Sławków na targach w Sosnowcu

Krzysztof Kozieł

Sławków na targach w Sosnowcu

Foto: Krzysztof Kozieł
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Podczas jubileuszowej edycji Targów Budowlanych Sibex w Sosnowcu, w ramach Salonu Ogrzewania Ekologicznego EkoCiepło swoje stoisko informacyjne wystawił również Sławków.

Targi zorganizowane zostały w Centrum Targowo-Konferencyjnym EXPO SILESIA w Sosnowcu i trwały od 21 do 23 kwietnia. Ich celem było edukowanie i propagowanie wśród mieszkańców regionu nowoczesnych i ekologicznych sposobów ogrzewania, które przyczyniają się do poprawy jakości powietrza i walki ze smogiem powstającym w wyniku niskiej emisji.

Przy stoisku Sławkowa od przedstawicieli Miejskiego Zarządu Budynków Komunalnych można było dowiedzieć się między innymi o prowadzonym na terenie Sławkowa obszarowym programie ograniczania niskiej emisji. Program realizowany jest przez samorząd we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach i określa kierunki działań, które miasto podejmuje w celu poprawy jakości powietrza. Program obejmuje zadania polegające na wymianie starych pieców węglowych na nowe, ekologiczne kotły węglowe i gazowe, docieplaniu budynków mieszkalnych, dostawie i montażu kolektorów słonecznych, ogniw fotowoltaicznych i pomp ciepła. Zadania realizowane w ramach programu na 2017 rok finansowane są z trzech źródeł: pożyczka z WFOŚiGW, dotacja gminy i wkład własny mieszkańca.

Materiał filmowy Kanału 99:

 

 

 

 
fot.: Krzysztof Kozieł

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop