Strona główna  
    Kontakt  
    BIP  
    GCI  
    Mapa  

2015-08-02     Gustawa, Kariny, Stefana    


GORĄCA WIADOMOŚĆ
Ogłoszenie o przetargach
Zapraszamy do zapoznania się z ofertami sprzedaży nieruchomości położonych przy ul. Obrońców Westerplatte i ul. Olkuskiej w Sławkowie.
* * * * *
GORĄCA WIADOMOŚĆ
Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego - komunikat
W 71. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, w sobotę 1 sierpnia o godzinie 17:00 na terenie miasta uruchomione zostaną syreny alarmowe. 
* * * * *
GORĄCA WIADOMOŚĆ
Sierpień w bibliotece
Miejska Biblioteka Publiczna w Sławkowie serdecznie zaprasza najmłodszych na wakacyjne spotkania, które odbywać się będą w każdą środę sierpnia.
* * * * *

31-07Ogłoszenie o przetargach
Zapraszamy do zapoznania się z ofertami sprzedaży nieruchomości położonych przy ul. Obrońców Westerplatte i ul. Olkuskiej w Sławkowie.
31-07Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego - komunikat
W 71. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, w sobotę 1 sierpnia o godzinie 17:00 na terenie miasta uruchomione zostaną syreny alarmowe. 
31-07Sierpień w bibliotece
Miejska Biblioteka Publiczna w Sławkowie serdecznie zaprasza najmłodszych na wakacyjne spotkania, które odbywać się będą w każdą środę sierpnia.
24-07Wycieczka nordic walking do Okradzionowa
Ponad dziesięć kilometrów z kijkami w rękach i w doskonałych nastrojach. Tak w czwartkowe popołudnie 23 lipca spędzili czas uczestnicy wycieczki nordic walking, którzy spod Miejskiego Ośrodka Kultury w Sławkowie zawędrowali do Okradzionowa.
23-07W Sławkowie gości Gilles Battut
Wieloletni mer Messeix i przewodniczący Komitetu Współpracy Polsko - Francuskiej Gilles Battut przebywa z wizytą w Sławkowie. Wczoraj spotkał się z miejskimi radnymi.
21-07Sukces Sławkowa w ogólnopolskim "Rankingu Samorządów 2015"
Drugie miejsce w kategorii gmin miejskich i miejsko - wiejskich w zakresie wykorzystania funduszy unijnych w ogólnopolskim rankingu "Rzeczpospolitej" - takim sukcesem może pochwalić się Sławków.
21-07Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna ostrzega!
W ostatnim czasie znacznie wzrosła liczba zatruć dopalaczami na terenie województwa śląskiego. Do szpitali masowo zaczęły trafiać osoby, które spożyły „Mocarza” nowoczesny, syntetyczny kannabinoid - dopalacz mający nawet 800 razy większą siłę działania niż marihuana - jak podają toksykolodzy.
21-07Niespokojny weekend w Sławkowie
Ulewne deszcze i wichury, które przetoczyły się przez Polskę w trakcie ubiegłego weekendu dały się we znaki również mieszkańcom Sławkowa. Na szczęście nie wyrządziły tu aż tak wielkich szkód.
20-07Prawdziwa gratka dla amatorów nordic walking!
Przewodnicząca Rady Miejskiej w Sławkowie Marta Rus zaprasza wszystkich chętnych do udziału w marszu, przygotowanym specjalnie dla miłośników nordic walking. Start w najbliższy czwartek 23 lipca o godz. 14:00 spod Miejskiego Ośrodka Kultury (ul. Młyńska). W programie ponad dziesięciokilometrowej trasy przewidziano zwiedzanie młyna Freya i zabytkowej kapliczki w Okradzionowie.
20-07NFZ przypomina: Czym jest i jak działa EKUZ?
Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) jest dokumentem potwierdzającym prawo do korzystania na koszt Narodowego Funduszu Zdrowia z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie tymczasowego pobytu na terenie innego państwa UE/EFTA.
14-07Policja radzi: Jak uchronić się przed włamaniem?
Działają szybko, prawie bez hałasu, nierzadko pod osłoną nocy. W czasie naszego snu lub nieobecności włamują się do domu, mieszkania czy garażu i kradną wartościowe przedmioty. W ostatnim czasie policjanci KPP w Będzinie odnotowali kilka przypadków włamań. Oto kilka rad, co zrobić aby nie stać się ofiarą przestępstwa i utrudnić kradzież rabusiowi.
15-05Harmonogram wywozu odpadów
Przypominamy o terminach wywozu odpadów segregowanych od odbiorców indywidualnych z terenu Sławkowa.
03-07Lato w MOK-u
Miejski Ośrodek Kultury już dziś zaprasza najmłodszych na sierpniowe zajęcia pod hasłem „Lato w mieście”.
10-07Wakacyjne remonty
Do końca sierpnia powstanie zatoka przystankowa przy ul. Szerokotorowej, chodnik przy skrzyżowaniu ul. Krakowskiej z Młyńską i przy ruchliwej drodze prowadzącej do Euroterminala.
10-07Wysypisko w Sławkowie – pismo burmistrza do PKP
Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Katowicach prowadzi postępowanie w sprawie cofnięcia firmie REKULT (z siedzibą w Zawierciu, a następnie w Krakowie) pozwolenia na zbieranie i przetwarzanie odpadów na terenie Sławkowa. Pod koniec czerwca działalnością firmy zainteresowała się również policja i prokuratura.
09-07Ogłoszenie
Burmistrz Miasta Sławkowa informuje, że na zlecenie i koszt Starosty Będzińskiego przystąpiono do sporządzenia uproszczonego planu urządzenia lasów oraz inwentaryzacji stanu lasów należących do osób fizycznych i Wspólnoty Leśnej w Sławkowie oraz terenu gminy Sławków.
09-07XXXI Jesień Poetycka
Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie zaprasza do udziału w kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu literackiego „Jesień poetycka”.
09-07Nie daj się oszukać – sprawdź paragon!
Urząd Skarbowy w Będzinie zachęca do zapoznania się z materiałem dotyczącym ogólnopolskiej akcji „Nie daj się oszukać – sprawdź paragon!”.
06-07Zawody wędkarskie o puchar burmistrza – galeria foto
W niedzielne, upalne przedpołudnie 5 lipca prawie dwudziestu wędkarzy rywalizowało w zawodach o Puchar Burmistrza Miasta Sławkowa, zorganizowanych przez sławkowską sekcję Koła Bolesław Polskiego Związku Wędkarskiego.
03-07Jarmark Jakubowy - zaproszenie dla wystawców
Serdecznie zapraszamy wszystkich wystawców, rękodzielników, artystów i rzemieślników do rezerwacji stoisk na Jarmark Jakubowy, który zaplanowany jest na 29 sierpnia.
03-07Muzyczna niedziela w Zespole Szkół
W niedzielę 5 lipca o godzinie 18:00 w sali Zespołu Szkół w Sławkowie rozpocznie się koncert kameralny, inaugurujący cykl „Muzyczne lato wokół Pustyni Błędowskiej”. Wykonawcy: Agnieszka Gertner – Polak (sopran) i Monika Rosca (fortepian). Koncert biletowany.
03-07Wakacyjne warsztaty chemiczne - galeria foto
Choć rok szkolny się skończył, to życie w sławkowskim Zespole Szkół nie zwalnia tempa. W czwartek 2 lipca uczniowie przygotowali spektakularne widowisko, na które złożyła się seria efektownych doświadczeń chemicznych.
02-07Otoczenie zamku zmieni swoje oblicze?
Wszechobecne chaszcze, zamknięta na kłódkę brama i niedziałająca od dłuższego czasu iluminacja średniowiecznych murów - tak wygląda dziś otoczenie ruin zamku biskupów krakowskich. Wkrótce zacznie się to zmieniać.
02-07Rewitalizacja potrwa do końca wakacji
Koniec sierpnia – to ostateczna data zakończenia realizacji projektu rewitalizacji zabytkowego centrum Sławkowa. Zgoda na przedłużenie terminu to konsekwencja zawirowań wokół przetargów z końca poprzedniej kadencji. O kilka miesięcy opóźniły one czas rozpoczęcia części inwestycji. 
02-07Drogi: miasto proponuje współpracę
Wspólne wykonanie projektu na przebudowę ciągu powiatowych ulic: Wrocławska – Piłsudskiego – Olkuska wraz z 50 tys. zł na jego współfinansowanie – to propozycja władz miasta skierowana do Starostwa Powiatowego w Będzinie. Opracowanie jeszcze w tym roku niezbędnej dokumentacji pozwoliłoby na ubieganie się o wsparcie inwestycji środkami rządowymi.
02-07„Kochać wszystkich i wszystko” – wieczór autorski Marianny Czekaj
Ostatnie przed wakacjami spotkanie członków Klubu Literackiego „WIDMO” 25 czerwca poświęcone było twórczości Marianny Czekaj.
01-07Letnie półkolonie dla dzieci
W odpowiedzi na prośbę burmistrza miasta Komunikacyjny Związek Komunalny GOP poinformował o przekazaniu dla dzieci uczestniczących w półkoloniach organizowanych przez sławkowski MOPS biletów na przejazd liniami obsługiwanymi przez tego przewoźnika.
01-07Ulica Krakowska - koniec objazdów
Lada chwila zakończą się prace przy remoncie przejazdu kolejowego przy ul. Krakowskiej. Ulica jest już przejezdna.
01-07Informacja DKMS: Pierwszy Dzień Dawcy Szpiku w Sławkowie już za nami!
W sobotę i w niedzielę, 20 i 21 czerwca podczas Dni Sławkowa odbyła się akcja rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych krwi lub szpiku dla każdego pacjenta, który zostanie zakwalifikowany do przeszczepienia. 
30-06Bezpłatne szkolenia dla przedsiębiorców
Google przy współpracy ze Śląskim Centrum Społeczeństwa Informacyjnego zaprasza do udziału w programie „Internetowe rewolucje”, którego celem jest pomoc małym i średnim przedsiębiorstwom w zdobywaniu umiejętności posługiwania się narzędziami internetowymi.
30-06MOPS: spotkania wakacyjne dla dzieci
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sławkowie zaprasza dzieci w wieku od 7 do 16 lat na wakacyjne spotkania.
30-06I Festiwal Zdrowia - galeria zdjęć
Wykład o zagrożeniach dla zdrowia dra hab. n. med. Andrzeja Madeja, "zielony" grill, pokaz zumby, nauka techniki nordic walking i marsz po zdrowie - to tylko niektóre z atrakcji, które czekały w ubiegłą sobotę na mieszkańców miasta.
26-06Wakacje!
Rozpoczynają się wyczekiwane wakacje. W środę z beztroskimi czasami przedszkola pożegnały się najstarsze dzieci. W piątek rok szkolny zakończyli uczniowie Szkoły Podstawowej i Zespołu Szkół. Zapraszamy do galerii zdjęć!
26-06Pogodnych wakacji!
 Wszystkim rozpoczynającym dziś wakacje życzę, by były one pełne radosnych i słonecznych chwil, a nade wszystko – bezpieczne. Niech dwa miesiące odpoczynku zregenerują siły do kolejnych miesięcy wytężonej nauki! Burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk
24-06Z wizytą w sejmie
Przedstawicielki Koła Gospodyń i najaktywniejsi studenci Uniwersytetu Pięknego Wieku uczestniczyli w poniedziałek 22 czerwca w wycieczce do Warszawy, zorganizowanej przez poseł Katarzynę Stachowicz.
24-06Komunikat KZK GOP
Komunikacyjny Związek Komunalny GOP informuje, że w związku z remontem przejazdu kolejowego w ciągu ulicy Krakowskiej do czasu zakończenia prac (około 30 czerwca) nie będzie kursować linia autobusowa nr 959. Obsługę rejonu Miedawy przejmuje linia autobusowa nr 949, której kursy do Dębowej Góry zostają wydłużone do przystanku „Sławków Miedawa Tartak”.
24-06Holly Blue w MOK-u
 Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie serdecznie zaprasza w piątek 3 lipca na koncert grupy Holly Blue. Początek o godzinie 19:00. Wstęp wolny.
24-06Dni Sławkowa - podziękowania dla sponsorów
Bogaty program artystyczny Dni Sławkowa nie byłby możliwy do zrealizowania, gdyby nie wsparcie przyjaciół miasta.
23-06Dni Sławkowa 2015
Przez trzy dni mieszkańcy bawili się na święcie miasta. W programie tegorocznych Dni Sławkowa każdy, niezależnie od wieku, mógł znaleźć coś dla siebie. Dobrych humorów nie zdołała popsuć nawet kapryśna pogoda.
24-06Uniwersytet Pięknego Wieku zakończył rok akademicki
Ponad pięćdziesięciu studentów Uniwersytetu Pięknego Wieku spotkało się 19 czerwca po raz ostatni przed wakacyjną przerwą w Zespole Szkół im. Jana Pawła II.
24-06Wystawa w MOK
Efekty całorocznej pracy sekcji plastycznej działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury w Sławkowie pod kierunkiem Adrianny Marcela-Kucyper można było podziwiać 16 czerwca podczas wernisażu.
03-06Komunikat w sprawie wyborów ławników sądowych
Urząd Miasta Sławków informuje, że 31 grudnia br. upływa kadencja ławników sądowych. W październiku 2015 r. Rada Miejska w Sławkowie dokona wyboru ławników sądowych na kadencję 2016 - 2019.
23-06Dziś Dzień Ojca
Wszystkim Ojcom, w dniu ich święta, życzę wielu radości i uśmiechu na twarzy. Niech stale towarzyszy Wam poczucie dumy i miłość Waszych pociech. Wszystkiego, co najlepsze! Burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk.
18-06Komunikat Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej
Miasto Sławków przystąpiło do Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 - 2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w Podprogramie 2015 z zasobów Śląskiego Banku Żywności.
16-06Sesja Rady Miejskiej
W najbliższy czwartek o godzinie 17:00 w sali obrad przy ul. Łosińskiej 1 rozpocznie się Sesja Rady Miejskiej.
16-06I Konkurs Fotograficzny SŁAW - FOTO już wkrótce!
W fotografii drzemie niezwykła siła i czar. Zatrzymuje czas i nastroje, błysk światła i emocje. Dla nas, ale i dla tych, którzy przyjdą po nas.
16-06Uwaga! Zmiana organizacji ruchu
Do 3 lipca potrwają utrudnienia związane z przebudową przejazdu kolejowego przy ul. Krakowskiej. 
16-06MOPS informuje: kilka słów o uzależnieniach
Mimo zaostrzonych przepisów, uzależnienia to wciąż poważny problem, także wśród młodzieży. Niestety młodzi ludzie mają w naszym kraju ciągle zbyt łatwy dostęp do papierosów, alkoholu, dopalaczy czy narkotyków.
16-06„Oderwani” z mocnym, sławkowskim akcentem!
W Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach w piątek 12 czerwca zaprezentowano wystawę prac artystów nieprofesjonalnych, wśród których znalazły się dzieła aż trzech twórców związanych ze Sławkowem.
15-06Szkolenie w Urzędzie Skarbowym
Naczelnik Urzędu Skarbowego w Będzinie zaprasza na bezpłatne szkolenie z zakresu obowiązków związanych z ewidencjonowaniem sprzedaży za pomocą kas rejestrujących.
12-06Mali artyści w MOK
Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie zaprasza na wernisaż twórczości sekcji plastycznej Adrianny Marcela – Kucyper.
11-06Stypendia dla najzdolniejszych
Od 30 czerwca do końca sierpnia można składać wnioski o przyznanie stypendium za wybitne osiągnięcia w nauce, kulturze i sztuce oraz sporcie. 
09-06Rajd Doliną Białej Przemszy
W najbliższą sobotę 13 czerwca organizacje zrzeszone w Związku Stowarzyszeń „Zielony Ring Przemszy” organizują, tradycyjny już, ekorajd.
08-06Transdebik. Prawdziwa bajka dla wnuków
Jak opowiedzieć najmłodszym w przystępny sposób o prawdziwej przyjaźni i przygodzie? Doskonale wie o tym Małgorzata Pacula, na co dzień lekarz pediatra, która jest autorką opowieści o przygodach Trandebika. Książeczki szczególnej, że ilustrowanej osobiście przez młodych czytelników.
05-06Ogłoszenia o przetargach
Burmistrz Miasta Sławkowa ogłasza przetargi na sprzedaż nieruchomości położonych przy ul. Obrońców Westerplatte oraz przy ul. Olkuskiej.
05-06Niedzielne atrakcje dla najmłodszych i tych nieco starszych
Wesołe śpiewanki Tygryska i Anki i Przegląd Muzyki Klubowej – takie propozycje czekały na młodych mieszkańców miasta w ostatnią niedzielę maja.
03-06Sławków na sportowo: I Bieg Republiki Sławkowskiej
W sobotę 30 maja po południu sportowe emocje sięgnęły zenitu. O godzinie 16:00 stu pięćdziesięciu zawodników wystartowało w I Biegu Republiki Sławkowskiej.
05-06Zawody wędkarskie dla dzieci – galeria zdjęć
W niedzielne popołudnie 31 maja do rywalizacji w zawodach wędkarskich organizowanych przez sławkowską sekcję koła wędkarskiego stanęli najmłodsi mieszkańcy miasta.
01-06Skatepark otwarty!
W sobotę 30 maja, w ramach cyklu imprez pod hasłem „Sławków na sportowo”, oficjalnie otwarty został kompleks sportowo - rekreacyjny przy Szkole Podstawowej im. Jana Baranowskiego.
03-06Sławków na sportowo: zawody dla dzieci i turniej piłkarskich piątek
W sobotę 30 maja sławkowski stadion opanowali pasjonaci piłki nożnej. Do południa rozgrywany był, organizowany przez MKS I UKS turniej dla najmłodszych. Nieco później TKKF Michałek zaprosił do rywalizacji dorosłych zawodników.
01-06Zmiana organizacji ruchu
Kilka dni temu w rejonie wyremontowanych ulic Kościelnej, Staropocztowej i Małego Rynku pojawiły się nowe znaki. Tym samym na kilku odcinkach zmieniła się organizacja ruchu. Wyjaśniamy, dlaczego tak się stało.
29-05Odzyskali skradziony rejestrator
Wyjątkowego pecha miał złodziej elektronicznego rejestratora, zamontowanego przez Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w studni przy ul. Sujkowskiego w Sławkowie. Amator cudzej własności nie wiedział bowiem, że skradzione urządzenie w ręku osoby postronnej jest zupełnie bezużyteczne, a na dodatek... wyposażone w system lokalizacji położenia.
29-05I Bieg Republiki Sławkowskiej - informacje porządkowe
Uprzejmie informujemy, że w związku z organizacją „I Biegu Republiki Sławkowskiej” w dniu 30.05.2015 r. (sobota) nastąpią zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji publicznej oraz ruchu kołowym.
29-05Informacja Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławkowie
Tradycyjnie już w ramach Dni Ochrony Przeciwpożarowej sławkowska OSP prowadziła zbiórkę środków finansowych. W tym roku pieniądze zbierano w niedzielę 24 maja po mszach przed parafialnym kościołem. 
27-05Uwaga! Fałszywy wnuczek znów atakuje!
Komenda Powiatowa Policji w Będzinie ostrzega! W ciągu kilku ostatnich dni fałszywy wnuczek kolejny raz zaatakował starszych mieszkańców powiatu będzińskiego. Nie ma praktycznie dnia, by do będzińskich stróżów prawa nie dotarła informacja o próbie oszustwa. 
28-05Ogłoszenia o przetargach
Burmistrz Miasta Sławkowa ogłasza przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż nieruchomości.
28-05O kondycji MZWiK na majowej sesji Rady Miejskiej w Sławkowie
Choć może trudno w to uwierzyć, to prawie 66% wody dostarczanej przez Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Sławkowie w ubiegłym roku nie trafiło ostatecznie do odbiorców. Wszystko przez dziurawą niczym sito miejską sieć, przez którą - w ślad za zmarnowaną wodą - wyciekają do ziemi również pieniądze mieszkańców.
26-05Wypadek w Sławkowie
Na skrzyżowaniu DK 94 i ul. Okradzionowskiej przewrócił się we wtorek rano samochód dostawczy. Kierowca jadący w kierunku Katowic najprawdopodobniej nie zapanował nad pojazdem w trakcie wykonywania manewru skrętu w prawo.
26-05Mama, Tata i ja...
W poniedziałek 25 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Sławkowie w specjalnym programie dla rodziców i opiekunów wystąpiły dzieci z poszczególnych sekcji ośrodka.
26-05Dzień Matki
Z okazji Dnia Matki wszystkim Mamom z całego serca życzę, by radość, uśmiech i miłość ich dzieci towarzyszyła im każdego dnia. Wszystkiego, co najpiękniejsze! Burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk
19-05Sławków na sportowo: I Bieg Republiki Sławkowskiej
Takiego wydarzenia jeszcze nie było! W sobotę 30 maja w Sławkowie na dziesięcio- i trzykilometrowej trasie zmierzą się zawodowcy i amatorzy biegania. Wszystko to w roku 110. rocznicy proklamowania Republiki Sławkowskiej.
25-05Puchar Przyjaciół Białej Przemszy
Grubo ponad pół metra długości miał największy pstrąg, złowiony podczas zawodów wędkarskich w Sławkowie w niedzielę 24 maja.
25-05Ukazał się kolejny numer "Kuriera Sławkowskiego"
Ukazał się właśnie majowy numer „Kuriera Sławkowskiego”. Zapraszamy do lektury! Jednocześnie przypominamy, że czasopismo dostępne jest w wybranych punktach miasta.
25-05Rajd rowerowy – galeria zdjęć
W sobotnie przedpołudnie spod Miejskiego Ośrodka Kultury w Sławkowie ruszył VI Rodzinny Rajd Rowerowy „Ścieżkami Sławkowa”.
25-05Wyniki II tury wyborów w Sławkowie
Na podstawie protokołów z obwodowych komisji wyborczych podajemy wyniki II tury wyborów z 24 maja 2015 roku.
25-05Dzień otwarty OSP – fotogaleria
Pokazy akcji ratunkowych, zabawy dla dzieci i występ zespołu Old Bobrorze – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez druhny i druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławkowie w ramach dnia otwartego. 
21-05Informacja Powiatowego Urzędu Pracy w Będzinie
Powiatowy Urząd Pracy w Będzinie realizuje projekt "Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie będzińskim", współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
20-05Z wizytą u burmistrza
W środowe przedpołudnie do Ratusza zawitali przesympatyczni goście - grupa dzieci z Miejskiego Przedszkola w Sławkowie.
20-05Zabrze: obradowali samorządowcy
Ponad dziewięćdziesięciu delegatów uczestniczyło w XXXVIII sesji Zgromadzenia Ogólnego Śląskiego Związku Gmin i Powiatów, którą zwołano 15 maja w Zabrzu.
20-05I Sławkowski Festiwal „SŁAW ART” – rozstrzygnięcie
Po trwającym dziesięć dni głosowaniu za pośrednictwem społecznościowego portalu Facebook znamy już zwycięzców rywalizacji o możliwość występu podczas Dni Sławkowa. Na wszystkich jej uczestników czeka niespodzianka!
19-05Dzień otwarty w OSP
Konkursy, pokazy, gry i zabawy, a nawet możliwość spędzenia kilku chwil w kabinie strażackiego wozu – druhny i druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławkowie zapraszają na dzień otwarty!
19-05Zaproszenie na koncert
Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie zaprasza w poniedziałek 25 maja na uroczysty koncert „Mama, Tata i ja”.
19-05Zielona szkoła w Darłówku
Dwa tygodnie spędzi w Darłówku grupa prawie siedemdziesięciu uczniów. Wyjazd na „zieloną szkołę” dofinansowany został przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz ze środków miasta.
19-05Rowerowa sobota w Sławkowie
Burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk serdecznie zaprasza w najbliższą sobotę na VI Rodzinny Rajd Rowerowy "Ścieżkami Sławkowa".
19-05STOP pijanym kierowcom
W najbliższych dniach na terenie miasta pojawią się ulotki informacyjne i plakaty, związane z kampanią przeciwko kierowcom wsiadającym za kierownicę po spożyciu alkoholu.
19-05Jedyna taka noc w roku!
W sobotę 16 maja Dział Kultury Dawnej MOK otworzył szeroko swoje drzwi przed amatorami wieczornego zwiedzania. Noc Muzeów i moc przygotowanych atrakcji przyciągnęły prawdziwe tłumy.
15-05Uczcili pamięć ofiar hitlerowskiej zbrodni
W 71. rocznicę egzekucji pięciu działaczy polskiego podziemia, zamordowanych przez niemieckiego okupanta, przy pomniku na Walcowni złożono dziś kwiaty i zapalono znicze.
15-05Sesja Rady Miejskiej w Sławkowie
W czwartek 21 maja o godzinie 17:00 w sali posiedzeń przy ul. Łosińskiej 1 rozpocznie się kolejna sesja Rady Miejskiej.
02-07Czerwcowa sesja – podsumowanie
Na sesji Rady Miejskiej w Sławkowie 18 czerwca radni udzielili absolutorium burmistrzowi miasta za 2014 rok, wysłuchali również informacji o funkcjonowaniu MOK i biblioteki. Zadecydowali też o niezatwierdzeniu sprawozdania dyrektora SPZOZ za ubiegły rok.
14-05Nowe krzewy przy Zespole Szkół
W środę 13 kwietnia w Zespole Szkół już po raz szósty przeprowadzono akcję „Posadź swoje drzewko”, której celem jest estetyczne zagospodarowanie terenów zielonych wokół szkoły. 
13-05Informacja Państwowej Komisji Wyborczej
Przedstawiamy informację PKW dotyczącą ponownego głosowania w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, które odbędzie się w niedzielę 24 maja.
11-05Rekordowe marsze na orientację
Ponad osiemdziesięciu uczestników wzięło udział w piątej edycji Marszów na Orientację, rozegranych w sobotę 9 maja w Sławkowie. Tym razem swoje umiejętności na specjalnie przygotowanych trasach mogli sprawdzić również zagłębiowscy harcerze.
11-05Wyniki pierwszej tury wyborów w Sławkowie
Na podstawie protokołów z obwodowych komisji wyborczych podajemy wyniki I tury wyborów z 10 maja 2015 roku.
11-05Świętowali strażacy
Uroczysta msza św. w intencji Ochotniczej Straży Pożarnej była głównym punktem obchodów Dnia Strażaka, które zorganizowane zostały w Sławkowie w niedzielę 10 maja.
11-05Korowód baśniowych postaci przemaszerował na Rynek
Zgodnie z tradycją, z okazji przypadającego 8 maja Ogólnopolskiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, spod Szkoły Podstawowej im. J. Baranowskiego na Rynek przemaszerował barwny korowód.
08-05Noc Muzeów 2015
Dział Kultury Dawnej Miejskiego Ośrodka Kultury zaprasza do wspólnej zabawy w ramach Nocy Muzeów w sobotę 16 maja.
08-05"O pchle, co manier nie miała" - zaproszenie
Miejska Biblioteka Publiczna w Sławkowie zaprasza w poniedziałek 11 maja dzieci wraz z opiekunami na interaktywne przedstawienie w wykonaniu krakowskiego teatru TAK!
06-05Wielki sukces ucznia Szkoły Podstawowej
Dwunastoletni Sławek Adamczyk, uczeń piątej klasy Szkoły Podstawowej im. J. Baranowskiego wywalczył dziewiąte miejsce w swojej kategorii w finale Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Pangea”. To ogromny sukces. W polskiej edycji konkursu wzięło udział ogółem 3 tys. szkół i ponad 103 tys. uczniów!
06-05Dzień Strażaka
Ochotnicza Straż Pożarna w Sławkowie serdecznie zaprasza w najbliższą niedzielę 10 maja na obchody Dnia Strażaka.
07-05Uwaga! Test syren alarmowych
Szef Obrony Cywilnej Miasta informuje, że 12 maja 2015 roku (wtorek) w pomiędzy godziną 6.00 a 19.00 zostanie przeprowadzony na terenie województwa śląskiego trening systemu alarmowania i ostrzegania, podczas którego zostaną uruchomione syreny alarmowe.Kreator IAP - (C)opyright by MOTONET