Remont Szerokotorowej coraz bliżej

Krzysztof Kozieł (archiwum)

Remont Szerokotorowej coraz bliżej

Foto: Krzysztof Kozieł (archiwum)
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Gotowy jest już kosztorys remontu ulicy Szerokotorowej w Sławkowie. To kolejny krok do wyczekiwanej od lat, kompleksowej naprawy tej drogi. Miasto chce ją realizować wspólnie z PKP LHS.

Przypomnijmy. W czerwcu w Sławkowie zorganizowane zostało spotkanie przedstawicieli samorządu miasta i reprezentantów PKP LHS z Zamościa. O sprawie pisaliśmy TUTAJ. W jego efekcie ustalono, że powstanie kosztorys inwestorski, który stanie się podstawą do rozmów samorządu miasta z kolejową spółką na temat podziału kosztów. Teraz już wiadomo, że remont długiej na ponad kilometr drogi dojazdowej do stacji LHS może wynieść ponad 650 tys. zł.

Prace remontowe polegać mają na wyrównaniu istniejącej powierzchni mieszanką mineralno-bitumiczną, a potem na zabezpieczeniu nawierzchni asfaltowej przed spękaniami specjalną siatką. Tak wskazują przeprowadzone analizy. Wszystko to ze względu na specyficzną konstrukcję podłoża. Na końcu drogowcy położą na całej powierzchni drogi nakładkę asfaltową. Na poboczu wykonane zostaną opaski i udrożnione rowy.

- W związku ze znaczeniem tej drogi dla obsługi ruchu samochodowego ze stacji Sławków Południowy oraz niewielkim natężeniem ruchu lokalnego mieszkańców, zwróciłem się z prośbą o to, by spółka PKP LHS partycypowała w kosztach tego remontu na poziomie 500 tys. zł. Pozostałą część kwoty zabezpieczymy w naszym, miejskim budżecie – mówi burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk.

Jeśli miasto i spółka kolejowa osiągną porozumienie, remont mógłby zostać przeprowadzony już w przyszłym roku.

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop