Europejski kongres w Katowicach

Krzysztof Kozieł

Europejski kongres w Katowicach

Foto: Krzysztof Kozieł
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach rozpoczął się w poniedziałek 10 października VI Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Wydarzenie organizowane przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach przyciąga każdego roku przedstawicieli firm, instytucji i znane postacie życia społecznego, naukowego, gospodarczego i politycznego z kraju i z zagranicy.

- Rozkład akcentów podczas tegorocznego kongresu w sposób szczególny odzwierciedla jego myśl przewodnia - „Trzy dni inspiracji dla innowacji”, ale przede wszystkim sam program. Na szczególną uwagę zasługuje ścieżka tematyczna „Innowacje”, w ramach której odbędą się sesje poświęcone finansowaniu badań, inwestowaniu, bezpieczeństwu biznesu oraz nowym technologiom wspierającym małe i średnie przedsiębiorstwa – tak trzydniowe spotkanie scharakteryzował prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach Tadeusz Donocik.

Pierwszy dzień rozpoczął się panelem dyskusyjnym, poświęconym małej i średniej przedsiębiorczości w środowisku międzynarodowym. W panelu dyskusyjnym udział wzięła Elżbieta Bieńkowska, komisarz UE, zajmująca się między innymi małymi i średnimi przedsiębiorstwami. Panel prowadził prof. Jerzy Buzek.

VI Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw patronatem objął Parlament Europejski. Odbywający się co roku kongres na stałe wpisał się w kalendarz prestiżowych wydarzeń europejskich, zyskując międzynarodowe uznanie środowisk gospodarczych, naukowych i politycznych. Członkiem Rady Samorządowej działającej przy kongresie jest między innymi burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk. Wydarzeniu towarzyszą Tagi Biznes Expo, na których swoje stanowiska mają przedsiębiorstwa, firmy i instytucje z kraju i zagranicy.

Więcej informacji o VI Europejskim Kongresie Małych i Średnich Przedsiębiorstw można przeczytać na stronie internetowej - KLIKNIJ TUTAJ.

Kongres otworzył prezes RIG Tadeusz Donocik  

  

                                           

foto: Krzysztof Kozieł

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop