Trwają prace na św. Jakuba

{[description]}

Trwają prace na św. Jakuba

W końcowy etap wkraczają prace przy remoncie ulicy św. Jakuba.

Remont ma kompleksowy charakter, wymieniona została między innymi stara i skorodowana sieć wodociągowa. Ostatnim etapem jest ułożenie kostki brukowej. Całkowity koszt modernizacji całej ulicy Świętego Jakuba, łącznie 300 metrów bieżących wyniesie ponad 500 tys. zł. Remont jest realizowany w całości ze środków budżetu miasta.

Samorząd aktualnie szacuje koszty i zakres modernizacji ulicy Wał, Kozłowskiej i Wikle, o dotacje na remont których będzie występować do rządowego Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”. W dalszej kolejności miasto chce złożyć podobne wnioski o dotacje na remont ulicy Siewierskiej, Rynek, Krzywdy, Podwalnej i Kwartowskiej. Na rozpatrzenie w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim czekają z kolei złożone przez miasto wnioski o dotację na modernizację ulicy Legionów Polskich i budowę nowej drogi przy ulicy Grodzkiej.

W przyszłym roku rozpocznie się gruntowna przebudowa części ulicy PCK. Chodzi o kluczowy fragment ulicy między „Maluszkowem” a ulicą Krakowską. Powstanie dodatkowo 50 nowych miejsc parkingowych, bezpieczne ciągi dla pieszych, nowe oświetlenie i nasadzenia zieleni. Miasto otrzymało już dofinansowanie na tę inwestycję ze środków rządowych w ramach tak zwanego „Polskiego Ładu” w wysokości 85% z 2,5 mln zł.

Dzięki współpracy miasta i powiatu trwają prace na powiatowej ulicy Olkuskiej. Prace są prowadzone od ulicy Jagiellońskiej do skrzyżowania z Walcownią i potrwają do połowy grudnia 2021 roku. Całość kosztować ma 650 tys. zł, z czego miasto przekaże powiatowi 200 tys. zł. – Ze starostą będzińskim ustaliliśmy zakres współpracy przy pracach na powiatowych drogach w przyszłym roku. Dalszy zakres inwestycji będzie uzależniony od możliwości pozyskania środków zewnętrznych, o które intensywnie zabiegamy – mówi burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk.

 

Zdjęcie przedstawia remontowaną ulicę. W oddali widać koparkę.

Remontowana ulica. Widoczna kostka brukowa ułożona w pakietach

Remontowana ulica. Widoczna koparka.

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop