Strona główna  
    Kontakt  
    BIP  
    GCI  
    Mapa  

2015-03-30     Amelii, Dobromira, Leonarda    
GORĄCA WIADOMOŚĆ
Klastry i samorząd – panel dyskusyjny w Dąbrowie Górniczej
„Klastry i ekosystemy w polityce gospodarczej jednostek samorządu terytorialnego” – to temat jednego z paneli dyskusyjnych, jakie zorganizowane zostały w ramach Światowego Kongresu Klastrów. Trwał on przez dwa dni w Dąbrowie Górniczej.
* * * * *
GORĄCA WIADOMOŚĆ
Koncert w MOK-u
Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie zaprasza na jutrzejszy koncert zespołów „Niby Nic” i „Red Spleen”. Początek – godzina 18:00.
* * * * *
GORĄCA WIADOMOŚĆ
Zawiadomienie o zebraniu
Kurator sądowy Wspólnoty Leśnej w Sławkowie zawiadamia o ogólnym zebraniu wyborczym wspólnoty.
* * * * *

27-03Klastry i samorząd – panel dyskusyjny w Dąbrowie Górniczej
„Klastry i ekosystemy w polityce gospodarczej jednostek samorządu terytorialnego” – to temat jednego z paneli dyskusyjnych, jakie zorganizowane zostały w ramach Światowego Kongresu Klastrów. Trwał on przez dwa dni w Dąbrowie Górniczej.
27-03Koncert w MOK-u
Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie zaprasza na jutrzejszy koncert zespołów „Niby Nic” i „Red Spleen”. Początek – godzina 18:00.
27-03Zawiadomienie o zebraniu
Kurator sądowy Wspólnoty Leśnej w Sławkowie zawiadamia o ogólnym zebraniu wyborczym wspólnoty.
27-03Zapachniało wiosną...
Niezwykle wiosennie zrobiło się w Szkole Podstawowej w Sławkowie. Wszystko za sprawą spektaklu słowno – muzycznego, który zorganizowany został w piątek 20 marca.
27-03Nabór do Przedszkola Miejskiego – ostatnie dni składania wniosków!
Trwa nabór w Miejskim Przedszkolu. Trzeba się jednak spieszyć, bo czas na złozenie wniosków o przyjęcie upływa 31 marca!
27-03MOK: Konkursy dla przedszkolaków
Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie zaprasza najmłodszych do udziału w konkursie recytatorskim i konkursie piosenki.
27-03Ogłoszenia o przetargach
Ogłoszenie o dwóch przetargach na sprzedaż niezabudowanych nieruchomości będących własnością Gminy Miejskiej Sławków, położonych w Sławkowie przy ul. Obrońców Westerplatte.
27-03"Kurier Sławkowski" - ważna informacja!
Ukazał się najnowszy numer „Kuriera Sławkowskiego”. W związku ze zgłaszanymi redakcji sugestiami mieszkańców uprzejmie informujemy, że od bieżącego numeru czasopismo dostępne będzie bezpłatnie w siedemnastu punktach na terenie miasta.
26-03Otwarcie Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka
Z udziałem arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego - metropolity lwowskiego i wieloletniego osobistego sekretarza Jana Pawła II - poświęcony i oficjalnie otwarty został wczoraj w Sosnowcu Diecezjalny Dom Matki i Dziecka.
26-03Komunikat Urzędu Skarbowego
Przez trzy dni kwietnia zeznanie podatkowe za 2014 rok będzie można złożyć - w formie elektronicznej - w Urzędzie Miasta Sławkowa.
26-03Happening żonkilowy już w najbliższy weekend!
Fundacja Pro Salute, Zespół Szkół im. Jana Pawła II oraz burmistrz Sławkowa serdecznie zapraszają do udziału w akcji charytatywnej, z której dochód przeznaczony będzie na opiekę hospicyjną i zakup sprzętu medycznego dla Domowego Hospicjum Onkologicznego.
26-03Przedszkolaki powitały wiosnę!
Zgodnie z tradycją, dzieci z Przedszkola Miejskiego w Sławkowie barwną paradą ulicami miasta powitały wiosnę, przynosząc ją nawet do Ratusza. Razem z przedszkolakami w poniedziałkowy poranek 23 marca maszerowała Marzanna.
24-03„Zamyślenia Wielkopostne” w kościele parafialnym
W niedzielę 22 marca w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sławkowie, zgodnie z kilkuletnią już tradycją, Chór Cantamus Domino i zaproszeni artyści zaprezentowali spektakl słowno – muzyczny.
24-03Sesja Rady Miejskiej w Sławkowie
Analiza programu współpracy z organizacjami pozarządowymi w 2014 roku oraz programów z zakresu lokalnej polityki i strategii społecznej były w czwartek 19 marca głównymi tematami sesji Rady Miejskiej.
24-03Wielkanocna malowanka
Świąteczna atmosfera zagościła w ostatni piątek w sławkowskim MOK – u. Wszystko za sprawą konkursu plastycznego „Wielkanocna malowanka”.
24-03XXII Konkurs Recytatorski
Regionalny Ośrodek Kultury w Katowicach, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie były organizatorami XXII edycji Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.
18-03Europa młodych marzeń
Przedstawiciele pięciu szkół wzięli udział w poniedziałkowej debacie poświęconej marzeniom młodych o Europie przyszłości.
18-03Gimnazjalni poligloci stanęli w szranki
Już po raz jedenasty Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie był organizatorem rejonowego konkursu językowego dla gimnazjalistów. Tym razem jednak uczestnicy musieli wykazać się znajomością aż dwóch języków obcych.
16-03Uwaga! Zbiórka odpadów ponadgabarytowych!
Od 30 marca do 1 kwietnia na terenie Sławkowa trwać będzie zbiórka odpadów ponadgabarytowych.
16-03Tajemnice harcerskiej kroniki
Piękne opisy harcerskich zwyczajów i obrzędów, opis życia codziennego sławkowskich harcerzy i echa wydarzeń ogólnokrajowych - to wszystko znajdziemy w  kronice z lat trzydziestych ubiegłego wieku, która została właśnie odnaleziona w Sławkowie. 
16-03Sesja Rady Miejskiej w Sławkowie
Informujemy, że w czwartek 19 marca o godzinie 17:00 w sali obrad Rady Miejskiej przy ul. Łosińskiej 1 rozpocznie się Sesja Rady Miejskiej.
16-03Prawa konsumenta w sieci
Informujemy, że na stronie internetowej Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów działa specjalna zakładka, w której znajdują się informacje pomocne w przypadku zgłaszania reklamacji czy zwrotu towarów. Pod koniec ubiegłego roku zmieniły się przepisy związane z ochroną praw konsumenta.
12-03Harcerskie przyrzeczenie w Ratuszu
W czwartkowy wieczór korytarz Urzędu Miasta Sławkowa niespodziewanie zaroił się od harcerskich mundurów. Wszystko za sprawą wyjątkowego wydarzenia - po raz pierwszy w historii na sali ślubów sławkowskiego urzędu troje harcerzy ze Złotej Ósemki złożyło harcerskie przyrzeczenie.
11-03Spotkanie Koła Historycznego MOK
Od gratulacji i życzeń dla Henryka Magaczewskiego - laureata powiatowej nagrody w dziedzinie kultury rozpoczęło się kolejne spotkanie członków Koła Historycznego, działającego przy Dziale Kultury Dawnej MOK.
11-03Święto Kobiet z MOK-iem
W sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w niedzielę 8 marca zorganizowany został wieczór muzyczno – filmowy z okazji przypadającego w tym dniu Święta Kobiet.
11-03Policja ostrzega
Policja ostrzega przed tzw. oszustwami „na wnuczka”. Prowadzone akcje profilaktyczne przynoszą efekty. Funkcjonariusze otrzymują coraz więcej zgłoszeń od starszych osób, które wykazały się czujnością i nie dały się okraść. Niepokojąca jest jednak liczba zgłoszeń dotycząca nowej metody kradzieży – „na policjanta”. 
10-03Modernizacja linii elektroenergetycznych - folder informacyjny
Informacja dotycząca modernizacji linii Polskich Sieci Elektorenergetycznych S.A.
09-03Święto Kobiet 2015 w Sławkowie – galeria foto
Brawurowe występy zespołu „Mały Śląsk” i młodzieży Zespołu Szkół im. Jana Pawła II były jedną z głównych atrakcji tegorocznego Dnia Kobiet w Sławkowie.
09-03Apel Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej
W okresie wiosny wypalanie traw na łąkach, rowach przydrożnych, wypalanie zarośli, uschniętych chwastów i resztek słomy pozostawionej na polach po zeszłorocznych zbiorach – to jeden z najbardziej brutalnych sposobów niszczenia środowiska, to przyczyna wielu pożarów przynosząca jedynie szkody dla przyrody, jak i samego człowieka.
08-03Wszystkiego, co najpiękniejsze!
Samych tylko radosnych chwil, spełnienia najskrytszych marzeń, zdrowia i szczęścia, które rozpromienia twarz uśmiechem. Tego, co najpiękniejsze wszystkim Paniom z okazji Ich święta życzy burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk.
06-03Wypadek w Sławkowie: apel o ostrożną jazdę
W czwartek 5 marca w godzinach porannych Ochotnicza Straż Pożarna w Sławkowie uczestniczyła w akcji ratunkowej po wypadku dwóch samochodów osobowych na ul. Groniec. Jedną z osób poszkodowanych trzeba było uwolnić z wnętrza pojazdu.
06-03Sławków na XV Giełdzie Szkół Ponadgimnazjalnych
Przez dwa dni na XV Giełdzie Szkół Ponadgimnazjalnych w Dąbrowie Górniczej swoją ofertę edukacyjną prezentowało Liceum Ogólnokształcące Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie. Dąbrowscy gimnazjaliści 4 i 5 marca mieli okazję, by poznać bogaty program kształcenia oferowany tu w nadchodzącym roku szkolnym.
05-03Harmonogram wywozu nieczystości segregowanych od odbiorców indywidualnych
Informacja o terminach wywozu odpadów segregowanych od odbiorców indywidualnych z terenu Sławkowa.
02-03Święto Kobiet w Sławkowie
Burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk oraz nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II serdecznie zapraszają w najbliższy piątek do spędzenia wyjątkowego popołudnia!
04-03Stowarzyszenie Porozumienie Pokoleń w Warszawie
W dniach 21.01.2015-25.01.2015 młodzież z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II uczestniczyła w drugiej części projektu "Be Democracy" w ramach programu Erasmus+, realizowanego przez Stowarzyszenie Porozumienie Pokoleń. Tym razem była to wizyta w Warszawie. 
04-03Ruszyła infolinia dla konsumentów
Informujemy, że dzięki specjalnej, bezpłatnej infolinii konsumenckiej każdy może skorzystać z porad prawników z zakresu prawa konsumenckiego.
04-03MOK zaprasza na Święto Kobiet
Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie zaprasza 8 marca o godzinie 17:00 na Dzień Kobiet. W programie recital Romana Kańtocha, projekcja filmu "Whisky dla aniołów" oraz... niespodzianka. Wstęp wolny.
03-03Nowe dowody osobiste - informacja
Od początku marca obowiązują nowe przepisy dotyczące spraw związanych z wydawaniem dowodów osobostych. Wydział Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach opublikował informację o zastosowanych w nowych wzorach dowosów zabezpieczeniach.
03-03Nagrodzono artystów i zasłużonych dla kultury
W trakcie uroczystej gali w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie 2 marca wręczone zostały Nagrody Starosty Będzińskiego za Osiagnięcia w Dziedzinie Twórczości Artystycznej, Upowszechniania i Ochrony Dóbr Kultury.
02-03Uroczyste pożegnanie komendanta Komisariatu Policji w Sławkowie
Msza św. koncelebrowana przez kapelana powiatowej policji poprzedziła uroczyste pożegnanie odchodzącego na emeryturę nadkomisarza Alberta Majdy.
26-02Powiatowy laur dla Henryka Magaczewskiego
Miło nam poinformować, że wśród tegorocznych laureatów Nagród Starosty Będzińskiego za Osiągnięcia w Dziedzinie Twórczości Artystycznej, Upowszechniania i Ochrony Kultury znalazł się sławkowianin Henryk Magaczewski.
24-02Trwają prace przy rewitalizacji centrum miasta
Do końca maja powinny zakończyć się prace związane z realizacją projektu rewitalizacji centrum miasta. W piątek 20 lutego, na spotkaniu z wykonawcą oceniano stan ich zaawansowania.
24-02Mocne brzmienia w MOK-u
Grupy „AFTERLIFE” i „STYX” rozgrzały do czerwoności w ubiegłą sobotę salę Miejskiego Ośrodka Kultury w Sławkowie. Ostre, rockowo – metalowe brzmienia tak bardzo spodobały się publiczności, że nie obyło się bez wielokrotnego bisowania.
24-02Pięć lat Śląskiego Systemu Informacji Turystycznej
Kompleksowa informacja o atrakcjach turystycznych, ofercie kulturalnej oraz przydatne wskazówki dotyczące komunikacji, bazy noclegowej i gastronomicznej – to tylko część propozycji, z których może skorzystać każdy, kto zechce poznać najciekawsze zakątki Sławkowa  i regionu.
23-02Nowoczesny samorząd kluczem do rozwoju
Z udziałem prof. Jerzego Buzka, parlamentarzystów oraz przedstawicieli samorządów i organizacji społecznych z terenu województwa śląskiego w budynku zawierciańskiego starostwa zorganizowana została w ubiegły piątek konferencja „Nowoczesny samorząd – gwarancją rozwoju regionów”.
23-02Komunikat MZWiK: Przerwa w dostawie wody
Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Sławkowie informuje, że w środę 25 lutego w godz. 8:00-17:00 nastąpi przerwa w dostawie wody pitnej na terenie części miasta.
23-02„Mistrz i Uczeń” – wystawa fotografii w MOK
Do podróży w świat klimatycznej, czarno-białej fotografii zaprosił w miniony piątek mieszkańców miasta sławkowski MOK.
20-02Jubileuszowa "Wiosna Poetycka"
Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie serdecznie zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie literackim.
20-02Dyskutowali o bezpieczeństwie
Stan bezpieczeństwa w mieście w 2014 roku był jednym z głównych tematów sesji Rady Miejskiej w Sławkowie.
20-02MZWiK: traser pomoże w usuwaniu skutków awarii
Browarna, Kwartowska, Podwalna... Trzy ulice i trzy – w ciągu zaledwie dwóch dni – awarie sieci wodociągowej. Wyjątkowo pechowy okazał się koniec ubiegłego tygodnia dla mieszkańców centrum miasta.
19-02Uwaga! Przerwa w dostawie wody
Miejski Zakład  Wodociągów i Kanalizacji informuje, że w piątek 20 lutego w godzinach 9:00 – 12:00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców części miasta.
18-02Mistrz i uczeń - wystawa zdjęć w MOK
Dział Kultury Dawnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Sławkowie serdecznie zaprasza w najbliższy piątek 20 lutego na wystawę fotografii "Mistrz i Uczeń". Wernisaż rozpocznie się o godzinie 18:00.
16-02Sesja Rady Miejskiej
Uprzejmie informujemy, że w najbliższy czwartek 19 lutego odbędzie się sesja Rady Miejskiej.
16-02Prawnik i psycholog doradzą pokrzywdzonym
Wzorem lat poprzednich, od 23 do 28 lutego Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje w całym kraju „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. 
16-02Sławkowska Policja zmieni swoją siedzibę
Do jednego z nieużytkowanych dziś segmentów budynku przychodni w drugiej połowie roku przeprowadzą się sławkowscy funkcjonariusze.
11-02I Ty możesz zostać... reporterem!
Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dziennikarskie pod kierunkiem doświadczonego redaktora - Wojciecha Paculi, dziennikarza Polskiego Radia Katowice!
10-02Harcerze ze Sławkowa na zimowisku w Zawoi
Ponad dwudziestu harcerzy z 8. DDH w Sławkowie od 31 stycznia do 4 lutego brało udział w zimowisku w Zawoi.
06-02Ogłoszenie o przetargach
Burmistrz Miasta Sławkowa podaje do publicznej wiadomości informację o postępowaniach przetargowych.
06-02Młodzież w Ratuszu
Przedstawiciele sławkowskiej młodzieży spotkali się z burmistrzem miasta Rafałem Adamczykiem i przewodniczącą rady Martą Rus.
02-02INFORMACJA
Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych informuje, że w  2015 roku nie przewidziano środków przeznaczonych dla  gmin na  realizację zadań z zakresu pomocy pieniężnej dla kombatantów i innych osób uprawnionych
29-01Nowy Kurier Sławkowski w lutym
Trwają prace redakcyjne i graficzne nad Kurierem Sławkowskim. Miesięcznik w nowej odsłonie mieszkańcy Sławkowa będą mogli przeczytać w lutym.
29-01BURMISTRZ MIASTA SŁAWKOWA OGŁASZA
Burmistrz Miasta Sławkowa ogłasza pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości będących własnością Gminy Miejskiej Sławków, położonych w Sławkowie przy ul. Olkuskiej:
28-01Koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka
Wyjątkowy koncert umilił wszystkim sławkowskim Babciom i Dziadkom tegoroczne obchody ich święta. W trakcie zorganizowanego 26 stycznia w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury uroczystego spotkania najserdeczniejsze życzenia złożył na ich ręce burmistrz miasta Rafał Adamczyk, który objął imprezę honorowym patronatem.
27-01Bezpieczne ferie
17 stycznia na terenie województwa śląskiego ruszyła akcja "Bezpieczne ferie 2015". Jej celem jest przede wszystkim zapewnienie dzieciom i młodzieży bezpiecznego wypoczynku zimowego.
26-01Wolność jest nam dana, ale i zadana
Wolność jest nam dana, ale i zadana – te słowa Ojca Świętego Jana Pawła II przyświecały spotkaniu historycznemu w Zespole Szkół w Sławkowie. Wieczór historyczny w tym roku nie przez przypadek zorganizowany został  23 stycznia w piątek i zbiegł się w czasie z 70. rocznicą oswobodzenia Sławkowa spod okupacji niemieckiej.
23-01Sławkowskie liceum wśród najlepszych w Polsce i najlepsze w powiecie
Sławkowskie liceum w Zespole Szkół im. Jana Pawła II  otrzymało Znak Najwyższej Jakości w  ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2015.
30-12Najważniejsze zasady organizacji „Akcji Zima” w Sławkowie
DYSPOZYTURA "Akcji Zima" na terenie miasta znajduje się w siedzibie Straży Miejskiej - Sławków, ul. Mały Rynek 10, nr tel. 501-273-949. Funkcjonariusz Straży Miejskiej pełni służbę dyspozytora przez całą dobę.
21-01JUBILEUSZE MAŁŻEŃSKIE
Urząd Stanu Cywilnego prosi małżeństwa, które w 2015 r. będą obchodziły jubileusz małżeński 50 - lecia, 60 - lecia pożycia małżeńskiego, o informację do końca marca 2015 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego (Ratusz, pokój nr 15).
21-01Kwalifikacja wojskowa
Zgodnie z harmonogramem kwalifikacji wojskowej w 2015 roku na terenie Powiatu Będzińskiego informujemy, że dniem stawiennictwa dla osób objętych kwalifikacją wojskową z terenu miasta Sławkowa (rocznik 1996) jest 4 marca 2015 roku.
20-01GibderFensoN wystąpił w Sławkowie
Dnia 17 stycznia 2015 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Sławkowie odbył się gościnny koncert katowickiej grupy GibderFensoN.
19-01Plan pracy Rady Miejskiej 2015
Publikujemy informację dotyczącą planu pracy radnych Rady Miejskiej w Sławkowie w 2015 r.
14-01Sławkowskie Metamorfozy!!!
Rusza druga edycja „Sławkowskich Metamorfoz” skierowana do sławkowianek w wieku powyżej 20 lat. Spośród nadesłanych zgłoszeń jury wybierze kobiety, które przejdą wiosenną metamorfozę.
14-01Popołudnie z BAJECZKĄ
Miejska Biblioeka Publiczna zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu WIECZÓR Z BAJECZKĄ. 22 stycznia 2015 r (czwartek) na godzinę 17.00 do Miejskiej Biblioteki Publicznej.
13-01Radio Katowice najlepsze w Sławkowie
Radio Katowice zdobyło Puchar Burmistrza Miasta Sławkowa zwyciężając w XII Noworocznym Turnieju Piłki Halowej Dziennikarzy w Sławkowie.
12-01SŁAWKÓW W OBIEKTYWIE SMF
Pod takim tytułem w czwartkowe popołudnie 8 stycznia 2015 r. o godzinie 17:00, w galerii Działu Kultury Dawnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Sławkowie odbył się wernisaż wystawy fotograficznej Stowarzyszenia Miłośników Fotografii, działającego przy Miejskim Klubie im. Jana Kiepury w Sosnowcu.
05-01Kolędowali parafialnie
Do wspólnego kolędowania w niedzielne popołudnie 4 stycznia  mieszkańców Sławkowa zaprosił Chór Cantamus Domino parafii sławkowskiej oraz Orkiestra Dęta OSP Sławków.
02-01Dyżury Radnych Rady Miejskiej
Podajemy Państwu informację dotyczącą terminów dyżurów Radnych Rady Miejskiej w Sławkowie w miesiącach:styczeń, luty i marzec 2015 roku.
02-01Sławków przywitał Nowy 2015 Rok.
Blisko 200 osób postanowiło spotkać się o północy na płycie sławkowskiego Rynku, aby pożegnać Stary i przywitać Nowy 2015 Rok. Odliczanie do północy umilały wszystkim zebranym dyskotekowe  rytmy, płynące z głośników ustawionych na balkonie Ratusza, a mroźną atmosferę mocno ogrzewały dwa olbrzymie paleniska.
15-04Media o nasKreator IAP - (C)opyright by MOTONET