rozproszone chmury

5.61 °C, rozproszone chmury

Old Bobrorze

{[description]}

Old Bobrorze

Kapela „Old Bobrorze” powstała w Sławkowie z inicjatywy Tadeusza Kańczugi w 2012 roku. Kapela rozpoczęła swoją działalność przy Ochotniczej Straży Pożarnej, gdzie też miała systematyczne próby.

Zespół stawia sobie za cel przypominanie i prezentowanie starych przebojów, piosenek z folkloru warszawskiego, lwowskiego, śląskiego, zagłębiowskiego i innych, także satyrycznych. Zespół czerpie inspiracje z piosenek Stanisława Grzesiuka, a w repertuarze znajdują się aranżacje utworów, które można usłyszeć w doskonale znanym szerszej publiczności filmie „Zakazane piosenki”. Kapela gra i śpiewa także kolędy i pastorałki.

Jak przystało na kapelę grającą muzykę znaną z podwórek przedwojennej Warszawy czy Lwowa, tworzą ją muzycy z dużym doświadczeniem. „Old Bobrorze” regularnie występują w rodzinnym mieście z okazji świąt i uroczystości państwowych, strażackich i specjalnych koncertów.

Kapela Old Bobrorze koncertowała również wiele razy poza Sławkowem, zarówno w powiecie będzińskim, województwie małopolskim, a także poza granicami Polski. W 2013 roku kapela grała i śpiewała podczas pobytu w partnerskim mieście Messeix we Francji, a także w Żydaczowie na Ukrainie oraz podczas Święta Niepodległości Ukrainy, w trakcie wyjazdu w ramach współpracy kulturalnej powiatu będzińskiego z Żydaczowem.

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-