pochmurno z przejaśnieniami

6.05 °C, pochmurno z przejaśnieniami

Tour de Pologne - komunikat ZTM

www.tourdepologne.pl

Tour de Pologne - komunikat ZTM

Foto: www.tourdepologne.pl
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Zarząd Transportu Metropolitalnego informuje o zmianach w rozkładach jazdy komunikacji publicznej linii przejeżdżających przez miasta znajdujące się na trasie tegorocznej edycji wyścigu Tour de Pologne (5 i 6 sierpnia).

Tour de Pologne to jedno z tych wydarzeń, którego organizacja powoduje konieczność wprowadzenia największej liczby zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Modyfikacje w sumie obejmą prawie 200 linii autobusowych i tramwajowych, które przebiegają przez niemal cały obszar Metropolii. ZTM organizuje ruch w taki sposób, aby niedogodności były jak najmniejsze. Pewne utrudnienia się jednak nieuniknione, gdyż skala wydarzenia jest duża, a służby drogowe i organizatorzy zamykają wiele ulic. Warto zatem, aby 5 i 6 sierpnia osoby, które planują skorzystać z komunikacji miejskiej, sprawdziły rozkłady jazdy przed wyjściem z domu na przystanek.

W tym roku dwa etapy najważniejszego kolarskiego wyścigu w Polsce odbędą się w miastach GZM. Pierwszy z nich rozpocznie się w Chorzowie i zakończy w Katowicach, a na trasie kolarzy znajdą się jeszcze m.in. Piekary Śląskie, Dąbrowa Górnicza, Ogrodzieniec, Sosnowiec oraz Siemianowice Śląskie. Drugi etap obejmie trasę od Opola do Zabrza.

Zarzą Transportu Metropolitalnego zamieszcza na swojej stronie internetowej rozkłady jazdy oraz informacje o zmianach w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w czasie Tour de Pologne. Są one aktualizowane na bieżąco, w miarę dokonywania kolejnych ustaleń.

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-