Remont Kolejowej zakończony

RA

Remont Kolejowej zakończony

Foto: RA
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Od niedawna kierowcy mogą korzystać z przebudowanego drugiego odcinka powiatowej ulicy Kolejowej w Sławkowie. Rozpoczęły się wspólne ustalenia pomiędzy Powiatowym Zarządem Dróg i Urzędem Miasta w Sławkowie odnośnie realizacji kolejnych przedsięwzięć na przebiegających przez Sławków powiatowych drogach.

Przebudowa drugiego odcinka Kolejowej kosztowała prawie 287 tys. zł i jest efektem kilkuletnich starań władz Sławkowa, które przekazały na ten cel powiatowi będzińskiemu kwotę równą połowie kosztów inwestycji. Poza całkowitą wymianą rodzaju nawierzchni, powstał również chodnik.

- Doprowadzenie do wspólnej realizacji tej inwestycji chciałbym traktować jako dobry prognostyk na przyszłość. Zwróciłem się właśnie do Powiatowego Zarządu Dróg z propozycjami kolejnych działań w zakresie poprawy stanu powiatowej infrastruktury drogowej, przebiegającej przez Sławków - mówi burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk. - Oferujemy starostwu 75 tys. zł na opracowanie dokumentacji technicznej przebudowy ciągu powiatowych ulic Wrocławska - Piłsudskiego - Olkuska, co umożliwi staranie się o dofinansowanie tej inwestycji z rządowego programu. Zaproponowaliśmy też dołożenie z miejskiej kasy 75 tys. zł na dofinansowanie budowy chodnika dla pieszych na ulicy Groniec, a także 20 tys. zł jako dofinansowanie budowy chodnika dla pieszych na powiatowych ulicach Kolejowej i Kołdaczka w rejonie przejazdu kolejowego - dodaje burmistrz Sławkowa.

 

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop