Stop przemocy – konferencja w Sławkowie

Krzysztof Kozieł

Stop przemocy – konferencja w Sławkowie

Foto: Krzysztof Kozieł
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

O metodach przeciwdziałania przemocy rozmawiali w Sławkowie 16 kwietnia eksperci, zajmujący się na co dzień tym problemem. Konferencja, zorganizowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sławkowie stała się okazją, by przypomnieć, że problem przemocy zbyt często pozostaje ukryty w czterech ścianach.

W spotkaniu w Miejskim Ośrodku Kultury w Sławkowie wzięli udział między innymi samorządowcy, przedstawiciele urzędu wojewódzkiego, centrum pomocy rodzinie, urzędnicy zajmujący się zadaniami z zakresu polityki społecznej, policjanci, seniorzy i młodzież.

Konferencja rozpoczęła się inscenizacją rozprawy sądowej, przygotowaną przez młodych uczestników Galerii „Za sceną”, działającej pod opieką Miejskiego Ośrodka Kultury w Sławkowie. Ta część konferencji miała szczególny wymiar informacyjno - edukacyjny dla uczestniczącej w spotkaniu młodzieży. 

W dalszej częsci spotkania kurator sądowy Beata Zawiślak opowiedziała o zjawisku przemocy w rodzinie, instrumentach jej zapobiegania, karach nieizolacyjnych i środkach probacyjnych. Radca prawny Bartosz Strugaru przybliżył prawne aspekty profilaktyki przemocy. Psychologiczne aspekty związane ze zjawiskiem przemocy w kontekście teorii przywiązania zaprezentował z kolei Adrian Drdzeń, specjalista z zakresu profilaktyki przemocy.

- Przez organizację konferencji chcieliśmy pokazać, że ze zjawiskiem przemocy, nie tylko przecież tej fizycznej, trzeba i można z sukcesem walczyć. Niestety, nader często o takich dramatach nie wie nikt, poza ofiarą i sprawcą. Strach przed oprawcą i wstyd to źli doradcy. Przekonujemy, że warto w takich sytuacjach szukać pomocy w wyspecjalizowanych instytucjach – mówi kierownik MOPS w Sławkowie Anna Żołędzka.

 

 

 

 

 

 

 
foto: K. Kozieł

 

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop