Strona główna  
    Kontakt  
    BIP  
    GCI  
    Mapa  

2016-06-27     Cypriana, Emanueli, Władysława    
GORĄCA WIADOMOŚĆ
Zakończenie roku szkolnego – galeria zdjęć
W piątek 24 czerwca rok szkolny zakończyli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Baranowskiego i Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie. Dwa dni wcześniej podobna uroczystość odbyła się w Miejskim Przedszkolu.
* * * * *
GORĄCA WIADOMOŚĆ
Informacja MOPS: Wakacyjne spotkania na Niwie
Nauka gry na instrumentach i lekcje śpiewu – między innymi takie atrakcje czekać będą na dzieci w wieku od 7 do 15 lat w trakcie tegorocznych wakacyjnych spotkań. W tym roku odbędą się one w dwóch terminach: od 11 do 29 lipca oraz od 22 do 26 sierpnia.
* * * * *
GORĄCA WIADOMOŚĆ
Sprawa Rekultu: Spotkanie z wicewojewodą w Sławkowie
Istnieje realne zagrożenie dla wód podziemnych, a czas na podjęcie działań jest coraz krótszy – takie między innymi wnioski płyną z opracowania, jakie inspektorzy Państwowego Instytutu Geologicznego wykonali w związku z nielegalnymi wysypiskami śmieci na zamkniętych terenach kolejowych w Sławkowie. We wtorek 21 czerwca z inicjatywy burmistrza Sławkowa w urzędzie miasta odbyło się spotkanie, w którym udział wziął między innymi wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz.
* * * * *

24-06Zakończenie roku szkolnego – galeria zdjęć
W piątek 24 czerwca rok szkolny zakończyli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Baranowskiego i Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie. Dwa dni wcześniej podobna uroczystość odbyła się w Miejskim Przedszkolu.
23-06Informacja MOPS: Wakacyjne spotkania na Niwie
Nauka gry na instrumentach i lekcje śpiewu – między innymi takie atrakcje czekać będą na dzieci w wieku od 7 do 15 lat w trakcie tegorocznych wakacyjnych spotkań. W tym roku odbędą się one w dwóch terminach: od 11 do 29 lipca oraz od 22 do 26 sierpnia.
22-06Sprawa Rekultu: Spotkanie z wicewojewodą w Sławkowie
Istnieje realne zagrożenie dla wód podziemnych, a czas na podjęcie działań jest coraz krótszy – takie między innymi wnioski płyną z opracowania, jakie inspektorzy Państwowego Instytutu Geologicznego wykonali w związku z nielegalnymi wysypiskami śmieci na zamkniętych terenach kolejowych w Sławkowie. We wtorek 21 czerwca z inicjatywy burmistrza Sławkowa w urzędzie miasta odbyło się spotkanie, w którym udział wziął między innymi wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz.
20-06Dni Sławkowa 2016: Dzień trzeci - fotogaleria
Ostatni dzień święta miasta rozpoczął się mszą w parafialnym kościele z okazji jubileuszu 730-lecia nadania praw miejskich z udziałem pocztów sztandarowych oraz Chóru Cantamus Domino. Wczesnym popołudniem na scenie wystąpili młodzi artyści ze studia Paj Deja i Miejskiego Ośrodka Kultury. W niedzielę swoje święto hucznie obchodziła Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławkowie. Z okazji jubileuszu 110-lecia istnienia sławkowskiej orkiestry, z urodzinowym koncertem wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Lublińca, zespół Pipes and Drums i Orkiestra Dęta ZGH Bolesław. Wspólnie z orkiestrą OSP Sławków przed publicznością zaprezentował się Zespół Art z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie. Wielkie świętowanie zakończył wieczorny występ kabartetu Smile. 
19-06Dni Sławkowa 2016: Dzień drugi - fotogaleria
Skate Turniejem o Puchar Burmistrza Sławkowa rozpoczął się drugi dzień święta miasta. A już po południu sceną na rynku zawładnęli młodzi artyści. Jako pierwszy wystąpił zespół Little Raph (uczestnik Młodzieżowego Przeglądu Amatorskich Zespołów Muzycznych), chwilę później zaprezentowały się sekcje taneczne i wokalne MOK. O 17 rozpoczął się II Festiwal Sław-Art. Przez publicznością zaprezentowały się grupy Just Acoustic, Paradox, Studio Efendi Clue, Focus i Banda Edwarda. Wieczorem wystąpił zespół Pogoria, a tuż po nim gwiazda wieczoru - zespół Brathanki. W sobotę MKS Sławków zakończył rundę wiosenną rozgrywek w meczu z MKS Poręba wynikiem 4:4.
17-06Dni Sławkowa 2016: Dzień pierwszy - fotogaleria
Trwają Dni Sławkowa 2016. Trzydniowe święto rozpoczęło się historycznie - wystawą fotografii na szkle wykonanych techniką mokrego kolodionu, odsłonięciem ściany z historycznymi, emaliowanymi tabliczkami z dawnymi nazwami ulic miasta i premierą nowego, miejskiego wydawnictwa o tematyce historyczno-kulturalnej. Wszystko w budynku i podwórzu przy Małym Rynku 9.
21-06Dni Sławkowa 2016 - podziękowania dla sponsorów

17-06Dni Sławkowa 2016: Uwaga, konkurs!
Najpiękniejszą pamiątką z każdego rodzinnego spotkania są zdjęcia, które często po latach przywołują nam dobre wspomnienia. Nie inaczej jest i w trakcie naszego, rodzinnego święta - Dni Sławkowa, które w tym roku mają wyjątkowy charakter. I to właśnie z powodu jubileuszu 730-lecia nadania praw miejskich ogłaszamy wyjątkowy konkurs z nagrodami, jakich nigdy wcześniej nie było! Wśród uczestników konkursu rozlosujemy bowiem dwie, XIX-wieczne sesje fotograficzne na szkle, wykonane techniką mokrego kolodionu, dokładnie takie, jak zdjęcia prezentowane na wystawie w budynku przy Małym Rynku 9. 
17-06Wystawy zapraszają zwiedzających!
W czwartek 16 czerwca w budynku Działu Kultury Dawnej MOK otwarte zostały wystawy rękodzieła artystycznego Koła Gospodyń w Sławkowie i twórczości artysty plastyka Grażyny Głowackiej. Obie wystawy zwiedzać można w trakcie Dni Sławkowa.
17-06Jubileuszowy Ekorajd Biała Przemsza Sztoła – fotorelacja
Ponad 150 uczestników przemierzyło w sobotę 11 czerwca cztery, zróżnicowane trasy w jubileuszowym, XXV Ekorajdzie Biała Przemsza – Sztoła.
17-06Komunikat
Informujemy, że w związku z Dniami Sławkowa nastąpi zmiana w organizacji ruchu. W dniach 18 i 19 czerwca (sobota, niedziela) nastąpi wyłączenie Rynku z ruchu kołowego, w sobotę 18 czerwca w godzinach od 13.30 do 24.00, w niedzielę 19 czerwca od godziny 13.00 do 23.00 W tych dniach i godzinach kursy busów i autobusów z Dąbrowy Górniczej będą odbywały się ulicami: Wrocławska – Piłsudskiego – Olkuska, a do Dąbrowy Górniczej ulicami: Olkuska – Piłsudskiego – Wrocławska. Prosimy o korzystanie z przystanków na tych ulicach.  W sobotę i niedzielę od rana zamknięta będzie płyta główna Rynku oraz parkingi w Rynku. Przepraszamy za utrudnienia i życzymy wspaniałej zabawy! Na czas Dni Sławkowa szalet miejski zostanie bezpłatnie udostępniony dla uczestników imprez.
17-06Dziś wieczorem rozpoczynamy Dni Sławkowa!
Punktualnie o 18 w budynku przy Małym Rynku 9 rozpoczyna się pierwsza część dorocznego święta miasta - otwarcie wystawy "Sławków na szkle światłem odzyskany", odsłonięcie ściany z historycznymi nazwami ulic i szyldami, "Podwórko smaku" i koncert Old Bobrorzy! W tym roku, ze względu na przypadający jubileusz 730-lecia nadania praw miejskich, świętowanie będzie mieć szczególny charakter. W związku z Dniami Sławkowa, największym, dorocznym świętem miasta, po raz pierwszy Rynek ozdobiły 24 flagi Sławkowa. Będzie to od teraz stały element, towarzyszący najważniejszym, miejskim wydarzeniom. Na Rynku trwa również montowanie sceny.
17-06SKATE TURNIEJ o puchar burmistrza Sławkowa
W sobotę 18 czerwca na terenie skate parku przy Szkole Podstawowej im. Jana Baranowskiego rozgrywany będzie turniej o puchar burmistrza Sławkowa.
17-06VII Mistrzostwa Sławkowa w Tenisie Ziemnym
TKKF Michałek w Sławkowie zaprasza na VII Mistrzostwa Sławkowa w Tenisie Ziemnym pamięci Marka Tylca, które rozgrywane będą 18 i 19 czerwca na kortach TKKF.
15-06Powstanie elektroniczna platforma e-usług
Jednym kliknięciem z domowego komputera już w przyszłym roku będzie można w Sławkowie zapłacić podatek lokalny, wnieść opłatę za wywóz śmieci czy sprawdzić aktualny stan zobowiązań w tym zakresie. Wszystko dzięki projektowi unijnemu, na którego realizację urząd miasta pozyskał ponad 1,35 mln zł.
15-06Informacja
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sławkowie informuje, że pod numerem telefonu 32 260 82 28 można uzyskać informację, na jakim etapie realizowany jest wniosek na świadczenie wychowawcze w ramach programu „Rodzina 500 plus".
14-06Zajęcia dla dzieci
Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie serdecznie zaprasza dzieci w wieku od 7 do 13 lat na zajęcia w ramach "Lata w mieście".
14-06Zaproszenie na wystawy
Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie zaprasza w czwartek 16 czerwca na wystawy twórczości Grażyny Głowackiej "Moje pasje" i wystawy rękodzieła artystycznego i koronek Koła Gospodyń. Otwarcie wystaw o godzinie 17 w budynku Działu Kultury Danwej MOK.
11-06Koniec akcji na terenie LHS
W sobotę około godziny 15 zakończyło się gaszenie pożaru składowiska trocin na terenie LHS Dębowa Góra w Sławkowie. Po trwającej trzy doby akcji, w której w krytycznym momencie udział brało trzydzieści jednostek straży pożarnej, samolot i helikopter gaśniczy, na miejscu pozostają jeszcze strażacy z OSP Sławków. – Po zakończeniu akcji przez dwanaście godzin musimy dozorować teren pogorzeliska. To rutynowe działania – poinformował nas w sobotę po południu naczelnik OSP w Sławkowie Paweł Jakubowski.
09-06Kolejne krzewy upiększą otoczenie szkoły
Prawie sto irg i migdałowców posadzili w czwartek 9 czerwca na terenie kompleksu sportowego uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie. To już siódma odsłona akcji, dzięki której otoczenie szkoły zmienia się systematycznie w pachnący i kolorowy ogród.
09-06Trwa walka z pożarem składowiska trocin w Sławkowie
Wciąż trwa gaszenie pożaru pryzm trocin na terenie LHS Dębowa Góra, który wybuchł w środę. W walkę z żywiołem zaangażowanych było w szczytowym momencie trzydzieści jednostek straży, samolot i helikopter gaśniczy. W bardzo trudnej akcji bez przerwy od wczoraj biorą udział między innymi strażacy z OSP w Sławkowie, którzy jako pierwsi pojawili się na miejscu pożaru.
09-06Seniorzy zakończyli rok akademicki – galeria zdjęć
Uroczystym wręczeniem świadectw w malowniczych plenerach Pieskowej Skały 7 czerwca zakończył się kolejny rok akademicki Uniwersytetu Pięknego Wieku, działającego w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie.
08-06Pożar składowiska trocin - trwa akcja gaśnicza
Od godziny 14 trwa walka z pożarem, jaki wybuchł na terenie LHS Dębowa Góra. Płonie składowisko trocin. Akcja potrwa najprawdopodobniej do rana. W akcji bierze udział około dwudziestu zastępów straży, samolot gaśniczy typu dromader i helikopter gaśniczy. 
08-06Komunikat
Do 9 czerwca w godz. 6.00 - 22.00 na terenie województwa śląskiego przeprowadzany jest trening systemu alarmowania i ostrzegania, podczas którego może wystąpić konieczność uruchomienia syren alarmowych w celu ogłoszenia i odwołania alarmu.
08-06Weekend należał do MKS!
To był naprawdę udany weekend dla Miejskiego Klubu Sportowego „Sławków”. W sobotę 4 czerwca seniorzy w pięknym stylu pokonali 2:0 drużynę Przemszy Okradzionów. Dzień później trampkarze w meczu IV Ligi Okręgowej zwyciężyli 2:1 z Orbitą Bukowno.
07-06Sławków odetchnie od TIR-ów?
Odżywają nadzieje na uwolnienie miasta od ruchu samochodów ciężarowych. Sosnowiecki magistrat opracowuje właśnie koncepcję połączenia drogowego pomiędzy S 1 a Euroterminalem Sławków. Dokument będzie służyć samorządom obu miast do zabiegania o inwestycję, której dziś nie chcą zrealizować ani władze rządowe, ani samorząd województwa.
02-06WFOŚ dofinansował wyjazd dzieci
Grupa sześćdziesięciu sześciu uczniów trzecich klas Szkoły Podstawowej im. Jana Baranowskiego w Sławkowie wyjechała w drugiej połowie maja na zieloną szkołę. Wyjazd dzieci kwotą 14.210 zł dofinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Wyjazd dzieci wsparł również środkami w wysokości 11.880 zł urząd miasta. Zielone kolonie zorganizowane zostały nad morzem, w Jastrzębiej Górze w terminie 18 maja – 1 czerwca.
06-06Aleksandra Mura pokieruje przychodnią w Sławkowie
Nowym dyrektorem Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Sławkowie została Aleksandra Mura. Nowego szefa sławkowskiej przychodni wybrano w wyniku przeprowadzonego konkursu na to stanowisko.
06-06Sławków na harcerskim zlocie – galeria zdjęć
Aż pięćdziesięciu harcerzy i zuchów ze Sławkowa wzięło udział w sobotę 4 czerwca w Zlocie Hufca ZHP Ziemi Będzińskiej im. Króla Kazimierza Wielkiego. Impreza przyciągnęła do Będzina w sumie ponad dwustu druhów, druhen i zuchów.
05-06Ogólnopolska debata oświatowa
Pół tysiąca przedstawicieli samorządów z całej Polski wzięło udział w Ogólnopolskiej Samorządowej Debacie Oświatowej, zorganizowanej przez sześć ogólnopolskich organizacji samorządowych w Warszawie w czwartek, 2 czerwca. W spotkaniu uczestniczyła m.in. minister edukacji narodowej Anna Zalewska, a także była minister Krystyna Szumilas i przewodniczący sejmowej komisji edukacji, nauki i młodzieży Rafał Grupiński. Sławków reprezentował burmistrz miasta Rafał Adamczyk
06-06Galeria zaprasza!
Na wspaniałą podróż do kraju kwitnącej wiśni zaprasza już dziś Młodzieżowa Galeria „Za Sceną”. Gościem specjalnym będzie Yukari Ota. Początek o godzinie 17.
01-06Turniej sportowy
Klub Rekreacyjno-Sportowy TKKF Michałek zaprasza w najbliższy piątek na turniej sportowy, organizowany z okazji Dnia Dziecka.
01-06Dziś Dzień Dziecka
Radości płynącej z odkrywania każdego dnia uroków dzieciństwa, uśmiechu na twarzach oraz chwil pełnych słońca i beztroski najmłodszym i tym nieco starszym dzieciom z okazji ich święta życzy burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk.
31-05Czytali przedszkolakom – galeria zdjęć
Po raz dwunasty ogólnopolska kampania „Cała Polska czyta dzieciom” zawitała do Sławkowa. We wtorek 31 maja w Miejskim Przedszkolu dorośli czytali maluchom wybrane wiersze i bajki. To pierwszy z zaplanowanych w tym roku dwóch dni akcji, która ma zachęcać przedszkolaki do aktywnego słuchania i zaprzyjaźnienia się z książką.
31-05Naprawa elewacji budynku przy Kościelnej 11
Do 10 czerwca powinny zakończyć się prace związane z usuwaniem usterek stwierdzonych przy budynku na Kościelnej 11. Chodzi głównie o miejscowe spękania i zarysowania tynku zewnętrznej elewacji. Firma, która była wykonawcą remontu, w ramach gwarancji musi je teraz bezpłatnie usunąć.
31-05Erasmus+ w Sławkowie
W sierpniu w Sławkowie gościć będzie grupa młodzieży ze Slavkova u Brna i Messeix. Przez osiem dni młodzi ludzie, wspólnie ze swoimi rówieśnikami ze Sławkowa udowadniać będą, że sport może integrować Europę. I to bez względu na różnice rasowe, językowe i religijne.
30-05Ogłoszenie
Ogłoszenie burmistrza Sławkowa o naborze uczestników do Dziennego Domu "Senior - Wigor".
24-05Program „Rodzina 500 plus” – kolejne rodziny objęte wsparciem
Ponad dwieście decyzji w sprawie wypłaty środków w ramach programu „Rodzina 500 plus” wydał do 20 maja burmistrz Sławkowa. Tym samym wsparciem programu objętych jest w mieście już ponad dwieście osiemdziesiąt dzieci.
24-05Wystawa misiów czeka na zwiedzających
Do 12 czerwca w budynku przy Małym Rynku 9 gości wystawa pluszowych misiów kolekcjonera Bruno Zielonki.
23-05„Przyszłość w rozumie” po raz drugi!
Stu pięćdziesięciu uczestników z różnych części Polski rozpoczęło w poniedziałek rywalizację w drugiej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy „Przyszłość w rozumie”, organizowanego przez Wyższą Szkołę Humanitas w Sosnowcu. Tegoroczne zmagania poszerzone zostały o dyktando w języku angielskim. Honorowy patronat nad konkursem, w którym udział biorą również uczniowie ze Sławkowa, objął burmistrz miasta Rafał Adamczyk.
23-05SŁAW-SPORT przyciągnął prawdziwe tłumy
Łącznie ponad tysiąc osób skorzystało z atrakcji, przygotowanych w ramach organizowanego już po raz drugi dnia sportu i aktywności fizycznej w Sławkowie. Teren kompleksu sportowego przy Szkole Podstawowej im. Jana Baranowskiego, parking przy MOK, stadion MKS Sławków i miejski park zamieniły się na cały dzień w miejsca, gdzie królował sport, rekreacja, a przede wszystkim – dobra zabawa.
23-05Grupa taneczna FOCUS zwycięzcą głosowania SŁAW-ART 2016
Do ostatnich minut trwała zacięta rywalizacja pomiędzy uczestnikami plebiscytu SŁAW-ART 2016. W internetowym głosowaniu, które zakończyło się 16 maja o godzinie 24.00, zwyciężyła grupa taneczna FOCUS. Tuż za nią uplasowali się artyści ze Studia Efendi Clue. Na trzecim miejscu znalazła się grupa taneczna PARADOX, przed Bandą Edwarda, grupą młodych akrobatek z SP w Sławkowie i pochodzącym z tej samej szkoły zespołem Just Acoustic.
19-05Sprawa Rekultu: Państwowy Instytut Geologiczny rozpoczął badania w okolicach wysypiska / Działaniom wojewody w sprawie wykonania zastępczego przyjrzy się minister
We wtorek 17 maja grupa interwencyjna Państwowego Instytutu Geologicznego rozpoczęła badania terenowe w okolicach wysypiska przy Okradzionowskiej. Pobrane zostały próbki wody, wypływającej z tego terenu. Wyniki wszystkich badań i analizy dokumentacji hydrogeologicznej będą znane w ciągu kilku tygodni. 
19-05II Bieg Republiki Sławkowskiej - informacje porządkowe
W związku z organizacją „II Biegu Republiki Sławkowskiej” 21 maja 2016 r. (sobota) nastąpią zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji publicznej oraz ruchu kołowym. Dla linii autobusowych obsługujących rejon miasta Sławkowa wyznaczone zostały objazdy. 
19-05Noc Muzeów w Sławkowie - fotogaleria
Wystawa pluszowych misiów Bruno Zielonki, fotobudka, fotograficzna gra terenowa, koncert krakowskiego zespołu Hard Times, wernisaż grupy fotograficznej z MOK, a na koniec wyprawa po zamkowe skarby i seans filmowy – tak bawili się młodsi i starsi mieszkańcy Sławkowa podczas tegorocznej Nocy Muzeów.
19-05Dzień otwarty w OSP
W sobotę 14 maja druhny i druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławkowie po raz kolejny zorganizowali dzień otwarty. Każdy mieszkaniec miasta, który pojawił się przed południem pod strażacką remizą, mógł zobaczyć, jak działa strażacki sprzęt, obejrzeć pokaz ratownictwa, a nawet podziwiać panoramę Sławkowa z wysokości prawie 40 metrów.
18-05Warsztaty w Oświęcimiu
Przez dwa dni grupa gimnazjalistów z Zespołu Szkół im. Jana Pawła w Sławkowie brała udział w warsztatach, które zorganizował dla nich Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu.
18-05Turniej dziewczęcych drużyn piłkarskich
Osiem dziewczęcych drużyn piłkarskich wzięło udział w piątek 13 maja w międzyregionalnym turnieju piłki nożnej, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Jana Baranowskiego w Sławkowie.
13-05Sesja Śląskiego Związku Gmin i Powiatów
W czwartek 12 maja w Katowicach obradował Śląski Związek Gmin i Powiatów. Sesja Zgromadzenia Ogólnego miała uroczysty charakter, związany z jubileuszem dwudziestopięciolecia działalności związku. 
10-05Bibliotekarze nakręcili… niemy film!
Na nietypowy pomysł wpadli pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sławkowie. W oryginalny sposób postanowili podsumować realizowany w książnicy projekt „O finansach w bibliotece”. Tak powstał krótki, niemy film, w którym główną rolę zagrała jedna z uczestniczek projektu.
13-05Historyczny korowód przeszedł ulicami Sławkowa - galeria zdjęć
W tym roku nie baśniowy, ale historyczny korowód uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Baranowskiego przeszedł ulicami miasta. Uczniowie postanowili w taki właśnie wpisać się w obchodzony w Sławkowie jubileusz 730-lecia nadania praw miejskich.
10-05Uwaga! Woda ze źródełka na Burkach skażona bakteriologicznie!
Po badaniach wykonanych przez Państwową Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Dąbrowie Górniczej na zlecenie urzędu miasta, w próbkach wody pochodzących z tzw. „źródełka na Burkach” stwierdzono przekroczenia dopuszczalnych wartości bakterii Escherichia coli i enterokoków. Uzyskane wyniki przewyższają dopuszczalne wartości dla wody pitnej. Woda ze źródełka na Burkach jest niezdatna do spożycia. Jednocześnie przypominamy, że urząd monitoruje i gwarantuje jakość pobieranej wody jedynie z ujęcia wody dla Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. Czerpanie wody z innych źródeł odbywa się na wyłączne ryzyko osób korzystających z takich ujęć.
10-05Przy przedszkolu powstanie ścieżka przyrodnicza
Królestwo zmysłów z pachnącymi roślinami, ptasi ogród z budkami lęgowymi i karmnikami, rekreacyjna łąka z bezpiecznym dla najmłodszych oczkiem wodnym, a nawet leśna szkoła, gdzie maluchy samodzielnie zajmować się będą uprawą roślin użytkowych – takie cuda już wkrótce powstaną w tylnej części placu zabaw przy Miejskim Przedszkolu w Sławkowie. Inicjatywa zgłoszona przez placówkę zwyciężyła w internetowym głosowaniu w konkursie Sław-Eko, organizowanym przez urząd miasta. Nagrodą jest czek o wartości 5 tys. zł, ufundowany przez urząd na realizację projektu.
10-05Sławkowskie obchody Dnia Strażaka – galeria zdjęć
Złożenie kwiatów w kapliczce św. Floriana na płycie rynku, uroczysta msza św. w kościele parafialnym i wspaniały koncert Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu 110-lecia jej istnienia – tak wyglądały w niedzielę 8 maja obchody Dnia Strażaka w Sławkowie. 
10-05INO w Sławkowie coraz popularniejsze
Aż dwustu uczestników bawiło się w tym roku w poszukiwanie w leśnych ostępach Sławkowa biało – pomarańczowych lampionów. VII Sławkowskie Marsze na Orientację SŁAW-INO i II Zagłębiowska Harcerska Impreza na Orientację HARC-INO okazały się rekordowe. W słoneczną sobotę 7 maja wyzwanie podjęło łącznie 67 drużyn.
09-05Sławkowska Noc Muzeów wśród ośmiu najciekawszych propozycji w województwie!
Noc Muzeów zbliża się wielkimi krokami. Tegoroczna oferta Miejskiego Ośrodka Kultury w Sławkowie znalazła się wśród ośmiu najciekawszych propozycji dla najmłodszych mieszkańców województwa śląskiego, wybranych przez ogólnopolski portal informacyjno-rozrywkowy czasdzieci.pl. Sławkowska Noc Muzeów wymieniona została obok oferty m.in. takich instytucji, jak Muzeum Częstochowskie, Muzeum Śląskie w Katowicach, Muzeum Górnośląskie w Bytomiu czy Muzeum w Gliwicach.
09-05Urząd Statystyczny informuje: Do drzwi mogą zapukać ankieterzy
Urząd Statystyczny w Katowicach informuje, że od 4 maja trwają badania statystyczne pod nazwą "Europejskie badanie warunków życia ludności". Do badania wylosowano 1688 mieszkań w województwie śląskim, a zakończą się one 15 lipca 2016 roku.
05-05Komunikat PKP LHS sp. z o.o.
PKP LHS sp. z o.o. w Zamościu – Sekcja Drogowa Sędziszów informuje, że od 2 do 9 czerwca 2016 roku dokonywane będą opryski terenu wzdłuż toru kolejowego chemicznymi środkami chwastobójczymi typu „GLYFOS 360 SLA”. W związku z powyższym ostrzega się przed wstępem na teren kolejowy oraz wypasem zwierząt w bezpośrednim sąsiedztwie toru w okresie karencji zastosowanego środka.
05-05Dzień Strażaka
Ochotnicza Straż Pożarna w Sławkowie serdecznie zaprasza w najbliższą niedzielę - 8 maja - na obchody Dnia Strażaka. Uroczystości rozpoczną się zbiórką na Rynku o godzinie 16.30 i złożeniem kwiatów w kapliczce św. Floriana. O 16.40 uczestnicy przejdą do kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, gdzie o godzinie 17 rozpocznie się msza św. w intencji strażaków i Orkiestry Dętej OSP w Sławkowie. O godzinie 18 w kościele parafialnym rozpocznie się natomiast koncert jubileuszowy z okazji 110-lecia istnienia Orkiestry Dętej OSP w Sławkowie.
05-05Wycieczka do Wiednia, Slavkova u Brna i Kromeriz
W dniach 11 – 14 sierpnia 2016 roku organizowana będzie wycieczka do Wiednia, Slavkova u Brna i Kromeriz. W programie między innymi zwiedzanie pałacu Hofburg, Starówki w Kromeriz i zamku w Slavkovie u Brna..
04-05Uwaga! Termin odbioru papieru w maju
W związku z przypadającym 26 maja świętem, odpady segregowane (papier) wywożone będą od odbiorców indywidualnych z terenu Sławkowa w poniedziałek 23 maja.
04-05Modernizacja wodociągu na Piekarskiej
Od czwartku 5 maja prowadzone będą prace związane z modernizacją wodociągu na ulicy Piekarskiej. Wykonawcą prac jest MZWiK w Sławkowie. Będą one realizowane w sposób zapewniający ciągłość dostawy wody do odbiorców. Chwilowa przerwa w dostawie wody nastąpi w chwili przepinania sieci, o czym mieszkańcy ulicy zostaną poinformowani z wyprzedzeniem. W związku z pracami ziemnymi czasowo utrudniony może być natomiast wyjazd samochodów z posesji. Czasowo wyłączona z ruchu kołowego będzie ulica Biskupia oraz odcinek od skrzyżowania z ulicą Krakowską do końca ulicy Piekarskiej. Ograniczenia nie będą dotyczyły mieszkańców. Zakończenie prac zaplanowano na 31 maja.
04-05Maturzyści rozpoczęli egzaminy
Punktualnie o godzinie 9 w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie rozpoczęły się egzaminy maturalne. Maturzystom towarzyszyliśmy kilka chwil wcześniej. Dziś język polski. Trzymamy kciuki!
04-05Połamania piór!
Wszystkim rozpoczynającym dziś maturalne zmagania abiturientom życzę, by wyniki egzaminów stały się ukoronowaniem wysiłków włożonych w naukę i przepustką na wymarzone studia! Trzymam kciuki! Burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk
04-05Dziś wspomnienie św. Floriana - święto strażaków i hutników
Druhnom, Druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławkowie oraz wszystkim wykonującym trudny i wymagający zawód hutnika życzę bezpiecznej pracy i nieustającej opieki wspaniałego patrona w życiu zawodowym i osobistym! Burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk
03-05Rocznica uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja – galeria zdjęć
Uroczystym przemarszem prowadzonym przez Orkiestrę Dętą Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławkowie i mszą św. w kościele parafialnym rozpoczęły się miejskie obchody 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja.
03-05Niezwykła podróż w czasie
Przez cztery dni trwały w Sławkowie przygotowania do wyjątkowej wystawy, w której w postacie z XIX-wiecznego miasta wcielają się współcześni mieszkańcy. Najpiękniejsze i najbardziej charakterystyczne, historyczne zakątki stały się tłem fotografii na szkle, wykonywanych w technice mokrego kolodionu, dokładnie takiej, jaka stosowana była nim wynaleziono współczesne aparaty fotograficzne.
03-05Wysoka wygrana MKS!
Aż pięć goli zdobyli zawodnicy MKS Sławków podczas wyjazdowego meczu z Promieniem Strzemieszyce Małe, rozegranego w sobotę 30 kwietnia. Przed podopiecznymi Dariusza Wolnego kolejne wyzwanie. Już w środę 4 maja na stadionie MKS Sławków zmierzą się oni z Górnikiem Sosnowiec. Początek spotkania o godzinie 17.
02-05Nielegalne wysypisko w Sławkowie – spotkanie w urzędzie wojewódzkim
W piątek 29 kwietnia w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk spotkał się z wicewojewodą Janem Chrząszczem. Spotkanie dotyczyło zagrożeń związanych z nielegalnym wysypiskiem firmy Rekult, zlokalizowanym na zamkniętych terenach kolejowych przy ulicy Okradzionowskiej. 
02-05Pożegnanie z liceum
Uroczyście i z humorem – w taki właśnie sposób w piątek 29 kwietnia zakończyli rok szkolny uczniowie trzeciej klasy liceum w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie.
02-05Dziś święto Flagi RP
Od dwunastu lat, 2 maja, świętujemy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto wprowadzone zostało ustawą z 20 lutego 2004 roku i obchodzone jest w tym samym czasie, co Dzień Polonii i Polaków za Granicą.
27-04Wystawa pluszowych misiów
Największa kolekcja znanych i lubianych, ale też i tych oryginalnie wykonanych, unikatowych plusowych misiów zawita wkrótce do Sławkowa. Wielkie otwarcie „misiowej wystawy” już 14 maja w trakcie Nocy Muzeów!
27-04Noc Muzeów w Sławkowie!
Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie zaprasza w sobotę 14 maja na Noc Muzeów z mnóstwem atrakcji! 
27-04Dzień Ziemi w Miejskim Przedszkolu – galeria zdjęć
Osiem ozdobnych krzewów, kilkanaście sadzonek innych roślin, do tego całe mnóstwo cebulek, nasion i rozsad kwiatowych znalazło swoje miejsce w ogrodzie przy Miejskim Przedszkolu w Sławkowie. We wtorek, 26 kwietnia maluchy hucznie świętowały Dzień Ziemi.
26-04II Sławkowski Festiwal SŁAW-ART
Serdecznie zapraszamy do udziału w drugiej edycji festiwalu! Główną nagrodą jest występ na dużej scenie w trakcie największej imprezy miejskiej – Dni Sławkowa. Termin zgłoszeń upływa 4 maja.
26-04Dzień Ziemi w Zespole Szkół im. Jana Pawła II
Przedstawieniem o czterech żywiołach, występem szkolnego chóru, tańcem i degustacją ekologicznych potraw uczcili Dzień Ziemi w sobotę 23 kwietnia uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie.
26-04Nielegalne wysypisko: burmistrz Sławkowa pisze do wojewody
Podajemy do publicznej wiadomości treść pisma, jakie do wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka skierował 22 kwietnia burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk. 
26-04Sadzili drzewka i sprzątali okolicę
W sobotę 23 kwietnia druhny i druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławkowie również włączyli się w obchody Dnia Ziemi, sprzątając okolice remizy i stacji transformatorowej. Tydzień wcześniej pomagali Wspólnocie Leśnej ze Sławkowa w obsadzeniu sosnami 44 arów na terenie Maczek (Kolonia Wągródka).
25-04Wystawa w siedzibie TMS
Do środy w godzinach 8 - 14 w siedzibie Towarzystwa Miłośników Sławkowa zwiedzać można wystawę poświęconą pamięci żołnierzy podziemia antykomunistycznego. Ekspozycja "Cum tacent, clamant - Milcząc, wołają" przygotowana została przez Instytut Pamięci Narodowej i Starostwo Powiatowe w Będzinie.
25-04I Sławkowski Dzień Ziemi
Ponad 1,3 tys. sadzonek drzewek i kwiatów trafiło w ubiegłą sobotę do mieszkańców Sławkowa. W ramach organizowanego po raz pierwszy Sławkowskiego Dnia Ziemi, w zamian za odpady można było zabrać do domu ekologiczny podarunek.
22-04VII Sławkowskie Marsze na Orientację i II Zagłębiowskie HARC-INO
W sobotę 7 maja będzie kolejna okazja, by przeżyć prawdziwą przygodę, przy okazji ćwicząc swoją spostrzegawczość. Serdecznie zapraszamy do udziału w marszach na orientację w malowniczych sławkowskich lasach, z mapą i kompasem w ręku!
22-04Młodzież ze Sławkowa pamięta o powstaniu
Projekcja filmu, akcja informacyjna na terenie szkoły, odwiedzanie miejsc pamięci i rozdawanie żonkili – tak młodzież z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II  upamiętnia 73. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. We wtorek 19 kwietnia przedstawiciele uczniów odwiedzili również sławkowski Ratusz.
21-04Sławkowski Dzień Ziemi
Już w najbliższą sobotę 23 kwietnia od godziny 9 na płycie rynku w zamian za surowce wtórne (plastik, szkło, papier), a także zużyte baterie, akumulatory oraz drobny sprzęt RTV i AGD otrzymać będzie można sadzonki roślin. Będzie to zaledwie jedna z wielu atrakcji "Sławkowskiego Dnia Ziemi"!
20-04W sobotę kolejny mecz MKS-u!
W sobotę 23 kwietnia drużyna MKS-u podejmie na własnym boisku Źródło Kromołów. Mecz piłki nożnej o mistrzostwo klasy A pomiędzy drużynami rozpocznie się o 16.30. W połowie kwietnia bilans rozgrywek był dla MKS-u korzystny. Składają się na niego cztery zwycięstwa i jedna porażka.
20-04I miejsce dla Kamila Szewczyka!
Młodzież szkolna z powiatu będzińskiego zmierzyła się w poniedziałek 11 kwietnia w Siewierzu w kolejnej edycji Powiatowego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Ogromny sukces w swojej kategorii odniósł młody sławkowianin Kamil Szewczyk, który deklasując rywali wywalczył sobie I miejsce i tym samym zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego.
18-04Zanieczyszczona woda w Sławkowie – podsumowanie
Przez dwa dni obowiązywał w mieście zakaz używania wody z kranu. W próbce pobranej przez sanepid wykryto bakterie coli.
17-04UWAGA! WODA W SŁAWKOWIE ZDATNA DO PICIA
Woda pochodząca z ujęcia głębinowego w Sławkowie, ul. Okradzionowska 29 b jest przydatna do spożycia. Ze względu na chlorowanie możliwa jest przejściowa zmiana jej smaku i zapachu.
17-04Komunikat - 17.04.2016 r., godz. 11:30
Zakończyło się spotkanie zespołu roboczego sztabu kryzysowego, powołanego w związku z bakteriologicznym zanieczyszczeniem wody w mieście. Przeanalizowano funkcjonowanie systemu zastępczego dostarczania wody. Dziś w godzinach popołudniowych spodziewana jest decyzja sanepidu w sprawie dalszego obowiązywania zakazu używania przez mieszkańców wody do celów spożywczych. Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Sławkowie w najbliższych godzinach prowadzić będzie kolejny etap przepłukiwania sieci. SPZOZ w Sławkowie nie zanotował w związku z sytuacją zwiększonej liczby zachorowań.
16-04UWAGA! HARMONOGRAM DOSTARCZANIA WODY NA NIEDZIELĘ, 17 KWIETNIA
Podajemy do publicznej wiadomości harmonogram dostarczania wody przez beczkowozy na terenie miasta w niedzielę, 17 kwietnia. Czas postoju cysterny w danej lokalizacji jest orientacyjny. Przesunięcie czasu postoju może nastąpić w wyniku konieczności uzupełnienia wody w zbiorniku.
16-04Komunikat - 16.04.2016 r., godz. 15:30
W niedzielę (17.04) sanepid podejmie decyzję co do dalszego obowiązywania zakazu korzystania z wody w celach spożywczych przez mieszkańców Sławkowa. Wyniki pobranych wczoraj przez inspektorów próbek wykazują wyraźną tendencję spadkową poziomu zanieczyszczenia bakteriologicznego. Dziś pobrano próbki po raz trzeci. KOMUNIKAT DLA MIESZKAŃCÓW: Utrzymany zostaje zakaz korzystania z wody. Woda z kranu nie nadaje się do picia, przygotowywania zimnych napojów i potraw, mycia owoców i warzyw, wytwarzania lodu, mycia naczyń kuchennych i sztućców. Woda z kranu nie nadaje się do mycia oraz kąpieli w wannie i pod natryskiem. Woda nadaje się wyłącznie do celów sanitarnych (spłukiwanie wody w misce ustępowej).
16-04Komunikat – 16.04.2016 r., godz. 11.30
O godzinie 10.00 odbyło się kolejne spotkanie sztabu kryzysowego, powołanego w związku ze skażeniem bakteriologicznym wody na terenie miasta. W trakcie spotkania analizowane było funkcjonowanie systemu zastępczego dostarczania wody. Trwają prace związane z dezynfekcją sieci wodociągowej. W godzinach popołudniowych znane będą wyniki badania próbek wody, pobranych przez sanepid w dniu wczorajszym. Kolejne posiedzenie sztabu zaplanowane zostało około godziny 15. APEL DO MIESZKAŃCÓW! Przypominamy, że woda z przydrożnych źródeł na terenie miasta nie jest badana pod względem jej przydatności do spożycia! Prosimy mieszkańców o korzystanie wyłącznie z wody dostarczanej przez beczkowozy w ramach systemu zastępczego zaopatrzenia w wodę, zorganizowanego i koordynowanego przez Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego.
15-04UWAGA! HARMONOGRAM DOSTARCZANIA WODY NA SOBOTĘ, 16 KWIETNIA
Podajemy do publicznej wiadomości harmonogram dostarczania wody przez beczkowozy na terenie miasta w sobotę, 16 kwietnia. Czas postoju cysterny w danej lokalizacji jest orientacyjny. Przesunięcie czasu postoju może nastąpić w wyniku konieczności uzupełnienia wody w zbiorniku.
15-04Uwaga! Ważny komunikat (aktualizacja - 15.04.2016 r., godzina 17:54)
AKTUALIZACJA: MZWiK rozpoczął płukanie i dezynfekcję sieci wodociągowej. UWAGA! Zmiana lokalizacji cystern! CYSTERNA ZLOKALIZOWANA NA RYNKU od godziny 18.30 do 18.55 dostępna będzie na ul. Jagiellońskiej (przy sklepie). O godzinie 19.00 przemieści się na Michałów i będzie dostępna do 19.25 przy budynku TKKF, a od 19.30 do 20.00 na ul. Walcownia (przy składzie węgla).  O godzinie 20.00 powróci na Rynek. CYSTERNA Z ULICY HRUBIESZOWSKIEJ po uzupełnieniu wody dostępna będzie na Grońcu przy Euroterminalu około 18.20. Następnie przy sklepie przy ul. Groniec około 18.40. W godzinach 19.15 - 20.00 dostępna będzie na Burkach (przystanek przy słupie ogłoszeniowym). Mieszkańców prosimy o przychodzenie z własnymi pojemnikami na wodę.
13-04Mobilny Punkt Informacyjny w Sławkowie
Urząd Miasta Sławków oraz Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Sosnowcu zapraszają do skorzystania z Mobilnego Punktu Informacyjnego. Mobilny punkt będzie dostępny w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sławkowie, przy ulicy gen. Władysława Sikorskiego 4, 21 kwietnia, w godzinach 8.30-13.00.
11-04Sobotnie popołudnie z historią w tle
Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie zaprasza w najbliższą sobotę 16 kwietnia na spotkanie z cyklu „Sławkowskie prezentacje. Ludzie – Historia – Kultura. Poznawaj z nami historię swojego miasta”.
10-04Plebiscyt SŁAW-EKO 2016 – zachęcamy do głosowania!
Do północy 20 kwietnia za pośrednictwem serwisu społecznościowego Facebook można głosować na jedną z ośmiu inicjatyw zgłoszonych w ramach Sławkowskiej Inicjatywy Ekologicznej „SŁAW-EKO 2016”. Zachęcamy do głosowania! Decyduje liczba polubień danej inicjatywy!
08-04Informacja MOPS
Burmistrz Sławkowa informuje, że od 5 kwietnia do 2 maja trwa nabór do projektu pn. "Inwestycja w człowieka środkiem do osiągniecia celów społecznych".
07-04Projekt MOK-u walczy o głosy!
„Wędrujący plac gier i zabaw” – to nazwa projektu zgłoszonego przez MOK w Sławkowie do plebiscytu organizowanego przez Fundację AVIVA. Ruszyła właśnie czwarta edycja programu grantowego „To dla mnie ważne”. Wart 5,5 tys. zł pomysł zakłada urządzenie mobilnego placu zabaw, wyposażonego w gry ogrodowe, planszówki w rozmiarze XXL i leżaki.
06-04Biblioteka zaprasza na wieczór autorski
Miejska Biblioteka Publiczna w Sławkowie serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z historykiem i pisarzem Sławomirem Koprem, specjalizującym się w historii polskiej obyczajowości. O największych aferach i skandalach z historią w tle usłyszeć będzie można w piątek, 22 kwietnia o godzinie 18 w siedzibie biblioteki.  
06-04Noc z Andersenem po raz dziesiąty!
Po raz kolejny młodzi mieszkańcy Sławkowa mogli posłuchać najpiękniejszych baśni duńskiego pisarza i poety Hansa Christiana Andersena. Miejska Biblioteka Publiczna jak zawsze przygotowała dla na tę wyjątkową noc mnóstwo atrakcji.Kreator IAP - (C)opyright by MOTONET