Strona główna  
    Kontakt  
    BIP  
    GCI  
    Mapa  

2015-03-05     Aurory, Fryderyka, Oliwii    
GORĄCA WIADOMOŚĆ
Święto Kobiet w Sławkowie
Burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk oraz nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II serdecznie zapraszają w najbliższy piątek do spędzenia wyjątkowego popołudnia!
* * * * *
GORĄCA WIADOMOŚĆ
Ruszyła infolinia dla konsumentów
Informujemy, że dzięki specjalnej, bezpłatnej infolinii konsumenckiej każdy może skorzystać z porad prawników z zakresu prawa konsumenckiego.
* * * * *
GORĄCA WIADOMOŚĆ
MOK zaprasza na Święto Kobiet
Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie zaprasza 8 marca o godzinie 17:00 na Dzień Kobiet. W programie recital Romana Kańtocha, projekcja filmu "Whisky dla aniołów" oraz... niespodzianka. Wstęp wolny.
* * * * *

02-03Święto Kobiet w Sławkowie
Burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk oraz nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II serdecznie zapraszają w najbliższy piątek do spędzenia wyjątkowego popołudnia!
04-03Stowarzyszenie Porozumienie Pokoleń w Warszawie
W dniach 21.01.2015-25.01.2015 młodzież z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II uczestniczyła w drugiej części projektu "Be Democracy" w ramach programu Erasmus+, realizowanego przez Stowarzyszenie Porozumienie Pokoleń. Tym razem była to wizyta w Warszawie. 
04-03Ruszyła infolinia dla konsumentów
Informujemy, że dzięki specjalnej, bezpłatnej infolinii konsumenckiej każdy może skorzystać z porad prawników z zakresu prawa konsumenckiego.
04-03MOK zaprasza na Święto Kobiet
Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie zaprasza 8 marca o godzinie 17:00 na Dzień Kobiet. W programie recital Romana Kańtocha, projekcja filmu "Whisky dla aniołów" oraz... niespodzianka. Wstęp wolny.
03-03Nowe dowody osobiste - informacja
Od początku marca obowiązują nowe przepisy dotyczące spraw związanych z wydawaniem dowodów osobostych. Wydział Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach opublikował informację o zastosowanych w nowych wzorach dowosów zabezpieczeniach.
03-03Nagrodzono artystów i zasłużonych dla kultury
W trakcie uroczystej gali w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie 2 marca wręczone zostały Nagrody Starosty Będzińskiego za Osiagnięcia w Dziedzinie Twórczości Artystycznej, Upowszechniania i Ochrony Dóbr Kultury.
02-03Uroczyste pożegnanie komendanta Komisariatu Policji w Sławkowie
Msza św. koncelebrowana przez kapelana powiatowej policji poprzedziła uroczyste pożegnanie odchodzącego na emeryturę nadkomisarza Alberta Majdy.
26-02Powiatowy laur dla Henryka Magaczewskiego
Miło nam poinformować, że wśród tegorocznych laureatów Nagród Starosty Będzińskiego za Osiągnięcia w Dziedzinie Twórczości Artystycznej, Upowszechniania i Ochrony Kultury znalazł się sławkowianin Henryk Magaczewski.
24-02Trwają prace przy rewitalizacji centrum miasta
Do końca maja powinny zakończyć się prace związane z realizacją projektu rewitalizacji centrum miasta. W piątek 20 lutego, na spotkaniu z wykonawcą oceniano stan ich zaawansowania.
24-02Mocne brzmienia w MOK-u
Grupy „AFTERLIFE” i „STYX” rozgrzały do czerwoności w ubiegłą sobotę salę Miejskiego Ośrodka Kultury w Sławkowie. Ostre, rockowo – metalowe brzmienia tak bardzo spodobały się publiczności, że nie obyło się bez wielokrotnego bisowania.
24-02Pięć lat Śląskiego Systemu Informacji Turystycznej
Kompleksowa informacja o atrakcjach turystycznych, ofercie kulturalnej oraz przydatne wskazówki dotyczące komunikacji, bazy noclegowej i gastronomicznej – to tylko część propozycji, z których może skorzystać każdy, kto zechce poznać najciekawsze zakątki Sławkowa  i regionu.
23-02Nowoczesny samorząd kluczem do rozwoju
Z udziałem prof. Jerzego Buzka, parlamentarzystów oraz przedstawicieli samorządów i organizacji społecznych z terenu województwa śląskiego w budynku zawierciańskiego starostwa zorganizowana została w ubiegły piątek konferencja „Nowoczesny samorząd – gwarancją rozwoju regionów”.
23-02Komunikat MZWiK: Przerwa w dostawie wody
Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Sławkowie informuje, że w środę 25 lutego w godz. 8:00-17:00 nastąpi przerwa w dostawie wody pitnej na terenie części miasta.
23-02„Mistrz i Uczeń” – wystawa fotografii w MOK
Do podróży w świat klimatycznej, czarno-białej fotografii zaprosił w miniony piątek mieszkańców miasta sławkowski MOK.
20-02Jubileuszowa "Wiosna Poetycka"
Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie serdecznie zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie literackim.
20-02Dyskutowali o bezpieczeństwie
Stan bezpieczeństwa w mieście w 2014 roku był jednym z głównych tematów sesji Rady Miejskiej w Sławkowie.
20-02MZWiK: traser pomoże w usuwaniu skutków awarii
Browarna, Kwartowska, Podwalna... Trzy ulice i trzy – w ciągu zaledwie dwóch dni – awarie sieci wodociągowej. Wyjątkowo pechowy okazał się koniec ubiegłego tygodnia dla mieszkańców centrum miasta.
19-02Uwaga! Przerwa w dostawie wody
Miejski Zakład  Wodociągów i Kanalizacji informuje, że w piątek 20 lutego w godzinach 9:00 – 12:00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców części miasta.
18-02Mistrz i uczeń - wystawa zdjęć w MOK
Dział Kultury Dawnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Sławkowie serdecznie zaprasza w najbliższy piątek 20 lutego na wystawę fotografii "Mistrz i Uczeń". Wernisaż rozpocznie się o godzinie 18:00.
16-02Sesja Rady Miejskiej
Uprzejmie informujemy, że w najbliższy czwartek 19 lutego odbędzie się sesja Rady Miejskiej.
16-02Prawnik i psycholog doradzą pokrzywdzonym
Wzorem lat poprzednich, od 23 do 28 lutego Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje w całym kraju „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. 
16-02Sławkowska Policja zmieni swoją siedzibę
Do jednego z nieużytkowanych dziś segmentów budynku przychodni w drugiej połowie roku przeprowadzą się sławkowscy funkcjonariusze.
11-02I Ty możesz zostać... reporterem!
Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dziennikarskie pod kierunkiem doświadczonego redaktora - Wojciecha Paculi, dziennikarza Polskiego Radia Katowice!
10-02Harcerze ze Sławkowa na zimowisku w Zawoi
Ponad dwudziestu harcerzy z 8. DDH w Sławkowie od 31 stycznia do 4 lutego brało udział w zimowisku w Zawoi.
06-02Ogłoszenie o przetargach
Burmistrz Miasta Sławkowa podaje do publicznej wiadomości informację o postępowaniach przetargowych.
06-02Młodzież w Ratuszu
Przedstawiciele sławkowskiej młodzieży spotkali się z burmistrzem miasta Rafałem Adamczykiem i przewodniczącą rady Martą Rus.
02-02INFORMACJA
Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych informuje, że w  2015 roku nie przewidziano środków przeznaczonych dla  gmin na  realizację zadań z zakresu pomocy pieniężnej dla kombatantów i innych osób uprawnionych
29-01Nowy Kurier Sławkowski w lutym
Trwają prace redakcyjne i graficzne nad Kurierem Sławkowskim. Miesięcznik w nowej odsłonie mieszkańcy Sławkowa będą mogli przeczytać w lutym.
29-01BURMISTRZ MIASTA SŁAWKOWA OGŁASZA
Burmistrz Miasta Sławkowa ogłasza pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości będących własnością Gminy Miejskiej Sławków, położonych w Sławkowie przy ul. Olkuskiej:
28-01Koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka
Wyjątkowy koncert umilił wszystkim sławkowskim Babciom i Dziadkom tegoroczne obchody ich święta. W trakcie zorganizowanego 26 stycznia w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury uroczystego spotkania najserdeczniejsze życzenia złożył na ich ręce burmistrz miasta Rafał Adamczyk, który objął imprezę honorowym patronatem.
27-01Bezpieczne ferie
17 stycznia na terenie województwa śląskiego ruszyła akcja "Bezpieczne ferie 2015". Jej celem jest przede wszystkim zapewnienie dzieciom i młodzieży bezpiecznego wypoczynku zimowego.
26-01Wolność jest nam dana, ale i zadana
Wolność jest nam dana, ale i zadana – te słowa Ojca Świętego Jana Pawła II przyświecały spotkaniu historycznemu w Zespole Szkół w Sławkowie. Wieczór historyczny w tym roku nie przez przypadek zorganizowany został  23 stycznia w piątek i zbiegł się w czasie z 70. rocznicą oswobodzenia Sławkowa spod okupacji niemieckiej.
23-01Sławkowskie liceum wśród najlepszych w Polsce i najlepsze w powiecie
Sławkowskie liceum w Zespole Szkół im. Jana Pawła II  otrzymało Znak Najwyższej Jakości w  ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2015.
30-12Najważniejsze zasady organizacji „Akcji Zima” w Sławkowie
DYSPOZYTURA "Akcji Zima" na terenie miasta znajduje się w siedzibie Straży Miejskiej - Sławków, ul. Mały Rynek 10, nr tel. 501-273-949. Funkcjonariusz Straży Miejskiej pełni służbę dyspozytora przez całą dobę.
21-01JUBILEUSZE MAŁŻEŃSKIE
Urząd Stanu Cywilnego prosi małżeństwa, które w 2015 r. będą obchodziły jubileusz małżeński 50 - lecia, 60 - lecia pożycia małżeńskiego, o informację do końca marca 2015 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego (Ratusz, pokój nr 15).
21-01Kwalifikacja wojskowa
Zgodnie z harmonogramem kwalifikacji wojskowej w 2015 roku na terenie Powiatu Będzińskiego informujemy, że dniem stawiennictwa dla osób objętych kwalifikacją wojskową z terenu miasta Sławkowa (rocznik 1996) jest 4 marca 2015 roku.
20-01GibderFensoN wystąpił w Sławkowie
Dnia 17 stycznia 2015 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Sławkowie odbył się gościnny koncert katowickiej grupy GibderFensoN.
19-01Plan pracy Rady Miejskiej 2015
Publikujemy informację dotyczącą planu pracy radnych Rady Miejskiej w Sławkowie w 2015 r.
14-01Sławkowskie Metamorfozy!!!
Rusza druga edycja „Sławkowskich Metamorfoz” skierowana do sławkowianek w wieku powyżej 20 lat. Spośród nadesłanych zgłoszeń jury wybierze kobiety, które przejdą wiosenną metamorfozę.
14-01Popołudnie z BAJECZKĄ
Miejska Biblioeka Publiczna zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu WIECZÓR Z BAJECZKĄ. 22 stycznia 2015 r (czwartek) na godzinę 17.00 do Miejskiej Biblioteki Publicznej.
13-01Radio Katowice najlepsze w Sławkowie
Radio Katowice zdobyło Puchar Burmistrza Miasta Sławkowa zwyciężając w XII Noworocznym Turnieju Piłki Halowej Dziennikarzy w Sławkowie.
12-01SŁAWKÓW W OBIEKTYWIE SMF
Pod takim tytułem w czwartkowe popołudnie 8 stycznia 2015 r. o godzinie 17:00, w galerii Działu Kultury Dawnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Sławkowie odbył się wernisaż wystawy fotograficznej Stowarzyszenia Miłośników Fotografii, działającego przy Miejskim Klubie im. Jana Kiepury w Sosnowcu.
05-01Kolędowali parafialnie
Do wspólnego kolędowania w niedzielne popołudnie 4 stycznia  mieszkańców Sławkowa zaprosił Chór Cantamus Domino parafii sławkowskiej oraz Orkiestra Dęta OSP Sławków.
02-01Dyżury Radnych Rady Miejskiej
Podajemy Państwu informację dotyczącą terminów dyżurów Radnych Rady Miejskiej w Sławkowie w miesiącach:styczeń, luty i marzec 2015 roku.
02-01Sławków przywitał Nowy 2015 Rok.
Blisko 200 osób postanowiło spotkać się o północy na płycie sławkowskiego Rynku, aby pożegnać Stary i przywitać Nowy 2015 Rok. Odliczanie do północy umilały wszystkim zebranym dyskotekowe  rytmy, płynące z głośników ustawionych na balkonie Ratusza, a mroźną atmosferę mocno ogrzewały dwa olbrzymie paleniska.
29-12INFORMACJA
Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Sławkowie informuje swoich klientów, że w środę  31 grudnia 2014 r. kasa zakładu będzie czynna w godzinach od 7:00 do 11:30.
24-12Pierwszy etap przebudowy ul. Kolejowej zakończony
Od kilkunastu dni mieszkańcy Sławkowa mogą korzystać z przebudowanego odcinka drogi w ulicy Kolejowej, który wymagał już od wielu lat działań remontowych. Nie straszą już nierówności oraz dziury, które były zmorą kierowców korzystających z tej drogi.
22-12Świątecznie zrobiło się w Sławkowie
Okres przedświąteczny może być równie magiczny i klimatyczny co same Święta Bożego Narodzenia. W Sławkowie to czas, kiedy większość towarzystw, organizacji społecznych i instytucji organizuje spotkania opłatkowe, tradycyjne wieczory wigilijne, na które zapraszani są ich członkowie, osoby wspierające i zaprzyjaźnione, mieszkańcy,  a także władze samorządowe miasta oraz księża sławkowskiej parafii.
10-12Mikołajki w Sławkowie
Okres mikołajkowy to czas radości i wielkich marzeń wszystkich dzieci. Tegoroczna nietypowa aura nie zmyliła Świętego Mikołaja i jak co roku odwiedził Sławków.
10-12I etap „Konkursu wiedzy o uzależnieniach” za nami
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sławkowie informuje, że 8 grudnia 2014 odbył się I etap „Konkursu wiedzy o uzależnieniach”,  który został  zorganizowany w ramach Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2013-2018.
09-12Odpady z Salwadoru nie trafią do Strzemieszyc
Po rozmowie z wiceministrem środowiska Januszem Ostapiukiem prezes firmy Sarp Industries podjął decyzję o tym, że zakład w Dąbrowie Górniczej nie przyjmie odpadów z Salwadoru - poinformowało w poniedziałek 8 grudnia Ministerstwo Środowiska na swojej stronie internetowej.
08-12Świątecznie na Rynku
Piękne ozdoby, ciekawe prezenty w formie artystycznego rękodzieła oraz iście świąteczny nastrój zagościły w sobotnie przedpołudnie 6 grudnia na Rynku w Sławkowie. Wszystko za sprawą Jarmarku Świątecznego, który w naszym mieście zorganizowany został po raz pierwszy, ale patrząc po liczbie i zainteresowaniu mieszkańców, jakie towarzyszyło kramom i występom, z pewnością nie ostatni.
15-04Media o nasKreator IAP - (C)opyright by MOTONET