Będą nowe wiaty przystankowe

{[description]}

Będą nowe wiaty przystankowe

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia przystępuje do ujednolicania infrastruktury przystankowej. Do projektu włącza się również Sławków. Realizacja pomysłu pozwoli na wymianę wiat na przystankach autobusowych. Powstaną też nowe wiaty w miejscach, które dotychczas były ich pozbawione.

W poniedziałek 15 października odbyło się ostatnie w tej kadencji zgromadzenie GZM, czyli spotkanie reprezentantów wszystkich miast i gmin wchodzących w skład związku. Poza omówieniem planów na przyszłość, była to również okazja do podsumowania dotychczasowych działań metropolii.

- Już po tym pierwszym okresie działalności Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii widać wyraźnie, że warto było walczyć o włączenie Sławkowa w jej granice. Tylko w tym roku otrzymaliśmy z metropolii ponad 1,3 mln zł na realizację kilku miejskich projektów. Dzieci i młodzież do 16 roku życia korzystają z darmowej komunikacji KZKGOP. Trwają prace nad uznaniem planowanego łącznika S1 z Euroterminalem w Sławkowie za drogę metropolitalną, co pozwoli na pozyskanie unijnych źródeł finansowania jego budowy – podkreśla burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk. – Warto również wspomnieć o zaangażowaniu metropolii w ideę Nowego Jedwabnego Szlaku, z uznaniem szczególnej roli Sławkowa w tej koncepcji. Mocno zaawansowany jest też pomysł utworzenia metropolitalnego systemu rowerowego, którego stacje utworzymy również w Sławkowie. Wypożyczonym rowerem poruszać będzie można się nie tylko po mieście, ale również na obszarze innych miast metropolii. Dzięki przynależności do Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii będziemy mogli realizować wiele projektów, które samodzielnie byłyby dla nas nieosiągalne – dodaje Rafał Adamczyk.

Ostatnie w tej kadencji samorządów zgromadzenie GZM było również okazją do złożenia podziękowań samorządowcom za wkład w prace związku.

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop