Sławkowianka w sejmiku osób niepełnosprawnych

{[description]}

Sławkowianka w sejmiku osób niepełnosprawnych

Sławkowianka Katarzyna Adamczyk-Drożyńska będzie jedną z trzydziestu pięciu osób, które zasiądą w Sejmiku Osób Niepełnosprawnych Województwa Śląskiego w kadencji 2021-2024.

O wybór mogli starać się reprezentanci organizacji pozarządowych, które aktywnie działają na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Sejmik to ciało kolegialne o charakterze inicjatywnym, wnioskodawczym oraz konsultacyjno-doradczym dla organów samorządu województwa śląskiego. Celem jego działalności jest reprezentowanie interesów mieszkańców województwa z niepełnosprawnościami, integrowanie środowiska, nadawanie kierunków regionalnej polityce w tym zakresie oraz inicjowanie i proponowanie nowych rozwiązań służących osobom niepełnosprawnym.

W ramach swoich uprawnień członkowie sejmiku mogą między innymi składać wnioski i zapytania do organów samorządu terytorialnego szczebla wojewódzkiego. Przedstawiciele pochodzą z siedmiu okręgów wyborczych odpowiadających okręgom do Sejmiku Województwa Śląskiego.

Praca w sejmiku ma charakter społeczny, wybrani przedstawiciele nie otrzymują za nią żadnego wynagrodzenia.

- Serdecznie dziękuję organizacjom pozarządowym, które poparły moją kandydaturę – Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Familia”, Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych i Chorych „Sonich”, Polskiemu Towarzystwu Stwardnienia Rozsianego oraz Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie w Będzinie – mówi Katarzyna Adamczyk-Drożyńska. – Tę dodatkową funkcję chciałabym wykorzystać, by pomóc osobom z niepełnosprawnościami, których aktywność dziś często ogranicza się do przebywania w przysłowiowych czterech ścianach. W pierwszym okresie na pewno będę chciała jak najwięcej dowiedzieć się o regionalnych instrumentach wsparcia, aby potem móc tę wiedzę wykorzystać w praktyce – dodaje.

Katarzyna Adamczyk-Drożyńska pozostaje też, tak jak dotychczas, radną Rady Miejskiej w Sławkowie.

 

Zdjęcie przedstawia siedzącą przy stoliku kobietę, ubraną w żółty sweter. Zdjęcie wykonano w pomieszczeniu, w tle znajdują się obrazyfoto: Krzysztof Kozieł

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop