Wyremontują łączniki?

Łącznik ulicy Fabrycznej z DK 94 w Sławkowie (fot. AR)

Wyremontują łączniki?

Foto: Łącznik ulicy Fabrycznej z DK 94 w Sławkowie (fot. AR)
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Do końca listopada katowicki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad remontować będzie nawierzchnię DK 94 na odcinku od stacji BP aż do granicy z województwem małopolskim.

Burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk zwrócił się do dyrektora oddziału GDDKiA z prośbą o uwzględnienie w prowadzonych pracach również remontu nawierzchni zjazdu z tej drogi na ulicę Fabryczną oraz łącznika z ulicą Olkuską.

- W znaczący sposób poprawi to komfort podróżowania mieszkańców Sławkowa oraz osób odwiedzających nasze miasto, nie generując jednocześnie po stronie wykonawcy remontu dodatkowych, znacznych kosztów - czytamy w piśmie do szefa śląskiego oddziału generalnej dyrekcji Michała Mendroka.

Z uwagi na stan dróg o charakterze technicznym, przebiegających równolegle do DK 94 i znajdujących się w jej pasie drogowym, burmistrz zwrócił się również z prośbą o rozważenie wykonania także i tam niezbędnych prac remontowych. Dokładnie takich, jakie niedawno zakończone zostały na drogach technicznych w części małopolskiej. Chodzi szczególnie o drogę techniczną od stacji paliw BP do ulicy Wrocławskiej, która jest swoistym komunikacyjnym "wąskim gardłem". Rafał Adamczyk przypomniał również o sprawie montażu w przyszłości ekranów akustycznych na części sławkowskiego odcinka DK 94.

 Tak wygląda droga techniczna od strony wyremontowanego odcinka (fot. AR)

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop