Strona główna  
    Kontakt  
    BIP  
    GCI  
    Mapa  

2015-10-10     Franciszka, Loretty, Poli    GORĄCA WIADOMOŚĆ
Komunikat Straży Miejskiej w Sławkowie
Straż Miejska w Sławkowie informuje, że z uwagi na awarię do odwołania nieczynny będzie numer telefonu 32 293-11-67. Do czasu jej usunięcia można kontaktować się ze Strażą Miejską pod numerami telefonów: 32 264-95-90 oraz 501-273-949.
* * * * *
GORĄCA WIADOMOŚĆ
Koncertowa sobota w MOK
Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie zaprasza na koncert! Już w najbliższą sobotę o godzinie 18.00 wystąpią zespoły Niby Nic, St. James Hotel i Banda Edwarda. Wstęp wolny. 
* * * * *
GORĄCA WIADOMOŚĆ
„Tabletki na szczęście” na deskach MOK
Musical pt. „Tabletki na szczęście” w wykonaniu Studia Efendi Clue można było obejrzeć w minioną sobotę w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Sławkowie.
* * * * *

07-10Komunikat Straży Miejskiej w Sławkowie
Straż Miejska w Sławkowie informuje, że z uwagi na awarię do odwołania nieczynny będzie numer telefonu 32 293-11-67. Do czasu jej usunięcia można kontaktować się ze Strażą Miejską pod numerami telefonów: 32 264-95-90 oraz 501-273-949.
06-10Pasowanie na ucznia
W piątek 2 października pierwszaki ze Szkoły Podstawowej im. Jana Baranowskiego w Sławkowie zostały uroczyście pasowane na ucznia.
06-10Koncertowa sobota w MOK
Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie zaprasza na koncert! Już w najbliższą sobotę o godzinie 18.00 wystąpią zespoły Niby Nic, St. James Hotel i Banda Edwarda. Wstęp wolny. 
06-10„Tabletki na szczęście” na deskach MOK
Musical pt. „Tabletki na szczęście” w wykonaniu Studia Efendi Clue można było obejrzeć w minioną sobotę w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Sławkowie.
05-10Jubileusze małżeńskie – galeria zdjęć
Jedenaście par małżeńskich ze Sławkowa obchodziło w tym roku żelazne, diamentowe i złote gody. Uroczyste spotkanie, połączone z wręczeniem Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie zorganizowane zostało w sobotę 3 października w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury.
05-10Trwają wybory do Młodzieżowej Rady Miasta
Znamy już nazwiska dwunastu uczniów Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, którzy wywalczyli mandaty radnych Młodzieżowej Rady Miasta. Wybory do rady przeprowadzone zostały w poniedziałek 5 października. W środę 7 października trzech swoich reprezentantów wybiorą uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Baranowskiego.
02-10Zmiany w SPZOZ
Analiza działalności sławkowskiej przychodni w okresie od stycznia do sierpnia 2015 roku i procedura rozpatrywania skarg na jej funkcjonowanie były głównymi punktami zwołanego w środę 30 września posiedzenia Rady Społecznej SPZOZ.
02-10Spotkanie z siostrą Krystyną Włodarską
We wtorek 6 października o godz. 18.00 w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie z wykładem o bł. ks. Jerzym Popiełuszce gościć będzie s. Krystyna Włodarska.
02-10Dziesięć lat „Zielonego Ringu Przemszy‟
W sobotę 26 września jubileusz dziesięciolecia swojej działalności obchodził Związek Stowarzyszeń „Zielony Ring Przemszy‟. W trakcie spotkania w Miejskim Ośrodku Kultury podsumowano działalność organizacji od dnia jej rejestracji w 2005 roku. 
01-10Aktualizacja strategii rozwoju miasta i nowy program rewitalizacji
Spotkaniem z młodzieżą i z mieszkańcami miasta zainicjowano prace związane z aktualizacją strategii rozwoju Sławkowa.
30-09Ruszają prace na ulicach Stawki i Zagródki
Po przeprowadzeniu przez Urząd Miasta postępowań przetargowych i podpisaniu umów z wyłonionym wykonawcą rozpoczyna się właśnie remont na dwóch kolejnych ulicach miasta. 
01-10IV Ogólnopolski Marsz Seniora
W najbliższą sobotę 3 października na terenie Parku Hallera w Dąbrowie Górniczej organizowany jest IV Ogólnopolski Marsz Seniora. Początek imprezy - godzina 9.00.
30-09Grupa „Razem Łatwiej” na olimpiadzie w Będzinie
Stowarzyszenie Familia, Czeladzkie Stowarzyszenie Osób z Upośledzeniem Psychoruchowym i Stowarzyszenie "Bądź z nami" zorganizowało w piątek 25 września XII w hali sportowej w Będzinie - Łagiszy XII Powiatową Olimpiadę Osób Niepełnosprawnych „Integracja - Będzin 2015”.
30-09Rocznica utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego
Wykładem Tomasza Goneta z Referatu Edukacji Historycznej IPN w piątek 25 września w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie upamiętniona została 76 rocznica utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego. 
30-09Wizyta w Slavkowie u Opavy
Przez dwa dni delegacja Sławkowa na czele z burmistrzem miasta uczestniczyła w VIII Międzynarodowym Spotkaniu Sławkowów w czeskim Slavkowie u Opavy.
29-09Spotkanie autorskie w bibliotece
Miejska Biblioteka Publiczna w Sławkowie serdecznie zaprasza na spotkanie z Małgorzatą i Wojciechem Paculami, autorami książek "Transdebik" i "Reporter zaświadcza". Spotkanie rozpocznie się w środę 30 września o godzinie 18:00 w siedzibie biblioteki.
27-09Fortepian i keyboard - spotkanie organizacyjne
Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie zaprasza na spotkanie organizacyjne dla osób zainteresowanych nauką gry na fortepianie i keyboardzie!
27-09EXTREME CITY w Sławkowie - materiał filmowy
W czasie wakacji młodzież ze Sławkowa - pod okiem instruktorów z EXTREME CITY - uczyła się zasad bezpiecznego korzystania z oddanego do użytku w maju skateparku. Właśnie powstał film, na którym można zobaczyć, jakie postępy czynili młodzi uczestnicy zajęć, zorganizowanych przez Urząd Miasta Sławkowa.
27-09"Złota Ósemka" na Harcerskiej Imprezie Plenerowej
Wielka gra terenowa była główną atrakcją Harcerskiej Imprezy Plenerowej, dorocznego wydarzenia integrującego harcerki i harcerzy Chorągwi Śląskiej. Tegoroczny HIP, który odbył się w Parku Śląskim 19 września miał też mocny, sławkowski akcent!
25-09Aktualizacja strategii rozwoju miasta - spotkanie z mieszkańcami
Burmistrz Sławkowa serdecznie zaprasza mieszkańców miasta na spotkanie dotyczące prac nad Aktualizacją Strategii Rozwoju Miasta Sławkowa na lata 2014 - 2020. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00 we wtorek 29 września w sali narad budynku urzędu przy ul. Łosińskiej 1.
24-09Musicalowe klimaty w MOK
Studio Efendi Clue i Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie zapraszają w niedzielę 4 października na finałowy musical, który będzie podsumowaniem V Letniego Obozu Artystyczno - Językowego EFENDI CLUE 2015 w Rabce.
24-09Miejski Ośrodek Kultury zaprasza!
W najbliższą sobotę 26 września Dział Kultury Dawnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Sławkowie serdecznie zaprasza na rodzinne odkrywanie najciekawszych zakątków Sławkowa. W programie m.in. wycieczka z przewodnikiem.
23-09Nielegalne wysypisko - kolejne informacje
Wniosek do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska o natychmiastowe wszczęcie postępowania w sprawie wystąpienia zagrożenia ekologicznego – to ciąg dalszy działań władz miasta w związku z nielegalnym składowaniem przez firmę REKULT odpadów na terenach należących do PKP.
22-09Warsztaty plastyczne w MOK
Miejski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza w najbliższy piątek 25 września na spotkanie organizacyjne warsztatów plastycznych.
21-09Wielka zbiórka makulatury w Zespole Szkół
Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie rozpoczął nową akcję pomocy. Tym razem szkoła nawiązała współpracę z Zespołem Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu. W ramach tej współpracy przejmuje pod swoją opiekę i na swoje utrzymanie konia o imieniu Laser, który pomaga w rehabilitacji chorych dzieci w ramach hipoterapii.
21-09Raporty o stanie powietrza
Informacje o głównych przyczynach złej jakości powietrza w województwie śląskim i aktualne raporty o jego stanie – między innymi z takimi informacjami można zapoznać się w specjalnej zakładce strony internetowej Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach. Link do informacji znajduje się w pasku bannerów po lewej stronie.
21-09Stypendia dla najzdolniejszych przyznane!
Publikujemy listę stypendystów – uczniów klas IV – VI, gimnazjalistów, oraz uczniów wszystkich typów szkół ponadgimnazjalnych (w których nauka kończy się egzaminem maturalnym). 
18-09Zawiadomienie
Burmistrz Miasta Sławkowa zawiadamia, że w Urzędzie Miasta Sławkowa (ul. Łosińska 1) został wyłożony do publicznego wglądu projekt uproszczonego planu urządzenia lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa z terenu gminy Sławków.
18-09Informacja Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej
W listopadzie ruszy rekrutacja do projektu "Inwestycja w człowieka środkiem do osiągnięcia efektów społecznych". W przedsięwzięciu, którego liderem jest PCPR w Będzinie, bierze udział również Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sławkowie.
17-09Piłkarskie emocje na stadionie w Sławkowie
Cztery drużyny najmłodszych piłkarzy wzięły udział w Turnieju Piłki Nożnej im. Edwarda Konopki, rozegranym w sobotę 12 września na stadionie MKS w Sławkowie.
17-09Ułatwienia dla podatników i mikroprzedsiębiorców
Asystent podatnika i centra obsługi – to nowe rozwiązania, które mają ułatwić życie rozpoczynającym działalność gospodarczą mikroprzedsiębiorcom i podatnikom. Póki co działają w pięćdziesięciu urzędach skarbowych w kraju, ale już od 1 stycznia będą dostępne w każdym, również w Będzinie.
17-09Bezpłatne porady
W najbliższy poniedziałek 21 września o godzinie 17:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Sławkowie będzie można wziąć udział w bezpłatnym spotkaniu „Jak się oddłużyć i wyjść na prostą”.
17-09Warsztaty tańca towarzyskiego – spotkanie organizacyjne
Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie i Agencja Eventowa La Cultura zapraszają na spotkanie organizacyjne, dotyczące zajęć tanecznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
15-09MOK zaprasza na zajęcia!
Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie serdecznie zaprasza na spotkania organizacyjne poszczególnych sekcji i grup. Podajemy ich harmonogram.
15-09„Głosy dla hospicjum” z zespołem ART
Fundacja Pro Salute i Międzynarodowe Centrum Teatrów Francuskojęzycznych zapraszają na koncert charytatywny „Głosy dla hospicjum”. W tym roku będzie miał on szczególny, sławkowski akcent! Obok recitalu francuskiej aktorki i piosenkarki Iris Munos (która wykona piosenki z repertuaru Edith Piaf i Jacquesa Brela), na deskach Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie wystąpi też zespół ART z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II.
14-09Popołudnie z turystyczną piosenką
II Sławkowskie Turystyczne Śpiewanie stało się, śladem ubiegłorocznej edycji, doskonałą okazją do spędzenia kilku chwil z piosenką turystyczną i poezją śpiewaną.
14-09Pobiegli po raz szósty
Rekordowa liczba aż 45 drużyn wystartowała w kolejnej edycji Sławkowskich Marszów na Orientację SŁAW – INO 2015. Sobotnia rywalizacja była doskonałą okazją do sprawdzenia swojej kondycji, a przede wszystkim – spostrzegawczości.
15-09Zaproszenie na szkolenie
Naczelnik Urzędu Skarbowego w Będzinie zaprasza wszystkie osoby prowadzące pozarolniczą działalność gospodarczą na spotkanie informacyjno – szkoleniowe.
15-09Bezpłatne badania dna oka
W ramach kampanii edukacyjno – profilaktycznej Kliniki OKULUS w najbliższy czwartek 17 września w Sławkowie osoby powyżej 50 roku życia z zaburzeniami widzenia, chorujące na cukrzycę lub otyłość i palacze będą moglły skorzystać z bezpłatnego badania dna oka. Do udziału w badaniach zapraszają: poseł Beata Małecka – Libera i okręg śląski Polskiego Związku Niewidomych – patroni honorowi akcji.
11-09Wielkie emocje na kortach tenisowych TKKF
Mimo momentami niesprzyjającej pogody, w zawodach rozgrywanych pomiędzy 4 a 6 września na kortach Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej "Michałek" w Sławkowie emocje sięgały zenitu.
11-09Ogłoszenie o przetargach
Ogłoszenie o przetargach na sprzedaż nieruchomości położonych przy ul. Obrońców Westerplatte i Olkuskiej oraz przy ul. Obrońców Westerplatte i Żupniczej.
09-09Remonty dróg w mieście
Ruszyły prace na ulicy Wiejskiej i Owocowej. Po przetargach i podpisaniu umów z wykonawcami rozpoczęła się właśnie naprawa ubytków na ponad dwudziestu drogach w mieście.
07-09Sławkowska OSP ma 110 lat!
„Bądź dumny z tego, że należysz do towarzystwa pożarniczego, bądź dumny z tego, że należysz do niezliczonej rzeszy bojowników walczących pod sztandarem najczystszej miłości bliźniego.” – Tak brzmi siódme z dziesięciu strażackich przykazań Leopolda Szyllera, których egzemplarz równo sto dziesięć lat temu pięknie i trwale wskazał misję działalności sławkowskich strażaków. W sobotę 5 września druhny i druhowie obchodzili swoje wielkie święto.
09-09Hip hop, salsa i fitness w MOK
Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych aktywnością fizyczną na zajęcia hip hop dla dzieci, salsę i fitness, prowadzone przez agencję La Cultura.
09-09"Malarskie Trio" w Sławkowie
Urzekające kolorem i klimatem prace Anny Jędrzejewskiej, Adriany Laube i Iwony Walas można od ubiegłego piątku podziwiać w pomieszczeniach Działu Kultury Dawnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Sławkowie. 
08-09II Sławkowskie Turystyczne Śpiewanie
Śpiewać każdy może i to niezależnie od wieku – najlepiej przekonać się o tym osobiście już w najbliższą sobotę 12 września. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy na II Sławkowskim Turystycznym Śpiewaniu.
07-09SŁAW – INO 2015
W najbliższą sobotę 12 września wczesnym popołudniem zapraszamy na teren Szkolnego Schroniska Młodzieżowego na Niwie. Każdy amator aktywnego wypoczynku będzie mógł wziąć udział w kolejnej edycji Sławkowskich Marszów na Orientację. Dla zawodników przygotowano cztery, zróżnicowane trasy.
07-09Komunikat MOPS
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sławkowie informuje o zasadach dystrybucji artykułów spożywczych do osób najbardziej potrzebujących oraz dofinansowania z tytułu środków towarzyszących w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (POPŻ/FEAD) Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym realizowanego w podprogramie 2015.
07-09Baśniowo w przedszkolu
Komnata Skrzatów, Skarbów i Perłowa - to ledwie trzy z dziewięciu nowych nazw grup w Miejskim Przedszkolu w Sławkowie, które od września już nie tylko z zewnątrz przypomina bajkowy zamek. Po raz pierwszy również w trakcie naboru udało się zapewnić miejsce dla każdego potrzebującego opieki malucha. Tym samym swoją przygodę z przedszkolem rozpoczęło prawie dwieście dzieci.
02-09Zaproszenie na wystawę
Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie serdecznie zaprasza w najbiższy piątek o godz. 17:00 do Galerii Sztuki Działu Kultury Dawnej na wystawę malarstwa Ady Laube, Anny Jęrzejewskiej i Iwony Walas!
02-09Pracowity poranek sławkowskich strażaków
Przez godzinę utrudniony był w środę ruch pomiędzy zjazdem z DK 94 a ul. Hrubieszowską w Sławkowie. Wszystko przez ciągnącą się dwa kilometry plamę oleju napędowego, który wyciekł z nieustalonego dotychczas pojazdu.
02-09Z wizytą w Szkole Podstawowej – galeria foto
W nowym roku szkolnym naukę w Szkole Podstawowej im. Jana Baranowskiego w Sławkowie rozpoczęło 124 pierwszoklasistów, wśród których jest aż 75 sześciolatków. Towarzyszyliśmy uczniom w pierwszym dniu nauki roku szkolnego 2015/2016.
01-09Zabrzmiał pierwszy dzwonek
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Baranowskiego i Zespołu Szkół im. Jana Pawła II zainaugurowali dziś nowy rok szkolny 2015/2016.
01-09Oddali hołd poległym i pomordowanym
W 76 rocznicę wybuchu II wojny światowej, burmistrz miasta, przedstawiciele organizacji kombatanckich, społecznych i młodzież złożyli na rynku wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą mieszkańców miasta poległych i pomordowanych w latach 1939 – 1945.
01-09Jubileusz Ochotniczej Straży Pożarnej
W sobotę 5 września Ochotnicza Straż Pożarna w Sławkowie świętować będzie jubileusz studziesięciolecia swojej działalności.
01-09Rocznica wybuchu II wojny światowej
Bombardowaniem Wielunia i ostrzałem Westerplatte z pancernika Schleswig-Holstein o 4:45 1 września 1939 r. rozpoczęła się II wojna światowa. Agresja III Rzeszy na Polskę stanowiła początek jednego z najtragiczniejszych konfliktów zbrojnych w dziejach ludzkości. W Sławkowie pierwszego dnia wojny niemieckie lotnictwo zbombardowało Fabrykę Braci Szajn.
31-08Jaśniej i estetycznej
Wymiana czterech kompletów oświetleniowych w miejskim parku i w rynku, naprawa latarni z tyłu Ratusza i przywrócenie iluminacji zamkowej - to drobne, ale ważne prace, które poprawiają estetykę otoczenia.
31-08W ratowaniu pomoże... poduszka
Choć wygląda niepozornie, może unieść prawie sześć ton. Mowa o poduszce wysokiego ciśnienia, która znalazła się właśnie na wyposażeniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławkowie.
30-08II Jarmark Jakubowy w Sławkowie - galeria foto
W sobotę 29 sierpnia mieszkańcy miasta i licznie przybyli goście bawili się na II Jarmarku Jakubowym. Impreza rozpoczęła się od odsłonięcia symbolu muszli św. Jakuba na budynku Działu Kultury Dawnej MOK.
31-08Zagłębiowska posłanka pyta ministra o „szeroki tor”
Z poselską interpelacją w sprawie przepisów dotyczących zwolnień z podatku części infrastruktury szerokiego toru wystąpiła do ministra finansów sekretarz stanu Beata Małecka – Libera. To reakcja na apel skierowany do parlamentarzystów Zagłębia, z jakim w maju wystąpiły władze Sławkowa.
27-08Ekologiczna prezentacja
Miejski Zarząd Budynków Komunalnych w Sławkowie serdecznie zaprasza mieszkańców w sobotę 5 września na prezentację ekologicznych źródeł ciepła. Zaprezentowane zostaną m.in. ekologiczne kotły węglowe i gazowe, ogniwa fotowoltaiczne, kolektory słoneczne i pompy ciepła.
27-08I Ty możesz zostać dawcą!
Fundacja DKMS serdecznie zaprasza na kolejny Dzień Dawcy Szpiku, który będzie towarzyszył w najbliższą sobotę tegorocznemu Jarmarkowi Jakubowemu.
26-08Średniowieczny korowód w Sławkowie
Jednym z punktów sobotniego Jarmarku Jakubowego będzie barwny, średniowieczny korowód, który przemierzy ulice miasta. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!
24-08Wolontariusze Światowych Dni Młodzieży poszukiwani!
- Wolontariusze poszukiwani! - apeluje ks. Michał Borda, odpowiedzialny za sekcję wolontariatu w przygotowaniach do tygodnia w diecezji przed Światowymi Dniami Młodzieży.
24-08Informacja dotycząca korzystania z infrastruktury sportowej w Sławkowie
Przypominamy podstawowe informacje dotyczące godzin otwarcia obiektów sportowych w mieście.
20-08Mobilny Punkt Informacyjny w Sławkowie
W środę 9 września w Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sławkowie będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji w zakresie możliwości pozyskania wsparcia ze środków Unii Europejskiej.
20-08Zatoka przystankowa i chodniki gotowe
Gotowa jest już zatoka przystankowa na ul. Szerokotorowej oraz chodniki przy skrzyżowaniu ulicy Krakowskiej z Młyńską i przy drodze dojazdowej do Euroterminala. 
24-08Festyn z Klarą
Spotkanie z maskotką powiatowej policji – smoczycą Klarą było jedną z atrakcji festynu dla najmłodszych, na który zaprosił dzieci Miejski Ośrodek Kultury, Komenda Powiatowa Policji w Będzinie i Komisariat Policji w Sławkowie. 
19-08Zdrowo i smacznie w... bibliotece
Miejska Biblioteka Publiczna w Sławkowie, w ramach cotygodniowej, wakacyjnej oferty dla najmłodszych, tym razem zaproponowała spotkanie poświęcone zdrowemu odżywianiu i roli owoców w codziennym jadłospisie.
19-08Baśniowa gra terenowa - galeria fotograficzna
Miejski Ośrodek Kultury przeżywał w środę prawdziwy najazd... bajkowych postaci!
19-08Jarmark Jakubowy w Sławkowie
Jak smakują potrawy przyrządzane według oryginalnych, średniowiecznych receptur? W jaki sposób wyrabiano w dawnych czasach instrumenty muzyczne? Między innymi o tym będzie można przekonać się podczas Jarmarku Jakubowego w Sławkowie w sobotę 29 sierpnia.
19-08Młodzi piłkarze na obozie sportowym
Przez dziesięć dni w Bielawie szlifowali swoją formę podopieczni Uczniowskiego Klubu Sportowego ze Sławkowa.
18-08Festyn z Klarą
Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie, Komenda Powiatowa Policji w Będzinie i Komisariat Policji w Sławkowie serdecznie zapraszają na najbliższą sobotę najmłodszych do udziału w festynie, poświęconym bezpieczeństwu.
18-08Sportowe emocje rundy jesiennej w Sławkowie
W ramach rozgrywek Klasy A sezonu 2015/2016, prowadzonych przez Podokręg Sosnowiec Śląskiego Związku Piłki Nożnej, na stadionie przy ul. Walcownia kibicować można będzie drużynie MKS Sławków. Zachęcając do gorącego dopingu, podajemy harmonogram meczów.
18-08Pożar elektrowozu w Sławkowie
W niedzielę około godziny 16:00 zastęp OSP w Sławkowie uczestniczył w nietypowej akcji. Zapalił się elektrowóz, ciągnący wagony wypełnione rudą.
18-08Święto Wojska Polskiego
W sobotę 15 sierpnia, w Święto Wojska Polskiego, obchodzone na pamiątkę zwycięskiej bitwy warszawskiej z 1920 roku przedstawiciele władz samorządowych i organizacji społecznych złożyli kwiaty pod pamiątkowymi tablicami na budynku Ratusza.
14-08Ostrzeżenia i komunikaty Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego
Na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego zamieszczane są informacje związane m.in. z zagrożeniami meteorologicznymi, obejmującymi również Sławków. Można je śledzić, klikając w specjalny banner, znajdujący się na naszej stronie (pod menu). Zachęcamy do zapoznawania się z tymi komunikatami!
13-08Doliną Białej Przemszy
Trwające jeszcze wakacje i sprzyjająca pogoda to doskonały czas na rodzinne, piesze wycieczki. Do spędzenia kilku chwil na spacerze doliną Przemszy zachęca Związek Stowarzyszeń „Zielony Ring Przemszy”, który w czerwcu zorganizował tu XXIV EKORAJD.
12-08Barszcz Sosnowskiego - ostrzeżenie
W związku ze zgłaszanymi przez mieszkańców miasta przypadkami występowania barszczu Sosnowskiego apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w kontakcie z tą rośliną.
11-08Uwaga! Zmiana harmonogramu odbioru odpadów biodegradowalnych
Od 1 sierpnia do końca września zwiększona została częstotliwość odbioru odpadów segregowanych z terenu miasta. W poniedziałki i czwartki odbierane są bioodpady, w każdy wtorek – szkło, a w piątki – makulatura. Zmiana obowiązywać będzie do 30 września.
06-08Uwaga, upały!
Temperatury przekraczające 30 stopni w cieniu zwiększają ryzyko przegrzania organizmu i udaru cieplnego. To problem nie tylko ludzi, ale również zwierząt.
04-08Gra terenowa dla najmłodszych
Do 12 sierpnia można zapisać się do udziału w bajkowej grze terenowej. Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie zaprasza najmłodszych do wspólnej zabawy!
04-08Konkurs plastyczny
Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w wyjątkowym, wakacyjnym konkursie plastycznym!
02-08Godzina "W" w Sławkowie
Dźwięk syren alarmowych, wciągnięcie na maszt przed Ratuszem flagi ze Znakiem Polski Walczącej i specjalna okolicznościowa zbiórka harcerzy z 8.DDH "Złota Ósemka" im. Zawiszy Czarnego upamiętniły w sobotę 1 sierpnia 71. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
02-08Informacja o naborze do klubu
Zarząd Miejskiego Klubu Sportowego "Sławków" ogłasza nabór do klubu piłkarskiego. Drużyny MKS biorą udział w rozgrywkach ligowych w ramach PZPN Podokręg Sosnowiec.
31-07Ogłoszenie o przetargach
Zapraszamy do zapoznania się z ofertami sprzedaży nieruchomości położonych przy ul. Obrońców Westerplatte i ul. Olkuskiej w Sławkowie.
31-07Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego - komunikat
W 71. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, w sobotę 1 sierpnia o godzinie 17:00 na terenie miasta uruchomione zostaną syreny alarmowe. 
31-07Sierpień w bibliotece
Miejska Biblioteka Publiczna w Sławkowie serdecznie zaprasza najmłodszych na wakacyjne spotkania, które odbywać się będą w każdą środę sierpnia.
24-07Wycieczka nordic walking do Okradzionowa
Ponad dziesięć kilometrów z kijkami w rękach i w doskonałych nastrojach. Tak w czwartkowe popołudnie 23 lipca spędzili czas uczestnicy wycieczki nordic walking, którzy spod Miejskiego Ośrodka Kultury w Sławkowie zawędrowali do Okradzionowa.
23-07W Sławkowie gości Gilles Battut
Wieloletni mer Messeix i przewodniczący Komitetu Współpracy Polsko - Francuskiej Gilles Battut przebywa z wizytą w Sławkowie. Wczoraj spotkał się z miejskimi radnymi.
21-07Sukces Sławkowa w ogólnopolskim "Rankingu Samorządów 2015"
Drugie miejsce w kategorii gmin miejskich i miejsko - wiejskich w zakresie wykorzystania funduszy unijnych w ogólnopolskim rankingu "Rzeczpospolitej" - takim sukcesem może pochwalić się Sławków.
21-07Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna ostrzega!
W ostatnim czasie znacznie wzrosła liczba zatruć dopalaczami na terenie województwa śląskiego. Do szpitali masowo zaczęły trafiać osoby, które spożyły „Mocarza” nowoczesny, syntetyczny kannabinoid - dopalacz mający nawet 800 razy większą siłę działania niż marihuana - jak podają toksykolodzy.
21-07Niespokojny weekend w Sławkowie
Ulewne deszcze i wichury, które przetoczyły się przez Polskę w trakcie ubiegłego weekendu dały się we znaki również mieszkańcom Sławkowa. Na szczęście nie wyrządziły tu aż tak wielkich szkód.
20-07Prawdziwa gratka dla amatorów nordic walking!
Przewodnicząca Rady Miejskiej w Sławkowie Marta Rus zaprasza wszystkich chętnych do udziału w marszu, przygotowanym specjalnie dla miłośników nordic walking. Start w najbliższy czwartek 23 lipca o godz. 14:00 spod Miejskiego Ośrodka Kultury (ul. Młyńska). W programie ponad dziesięciokilometrowej trasy przewidziano zwiedzanie młyna Freya i zabytkowej kapliczki w Okradzionowie.
20-07NFZ przypomina: Czym jest i jak działa EKUZ?
Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) jest dokumentem potwierdzającym prawo do korzystania na koszt Narodowego Funduszu Zdrowia z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie tymczasowego pobytu na terenie innego państwa UE/EFTA.
14-07Policja radzi: Jak uchronić się przed włamaniem?
Działają szybko, prawie bez hałasu, nierzadko pod osłoną nocy. W czasie naszego snu lub nieobecności włamują się do domu, mieszkania czy garażu i kradną wartościowe przedmioty. W ostatnim czasie policjanci KPP w Będzinie odnotowali kilka przypadków włamań. Oto kilka rad, co zrobić aby nie stać się ofiarą przestępstwa i utrudnić kradzież rabusiowi.Kreator IAP - (C)opyright by MOTONET