Straciłeś dokumenty? Zastrzeż, nie ryzykuj!

{[description]}

Straciłeś dokumenty? Zastrzeż, nie ryzykuj!

Ruszyła kolejna edycja kampanii informacyjnej Związku Banków Polskich, której celem jest przeciwdziałanie przestępstwom z użyciem skradzionych i zagubionych dokumentów tożsamości.

Codziennie przestępcy podejmują dziesiątki prób użycia cudzych dokumentów w celu wyłudzenia kredytów, wynajmu nieruchomości czy popełnienia przestępstw podatkowych.

Aby uchronić się przed negatywnymi konsekwencjami kradzieży dokumentów, warto pamiętać o systemie zastrzegania kart, uruchomionym w 2014 roku przez Związek Banków Polskich. Wystarczy zadzwonić pod numer telefonu: (+48) 828 828 828, by zastrzec swoją kartę. Jest to możliwe z każdego miejsca na świecie, o każdej porze, zarówno z telefonów stacjonarnych jak i komórkowych. Numer jest dostępny przez całą dobę przez siedem dni w tygodniu. Jedynym kosztem, jaki ponosi posiadacz zastrzeganej karty jest standardowy koszt połączenia, zgodny z tabelą opłat jego operatora.

Związek Banków Polskich zachęca do zapoznania się z informacjami, dostępnymi na stronach internetowych: www.dokumentyzastrzezone.pl oraz www.zastrzegam.pl.

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop