Strona główna  
    Kontakt  
    BIP  
    GCI  
    Mapa  

2015-05-29     Benity, Maksymiliana, Teodozji    


GORĄCA WIADOMOŚĆ
Odzyskali skradziony rejestrator
Wyjątkowego pecha miał złodziej rejestratora zamontowanego przez Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w studni przy ul. Sujkowskiego w Sławkowie. Amator cudzej własności nie wiedział bowiem, że skradzione urządzenie w ręku osoby postronnej jest zupełnie bezużyteczne, a na dodatek... wyposażone w system lokalizacji położenia.
* * * * *
GORĄCA WIADOMOŚĆ
I Bieg Republiki Sławkowskiej - informacje porządkowe
Uprzejmie informujemy, że w związku z organizacją „I Biegu Republiki Sławkowskiej” w dniu 30.05.2015 r. (sobota) nastąpią zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji publicznej oraz ruchu kołowym.
* * * * *
GORĄCA WIADOMOŚĆ
Informacja Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławkowie
Tradycyjnie już w ramach Dni Ochrony Przeciwpożarowej sławkowska OSP prowadziła zbiórkę środków finansowych. W tym roku pieniądze zbierano w niedzielę 24 maja po mszach przed parafialnym kościołem. 
* * * * *

29-05Odzyskali skradziony rejestrator
Wyjątkowego pecha miał złodziej rejestratora zamontowanego przez Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w studni przy ul. Sujkowskiego w Sławkowie. Amator cudzej własności nie wiedział bowiem, że skradzione urządzenie w ręku osoby postronnej jest zupełnie bezużyteczne, a na dodatek... wyposażone w system lokalizacji położenia.
29-05I Bieg Republiki Sławkowskiej - informacje porządkowe
Uprzejmie informujemy, że w związku z organizacją „I Biegu Republiki Sławkowskiej” w dniu 30.05.2015 r. (sobota) nastąpią zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji publicznej oraz ruchu kołowym.
29-05Informacja Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławkowie
Tradycyjnie już w ramach Dni Ochrony Przeciwpożarowej sławkowska OSP prowadziła zbiórkę środków finansowych. W tym roku pieniądze zbierano w niedzielę 24 maja po mszach przed parafialnym kościołem. 
27-05Uwaga! Fałszywy wnuczek znów atakuje!
Komenda Powiatowa Policji w Będzinie ostrzega! W ciągu kilku ostatnich dni fałszywy wnuczek kolejny raz zaatakował starszych mieszkańców powiatu będzińskiego. Nie ma praktycznie dnia, by do będzińskich stróżów prawa nie dotarła informacja o próbie oszustwa. 
28-05Ogłoszenia o przetargach
Burmistrz Miasta Sławkowa ogłasza przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż nieruchomości.
28-05O kondycji MZWiK na majowej sesji Rady Miejskiej w Sławkowie
Choć może trudno w to uwierzyć, to prawie 66% wody dostarczanej przez Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Sławkowie w ubiegłym roku nie trafiło ostatecznie do odbiorców. Wszystko przez dziurawą niczym sito miejską sieć, przez którą - w ślad za zmarnowaną wodą - wyciekają do ziemi również pieniądze mieszkańców.
26-05Wypadek w Sławkowie
Na skrzyżowaniu DK 94 i ul. Okradzionowskiej przewrócił się we wtorek rano samochód dostawczy. Kierowca jadący w kierunku Katowic najprawdopodobniej nie zapanował nad pojazdem w trakcie wykonywania manewru skrętu w prawo.
26-05Mama, Tata i ja...
W poniedziałek 25 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Sławkowie w specjalnym programie dla rodziców i opiekunów wystąpiły dzieci z poszczególnych sekcji ośrodka.
26-05Dzień Matki
Z okazji Dnia Matki wszystkim Mamom z całego serca życzę, by radość, uśmiech i miłość ich dzieci towarzyszyła im każdego dnia. Wszystkiego, co najpiękniejsze! Burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk
19-05Sławków na sportowo: I Bieg Republiki Sławkowskiej
Takiego wydarzenia jeszcze nie było! W sobotę 30 maja w Sławkowie na dziesięcio- i trzykilometrowej trasie zmierzą się zawodowcy i amatorzy biegania. Wszystko to w roku 110. rocznicy proklamowania Republiki Sławkowskiej.
25-05Puchar Przyjaciół Białej Przemszy
Grubo ponad pół metra długości miał największy pstrąg, złowiony podczas zawodów wędkarskich w Sławkowie w niedzielę 24 maja.
25-05Ukazał się kolejny numer "Kuriera Sławkowskiego"
Ukazał się właśnie majowy numer „Kuriera Sławkowskiego”. Zapraszamy do lektury! Jednocześnie przypominamy, że czasopismo dostępne jest w wybranych punktach miasta.
25-05Rajd rowerowy – galeria zdjęć
W sobotnie przedpołudnie spod Miejskiego Ośrodka Kultury w Sławkowie ruszył VI Rodzinny Rajd Rowerowy „Ścieżkami Sławkowa”.
25-05Wyniki II tury wyborów w Sławkowie
Na podstawie protokołów z obwodowych komisji wyborczych podajemy wyniki II tury wyborów z 24 maja 2015 roku.
25-05Dzień otwarty OSP – fotogaleria
Pokazy akcji ratunkowych, zabawy dla dzieci i występ zespołu Old Bobrorze – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez druhny i druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławkowie w ramach dnia otwartego. 
21-05Informacja Powiatowego Urzędu Pracy w Będzinie
Powiatowy Urząd Pracy w Będzinie realizuje projekt "Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie będzińskim", współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
20-05Z wizytą u burmistrza
W środowe przedpołudnie do Ratusza zawitali przesympatyczni goście - grupa dzieci z Miejskiego Przedszkola w Sławkowie.
20-05Zabrze: obradowali samorządowcy
Ponad dziewięćdziesięciu delegatów uczestniczyło w XXXVIII sesji Zgromadzenia Ogólnego Śląskiego Związku Gmin i Powiatów, którą zwołano 15 maja w Zabrzu.
20-05I Sławkowski Festiwal „SŁAW ART” – rozstrzygnięcie
Po trwającym dziesięć dni głosowaniu za pośrednictwem społecznościowego portalu Facebook znamy już zwycięzców rywalizacji o możliwość występu podczas Dni Sławkowa. Na wszystkich jej uczestników czeka niespodzianka!
19-05Dzień otwarty w OSP
Konkursy, pokazy, gry i zabawy, a nawet możliwość spędzenia kilku chwil w kabinie strażackiego wozu – druhny i druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławkowie zapraszają na dzień otwarty!
19-05Zaproszenie na koncert
Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie zaprasza w poniedziałek 25 maja na uroczysty koncert „Mama, Tata i ja”.
19-05Zielona szkoła w Darłówku
Dwa tygodnie spędzi w Darłówku grupa prawie siedemdziesięciu uczniów. Wyjazd na „zieloną szkołę” dofinansowany został przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz ze środków miasta.
19-05Rowerowa sobota w Sławkowie
Burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk serdecznie zaprasza w najbliższą sobotę na VI Rodzinny Rajd Rowerowy "Ścieżkami Sławkowa".
19-05STOP pijanym kierowcom
W najbliższych dniach na terenie miasta pojawią się ulotki informacyjne i plakaty, związane z kampanią przeciwko kierowcom wsiadającym za kierownicę po spożyciu alkoholu.
19-05Jedyna taka noc w roku!
W sobotę 16 maja Dział Kultury Dawnej MOK otworzył szeroko swoje drzwi przed amatorami wieczornego zwiedzania. Noc Muzeów i moc przygotowanych atrakcji przyciągnęły prawdziwe tłumy.
15-05Uczcili pamięć ofiar hitlerowskiej zbrodni
W 71. rocznicę egzekucji pięciu działaczy polskiego podziemia, zamordowanych przez niemieckiego okupanta, przy pomniku na Walcowni złożono dziś kwiaty i zapalono znicze.
15-05Sesja Rady Miejskiej w Sławkowie
W czwartek 21 maja o godzinie 17:00 w sali posiedzeń przy ul. Łosińskiej 1 rozpocznie się kolejna sesja Rady Miejskiej.
15-05Harmonogram wywozu odpadów
Przypominamy o terminach wywozu odpadów segregowanych od odbiorców indywidualnych z terenu Sławkowa.
14-05Nowe krzewy przy Zespole Szkół
W środę 13 kwietnia w Zespole Szkół już po raz szósty przeprowadzono akcję „Posadź swoje drzewko”, której celem jest estetyczne zagospodarowanie terenów zielonych wokół szkoły. 
13-05Informacja Państwowej Komisji Wyborczej
Przedstawiamy informację PKW dotyczącą ponownego głosowania w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, które odbędzie się w niedzielę 24 maja.
11-05Rekordowe marsze na orientację
Ponad osiemdziesięciu uczestników wzięło udział w piątej edycji Marszów na Orientację, rozegranych w sobotę 9 maja w Sławkowie. Tym razem swoje umiejętności na specjalnie przygotowanych trasach mogli sprawdzić również zagłębiowscy harcerze.
11-05Wyniki pierwszej tury wyborów w Sławkowie
Na podstawie protokołów z obwodowych komisji wyborczych podajemy wyniki I tury wyborów z 10 maja 2015 roku.
11-05Świętowali strażacy
Uroczysta msza św. w intencji Ochotniczej Straży Pożarnej była głównym punktem obchodów Dnia Strażaka, które zorganizowane zostały w Sławkowie w niedzielę 10 maja.
11-05Korowód baśniowych postaci przemaszerował na Rynek
Zgodnie z tradycją, z okazji przypadającego 8 maja Ogólnopolskiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, spod Szkoły Podstawowej im. J. Baranowskiego na Rynek przemaszerował barwny korowód.
08-05Noc Muzeów 2015
Dział Kultury Dawnej Miejskiego Ośrodka Kultury zaprasza do wspólnej zabawy w ramach Nocy Muzeów w sobotę 16 maja.
08-05"O pchle, co manier nie miała" - zaproszenie
Miejska Biblioteka Publiczna w Sławkowie zaprasza w poniedziałek 11 maja dzieci wraz z opiekunami na interaktywne przedstawienie w wykonaniu krakowskiego teatru TAK!
06-05Wielki sukces ucznia Szkoły Podstawowej
Dwunastoletni Sławek Adamczyk, uczeń piątej klasy Szkoły Podstawowej im. J. Baranowskiego wywalczył dziewiąte miejsce w swojej kategorii w finale Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Pangea”. To ogromny sukces. W polskiej edycji konkursu wzięło udział ogółem 3 tys. szkół i ponad 103 tys. uczniów!
06-05Dzień Strażaka
Ochotnicza Straż Pożarna w Sławkowie serdecznie zaprasza w najbliższą niedzielę 10 maja na obchody Dnia Strażaka.
07-05Uwaga! Test syren alarmowych
Szef Obrony Cywilnej Miasta informuje, że 12 maja 2015 roku (wtorek) w pomiędzy godziną 6.00 a 19.00 zostanie przeprowadzony na terenie województwa śląskiego trening systemu alarmowania i ostrzegania, podczas którego zostaną uruchomione syreny alarmowe.
06-05Obszarowy program ograniczenia niskiej emisji
Miejski Zarząd Budynków Komunalnych w Sławkowie informuje, że rusza „Obszarowy Program Obniżenia Niskiej Emisji na terenie Gminy Sławków – etap III”, którego realizacja nastąpi w 2015r.
06-05XXIV EKO-RAJD Biała Przemsza – Sztoła
Związek Stowarzyszeń Zielony Ring Przemszy w Sławkowie, PTTK Dąbrowa Górnicza, TMS Sławków, TMM „Granica Maczki”, AK w Sławkowie organizują w sobotę 13 czerwca kolejny rajd Biała Przemsza – Sztoła.
05-05Moja Rodzina – konkurs MOK
Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie zaprasza dzieci w wieku od 7 do 10 lat do udziału w konkursie plastycznym „Moja Rodzina”.
05-05Apel naczelnika OSP w Sławkowie
OSP w Sławkowie przypomina, że w lasach, na terenach śródleśnych, na obszarze łąk, torfowisk, wrzosowisk, pastwisk, nieużytków rolnych, pasów przydrożnych, szlaków turystycznych i kolejowych lub w strefie oczeretów i trzcin, oraz w odległości do 100 m od granicy lasów, wypalanie wierzchniej warstwy gleby i pozostałości roślinnych jest zabronione!
05-05Łowcy.B w Sławkowie
W czwartek o godzinie 18:00 w Miejskim Ośrodku Kultury wystąpi kabaret Łowcy.B.
04-05Komunikat MZWiK
Komunikat Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w sprawie przerwy w dostawie wody.
04-05Matura AD 2015 rozpoczęta!
Punktualnie o godzinie 9:00 maturzyści Liceum Ogólnokształcącego ZS im. Jana Pawła II w Sławkowie rozpoczęli pisemny egzamin z języka polskiego.
04-05Dziś przypada wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków
Wszystkim Druhnom i Druhom Ochotniczej Straży Pożarnej pozwalam sobie złożyć z tej okazji najserdeczniejsze życzenia! Niech trudna, odpowiedzialna i ofiarna służba na rzecz ochrony życia i mienia Mieszkańców Sławkowa pozostaje zawsze bezpieczna. Serdecznie dziękuję również przy tej okazji Druhnom i Druhom, w tym Członkom Orkiestry Dętej, za stałą obecność i zaangażowanie w życie kulturalne i społeczne Miasta. Rafał Adamczyk, Burmistrz Sławkowa
04-05Rocznica uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja
Uroczystym przemarszem z Rynku do kościoła parafialnego rozpoczęły się w Sławkowie obchody 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. 
04-05Sukcesów na egzaminach maturalnych!
Wszystkim uczniom przystępującym od dziś do egzaminów maturalnych życzę, by ich wyniki przyniosły wiele satysfakcji i stały się dla każdego przepustką na wymarzone studia. Powodzenia! Burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk
30-04Pojutrze Dzień Flagi
Drugiego dnia maja przypada Dzień Flagi RP. Uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie z tej okazji rozdawali dziś rano mieszkańcom miasta biało-czerwone chorągiewki. 
30-04Wiosenne sprzątanie ulic
Przez dwa dni – 28 i 29 kwietnia na terenie Sławkowa prowadzona była akcja wiosennego sprzątania ulic.
28-04MOK: Niedziela z piosenką
Występ grupy wokalnej Studia Efendi Clue i koncert zespołu „Po Burzy” umilił mieszkańcom Sławkowa niedzielne popołudnie 26 kwietnia.
27-04Święto Konstytucji 3 Maja
Burmistrz Miasta i Rada Miejska w Sławkowie serdecznie zapraszają na uroczystości z okazji 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja.
28-04Pod znakiem harcerskiej lilijki
W sobotę 25 kwietnia w Sławkowie zaroiło się od harcerskich mundurów. Okazją do spotkania był jubileusz XXV-lecia istnienia Kręgu Starszoharcerskiego i nadanie 8. DDH „Złota Ósemka” w Sławkowie imienia Zawiszy Czarnego.
27-04Pożegnanie absolwentów liceum
Za nimi trzy lata nauki w liceum, a już niebawem – wyzwanie związane z egzaminem maturalnym. W piątek 24 kwietnia uczniowie ostatniej klasy liceum w Zespole Szkół w Sławkowie zakończyli rok szkolny.
27-04Wiosennie i poetycko w MOK
W czwartek 23 kwietnia w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Sławkowie odbył się finał jubileuszowej, ogólnopolskiej Wiosny Poetyckiej.
24-04Nowy numer "Kuriera Sławkowskiego"
Ukazał się nowy, kwietniowy numer „Kuriera Sławkowskiego”. Przypominamy, że czasopismo można otrzymać bezpłatnie w kilkunastu miejscach na terenie miasta.
24-04Informacja o zamknięciu dla ruchu ul. Legionów Polskich
W związku z pracami związanymi z realizacją zadania „Kompleksowa przebudowa ulic: Mały Rynek, Kościelna, Staropocztowa w Sławkowie” informujemy, że w czwartek 30 kwietnia w godzinach 8:00 – 17:00 nastąpi wyłączenie z ruchu ulicy Legionów Polskich. Za utrudnienia przepraszamy.
24-04Przedszkolaki w bibliotece, czyli Światowy Dzień Książki dla najmłodszych
O tym, że pierwsze książki wcale nie przypominały tych dzisiejszych mogli przekonać się najmłodsi mieszkańcy miasta, którzy odwiedzili w czwartek 23 kwietnia Miejską Bibliotekę Publiczną w Sławkowie.
23-04Koncertowa niedziela w MOK
Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie zaprasza w niedzielę 26 kwietnia na „Koncert pozytywnych piosenek” i występ zespołu „Po Burzy”.
21-04Dwudziestopięciolecie kręgu i nadanie proporca
Krąg Starszoharcerski w Sławkowie, 8 DDH "Złota Ósemka", Burmistrz Miasta Sławkowa Rafał Adamczyk wspólnie z Radą Miejską w Sławkowie serdecznie zapraszają w najbliższą sobotę na wyjątkowe wydarzenie.
22-04XXX Wiosna Poetycka – finał
Burmistrz Sławkowa i Miejski Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają w czwartek 23 kwietnia na finał jubileuszowej, XXX edycji Wiosny Poetyckiej – ogólnopolskiego konkursu literackiego. Początek o godzinie 17:00.
22-04Wybory 10 maja 2015 r. – siedziby obwodowych komisji wyborczych
Obwieszczenie Burmistrza Miasta Sławkowa z 10 kwietnia 2015 roku w sprawie numerów i granic obwodów głosowania oraz siedzib obwodowych komisji wyborczych.
22-04Kontrolują TIR-y
Wczoraj w kilku punktach Sławkowa pojawiły się patrole Inspekcji Transportu Drogowego. Funkcjonariusze ITD sprawdzali, czy samochody ciężarowe poruszają się po ulicach miasta zgodnie z przepisami. Towarzyszyli im funkcjonariusze Straży Miejskiej.
22-04Dzień Ziemi w Zespole Szkół
„Przyroda nie zna ni nagrody, ni kary. Zna tylko konsekwencje” – pod takim hasłem 20 kwietnia w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie zorganizowano proekologiczne wydarzenie, związane z Dniem Ziemi.
22-04Z ekologią za pan brat
Dlaczego Ziemia jest chora i w jaki sposób człowiek może przyczynić się do jej ratowania? O tym mogli dowiedzieć się uczniowie Szkoły Podstawowej im. J. Baranowskiego w Sławkowie, którzy w przygotowanym przez siebie przedstawieniu poruszyli bardzo poważną i aktualną tematykę zagrożeń dla środowiska naturalnego.
22-04Dzień Patrona w Zespole Szkół
Recytacja twórczości Karola Wojtyły w wykonaniu Laury Łącz i uczniowska inscenizacja fragmentów dramatu „Brat naszego Boga” stały się głównymi punktami obchodzonego w Zespole Szkół w Sławkowie „Dnia Patrona”.
21-04Nowoczesna syrena alarmowa ostrzeże o zagrożeniach
W pełni sterowane elektronicznie, nowoczesne urządzenie alarmujące o pożarach i innych zagrożeniach zamontowane zostało właśnie na budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławkowie.
21-04Gimnazjaliści rozpoczęli egzaminy
Dziś test wiedzy humanistycznej, jutro – matematyczno-przyrodniczej, a w czwartek egzamin z języka obcego. Dla uczniów ostatnich klas gimnazjów w całym kraju najbliższe dni będą bardzo pracowitym czasem.
21-04Promowali zdrowy tryb życia
O tym, jak ważne jest właściwe odżywianie się, aktywność fizyczna i profilaktyka zdrowotna mogli przekonać się m.in. uczniowie klas I – III i grupy zerowej Szkoły Podstawowej im. Jana Baranowskiego w Sławkowie.
21-04Powodzenia na egzaminach!
Wszystkim uczniom rozpoczynającym dziś egzaminy gimnazjalne życzę, aby ich wyniki były dla każdego źródłem satysfakcji i zasłużoną nagrodą za trzyletnią naukę w gimnazjum. Trzymamy za Was mocno kciuki! Burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk
21-04Fundusz dofinansuje wyjazd dzieci
Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, w ramach zadań związanych z profilaktyką zdrowotną, dofinansuje śródroczny wyjazd uczniów ze Sławkowa w roku szkolnym 2014/2015.
16-04Komunikat MZWiK
Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Sławkowie informuje, że w piątek 17.04.2015 r. w godz. 7:00-17:00 nastąpi przerwa w dostawie wody pitnej dla mieszkańców ulic: Szerokotorowa i Dębowa Góra.
16-04Wybory Prezydenta RP 2015 – ważne informacje
Publikujemy informacje dotyczące procedury dopisania do spisu wyborców, wydania zaświadczenia o prawie do głosowania wraz z formularzami wniosków i upoważnienia do odbioru zaświadczenia.
16-04Wygraj występ na Dniach Sławkowa!
Grasz w zespole muzycznym? Występujesz w zespole tanecznym lub wokalnym? Wygraj występ na Dniach Sławkowa!
14-04XI Konkurs Recytatorski dla przedszkolaków
W piątek 10 kwietnia już po raz jedenasty w Miejskim Ośrodku Kultury w Sławkowie odbyły się przesłuchania w ramach Konkursu Recytatorskiego dla przedszkolaków. 
14-04Sławkowskie metamorfozy II - finał akcji
Miejska Biblioteka Publiczna w Sławkowie zaprasza na wielki finał akcji „Sławkowskie Metamorfozy II”.
13-04Sesja Rady Miejskiej w Sławkowie
W najbliższy czwartek 16 kwietnia o godzinie 17:00 w Sali Narad budynku urzędu przy ul. Łosińskiej 1 rozpocznie się sesja Rady Miejskiej.
13-04Podwórko NIVEA - trwa głosowanie!
Trwa głosowanie w konkursie "Podwórko NIVEA". Zgłoszona przez miasto Sławków w tej rywalizacji lokalizacja dla obiektu to teren Szkolnego Schroniska Młodzieżowego.
13-04Zostaw 1% w Sławkowie!
Publikujemy listę organizacji i osób z terenu miasta, które zgłosiły się do redakcji „Kuriera Sławkowskiego” z prośbą o zamieszczenie apelu o przekazanie 1% podatku. Podane informacje należy wpisać w odpowiednich rubrykach rocznego zeznania podatkowego PIT 37.
13-04Pasja, która uzależnia...
„Malarstwo to uzależnienie, od którego nie można odejść” – takie motto przyświeca dąbrowiance Irenie Wiltosińskiej, której wystawę prac mozna oglądać od piątku 10 kwietnia w Dziale Kultury Dawnej MOK.
10-04Teatralne warsztaty dla najmłodszych
W czwartkowy poranek 9 kwietnia Miejskie Przedszkole zamieniło się na kilka chwil w... teatr, a przedszkolaki miały niepowtarzalną szansę, by wcielić się w rolę prawdziwych aktorów.
09-04Wypadek w Sławkowie
Tuż przed godziną 7:00 na skrzyżowaniu DK 94 w Sławkowie doszło do kolizji. W tył stojącego na czerwonym świetle Volvo S 40 wjechał inny pojazd.
07-04Najlepsze liceum w powiecie – materiał filmowy
Materiał telewizji Kanał 99 o Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie.
07-04Szkolne Schronisko Młodzieżowe na Międzynarodowych Targach Turystyki
Przez trzy dni trwały w Katowicach XXI Międzynarodowe Targi Turystyczne GLOB. Jak co roku brali w nich udział przedstawiciele Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Sławkowie. 
07-04Sukces trzecioklasistów ze Sławkowa
Dwa piąte i jedno czwarte miejsce wywalczyli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Baranowskiego w organizowanym przez Pracownię Matematyki Pałacu Młodzieży w Katowicach konkursie matematycznym.
03-04Świąteczne paczki dla najmłodszych
W poniedziałek 30 marca Świetlicę Środowiskową oraz filię Ośrodka Wspierania Dziecka i Rodziny odwiedzili przedstawiciele Wyższej Szkoły Humanitas i burmistrz Sławkowa, którzy wręczyli dzieciom słodkie, świąteczne upominki.
03-04Spotkanie przy źródełku
Zgodnie z wielkopiątkową tradycją, tuż przed wschodem słońca wielu mieszkańców Sławkowa odwiedziło dziś źródełko bijące u stóp zabytkowego krzyża przy ulicy Browarnej.
02-04Obrady Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego
W ostatnim dniu marca w Katowicach odbyło się walne zebranie członków Związku Gmin i Powiatów Subregionu Centralnego, którego członkiem jest również miasto Sławków.
02-04Sławkowski chór w sosnowieckiej katedrze
Chór Cantamus Domino pod dyrekcją Małgorzaty Kostki zapewnił oprawę muzyczną Mszy Krzyżma, odprawionej w Wielki Czwartek 2 kwietnia w sosnowieckiej katedrze.
05-03Harmonogram wywozu nieczystości segregowanych od odbiorców indywidualnych
Informacja o terminach wywozu odpadów segregowanych od odbiorców indywidualnych z terenu Sławkowa.
02-04Informacja MZWiK
Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Sławkowie informuje, że w piątek 3 kwietnia zakład pracuje w godzinach: 7:00 – 14:00. Kasa zakładu będzie czynna w godzinach: 7:00 – 13:30.
02-04Żonkilowa kwesta w Sławkowie - padł kolejny rekord!
Prawie 6,7 tys. zł zebrali wolontariusze z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w ramach prowadzonej w miniony weekend na ulicach miasta kwesty, z której środki przeznaczone będą na prowadzone przez Fundację Pro Salute Domowe Hospicjum Onkologiczne. Fundacja swoją opieką otacza również mieszkańców Sławkowa.
01-04Red Spleen i Niby Nic, czyli koncertowo w MOK-u
Sobotni wieczór 28 marca upłynął pod znakiem mocnego, muzycznego uderzenia. Na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Sławkowie wystąpiły dwa zespoły, które na co dzień działają przy MOK.
01-04Uwaga! Zmiana godzin pracy urzędu
Uprzejmie informujemy, że w piątek 3 kwietnia Urząd Miejski czynny będzie w godzinach 7:30 - 12:00. Kasa urzędu będzie otwarta w godzinach 7:30 - 11:30.
02-04Posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego
Ocena zagrożenia pożarowego i powodziowego -  to jeden z tematów posiedzenia Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, który obradował w piątek 27 marca.
31-03Zanim podpiszesz - przeczytaj!
W związku z licznymi zapytaniami i interwencjami konsumenckimi związanymi z umowami sprzedaży energii elektrycznej, a w ostatnim czasie również gazu - Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Będzinie przedstawia podstawowe zasady dotyczące zasad zmiany sprzedawcy energii.
31-03Przyjaciele Dróg św. Jakuba gościli w Sławkowie
W sobotę 28 marca w Sławkowie spotkali się członkowie ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Polsce”.
31-03Noc z Andersenem
„Cynowy żołnierzyk”, „Księżniczka na ziarnku grochu” i „Nowe szaty cesarza” – w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sławkowie w piątkowy wieczór królowały baśnie Hansa Christiana Andersena.
30-03Sukces młodych strażaków ze Sławkowa
Aż dwa trzecie miejsca w swoich kategoriach wiekowych wywalczyli w ubiegły czwartek reprezentanci Sławkowa podczas powiatowego finału Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.Kreator IAP - (C)opyright by MOTONET