Praktycy biznesu spotkali się w Sosnowcu

Krzysztof Kozieł

Praktycy biznesu spotkali się w Sosnowcu

Foto: Krzysztof Kozieł
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Po raz piąty Wyższa Szkoła Humanitas gościła przedsiębiorców, naukowców i środowiska zajmujące się biznesem. Podczas V Kongresu Praktyków Biznesu 12 czerwca rozmawiano o budowaniu i zarządzaniu zespołem oraz wykorzystaniu przestrzeni mediów społecznościowych.

Wśród prelegentów tegorocznej edycji kongresu znalazł się między innymi Jacek Santorski, znany psycholog, psychoterapeuta oraz wydawca i przedsiębiorca. Kongres uświetniło też wystąpienie prof. Stefana Kassay’a, zajmującego się inżynierią zarządzania.

Współorganizatorami kongresu był Urząd Miasta w Sosnowcu oraz Powiatowy Urząd Pracy w Sosnowcu. Wydarzenie patronatem objął burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk.

- Tradycja zapraszania przedsiębiorców i osób aktywnych na rynku pracy do Humanitas ma już 5 lat, a dotychczasowe edycje Kongresu Praktyków Biznesu zgromadziły blisko 1,5 tys. osób. To otwarte i bezpłatne wydarzenie wpisuje się w cele sosnowieckiej uczelni, która stawia na praktyczny wymiar kształcenia. Kształcąc studentów, od lat stawiamy przede wszystkim na umiejętności praktyczne i użytkową wiedzę, którą łatwo można wykorzystać na rynku pracy – mówi prof. WSH dr hab. Michał Kaczmarczyk, rektor Wyższej Szkoły Humanitas.

Podczas kongresu wręczane są nagrody HumanitAS Biznesu. W tym roku trafiły one do przedsiębiorców, którzy swoją działalnością wyróżniają się pod kątem społecznej odpowiedzialności biznesu.

- Wydarzenie organizowane co rok przez Wyższą Szkołę Humanitas pokazuje, jak wielką wartość ma łączenie teorii z praktyką. Uczestniczący w kongresie przedsiębiorcy mają niepowtarzalną szansę korzystania z doświadczeń naukowców, trenerów i osób, które znalazły swoją receptę na sukces w biznesie – podkreśla burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk.

 

foto: Krzysztof Kozieł

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop