Przegląd stanu dróg

{[description]}

Przegląd stanu dróg

Do połowy marca potrwa jeszcze „Akcja Zima”. Wtedy też zakończy się kompleksowy przegląd stanu dróg.

Tegoroczna zima dała się we znaki drogowcom zdecydowanie bardziej, niż ubiegłoroczna. Opady deszczu, śniegu i mróz zrobiły swoje i na wielu drogach widoczne są mniejsze lub większe uszkodzenia nawierzchni.

- Przegląd stanu gminnych dróg już się  rozpoczął, ale zakończy się dopiero wtedy, gdy zmniejszą się dobowe wahania temperatur, bo wtedy dopiero będziemy mieli pełen obraz sytuacji – wyjaśnia zastępca burmistrza Sławkowa Janusz Mróz. – Po przeglądzie mając pełną wiedzę ogłoszony zostanie przetarg na naprawy mniejszych ubytków w drogach i wykonanie kolejnych nakładek asfaltowych w postaci kompleksowych remontów nawierzchni. Chcemy, by prace na drogach najpóźniej ruszyły w kwietniu.

W związku ze stanem nawierzchni drogi powiatowej Chwaliboskie, urząd miasta zwrócił się do Powiatowego Zarządu Dróg w Będzinie o podjęcie pilnych prac naprawczych. Liczne uszkodzenia nawierzchni, spękania, pofałdowania asfaltu stwarzają bowiem zagrożenie zarówno dla kierujących, jak i pieszych. Na uszkodzonym odcinku nie ma bowiem chodnika. Urząd poinformował też po raz kolejny o fatalnym stanie odcinka powiatowej ulicy Kołdaczka przy przejeździe kolejowym. Ubytki znajdują się w części drogi remontowanej w związku z budową chodnika w 2019 roku.

Trwają też ustalenia z powiatem w sprawie określenia zakresu prac i rozpoczęcia w tym roku przebudowy ulicy Olkuskiej, na którą to inwestycję miasto zaoferowało starostwu finansowe wsparcie.

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop