Przedszkolaki zbierały poduszki

Aneta Adamczyk

Przedszkolaki zbierały poduszki

Foto: Aneta Adamczyk
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

„Poduszka dla maluszka” – to hasło ogólnopolskiej akcji charytatywnej, do której po raz kolejny włączyło się Miejskie Przedszkole w Sławkowie. Od listopada do połowy grudnia maluchy prowadziły zbiórkę kolorowych poduszek, które teraz trafią do dziecięcych szpitali na Śląsku.

Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Integracji i Współpracy Społecznej SPLOT. Cel jest jeden – umilić najmłodszym pacjentom czas, który muszą spędzić w szpitalnych łóżkach.

W czasie akcji w Sławkowie zebrano trzydzieści kolorowych poduszek z bajkowymi motywami. – Ofiarodawcami są przedszkolaki, ich rodzice, pracownicy i przyjaciele przedszkola. Wszystkim im serdecznie dziękujemy. Podziękowania za możliwość współpracy składamy też na ręce organizatorów. Szlachetny cel akcji niesie cenny walor wychowawczo – dydaktyczny również dla wychowanków naszej placówki – podkreśla koordynatorka akcji Aneta Adamczyk.

W czwartek, 20 grudnia poduszki trafią do małych pacjentów.

 foto: Aneta Adamczyk

Relację z akcji można oglądać na stronie internetowej organizatora: KLIKNIJ oraz na portalu społecznościowym Facebook: KLIKNIJ

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop