Kolejowa: porozumienie podpisane

Krzysztof Kozieł

Kolejowa: porozumienie podpisane

Foto: Krzysztof Kozieł
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

W tym roku przeprowadzony zostanie drugi etap przebudowy powiatowej ulicy Kolejowej w Sławkowie. Miasto podpisało właśnie porozumienie ze starostwem w tej sprawie.

Przypomnijmy. Pierwsza część inwestycji została wykonana jeszcze w 2014 roku i była możliwa dzięki trwającym kilka miesięcy rozmowom starostwa z samorządem miasta, które przyniosły efekt w postaci jej wspólnego finansowania. Wtedy prace dotyczyły jej najbardziej zniszczonego odcinka i kosztowały 650 tys. zł. Inwestycja miała zostać dokończona rok później. Niestety, starostwo powiatowe w latach 2015 – 2017, zarządzane przez koalicję PiS i Komitet Rozwoju Zagłębia, nie wywiązało się ze złożonej w 2014 roku obietnicy, mimo każdorazowego zabezpieczania przez samorząd Sławkowa środków w wysokości połowy kosztów prac. Zmiana w podejściu władz powiatowych nastąpiła po zmianie koalicji w powiecie. W jej wyniku Komitet Rozwoju Zagłębia utracił bezpośredni wpływ na sprawy powiatu, a władzę objęła koalicja PiS i klubu Wspólnie dla Powiatu.

– Cierpliwe i stanowcze upominanie się o remont tej powiatowej ulicy przyniosło wreszcie efekty i to bardzo dobra wiadomość. Oczywiście szkoda, że tak późno, bo gdyby udało się ją zrealizować wcześniej w oparciu o naszą pomoc, to teraz moglibyśmy myśleć już o kolejnych zadaniach na powiatowych drogach – mówi burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk. – Dziękuję w tym miejscu radnej powiatowej Ewie Bierońskiej za współpracę w promowaniu tej inwestycji na szczeblu powiatowym. Podpisane przez miasto i powiat porozumienie jest pierwszym krokiem do przeprowadzenia niezbędnych procedur, w tym przetargu. Miasto Sławków na pomoc powiatowi będzińskiemu w realizacji inwestycji przeznaczyło kwotę 150 tys. złotych, co stanowi połowę spodziewanych kosztów.

 

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop