Trwają prace przy ogradzaniu boiska

KK

Trwają prace przy ogradzaniu boiska

Foto: KK
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

W drugiej połowie lipca powinno zakończyć się budowanie ogrodzenia zewnętrznego boiska, z którego korzystać będą wychowankowie Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sławków”. Prace mają zabezpieczyć teren przed aktywnością dzików, które regularnie niszczyły murawę.

Jak podkreśla prezes UKS Sławków Marek Dynerowicz, wykonanie solidnego, betonowego ogrodzenia to warunek konieczny do podjęcia przez klub prac na samej płycie boiska. – Żeby prace nad przywróceniem murawy do stanu używalności miały w ogóle sens, boisko musi mieć solidne ogrodzenie. Dotychczas nie mogliśmy z niego korzystać, a dzieci grały na szkolnym orliku. Młodzi piłkarze muszą jednak mieć zapewnioną możliwość gry na naturalnej nawierzchni, bo to jest kluczowe dla ich prawidłowego rozwoju. Stąd sprawa boiska od początku tej kadencji zarządu klubu jest jednym z najważniejszych tematów. Wspaniale, że otrzymaliśmy tak szybko pomocną dłoń ze strony władz miasta, bo dzięki ogrodzeniu będziemy mogli szybko zająć się remontem murawy. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za tę pomoc – podkreśla Marek Dynerowicz.

Koszt wykonania ogrodzenia to 38 tys. zł. Środki pochodzą z budżetu miasta. Ogrodzenie będzie wysokie na nieco ponad metr. Na terenie boiska, po jego remoncie, swoje umiejętności szlifować będzie stu wychowanków UKS.

- Sprawa ogrodzenia boiska, z którego korzystać będą młodzi sportowcy to ważna i potrzebna inwestycja. Dodatkowo jeszcze w tym roku będziemy chcieli wykonać piłkochwyty dla głównego boiska Miejskiego Klubu Sportowego "Sławków". W ten sposób, na miarę możliwości finansowych miasta, chcemy przyczynić się do tworzenia warunków dla rozwijania aktywności sportowej szczególnie wśród młodego pokolenia naszych mieszkańców – mówi burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk.

 

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop