Studnię czeka remont

Krzysztof Kozieł

Studnię czeka remont

Foto: Krzysztof Kozieł
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Obok karczmy jest bez wątpienia jednym z najbardziej charakterystycznych elementów sławkowskiego rynku. Mowa o drewnianej studni, często wykorzystywanej jako tło do pamiątkowych zdjęć. Niedawno wokół studni pojawiło się ogrodzenie i tabliczki z zakazem wstępu. Wszystko przez stan techniczny obiektu, który wymaga pilnego remontu.

Choć odwiedzający Sławków turyści mogą czuć się rozczarowani, to jak przekonują władze miasta, względy bezpieczeństwa musiały wziąć górę nad estetyką. Obawy budzi głównie stan podłogi studni, pod którą znajduje się otwór, sięgający 15 metrów w głąb z lustrem wody o głębokości około metra. Jak wykazały wstępne oględziny, jest ona w znacznym stopniu zniszczona z uwagi na działanie czynników biologicznych i zagrzybienie.

– Zgodnie z zaleceniami, wydanymi przez inspektora nadzoru, do czasu przeprowadzenia niezbędnych prac obiekt musiał zostać wyłączony z użytkowania. Oznacza to zakaz przebywania osób w jego obrębie – wyjaśnia Dagmara Lorek, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej i Inwestycji urzędu miasta. Pierwszym krokiem było zlecenie specjalistycznemu podmiotowi opracowania ekspertyzy technicznej konstrukcji i elementów studni. Ma być ona gotowa do końca kwietnia i stanie się podstawą do podjęcia kolejnych działań.

fot. KK

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop