Posypią się mandaty?

K. Kozieł (arch.)

Posypią się mandaty?

Foto: K. Kozieł (arch.)
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Burmistrz Sławkowa zwrócił się do Inspekcji Transportu Drogowego i komendanta powiatowego policji z prośbą o wprowadzenie na terenie miasta regularnych pomiarów prędkości samochodów ciężarowych. Chodzi w szczególności o ulice Hrubieszowską i Groniec, a także o odcinek ulicy Hallera od skrzyżowania z Wrocławską do cmentarza.

- Z obserwacji i informacji przekazywanych przez mieszkańców wynika, że tiry poruszają się ulicami Sławkowa często znacznie przekraczając dozwoloną prędkość. Część z nich, w celu uniknięcia przejazdu przez bramownicę viaTOLL na drodze krajowej 94, wybiera przejazd ciągiem powiatowych ulic Wrocławska – Piłsudskiego – Olkuska, by na płatny odcinek prowadzący na Kraków włączyć się kilka kilometrów dalej. Biorąc pod uwagę stan tych powiatowych ulic i brak chodnika na niektórych odcinkach, samochody ciężarowe przekraczające dozwoloną prędkość stwarzają realne zagrożenie dla pieszych - wyjaśnia Rafał Adamczyk. - Wspólnie z samorządami zagłębiowskimi i spółkami kolejowymi prowadzącymi działalność w oparciu o szeroki tor zabiegamy o budowę łącznika drogi S1 z zespołem terminali przeładunkowych. Do czasu jego powstania z problemem musimy radzić sobie w inny sposób – dodaje.

Jedną z opcji jest zmiana organizacji ruchu w mieście. Wśród potencjalnych rozwiązań, wskazanych przez władze Sławkowa, może być wprowadzenie ograniczeń tonażu pojazdów poruszających się ulicami Wrocławska – Piłsudskiego – Olkuska. Wymuszałoby to na kierujących samochodami ciężarowymi wyjazd z ulicy Hrubieszowskiej bezpośrednio na drogę krajową. Inną opcją mogłoby być wprowadzenie na tym ciągu ulic ograniczenia prędkości dla tirów. Burmistrz Sławkowa poprosił komendanta powiatowego policji o wskazanie dopuszczalnego rozwiązania.

 

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop