bezchmurnie

6.58 °C, bezchmurnie

Trampkarze i juniorzy w UKS

{[description]}

Trampkarze i juniorzy w UKS

Uczniowski Klub Sportowy „Sławków” przejmuje trampkarzy i juniorów. W połowie kwietnia burmistrz Rafał Adamczyk podpisał umowę z klubem na realizację zadania publicznego w ramach otwartego konkursu ofert. Tym samym można już oficjalnie powiedzieć, że przynajmniej do końca sierpnia za rozwój młodych piłkarskich talentów odpowiadać będzie już nie Miejski Klub Sportowy, a UKS.

Oferta złożona przez MKS Sławków na początku 2018 roku została odrzucona z powodów formalnych. W związku z tym konieczne było rozpisanie kolejnego konkursu. Początek roku nie był dla MKS udany. Toczy się postępowanie wyjaśniające w związku z niejasnościami wokół rozliczenia dotacji udzielonej klubowi w 2017 roku. Klub nie prowadził księgowości w sposób jasno identyfikujący poszczególne wydatki. Co więcej, przekazywane przez miasto publiczne pieniądze w formie dotacji natychmiast po ich wpływie na konto klubu przelewane były na prywatny rachunek bankowy. – W związku z prowadzonym postępowaniem w najbliższych dniach zostanie złożone zawiadomienie do Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach w sprawie naruszenia dyscypliny finansów publicznych w MKS „Sławków”.

Cały czas trwają czynności związane z ustalaniem stanu faktycznego i prawnego, a o dalsze wyjaśnienia prosić będziemy członków prezydium zarządu. Dlatego też konieczne stało się wydłużenie prowadzonego postępowania do końca czerwca – informuje Janusz Mróz, kierownik Referatu Oświaty i Spraw Społecznych UM Sławków. Ostateczne rozstrzygnięcia tej sprawy w zdecydowanym stopniu zależne będą od stanowiska Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach, która jest odpowiedzialna za nadzór w zakresie wykorzystania publicznych finansów.

 

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-