Sławków na międzynarodowym kongresie

mat. prasowe

Sławków na międzynarodowym kongresie

Foto: mat. prasowe
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Ósma edycja najważniejszego w Europie spotkania firm sektora małych i średnich przedsiębiorstw rusza w środę w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Weźmie w nim udział kilka tysięcy osób z Polski i innych krajów Europy. Organizator wydarzenia – Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach do udziału w jednym z paneli w charakterze eksperta zaprosiła burmistrza Sławkowa Rafała Adamczyka.

Debata z udziałem burmistrza Sławkowa dotyczyć będzie współpracy gospodarczej pomiędzy Polską a Chinami w kontekście Nowego Jedwabnego Szlaku. Jej uczestnicy spróbują znaleźć odpowiedź na pytanie o perspektywy rozwoju tej trasy transportowej i jego uwarunkowań infrastrukturalnych.

Ekspertami panelu poświęconemu Nowemu Jedwabnemu Szlakowi będą:

  • Rafał Adamczyk, Burmistrz Sławkowa,
  • Yu Chen, Wiceprezydent China Council for the Promotion of International Trade filia Szanghaj,
  • Tadeusz Donocik, Honorowy Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach,
  • Xin Gu, Koordynator China Business Group w PricewaterhouseCoopers,
  • dr inż. Marcin Górski, Wydział Budownictwa Politechnika Śląska, Dyrektor Centrum Zarzadzania Projektami Politechnika Śląska,
  • Ryszard Hermanowski, Dyrektor Wykonawczy w Haitong Investment Banking, Haitong Bank S.A. Warsaw Branch,
  • Grzegorz Podlewski, Wiceprzewodniczący Zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii,
  • Jakub Styczeń, Prezes "Euroterminal Sławków" Sp. z o.o,
  • Bin Xia, Country Head of Poland Bank of China – Warsaw.

Spotkanie będzie prowadził Andrzej Pieczonka - pełnomocnik Regionalnej Izby Gospodarczej ds. współpracy z Chinami. Link do programu kongresu - KLIKNIJ

VIII Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw potrwa do piątku. W ciągu trzech dni zaplanowano kilkadziesiąt sesji panelowych oraz szereg warsztatów i spotkań, w których udział wezmą eksperci z kraju i zagranicy. Siedem ubiegłych edycji zgromadziło liczne grono przedstawicieli świata biznesu, nauki, polityki i środowisk gospodarczych, którzy dyskutowali o szansach i barierach stojących przed mikro, małymi i średnimi przedsiębiorstwami.

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop