Przygotowani do pierwszego dzwonka

Krzysztof Kozieł

Przygotowani do pierwszego dzwonka

Foto: Krzysztof Kozieł
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Rozpoczął się nowy rok szkolny. Pomimo trwającej pandemii, zgodnie z wytycznymi resortu oświaty i służb sanitarnych, uczniowie i przedszkolaki powracają do zajęć w systemie stacjonarnym. Dyrekcje placówek oświatowych w Sławkowie przez dwa wakacyjne miesiące przygotowywały budynki do rozpoczęcia nowego roku. A działo się naprawdę dużo.

Szkoła Podstawowa im. Jana Baranowskiego

Największą inwestycją wakacji jest stworzenie od podstaw pracowni chemicznej. Powstała ona w jednej z klas mieszczących się na parterze. Sala została nie tylko wyremontowana, ale też i wyposażona. Jest profesjonalne stanowisko do przeprowadzania doświadczeń chemicznych, interaktywny monitor do prowadzenia zajęć, probówki, odczynniki i inne niezbędne wyposażenie. W pracowni zajęcia będą mieli uczniowie klas VII i VIII. Całość kosztowała 40 tys. zł. Reszta tegorocznych, wakacyjnych prac kosztowała 25 tys. zł. Objęły one między innymi korytarz w położonej najniżej części budynku i część sal. Dzięki PZU szkoła wzbogaciła się też o meble, a dzięki Radzie Rodziców o nowe regały do biblioteki.

Fototapeta z kolorowymi probówkami w pracowni chemicznej

Zestaw szklanych probówek

W tle przeszklone stanowisko do przeprowadzania doświadczeń chemicznych. Na pierwszym planie dyrektor SP nr 1 w Sławkowie Elżbieta Leś

Odnowiony korytarz szkolny

Zespół Szkół im. Jana Pawła II

Interaktywne monitory, laptopy i sprzęt multimedialny pojawiły się z kolei w Zespole Szkół im. Jana Pawła II. W pracowniach przedmiotowych są nowe krzesła i stoliki. Powstała też odpowiednio wyposażona sala rehabilitacyjno-relaksacyjna dla wszystkich uczniów, w szczególności dla tych, którzy korzystają z zajęć rewalidacyjnych. Samorząd uczniowski, organizując dyskoteki szkolne i prowadząc szkolną kawiarenkę, zgromadził fundusze i kupił kanapy oraz pufy na korytarze szkolne oraz pomoce dydaktyczne dla uczniów klas I – III. W szkole jest też zdecydowanie bezpieczniej – przy głównym wejściu powstała portiernia, a drzwi zabezpieczone są domofonem. Zmiany widać też na zewnątrz budynku – w czasie wakacji barierkami zabezpieczone zostały doświetla. Jest też nowa siedziba pokoju nauczycielskiego. Powstała druga sala świetlicy. Wyremontowano pokój pedagoga i psychologa, dokonano drobnych remontów w budynku. Zakupy i prace wyceniono na około 30 tys. zł.

Miejsce relaksu dla uczniów

Miejsce relaksu dla uczniów

Miejsce relaksu dla uczniów

Schody ze zdjęciami absolwentów liceum

Salka relaksacyjna - widoczne urządzenia do ćwiczeń

Budynek na zewnątrz - nowe barierki

Portiernia przy wejściu do budynku liceumfoto: Krzysztof Kozieł

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop