Strona główna  
    Kontakt  
    BIP  
    GCI  
    Mapa  

2016-02-12     Czasława, Damiana, Normy    GORĄCA WIADOMOŚĆ
Kolejne zajęcia z jogi w MOK
W czwartek 11 lutego o godzinie 17.30 w sali baletowej MOK przy ul. Młyńskiej 14 rozpoczną się kolejne zajęcia z jogi. Każdy chętny będzie mógł od podstaw nauczyć się, jak zredukować stres i poprawić funkcjonownie całego organizmu. Nad wszystkim czuwać będzie trener.
* * * * *
GORĄCA WIADOMOŚĆ
Turniej piłki ręcznej w Sławkowie
Reprezentacje dziewięciu szkół średnich z terenu powiatu będzińskiego zmierzyły się w środę 10 lutego w hali Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie w Powiatowym Szkolnym Turnieju w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców.
* * * * *
GORĄCA WIADOMOŚĆ
Zwłoki zwierząt w kontenerze na śmieci
Oskórowane zwłoki trzech zwierząt znaleziono dziś w kontenerze na bioodpady przy ul. Wrocławskiej w Sławkowie. Informację taką przekazała rano do urzędu miasta firma zajmująca się wywozem śmieci. Na miejscu pojawili się przedstawiciele urzędu, straży miejskiej i policji.
* * * * *

10-02Kolejne zajęcia z jogi w MOK
W czwartek 11 lutego o godzinie 17.30 w sali baletowej MOK przy ul. Młyńskiej 14 rozpoczną się kolejne zajęcia z jogi. Każdy chętny będzie mógł od podstaw nauczyć się, jak zredukować stres i poprawić funkcjonownie całego organizmu. Nad wszystkim czuwać będzie trener.
10-02Turniej piłki ręcznej w Sławkowie
Reprezentacje dziewięciu szkół średnich z terenu powiatu będzińskiego zmierzyły się w środę 10 lutego w hali Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie w Powiatowym Szkolnym Turnieju w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców.
10-02Zwłoki zwierząt w kontenerze na śmieci
Oskórowane zwłoki trzech zwierząt znaleziono dziś w kontenerze na bioodpady przy ul. Wrocławskiej w Sławkowie. Informację taką przekazała rano do urzędu miasta firma zajmująca się wywozem śmieci. Na miejscu pojawili się przedstawiciele urzędu, straży miejskiej i policji.
08-02Uwaga! Komunikat MZWiK
W związku z informacją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Olkuszu z 8 lutego o niezdatności do spożycia przez ludzi wody dostarczanej ze stacji uzdatniania wody w Olkuszu i pytaniami mieszkańców, informujemy, że ostrzeżenie to nie dotyczy Sławkowa. Miasto zaopatrywane jest w wodę z odrębnego, własnego źródła.
08-02O Świętosławie zwanym Milczącym
Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie i Towarzystwo Miłośników Sławkowa serdecznie zapraszają w najbliższy czwartek 11 lutego na VIII Wieczór Historyczny. Tym razem poświęcony on będzie żyjącemu w XV wieku Świętosławowi, mansjonarzowi,  patronowi spowiedników i spowiadających się.
08-02II miejsce dla MKS „Sławków”
Cztery drużyny seniorów z terenu Zagłębia zmierzyły się w niedzielę 7 lutego w hali sportowej Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie. W eliminacjach XXI Halowych Mistrzostwach Zagłębia Seniorów drużyna Miejskiego Klubu Sportowego Sławków wywalczyła sobie ostatecznie II miejsce.
06-02Przedszkolaki pomagają zwierzętom!
Do 13 lutego trwać będzie w Miejskim Przedszkolu w Sławkowie wielka zbiórka na rzecz czworonogów z sosnowieckiego schroniska dla zwierząt i z „Kociej chatki” prowadzonej przez Stowarzyszenie Opieki nad Zwierzętami „Nadzieja na Dom”.
04-02O finansach w bibliotece
Jak planować domowy budżet? Na co zwrócić uwagę przy korzystaniu z internetowego konta, przy zawieranu umów i zaciąganiu pożyczek? Między innymi o tym będzie można usłyszeć podczas pięciu spotkań warsztatowych w sławkowskiej książnicy. Miejska Biblioteka Publiczna w Sławkowie zakwalifikowała się właśnie do IV edycji projektu "O finansach... w bibliotece".
02-02Ojciec Leon w Sławkowie
W poniedziałek 1 lutego – już po raz kolejny – w Zespole Szkół im. Jana Pawła II gościł benedyktyn, ojciec Leon Knabit. Spotkanie autorskie, związane z najnowszą książką zakonnika, stało się także okazją do chwili refleksji nad światem i naturą człowieka.
31-01Z muzycznego archiwum - ze Sławkowem w tle
Na życzenie internautów przypominamy zrealizowany w 2013 roku przez "Stage-Music" i "Studio Cinema" teledysk zespołu "Deja vu" z muzyką i słowami Krzysztofa Głowackiego oraz Wojciecha Sanockiego. 
31-01Zbiórka patriotyczna pod murami będzińskiego zamku
Już po raz trzeci przedstawiciele różnych środowisk wzięli 22 stycznia udział w wieczornicy, upamiętniającej rocznicę zbiórki powstańców styczniowych, którzy w 1863 roku  wyruszyli spod będzińskiego zamku do Ojcowa. 
31-01Apel naczelnika OSP
W związku z licznymi interwencjami związanymi z gaszeniem pożarów kontenerów na odpady, Ochotnicza Straż Pożarna apeluje do mieszkańców o zaprzestanie wyrzucania do pojemników gorącego popiołu. Płonące śmieci powodują nie tylko zniszczenie pojemników, ale również emisję do środowiska szkodliwych substancji i generują niepotrzebne koszty, związane z koniecznością wyjazdów straży.
31-01I Konkurs Fotograficzny SŁAW-FOTO zakończony!
Wręczeniem nagród i wystawą prac zakończyła się w czwartek 28 stycznia pierwsza edycja konkursu fotograficznego SŁAW-FOTO. W sumie w rywalizacji na facebookowym profilu wzięło udział ponad pięćdziesiąt zdjęć.
28-01Straż Miejska apeluje o ostrożność!
W środkach masowego przekazu cyklicznie pojawiają się ostrzeżenia o działaniach grup oszustów, specjalizujących się w oferowaniu montażu czujników gazu, często powołujących się przy tym na gazownię lub wprost podających się za pracowników zakładów dystrybucji gazu.
27-01Ważna informacja
Do 9 lutego trwa nabór do projektu pn. „Inwestycja w człowieka środkiem do osiągnięcia efektów społecznych”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.
28-01Wielki sukces mieszkańca Sławkowa
Młody mieszkaniec Sławkowa Mikołaj Koza śpiewająco wywalczył sobie trzecie miejsce w kategorii solistów na XXII Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Sukces to tym większy, że w krajowych i zagranicznych eliminacjach tegorocznej edycji festiwalu wzięło udział aż 1,5 tys. podmiotów wykonawczych (w sumie ponad 15 tys. osób!). Eliminacje odbywały się w 35 miejscach w kraju i 3 za granicą. Festiwal zakończył się koncertem galowym 17 stycznia.
28-01Bezpłatna pomoc prawna dla mieszkańców Sławkowa
Zgodnie z zapisami ustawy o niedopłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej, starosta będziński wyznaczył miejsca, w których mieszkańcy mogą skorzystać z pomocy prawnika. W Sławkowie pomoc ta będzie udzielana niestety w oddalonym od centrum miasta budynku Szkolnego Schroniska Młodzieżowego na Niwie.
27-01Koncert absolwentów w Miejskim Przedszkolu
Ostatnie tej zimy kolędy rozbrzmiały w Miejskim Przedszkolu w Sławkowie we wtorek 26 stycznia. Wśród wykonawców znaleźli się tradycyjnie absolwenci przedszkola, a młoda publiczność z ogromnym zaangażowaniem wtórowała zaproszonym gościom. Jak można było się przekonać, tradycja śpiewania bożonarodzeniowych pieśni - także wśród najmłodszego pokolenia - ma się całkiem nieźle.
26-01Pokazowe warsztaty jogi
Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie zaprasza w czwartek 4 lutego o godzinie 18.00 na pokazowe, bezpłatne warsztaty jogi, pod okiem wykwalifikowanego instruktora.
27-01Spotkania pod znakiem dziesiątej muzy
Film „Żywot Mateusza” z 1968 roku w reżyserii Witolda Leszczyńskiego stał się kanwą kolejnych warsztatów filmowych, zorganizowanych 20 stycznia w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie.
26-01„Powroty” w galerii DKD
Aż 85 różnorodnych tematycznie prac można oglądać w salach wystawowych Działu Kultury Dawnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Sławkowie. W piątek 22 stycznia oficjalnie otwarta została wystawa malarstwa Grupy Plastycznej „Relacje” z Sosnowca.
26-01Informacja MOPS
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sławkowie informuje, że 4 i 5 lutego od godziny 9.00 do 13.00 w siedzibie ośrodka zorganizowane będą warsztaty, których celem jest wzmocnienie samodzielności i kompetencji w zakresie prowadzenia gospodarstwa domowego. Szkolenie organizowane jest w ramach działań towarzyszących dystrybucji żywności.
25-01O dworku i rodzie Stawnickich
Jedno ze spotkań Koła Historycznego, działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Sławkowie, poświęcone było dziejom nieistniejącego już dziś, XVIII wiecznego dworku rodziny Stawnickich, który w latach trzydziestych ubiegłego wieku był jednym z najważniejszych ośrodków towarzyskiego życia ówczesnego Sławkowa.
25-01Koncert kolęd i pastorałek
Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie i Studio Efendi Clue serdecznie zapraszają w najbliższą niedzielę na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów studia. Początek o godzinie 16.00 w sali widowiskowej MOK.
25-01Powędrowali po raz szósty
Postać Anny Henryki Pustowójtówny, powstańca styczniowego i sanitariuszki z czasów wojny francusko-pruskiej patronowała tegorocznej, szóstej już edycji Sławkowskiej Syberiady, której uczestnicy przemaszerowali czterema zróżnicowanymi trasami.
25-01Pociągowe opowieści
Spektakl w wykonaniu uczniów klas V i VI zwieńczył działalność kółka teatralnego, działającego przy Szkole Podstawowej im. Jana Baranowskiego w Sławkowie.
22-01Zimowy biwak
Przez dwa dni i jedną pełną harcerskich przygód noc bawili się na biwaku druhny i druhowie ze „Złotej Ósemki”, zuchowe „Złote Iskierki”, drużyna starszoharcerska i patrol wędrowniczy.
22-01Dzienny dom zaprasza seniorów!
Cały czas trwa nabór do Dziennego Domu "Senior-Wigor". W budynku przy ul. Kościelnej 11 na mieszkańców Sławkowa powyżej 60 roku życia czekają komfortowo wyposażone pomieszczenia i bogaty program zajęć aktywizujących.
22-01Spotkanie noworoczne Kręgu Starszoharcerskiego
Tradycyjne spotkanie opłatkowe połączone ze wspólnym kolędowaniem zorganizowane zostało przez Krąg Starszoharcerski w sobotę 16 stycznia. Druhnom, druhom i ich gościom czas umilił występ kapeli Old Bobrorze.
21-01Wystawa malarstwa w MOK
Od piątku 22 stycznia w Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury w Sławkowie podziwiać będzie można prace grupy plastycznej „Relacje”. Uroczyste otwarcie wystawy w Dziale Kultury Dawnej MOK, Rynek 9 o godzinie 17.00. Do udziału w tym wydarzeniu serdecznie zaprasza Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie i Miejski Klub im. Jana Kiepury w Sosnowcu.
14-01Informacja Urzędu Stanu Cywilnego
Urząd Stanu Cywilnego serdecznie zachęca małżeństwa do przekazywania informacji o obchodzonych w 2016 roku jubileuszach pięćdziesięcio- i sześćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego.
14-01Obwieszczenie
Podajemy do publicznej wiadomości obwieszczenie wojewody śląskiego w sprawie zasad kwalifikacji wojskowej w 2016 roku.
13-01Sławków ogranicza niską emisję
O szkodliwości zalegającego nad znaczną częścią południowej Polski smogu mówi się ostatnio wiele. Problem widoczny jest szczególnie w okresie zimowym, a jego przyczyną jest produkcja zanieczyszczeń do atmosfery. W Sławkowie w walce z emisją szkodliwych gazów i pyłów ma pomóc przyjęty w trakcie grudniowej sesji plan gospodarki niskoemisyjnej. Obowiązywać będzie on do 2020 roku.
13-01Zaktualizowana strategia rozwoju Sławkowa przyjęta
Do 2020 roku obowiązywać będzie zaktualizowana strategia rozwoju miasta. Uchwalenie strategii przez radę miejską na grudniowej sesji poprzedzone było programem konsultacji społecznych z udziałem zainteresowanych mieszkańców, w tym radnych, młodzieży i przedstawicieli stowarzyszeń.
13-01W rok 2016 z nowym budżetem
W trakcie sesji rady miejskiej zwołanej 29 grudnia uchwalony został budżet miasta na 2016 rok. Projekt z zaplanowanym na nieco ponad 896,5 tys. zł deficytem został pozytywnie zaopiniowany przez regionalną izbę obrachunkową i komisje rady.
11-01Ogłoszenie
Na podstawie przepisów ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie Burmistrz Miasta Sławkowa ogłasza otwarte konkursy na realizację zadań publicznych w roku 2016.
11-01Noworoczny koncert orkiestry dętej OSP
Przeboje muzyki klasycznej i operetkowej w wykonaniu Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławkowie i zaproszonych solistów można było usłyszeć w sobotę 9 stycznia podczas siódmego już, noworocznego koncertu.
11-01Walczyli o puchar burmistrza
Zwycięstwem trampkarzy sławkowskiego MKS-u zakończył się XIII Noworoczny Turniej Piłki Halowej o Puchar Burmistrza Miasta Sławkowa. I choć rywalizacji nie brakowało, to w całym wydarzeniu – tradycyjnie – liczyła się przede wszystkim zabawa.
10-01To był bal!
Prawdziwie karnawałowo zrobiło się w piątek 8 stycznia w Miejskim Przedszkolu w Sławkowie. W specjalnie na tę okazję przystrojonym holu pojawiły się między innymi najprawdziwsze księżniczki, rycerze, motylki, pszczółki i superbohaterowie prosto ze świata bajek i filmów. Bezpieczeństwa pilnowali mali policjanci, strażacy, a nawet... funkcjonariusze SWAT.
07-01Turystyczna mapa Sławkowa już dostępna!
Podstawowe informacje o mieście, jego historii, zabytkach, przyrodzie i atrakcjach turystycznych znalazły się na wydanej właśnie przez Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie we współpracy z Urzędem Miasta turystycznej mapie.
07-01Parafialne kolędowanie 2016 – galeria zdjęć
Koncert chóru Cantamus Domino pod dyrekcją Małgorzaty Kostki i zaproszonych gości przyciągnął w świąteczny wieczór 6 stycznia do parafialnego kościoła prawdziwe tłumy mieszkańców miasta.
04-01Sławków powitał Nowy Rok
Wspólna zabawa na płycie Rynku i składanie sobie noworocznych życzeń - mimo przenikliwego chłodu w taki właśnie sposób część sławkowian spędziła ostatni moment starego i pierwsze chwile nowego, 2016 roku. Noworoczne życzenia złożyli mieszkańcom przedstawiciele władz miasta - burmistrz Rafał Adamczyk i przewodnicząca rady Marta Rus.
30-12Ważna informacja! Harmonogram wywozu odpadów na 2016 rok
Zgodnie z zapowiedziami, podajemy do wiadomości mieszkańców harmonogram wywozu odpadów segregowanych na 2016 rok.
31-12Muzyczny upominek sylwestrowy
Koncert Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławkowie i występ zespołu Old Bobrorze umilił mieszkańcom ostatni dzień 2015 roku. Występ muzyków na płycie Rynku i na balkonie Ratusza rozpoczął się punktualnie w południe i trwał niecałą godzinę.
30-12Informacja MOPS
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sławkowie informuje o zmianie numeru telefonu. Aktualny numer kontaktowy do MOPS: 32 260 82 28.
29-12Z wizytą w schronisku dla zwierząt i u Lasera
Świąteczno-noworoczną niespodziankę sprawili czworonogom ze schroniska dla zwierząt „Rafik” w Bolesławiu uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie. Do przebywających w schronisku psów i kotów trafiło we wtorek 140 kg suchej karmy, 20 kg karmy w puszkach i trzy pokaźne worki z ciepłymi kocami.
28-12Sprzątanie odpadów wielkogabarytowych
Stare meble, gruz, zużyty sprzęt RTV i AGD - między innymi takie śmieci sprzątane były 23 grudnia z terenu miasta. Niestety, za wywóz odpadów składowanych poza miejscami do tego przeznaczonymi i poza terminami planowej zbiórki po raz kolejny trzeba dodatkowo zapłacić. W sumie w 2015 roku kosztowało to prawie 8 tys. zł.
28-12Przegląd stanu dróg po remontach
W połowie grudnia przeprowadzony został pierwszy przegląd nawierzchni ulic, na których przeprowadzane były w tym roku prace remontowe i uzupełniane ubytki.
28-12W MOK powstanie Galeria "Za Sceną"
Już wkrótce zupełnie nowe życie zyska przestrzeń sąsiadująca ze sceną w Miejskim Ośrodku Kultury. W nieużywanym przez lata pomieszczeniu powstanie młodzieżowa galeria i ośrodek twórczej aktywności dla młodych mieszkańców miasta.
23-12Wieczór kolęd
Fantastycznym wykonaniem opowieści o narodzinach Dzieciątka Jezus i występami muzycznymi uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Baranowskiego podbili serca publiczności, która szczelnie wypełniła we wtorek 22 grudnia salę widowiskową MOK-u.
23-12Informacja Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji
W związku ze wzrostem liczby wodomierzy odczytywanych drogą radiową, Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Sławkowie informuje o stałych terminach odczytów na poszczególnych ulicach miasta.
23-12Otwarte Spotkanie Wigilijne
W poniedziałek 21 grudnia w salce obok plebanii parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego zorganizowane zostało otwarte spotkanie wigilijne, które stało się okazją do wspólnego złożenia sobie życzeń.
23-12Spotkanie wigilijne sławkowskich harcerzy i zuchów
Harcerze, zuchy i zaproszeni goście składali sobie świąteczne życzenia podczas opłatkowego spotkania, zorganizowanego w sobotę 19 grudnia.
23-12Przedświąteczna wizyta przedszkolaków
Z życzeniami świątecznymi do burmistrza miasta wybrała się w czwartek 17 grudnia grupa przedszkolaków z „Komnaty Skarbów”. Wraz z życzeniami maluchy wręczyły burmistrzowi własnoręcznie wykonanego aniołka.
23-12Informacja MOPS
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sławkowie informuje, że w ramach realizacji Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 realizowanego w Podprogramie 2015 r. w dniu 23.12.2015 r. odbędzie się III tura wydawania żywności dla osób które posiadają skierowanie uprawniające do otrzymania pomocy żywnościowej.Żywność będzie wydawana w siedzibie MOPS,  przy ul. Kościelnej 11 w pokoju nr 10 od godziny 8.00.
22-12Odnowione wiaty przystankowe i ściana budynku Działu Kultury Dawnej
Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji pomalował cztery wiaty przystankowe, zniszczone przez wandali, którzy pojawili się na terenie Sławkowa i okolicznych miast 31 października. Miejski Ośrodek Kultury odnowił natomiast elewację budynku Działu Kultury Dawnej, która również nie oparła się chuliganom.
22-12Zabezpieczone przejście nad przepustem
Nowa bariera chroni pieszych przechodzących nad przepustem przy ulicy Kolejowej. W miejscu starej, zniszczonej konstrukcji zamontowana została właśnie nowa, stalowa. Koszt wykonanych przez Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji prac wyniósł ponad tysiąc złotych.
22-12Prace przy ulicy Hrubieszowskiej
Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji zakończył właśnie prace przy wyrównywaniu pobocza 350-metrowego odcinka ulicy Hrubieszowskiej, pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Szerokotorową i Stawki.
16-12Spotkanie z przedstawicielami Arcelor Mittal
O możliwościach współpracy miasta i dąbrowskiego oddziału Arcelor Mittal w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu rozmawiano 16 grudnia podczas spotkania zorganizowanego w sławkowskim urzędzie z inicjatywy burmistrza Rafała Adamczyka.
16-12Słodkie warsztaty w MOK
We wtorkowe popołudnie 15 grudnia pomieszczenia Działu Kultury Dawnej MOK przenikał, kojarzący się nieodmiennie ze świętami, wspaniały zapach korzennych przypraw. Miejski Ośrodek Kultury, sławkowskie Koło Gospodyń i Stowarzyszenie „Porozumienie Pokoleń” zaprosili mieszkańców miasta na wyjątkowe warsztaty z ozdabiania pierników i ciasteczek.
16-12II Jarmark Świąteczny
Kiermasz bożonarodzeniowych ozdób, wspólne strojenie choinki, świąteczne warsztaty plastyczne i koncert Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej – to tylko kilka z wielu atrakcji, jakie czekały na mieszkańców Sławkowa na świątecznym jarmarku w sobotę 12 grudnia.
15-12PKP zabezpiecza teren wokół wysypiska
Od rana trwały we wtorek prace przy zabezpieczeniu należących do PKP terenów przy ul. Okradzionowskiej i w okolicach bocznic przy stacji Dąbrowa Górnicza Towarowa. W tej części Sławkowa działalność prowadziła firma REKULT, a do niedawna nielegalnie wciąż wwożone były odpady.
15-12Konwent burmistrzów i wójtów w Siewierzu
Spotkanie z wojewodą śląskim dotyczące współpracy z małymi i średnimi gminami województwa było jednym z punktów Konwentu Burmistrzów i Wójtów Śląskiego Związku Gmin i Powiatów, który obradował w poniedziałek 14 grudnia w Siewierzu.
14-12Rodzinne zdobienie ciasteczek i pierników
Święta za pasem. Miejski Ośrodek Kultury, Koło Gospodyń i Stowarzyszenie "Porozumienie Pokoleń" serdecznie zapraszają na rodzinne, słodkie warsztaty z ozdabiania świątecznych ciastek i pierników. Spotkanie odbędzie się w budynku Działu Kultury Dawnej MOK, Rynek 9 we wtorek 15 grudnia w godzinach 15.00 - 18.00.
12-12Wieczór adwentowy w Zespole Szkół im. Jana Pawła II – galeria zdjęć
Inscenizacja przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia w szlacheckim dworku z końca XIX wieku w wykonaniu uczniów gimnazjum, występ szkolnego zespołu i wspólne śpiewanie dawnych pieśni adwentowych – tak wyglądał 10 grudnia wieczór adwentowy w sławkowskim Zespole Szkół. 
11-12Uwaga! Zmiana terminu spotkań
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sławkowie informuje, że uległ zmianie termin warsztatów mających na celu wzmocnienie samodzielności i kompetencji w zakresie prowadzenia gospodarstwa domowego. Spotkania odbędą się w terminie 16.12.2015 r. - 17.12.2015 r. w godz. 10.00 – 14.00 w siedzibie MOPS, przy ul. Kościelnej 11 (pokój nr 10).
11-12MOPS informuje: Zasady przyznawania nowego świadczenia rodzinnego – świadczenia rodzicielskiego
Uchwalona przez Sejm w dniu 24 lipca 2015 r. ustawa o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych oraz niektórych innych ustaw wprowadza od 1 stycznia 2016 r. nowe świadczenie rodzinne – świadczenie rodzicielskie.
11-12MOPS informuje: "Złotówka za złotówkę", czyli nowe zasady dotyczące świadczeń rodzinnych
Od 1 stycznia 2016r rodziny, które przekroczą próg dochodowy, nie stracą wsparcia finansowego państwa. Dzięki wprowadzeniu zasady “złotówka za złotówkę” ich świadczenia będą stopniowo obniżane wraz ze wzrostem dochodów.
11-12Ogłoszenie o przetargu
Burmistrz Miasta Sławkowa ogłasza czwarty przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż niezabudowanej nieruchomości będącej własnością Gminy Miejskiej Sławków, położonej w Sławkowie przy ul. Olkuskiej.
09-12Święty Mikołaj odwiedził filię ośrodka i MOPS
Ponad osiemdziesiąt świątecznych paczek rozdał Mikołaj, który odwiedził w poniedziałek 7 grudnia podopiecznych filii Ośrodka Wspierania Dziecka i Rodziny oraz dzieci z potrzebujących rodzin w Sławkowie.
09-12Samorządowcy spotkali się w Gliwicach
We wtorek 8 grudnia Związek Gmin i Powiatów Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego zorganizował seminarium strategiczne poświęcone tematowi  Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.
09-12Mikołaje na motocyklach u przedszkolaków i na sławkowskim Rynku
W dzisiejszych czasach - z powodu braku śniegu - Mikołaj musi poszukiwać innych, skutecznych sposobów dotarcia do czekających na świąteczne prezenty. Jak się okazuje, równie dobrze sprawdza się tu... motocykl. Wielką niespodziankę sławkowskim przedszkolakom sprawił w ubiegły piątek motocyklowy klub Road Falcon. Jego członkowie, w strojach Mikołajów, obdarowali maluchy zakupionymi przez siebie, świątecznymi paczkami.
09-12"Działo się kiedyś w szlacheckim dworku…"
Jak wyglądały przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia w dworku szlacheckim pod koniec XIX wieku? Można będzie przekonać się o tym już jutro w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie. O tradycjach i atmosferze tamtych dni przypomną w okolicznościowej, opartej na faktach inscenizacji uczniowie gimnazjum.
09-12Mikołaj w Miejskim Ośrodku Kultury
W niedzielę 6 grudnia sławkowski MOK odwiedził Mikołaj, który przyniósł grzecznym dzieciom świąteczne upominki. W poniedziałek z kolei ośrodek zorganizował specjalne, mikołajkowe projekcje filmowe dla najmłodszych – przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej. Zapraszamy do galerii zdjęć!
04-12Górnicy świętują!
Uroczysta msza św. w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego z udziałem pocztów sztandarowych, władz samorządowych i mieszkańców oraz wspólne, górnicze spotkanie - tak środowisko sławkowskich górników świętuje tradycyjną "Barbórkę".
04-12Globalnie – lokalnie – aktywnie w sławkowskiej książnicy
Miejska Biblioteka Publiczna w Sławkowie aktywnie włączyła się w obchody Tygodnia Edukacji Globalnej, które odbywały się od 16 do 22 listopada. W ramach projektu finansowanego przez Fundację Kultury Chrześcijańskiej „Znak”, w którym placówka uczestniczy od 2014 roku, zorganizowane zostały warsztaty dla dzieci i seniorów. Hasłem tegorocznych spotkań stało się „Urzeczywistnianie równości”.
04-12Uczcili pamięć zamordowanych
W siedemdziesiątą czwartą rocznicę dokonania przez Niemców egzekucji działaczy ruchu oporu, 3 grudnia przed pomnikiem przy ulicy Krzywda tradycyjnie zapłonęły znicze i pojawiły się wiązanki kwiatów. Uczczono w ten sposób pamięć członków Związku Orła Białego, Jana Łączyńskiego i Aleksandra Bilińskiego, powieszonych tu przez hitlerowców w 1941 roku.
03-12Konsultacje strategii obszaru funkcjonalnego - Zielona Infrastruktura Zagłębia Dąbrowskiego
Od 3 do 17 grudnia zgłaszać można uwagi do strategii obszaru funkcjonalnego - Zielona Infrastruktura Zagłębia Dąbrowskiego. Uwagi można wnosić w formie korespondencji tradycyjnej lub drogą elektroniczną.
03-12Konsultacje aktualizacji strategii rozwoju
Od 3 do 17 grudnia zgłaszać można uwagi do projektu zaktualizowanej Strategii Rozwoju Miasta Sławkowa na lata 2014-2020. Uwagi można wnosić osobiście, w formie korespondencji tradycyjnej lub drogą elektroniczną.
03-12Informacja Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sławkowie informuje o bezpłatnych warsztatach, których celem jest wzmocnienie samodzielności i kompetencji w zakresie prowadzenia gospodarstwa domowego. Oferta kierowana jest do osób korzystających z pomocy żywnościowej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020.
02-12Mikołaj w MOK
Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie serdecznie zaprasza na spotkanie z Mikołajem! Impreza rozpocznie się o godzinie 16.00 w najbliższą niedzielę w sali widowskowej MOK przy ul. Młyńskiej 14. W programie między innymi wręczenie nagród laureatom XXI Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej oraz projekcja filmowa, przygotowana specjalnie dla najmłodszych.
02-12Uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II nagrodzeni w konkursie
Trzydniowe warsztaty w Warszawie były nagrodą dla zwycięzców ogólnopolskiego konkursu, organizowanego przez Helsińską Fundację Praw Człowieka. W gronie laureatów znalazło się trzech uczniów Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie. Warsztaty realizowane były od 18 do 20 listopada.
02-12Wspomnienie św. Barbary - patronki górników
Sławkowscy górnicy serdecznie zapraszają na uroczystą mszę św. z okazji przypadającego wspomnienia św. Barbary. Msza odprawiona zostanie w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w piątek, 4 grudnia, o godzinie 9.30.
02-12Uczniowie promują zdrową żywność
Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej im. Jana Baranowskiego w Sławkowie postanowili w niecodzienny sposób przekonywać o zdrowotnych zaletach spożywania warzyw i owoców. Dzień Krzepkiej Marchewki – bo taką nazwę nadali nietypowemu świętu – w tym roku przypadł 17 listopada.
01-12MOK zaprasza na filmy!
Bajkową opowieścią dla najmłodszych o przybyszu z kosmosu pod tytułem "Dom", a dla tych nieco starszych widzów filmem „Birdman” w reżyserii Alejandro G. Innaritu zainaugurował w sobotę 28 listopada działalność projekcyjną Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie. Dzięki zakupionemu właśnie cyfrowemu projektorowi i parasolowi licencyjnemu seanse filmowe wejdą na stałe do oferty ośrodka.
01-12Spotkanie z parlamentarzystami
Budowa łącznika drogi S1 z Euroterminalem i drogą krajową nr 94 oraz kontrowersyjna interpretacja przepisów podatkowych związanych z infrastrukturą „szerokiego toru” – to tylko niektóre tematy poruszone na poniedziałkowym spotkaniu z parlamentarzystami w Sosnowcu, którego gospodarzem był prezydent tego miasta Arkadiusz Chęciński. W spotkaniu uczestniczył również burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk.
30-11Co się stało z Mikołajem? - przedstawienie dla dzieci
Miejska Biblioteka Publiczna w Sławkowie i Teatr "TAK" serdecznie zapraszają w czwartek, 3 grudnia o godzinie 17.00 na świąteczny spektakl interaktywny dla dzieci: "Co się stało z Mikołajem?". Wstęp wolny.
30-11Wieczór muzyki ku czci św. Cecylii w Wieprzu – galeria zdjęć
Występ sławkowskiego chóru Cantamus Domino pod dyrekcją Małgorzaty Kostki był jedną z głównych atrakcji artystycznego wieczoru, zorganizowanego w niedzielę 29 listopada w kościele pw. Wszystkich Świętych w Wieprzu koło Andrychowa.
30-11Kolejne wyróżnienie dla schroniska!
Srebrne wyróżnienie i list gratulacyjny od ministra edukacji narodowej – Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Sławkowie po raz kolejny zostało nagrodzone za tworzenie warunków do rozwoju i promocji turystyki.
27-11Ogłoszenie o przetargu
Burmistrz Miasta Sławkowa ogłasza dziewiąty przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż niezabudowanej nieruchomości będącej własnością Gminy Miejskiej Sławków, położonej w Sławkowie przy ul. Obrońców Westerplatte.
27-11XVI Paraspartakiada Śląska i Zagłębia
Ponad 350 uczestników zgromadziła XVI Paraspartakiada Śląska i Zagłębia dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, która zorganizowana została 26 listopada w hali widowiskowo-sportowej „Centrum” w Dąbrowie Górniczej.
26-11Dni Złotej Jesieni
Spotkanie z poezją w wykonaniu młodych mieszkańców miasta, występ kapeli Old Bobrorze oraz okolicznościowe spotkanie Klubu Seniora i zaproszonych gości – tak wyglądały tegoroczne obchody Dni Złotej Jesieni, zorganizowane w Miejskim Ośrodku Kultury w Sławkowie w poniedziałek 23 listopada.
25-11„Pomóż ukoić ból” – konferencja w Sławkowie
Jak w sposób właściwy towarzyszyć osobie przeżywającej śmierć najbliższego? Jak wspierać dziecko po stracie rodzica? Takie właśnie, niezwykle trudne tematy poruszano na konferencji, zorganizowanej przez Fundację „Pro Salute” w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie. W spotkaniu 18 listopada uczestniczyli dyrektorzy, nauczyciele i pedagodzy.
25-11Powiatowy Dzień Osób Niepełnosprawnych
W piątek 20 listopada w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie uroczyście obchodzony był Powiatowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.
23-11Budynek przy Kościelnej 11 oficjalnie otwarty – galeria zdjęć
W poniedziałek 23 listopada uroczyście otwarto zrewitalizowany budynek przy ul. Kościelnej 11. Swoją siedzibę ma tutaj Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Dzienny Dom Senior-Wigor, świetlica środowiskowa i CARITAS. Obiekt przeszedł prawdziwą metamorfozę.
23-11XXI Konkurs wiedzy biblijnej dla szkół podstawowych – etap dekanalny
Jak co roku Szkoła Podstawowa im. Jana Baranowskiego w Sławkowie była organizatorem etapu dekanalnego XXI Konkursu Wiedzy Biblijnej, tym razem w zakresie znajomości Ewangelii wg św. Łukasza.
23-11Rekordowa zbiórka poduszek w Miejskim Przedszkolu!
Aż 53 bajecznie kolorowe poduszki – przytulanki trafiły ze Sławkowa do małych pacjentów kliniki Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu i Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu. Tym samym pobity został ubiegłoroczny rekord akcji, którą na terenie miasta koordynuje już po raz drugi Miejskie Przedszkole. 
21-11Dziś Dzień Pracownika Socjalnego
Z okazji przypadającego 21 listopada święta, wszystkim pracownikom służb społecznych, w tym pracownikom socjalnym życzę, by trudna i piękna zarazem misja wspierania osób słabszych, ubogich, potrzebujących pomocy pozostawała zawsze źródłem wielkiej satysfakcji i radości. Życzę wielu sukcesów na niwie działalności zawodowej i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk
20-11Inauguracyjna sesja Młodzieżowej Rady Miasta - galeria zdjęć
Oficjalne wręczenie mandatów radnego i wybór prezydium - tak wyglądała pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Miasta Sławkowa, zwołana 19 listopada.
19-11Karta Dużej Rodziny
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sławkowie informuje, iż firmy i instytucje z terenu naszego miasta, które chcą dołączyć do programu Karta Dużej Rodziny, mogą teraz zrobić to szybciej i łatwiej - wystarczy, że wypełnią i wyślą deklarację on-line.Kreator IAP - (C)opyright by MOTONET