Sosnowcu i Urząd Miasta Sławkowa. Patronat nad imprezą objął burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk i prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński. Partnerem wydarzenia była Fundacja Kajakowa Tołhaj GDK oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 11 w Sosnowcu.

Tegoroczna edycja spływu była w zgodnej opinii uczestników wymagająca, głównie ze względu na wysoką temperaturę i niski poziom wody. Przemierzenie trasy ostatniej osadzie zajęło blisko dziesięć godzin.

Po drodze na uczestników czekał poczęstunek przygotowany przez Urząd Miasta Sławkowa. – Stworzony przez nas Park Doliny Białej Przemszy stał się miejscem spędzania aktywnie wolnego czasu w wielu wymiarach i na różne sposoby. Cieszę się, że możemy gościć tu również kajakarzy – mówi burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk.

 Uczestnicy spływu

Uczestnicy spływu

Wspólne zdjęcie uczestników

Uczestnicy spływu przygotowują się do spływu

Uczestnicy rozpoczynający spływ

Kajakarze płynący Białą Przemszą

Kajakarze płynący Przemszą

Kajakarze płynący Przemszą

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop