Skrzyżowanie do poprawki

{[description]}

Skrzyżowanie do poprawki

Kilka lat temu zmieniła się organizacja ruchu na skrzyżowaniu przy parafialnym cmentarzu. Na powiatowej ulicy Obrońców Westerplatte zamontowane zostały progi zwalniające. Zmniejszyły one ilość wypadków na tym skrzyżowaniu, ale są one nagminnie omijane przez kierowców, co zwiększa ryzyko kolizji.

W rejonie skrzyżowania Powiatowy Zarząd Dróg zamontował tzw. wyspowe progi zwalniające, jedyne jakich montaż w tym miejscu dopuszczają przepisy. Na drogach którymi poruszają się autobusy nie można bowiem zastosować progów listwowych, które często spotykane są na mniejszych, osiedlowych jezdniach i zajmują całą ich szerokość.

W związku z tym, że aktualnie progi nie spełniają do końca swojego zadania, urząd miasta wystąpił do powiatu o przeanalizowanie sytuacji i korektę zastosowanych rozwiązań. W ocenie urzędu pasy ruchu w tym miejscu powinna oddzielać nie przerywana, ale podwójna ciągła linia. Takie oznakowanie będzie stanowiło zakaz omijania progów, a jeśli towarzyszyć będzie mu częstsza obecność policji, powinno zdyscyplinować kierujących i uspokoić ruch.

Skrzyżowanie gminnej ulicy Hallera i powiatowej Obrońców Westerplatte było jednym z najbardziej niebezpiecznych w mieście. Poza montażem progów zwalniających zwężony został też sąsiadujący ze skrzyżowaniem odcinek ulicy Świętojańskiej i postawione dodatkowe znaki pionowe.

Samochód omijający próg zwalniający

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop