Koronawirus: szczepienia w Sławkowie

Pixabay.com

Koronawirus: szczepienia w Sławkowie

Foto: Pixabay.com
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Od połowy stycznia można będzie zapisywać się na szczepienie przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. W Sławkowie wykonywane będą one w SPZOZ przy ulicy PCK.

Sławkowska przychodnia zgłosiła swój udział w prowadzonym przez Ministerstwo Zdrowia narodowym programie szczepień przeciwko koronawirusowi. - W tej chwili jesteśmy na etapie szczegółowych uzgodnień związanych z funkcjonowaniem zespołów, które będą zajmowały się akcją. Z informacji Ministerstwa Zdrowia wynika, że ogólnopolskie zapisy dla wszystkich zainteresowanych ruszą 15 stycznia i to będzie również dzień, od którego można będzie się zapisywać na szczepienia w naszej przychodni – informuje Aleksandra Mura, dyrektor SPZOZ.

Jak wygląda procedura zapisów na szczepienie przeciwko wirusowi SARS-CoV-2?

Od piątku 15 stycznia 2021 roku (termin zadeklarowany przez Ministerstwo Zdrowia jako data rozpoczęcia zapisów), każda osoba zainteresowana będzie mogła zapisać się na dwa sposoby:

  1. Poprzez specjalną infolinię oraz Internetowe Konto Pacjenta – szczegółowe informacje dostępne będą na stronie Ministerstwa Zdrowia;
  2. Bezpośrednio w SPZOZ w Sławkowie. Można to będzie uczynić telefonując pod numer 503 520 055 lub osobiście w przychodni (z uwagi na sytuację epidemiologiczną pacjenci proszeni są w miarę możliwości o kontakt telefoniczny). Osoba dokonująca zapisu otrzyma wszystkie niezbędne informacje, w tym między innymi o sposobie powiadomienia o wyznaczeniu terminu szczepienia. Termin wynikać będzie z kolejności szczepień określonego przez Ministerstwo Zdrowia dla poszczególnych grup społecznych i zawodowych. W sprawie akcji szczepień będzie można kontaktować się także pisząc pod adres e-mail: szczepienia_spzoz_slawkow@o2.pl (adres aktywny będzie od dnia rozpoczęcia zapisów).

Termin rozpoczęcia zapisów może ulec modyfikacji w sytuacji zmiany wytycznych Ministerstwa Zdrowia w tym zakresie.

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop