Strona główna  
    Kontakt  
    BIP  
    GCI  
    Mapa  

2015-09-01     Belindy, Bronisza, Idziego    GORĄCA WIADOMOŚĆ
Oddali hołd poległym i pomordowanym
W 76 rocznicę wybuchu II wojny światowej, burmistrz miasta, przedstawiciele organizacji kombatanckich, społecznych i młodzież złożyli na rynku wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą mieszkańców miasta poległych i pomordowanych w latach 1939 – 1945.
* * * * *
GORĄCA WIADOMOŚĆ
Jubileusz Ochotniczej Straży Pożarnej
W sobotę 5 września Ochotnicza Straż Pożarna w Sławkowie świętować będzie jubileusz studziesięciolecia swojej działalności.
* * * * *
GORĄCA WIADOMOŚĆ
Rocznica wybuchu II wojny światowej
Bombardowaniem Wielunia i ostrzałem Westerplatte z pancernika Schleswig-Holstein o 4:45 1 września 1939 r. rozpoczęła się II wojna światowa. Agresja III Rzeszy na Polskę stanowiła początek jednego z najtragiczniejszych konfliktów zbrojnych w dziejach ludzkości. W Sławkowie pierwszego dnia wojny niemieckie lotnictwo zbombardowało Fabrykę Braci Szajn.
* * * * *

01-09Oddali hołd poległym i pomordowanym
W 76 rocznicę wybuchu II wojny światowej, burmistrz miasta, przedstawiciele organizacji kombatanckich, społecznych i młodzież złożyli na rynku wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą mieszkańców miasta poległych i pomordowanych w latach 1939 – 1945.
01-09Jubileusz Ochotniczej Straży Pożarnej
W sobotę 5 września Ochotnicza Straż Pożarna w Sławkowie świętować będzie jubileusz studziesięciolecia swojej działalności.
01-09Rocznica wybuchu II wojny światowej
Bombardowaniem Wielunia i ostrzałem Westerplatte z pancernika Schleswig-Holstein o 4:45 1 września 1939 r. rozpoczęła się II wojna światowa. Agresja III Rzeszy na Polskę stanowiła początek jednego z najtragiczniejszych konfliktów zbrojnych w dziejach ludzkości. W Sławkowie pierwszego dnia wojny niemieckie lotnictwo zbombardowało Fabrykę Braci Szajn.
31-08Jaśniej i estetycznej
Wymiana czterech kompletów oświetleniowych w miejskim parku i w rynku, naprawa latarni z tyłu Ratusza i przywrócenie iluminacji zamkowej - to drobne, ale ważne prace, które poprawiają estetykę otoczenia.
31-08W ratowaniu pomoże... poduszka
Choć wygląda niepozornie, może unieść prawie sześć ton. Mowa o poduszce wysokiego ciśnienia, która znalazła się właśnie na wyposażeniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławkowie.
30-08II Jarmark Jakubowy w Sławkowie - galeria foto
W sobotę 29 sierpnia mieszkańcy miasta i licznie przybyli goście bawili się na II Jarmarku Jakubowym. Impreza rozpoczęła się od odsłonięcia symbolu muszli św. Jakuba na budynku Działu Kultury Dawnej MOK.
31-08Zagłębiowska posłanka pyta ministra o „szeroki tor”
Z poselską interpelacją w sprawie przepisów dotyczących zwolnień z podatku części infrastruktury szerokiego toru wystąpiła do ministra finansów sekretarz stanu Beata Małecka – Libera. To reakcja na apel skierowany do parlamentarzystów Zagłębia, z jakim w maju wystąpiły władze Sławkowa.
27-08Ekologiczna prezentacja
Miejski Zarząd Budynków Komunalnych w Sławkowie serdecznie zaprasza mieszkańców w sobotę 5 września na prezentację ekologicznych źródeł ciepła. Zaprezentowane zostaną m.in. ekologiczne kotły węglowe i gazowe, ogniwa fotowoltaiczne, kolektory słoneczne i pompy ciepła.
27-08I Ty możesz zostać dawcą!
Fundacja DKMS serdecznie zaprasza na kolejny Dzień Dawcy Szpiku, który będzie towarzyszył w najbliższą sobotę tegorocznemu Jarmarkowi Jakubowemu.
26-08Średniowieczny korowód w Sławkowie
Jednym z punktów sobotniego Jarmarku Jakubowego będzie barwny, średniowieczny korowód, który przemierzy ulice miasta. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!
24-08Wolontariusze Światowych Dni Młodzieży poszukiwani!
- Wolontariusze poszukiwani! - apeluje ks. Michał Borda, odpowiedzialny za sekcję wolontariatu w przygotowaniach do tygodnia w diecezji przed Światowymi Dniami Młodzieży.
24-08Informacja dotycząca korzystania z infrastruktury sportowej w Sławkowie
Przypominamy podstawowe informacje dotyczące godzin otwarcia obiektów sportowych w mieście.
20-08Mobilny Punkt Informacyjny w Sławkowie
W środę 9 września w Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sławkowie będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji w zakresie możliwości pozyskania wsparcia ze środków Unii Europejskiej.
20-08Zatoka przystankowa i chodniki gotowe
Gotowa jest już zatoka przystankowa na ul. Szerokotorowej oraz chodniki przy skrzyżowaniu ulicy Krakowskiej z Młyńską i przy drodze dojazdowej do Euroterminala. 
24-08Festyn z Klarą
Spotkanie z maskotką powiatowej policji – smoczycą Klarą było jedną z atrakcji festynu dla najmłodszych, na który zaprosił dzieci Miejski Ośrodek Kultury, Komenda Powiatowa Policji w Będzinie i Komisariat Policji w Sławkowie. 
19-08Zdrowo i smacznie w... bibliotece
Miejska Biblioteka Publiczna w Sławkowie, w ramach cotygodniowej, wakacyjnej oferty dla najmłodszych, tym razem zaproponowała spotkanie poświęcone zdrowemu odżywianiu i roli owoców w codziennym jadłospisie.
19-08Baśniowa gra terenowa - galeria fotograficzna
Miejski Ośrodek Kultury przeżywał w środę prawdziwy najazd... bajkowych postaci!
19-08Jarmark Jakubowy w Sławkowie
Jak smakują potrawy przyrządzane według oryginalnych, średniowiecznych receptur? W jaki sposób wyrabiano w dawnych czasach instrumenty muzyczne? Między innymi o tym będzie można przekonać się podczas Jarmarku Jakubowego w Sławkowie w sobotę 29 sierpnia.
19-08Młodzi piłkarze na obozie sportowym
Przez dziesięć dni w Bielawie szlifowali swoją formę podopieczni Uczniowskiego Klubu Sportowego ze Sławkowa.
18-08Festyn z Klarą
Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie, Komenda Powiatowa Policji w Będzinie i Komisariat Policji w Sławkowie serdecznie zapraszają na najbliższą sobotę najmłodszych do udziału w festynie, poświęconym bezpieczeństwu.
18-08Sportowe emocje rundy jesiennej w Sławkowie
W ramach rozgrywek Klasy A sezonu 2015/2016, prowadzonych przez Podokręg Sosnowiec Śląskiego Związku Piłki Nożnej, na stadionie przy ul. Walcownia kibicować można będzie drużynie MKS Sławków. Zachęcając do gorącego dopingu, podajemy harmonogram meczów.
18-08Pożar elektrowozu w Sławkowie
W niedzielę około godziny 16:00 zastęp OSP w Sławkowie uczestniczył w nietypowej akcji. Zapalił się elektrowóz, ciągnący wagony wypełnione rudą.
18-08Święto Wojska Polskiego
W sobotę 15 sierpnia, w Święto Wojska Polskiego, obchodzone na pamiątkę zwycięskiej bitwy warszawskiej z 1920 roku przedstawiciele władz samorządowych i organizacji społecznych złożyli kwiaty pod pamiątkowymi tablicami na budynku Ratusza.
14-08Ostrzeżenia i komunikaty Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego
Na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego zamieszczane są informacje związane m.in. z zagrożeniami meteorologicznymi, obejmującymi również Sławków. Można je śledzić, klikając w specjalny banner, znajdujący się na naszej stronie (pod menu). Zachęcamy do zapoznawania się z tymi komunikatami!
13-08Doliną Białej Przemszy
Trwające jeszcze wakacje i sprzyjająca pogoda to doskonały czas na rodzinne, piesze wycieczki. Do spędzenia kilku chwil na spacerze doliną Przemszy zachęca Związek Stowarzyszeń „Zielony Ring Przemszy”, który w czerwcu zorganizował tu XXIV EKORAJD.
12-08Barszcz Sosnowskiego - ostrzeżenie
W związku ze zgłaszanymi przez mieszkańców miasta przypadkami występowania barszczu Sosnowskiego apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w kontakcie z tą rośliną.
11-08Uwaga! Zmiana harmonogramu odbioru odpadów biodegradowalnych
Od 1 sierpnia do końca września zwiększona została częstotliwość odbioru odpadów segregowanych z terenu miasta. W poniedziałki i czwartki odbierane są bioodpady, w każdy wtorek – szkło, a w piątki – makulatura. Zmiana obowiązywać będzie do 30 września.
06-08Uwaga, upały!
Temperatury przekraczające 30 stopni w cieniu zwiększają ryzyko przegrzania organizmu i udaru cieplnego. To problem nie tylko ludzi, ale również zwierząt.
04-08Gra terenowa dla najmłodszych
Do 12 sierpnia można zapisać się do udziału w bajkowej grze terenowej. Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie zaprasza najmłodszych do wspólnej zabawy!
04-08Konkurs plastyczny
Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w wyjątkowym, wakacyjnym konkursie plastycznym!
02-08Godzina "W" w Sławkowie
Dźwięk syren alarmowych, wciągnięcie na maszt przed Ratuszem flagi ze Znakiem Polski Walczącej i specjalna okolicznościowa zbiórka harcerzy z 8.DDH "Złota Ósemka" im. Zawiszy Czarnego upamiętniły w sobotę 1 sierpnia 71. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
02-08Informacja o naborze do klubu
Zarząd Miejskiego Klubu Sportowego "Sławków" ogłasza nabór do klubu piłkarskiego. Drużyny MKS biorą udział w rozgrywkach ligowych w ramach PZPN Podokręg Sosnowiec.
31-07Ogłoszenie o przetargach
Zapraszamy do zapoznania się z ofertami sprzedaży nieruchomości położonych przy ul. Obrońców Westerplatte i ul. Olkuskiej w Sławkowie.
31-07Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego - komunikat
W 71. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, w sobotę 1 sierpnia o godzinie 17:00 na terenie miasta uruchomione zostaną syreny alarmowe. 
31-07Sierpień w bibliotece
Miejska Biblioteka Publiczna w Sławkowie serdecznie zaprasza najmłodszych na wakacyjne spotkania, które odbywać się będą w każdą środę sierpnia.
24-07Wycieczka nordic walking do Okradzionowa
Ponad dziesięć kilometrów z kijkami w rękach i w doskonałych nastrojach. Tak w czwartkowe popołudnie 23 lipca spędzili czas uczestnicy wycieczki nordic walking, którzy spod Miejskiego Ośrodka Kultury w Sławkowie zawędrowali do Okradzionowa.
23-07W Sławkowie gości Gilles Battut
Wieloletni mer Messeix i przewodniczący Komitetu Współpracy Polsko - Francuskiej Gilles Battut przebywa z wizytą w Sławkowie. Wczoraj spotkał się z miejskimi radnymi.
21-07Sukces Sławkowa w ogólnopolskim "Rankingu Samorządów 2015"
Drugie miejsce w kategorii gmin miejskich i miejsko - wiejskich w zakresie wykorzystania funduszy unijnych w ogólnopolskim rankingu "Rzeczpospolitej" - takim sukcesem może pochwalić się Sławków.
21-07Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna ostrzega!
W ostatnim czasie znacznie wzrosła liczba zatruć dopalaczami na terenie województwa śląskiego. Do szpitali masowo zaczęły trafiać osoby, które spożyły „Mocarza” nowoczesny, syntetyczny kannabinoid - dopalacz mający nawet 800 razy większą siłę działania niż marihuana - jak podają toksykolodzy.
21-07Niespokojny weekend w Sławkowie
Ulewne deszcze i wichury, które przetoczyły się przez Polskę w trakcie ubiegłego weekendu dały się we znaki również mieszkańcom Sławkowa. Na szczęście nie wyrządziły tu aż tak wielkich szkód.
20-07Prawdziwa gratka dla amatorów nordic walking!
Przewodnicząca Rady Miejskiej w Sławkowie Marta Rus zaprasza wszystkich chętnych do udziału w marszu, przygotowanym specjalnie dla miłośników nordic walking. Start w najbliższy czwartek 23 lipca o godz. 14:00 spod Miejskiego Ośrodka Kultury (ul. Młyńska). W programie ponad dziesięciokilometrowej trasy przewidziano zwiedzanie młyna Freya i zabytkowej kapliczki w Okradzionowie.
20-07NFZ przypomina: Czym jest i jak działa EKUZ?
Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) jest dokumentem potwierdzającym prawo do korzystania na koszt Narodowego Funduszu Zdrowia z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie tymczasowego pobytu na terenie innego państwa UE/EFTA.
14-07Policja radzi: Jak uchronić się przed włamaniem?
Działają szybko, prawie bez hałasu, nierzadko pod osłoną nocy. W czasie naszego snu lub nieobecności włamują się do domu, mieszkania czy garażu i kradną wartościowe przedmioty. W ostatnim czasie policjanci KPP w Będzinie odnotowali kilka przypadków włamań. Oto kilka rad, co zrobić aby nie stać się ofiarą przestępstwa i utrudnić kradzież rabusiowi.
03-07Lato w MOK-u
Miejski Ośrodek Kultury już dziś zaprasza najmłodszych na sierpniowe zajęcia pod hasłem „Lato w mieście”.
10-07Wakacyjne remonty
Do końca sierpnia powstanie zatoka przystankowa przy ul. Szerokotorowej, chodnik przy skrzyżowaniu ul. Krakowskiej z Młyńską i przy ruchliwej drodze prowadzącej do Euroterminala.
10-07Wysypisko w Sławkowie – pismo burmistrza do PKP
Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Katowicach prowadzi postępowanie w sprawie cofnięcia firmie REKULT (z siedzibą w Zawierciu, a następnie w Krakowie) pozwolenia na zbieranie i przetwarzanie odpadów na terenie Sławkowa. Pod koniec czerwca działalnością firmy zainteresowała się również policja i prokuratura.
09-07Ogłoszenie
Burmistrz Miasta Sławkowa informuje, że na zlecenie i koszt Starosty Będzińskiego przystąpiono do sporządzenia uproszczonego planu urządzenia lasów oraz inwentaryzacji stanu lasów należących do osób fizycznych i Wspólnoty Leśnej w Sławkowie oraz terenu gminy Sławków.
09-07XXXI Jesień Poetycka
Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie zaprasza do udziału w kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu literackiego „Jesień poetycka”.
09-07Nie daj się oszukać – sprawdź paragon!
Urząd Skarbowy w Będzinie zachęca do zapoznania się z materiałem dotyczącym ogólnopolskiej akcji „Nie daj się oszukać – sprawdź paragon!”.
06-07Zawody wędkarskie o puchar burmistrza – galeria foto
W niedzielne, upalne przedpołudnie 5 lipca prawie dwudziestu wędkarzy rywalizowało w zawodach o Puchar Burmistrza Miasta Sławkowa, zorganizowanych przez sławkowską sekcję Koła Bolesław Polskiego Związku Wędkarskiego.
03-07Jarmark Jakubowy - zaproszenie dla wystawców
Serdecznie zapraszamy wszystkich wystawców, rękodzielników, artystów i rzemieślników do rezerwacji stoisk na Jarmark Jakubowy, który zaplanowany jest na 29 sierpnia.
03-07Muzyczna niedziela w Zespole Szkół
W niedzielę 5 lipca o godzinie 18:00 w sali Zespołu Szkół w Sławkowie rozpocznie się koncert kameralny, inaugurujący cykl „Muzyczne lato wokół Pustyni Błędowskiej”. Wykonawcy: Agnieszka Gertner – Polak (sopran) i Monika Rosca (fortepian). Koncert biletowany.
03-07Wakacyjne warsztaty chemiczne - galeria foto
Choć rok szkolny się skończył, to życie w sławkowskim Zespole Szkół nie zwalnia tempa. W czwartek 2 lipca uczniowie przygotowali spektakularne widowisko, na które złożyła się seria efektownych doświadczeń chemicznych.
02-07Otoczenie zamku zmieni swoje oblicze?
Wszechobecne chaszcze, zamknięta na kłódkę brama i niedziałająca od dłuższego czasu iluminacja średniowiecznych murów - tak wygląda dziś otoczenie ruin zamku biskupów krakowskich. Wkrótce zacznie się to zmieniać.
02-07Rewitalizacja potrwa do końca wakacji
Koniec sierpnia – to ostateczna data zakończenia realizacji projektu rewitalizacji zabytkowego centrum Sławkowa. Zgoda na przedłużenie terminu to konsekwencja zawirowań wokół przetargów z końca poprzedniej kadencji. O kilka miesięcy opóźniły one czas rozpoczęcia części inwestycji. 
02-07Drogi: miasto proponuje współpracę
Wspólne wykonanie projektu na przebudowę ciągu powiatowych ulic: Wrocławska – Piłsudskiego – Olkuska wraz z 50 tys. zł na jego współfinansowanie – to propozycja władz miasta skierowana do Starostwa Powiatowego w Będzinie. Opracowanie jeszcze w tym roku niezbędnej dokumentacji pozwoliłoby na ubieganie się o wsparcie inwestycji środkami rządowymi.
02-07„Kochać wszystkich i wszystko” – wieczór autorski Marianny Czekaj
Ostatnie przed wakacjami spotkanie członków Klubu Literackiego „WIDMO” 25 czerwca poświęcone było twórczości Marianny Czekaj.
01-07Letnie półkolonie dla dzieci
W odpowiedzi na prośbę burmistrza miasta Komunikacyjny Związek Komunalny GOP poinformował o przekazaniu dla dzieci uczestniczących w półkoloniach organizowanych przez sławkowski MOPS biletów na przejazd liniami obsługiwanymi przez tego przewoźnika.
01-07Ulica Krakowska - koniec objazdów
Lada chwila zakończą się prace przy remoncie przejazdu kolejowego przy ul. Krakowskiej. Ulica jest już przejezdna.
01-07Informacja DKMS: Pierwszy Dzień Dawcy Szpiku w Sławkowie już za nami!
W sobotę i w niedzielę, 20 i 21 czerwca podczas Dni Sławkowa odbyła się akcja rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych krwi lub szpiku dla każdego pacjenta, który zostanie zakwalifikowany do przeszczepienia. 
30-06Bezpłatne szkolenia dla przedsiębiorców
Google przy współpracy ze Śląskim Centrum Społeczeństwa Informacyjnego zaprasza do udziału w programie „Internetowe rewolucje”, którego celem jest pomoc małym i średnim przedsiębiorstwom w zdobywaniu umiejętności posługiwania się narzędziami internetowymi.
30-06MOPS: spotkania wakacyjne dla dzieci
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sławkowie zaprasza dzieci w wieku od 7 do 16 lat na wakacyjne spotkania.
30-06I Festiwal Zdrowia - galeria zdjęć
Wykład o zagrożeniach dla zdrowia dra hab. n. med. Andrzeja Madeja, "zielony" grill, pokaz zumby, nauka techniki nordic walking i marsz po zdrowie - to tylko niektóre z atrakcji, które czekały w ubiegłą sobotę na mieszkańców miasta.
26-06Wakacje!
Rozpoczynają się wyczekiwane wakacje. W środę z beztroskimi czasami przedszkola pożegnały się najstarsze dzieci. W piątek rok szkolny zakończyli uczniowie Szkoły Podstawowej i Zespołu Szkół. Zapraszamy do galerii zdjęć!
26-06Pogodnych wakacji!
 Wszystkim rozpoczynającym dziś wakacje życzę, by były one pełne radosnych i słonecznych chwil, a nade wszystko – bezpieczne. Niech dwa miesiące odpoczynku zregenerują siły do kolejnych miesięcy wytężonej nauki! Burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk
24-06Z wizytą w sejmie
Przedstawicielki Koła Gospodyń i najaktywniejsi studenci Uniwersytetu Pięknego Wieku uczestniczyli w poniedziałek 22 czerwca w wycieczce do Warszawy, zorganizowanej przez poseł Katarzynę Stachowicz.
24-06Komunikat KZK GOP
Komunikacyjny Związek Komunalny GOP informuje, że w związku z remontem przejazdu kolejowego w ciągu ulicy Krakowskiej do czasu zakończenia prac (około 30 czerwca) nie będzie kursować linia autobusowa nr 959. Obsługę rejonu Miedawy przejmuje linia autobusowa nr 949, której kursy do Dębowej Góry zostają wydłużone do przystanku „Sławków Miedawa Tartak”.
24-06Holly Blue w MOK-u
 Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie serdecznie zaprasza w piątek 3 lipca na koncert grupy Holly Blue. Początek o godzinie 19:00. Wstęp wolny.
24-06Dni Sławkowa - podziękowania dla sponsorów
Bogaty program artystyczny Dni Sławkowa nie byłby możliwy do zrealizowania, gdyby nie wsparcie przyjaciół miasta.
23-06Dni Sławkowa 2015
Przez trzy dni mieszkańcy bawili się na święcie miasta. W programie tegorocznych Dni Sławkowa każdy, niezależnie od wieku, mógł znaleźć coś dla siebie. Dobrych humorów nie zdołała popsuć nawet kapryśna pogoda.
24-06Uniwersytet Pięknego Wieku zakończył rok akademicki
Ponad pięćdziesięciu studentów Uniwersytetu Pięknego Wieku spotkało się 19 czerwca po raz ostatni przed wakacyjną przerwą w Zespole Szkół im. Jana Pawła II.
24-06Wystawa w MOK
Efekty całorocznej pracy sekcji plastycznej działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury w Sławkowie pod kierunkiem Adrianny Marcela-Kucyper można było podziwiać 16 czerwca podczas wernisażu.
03-06Komunikat w sprawie wyborów ławników sądowych
Urząd Miasta Sławków informuje, że 31 grudnia br. upływa kadencja ławników sądowych. W październiku 2015 r. Rada Miejska w Sławkowie dokona wyboru ławników sądowych na kadencję 2016 - 2019.
23-06Dziś Dzień Ojca
Wszystkim Ojcom, w dniu ich święta, życzę wielu radości i uśmiechu na twarzy. Niech stale towarzyszy Wam poczucie dumy i miłość Waszych pociech. Wszystkiego, co najlepsze! Burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk.
18-06Komunikat Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej
Miasto Sławków przystąpiło do Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 - 2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w Podprogramie 2015 z zasobów Śląskiego Banku Żywności.
16-06Sesja Rady Miejskiej
W najbliższy czwartek o godzinie 17:00 w sali obrad przy ul. Łosińskiej 1 rozpocznie się Sesja Rady Miejskiej.
16-06I Konkurs Fotograficzny SŁAW - FOTO już wkrótce!
W fotografii drzemie niezwykła siła i czar. Zatrzymuje czas i nastroje, błysk światła i emocje. Dla nas, ale i dla tych, którzy przyjdą po nas.
16-06Uwaga! Zmiana organizacji ruchu
Do 3 lipca potrwają utrudnienia związane z przebudową przejazdu kolejowego przy ul. Krakowskiej. 
16-06MOPS informuje: kilka słów o uzależnieniach
Mimo zaostrzonych przepisów, uzależnienia to wciąż poważny problem, także wśród młodzieży. Niestety młodzi ludzie mają w naszym kraju ciągle zbyt łatwy dostęp do papierosów, alkoholu, dopalaczy czy narkotyków.
16-06„Oderwani” z mocnym, sławkowskim akcentem!
W Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach w piątek 12 czerwca zaprezentowano wystawę prac artystów nieprofesjonalnych, wśród których znalazły się dzieła aż trzech twórców związanych ze Sławkowem.
15-06Szkolenie w Urzędzie Skarbowym
Naczelnik Urzędu Skarbowego w Będzinie zaprasza na bezpłatne szkolenie z zakresu obowiązków związanych z ewidencjonowaniem sprzedaży za pomocą kas rejestrujących.
12-06Mali artyści w MOK
Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie zaprasza na wernisaż twórczości sekcji plastycznej Adrianny Marcela – Kucyper.
11-06Stypendia dla najzdolniejszych
Od 30 czerwca do końca sierpnia można składać wnioski o przyznanie stypendium za wybitne osiągnięcia w nauce, kulturze i sztuce oraz sporcie. 
09-06Rajd Doliną Białej Przemszy
W najbliższą sobotę 13 czerwca organizacje zrzeszone w Związku Stowarzyszeń „Zielony Ring Przemszy” organizują, tradycyjny już, ekorajd.
08-06Transdebik. Prawdziwa bajka dla wnuków
Jak opowiedzieć najmłodszym w przystępny sposób o prawdziwej przyjaźni i przygodzie? Doskonale wie o tym Małgorzata Pacula, na co dzień lekarz pediatra, która jest autorką opowieści o przygodach Trandebika. Książeczki szczególnej, że ilustrowanej osobiście przez młodych czytelników.
05-06Ogłoszenia o przetargach
Burmistrz Miasta Sławkowa ogłasza przetargi na sprzedaż nieruchomości położonych przy ul. Obrońców Westerplatte oraz przy ul. Olkuskiej.
05-06Niedzielne atrakcje dla najmłodszych i tych nieco starszych
Wesołe śpiewanki Tygryska i Anki i Przegląd Muzyki Klubowej – takie propozycje czekały na młodych mieszkańców miasta w ostatnią niedzielę maja.
03-06Sławków na sportowo: I Bieg Republiki Sławkowskiej
W sobotę 30 maja po południu sportowe emocje sięgnęły zenitu. O godzinie 16:00 stu pięćdziesięciu zawodników wystartowało w I Biegu Republiki Sławkowskiej.
05-06Zawody wędkarskie dla dzieci – galeria zdjęć
W niedzielne popołudnie 31 maja do rywalizacji w zawodach wędkarskich organizowanych przez sławkowską sekcję koła wędkarskiego stanęli najmłodsi mieszkańcy miasta.
03-06Sławków na sportowo: zawody dla dzieci i turniej piłkarskich piątek
W sobotę 30 maja sławkowski stadion opanowali pasjonaci piłki nożnej. Do południa rozgrywany był, organizowany przez MKS I UKS turniej dla najmłodszych. Nieco później TKKF Michałek zaprosił do rywalizacji dorosłych zawodników.
02-07Czerwcowa sesja – podsumowanie
Na sesji Rady Miejskiej w Sławkowie 18 czerwca radni udzielili absolutorium burmistrzowi miasta za 2014 rok, wysłuchali również informacji o funkcjonowaniu MOK i biblioteki. Zadecydowali też o niezatwierdzeniu sprawozdania dyrektora SPZOZ za ubiegły rok.
15-04Media o nasKreator IAP - (C)opyright by MOTONET