Strona główna  
    Kontakt  
    BIP  
    GCI  
    Mapa  

2015-11-30     Andrzeja, Maury, Ondraszka    

GORĄCA WIADOMOŚĆ
Ogłoszenie o przetargu
Burmistrz Miasta Sławkowa ogłasza dziewiąty przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż niezabudowanej nieruchomości będącej własnością Gminy Miejskiej Sławków, położonej w Sławkowie przy ul. Obrońców Westerplatte.
* * * * *
GORĄCA WIADOMOŚĆ
XVI Paraspartakiada Śląska i Zagłębia
Ponad 350 uczestników zgromadziła XVI Paraspartakiada Śląska i Zagłębia dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, która zorganizowana została 26 listopada w hali widowiskowo-sportowej „Centrum” w Dąbrowie Górniczej.
* * * * *
GORĄCA WIADOMOŚĆ
„Pomóż ukoić ból” – konferencja w Sławkowie
Jak w sposób właściwy towarzyszyć osobie przeżywającej śmierć najbliższego? Jak wspierać dziecko po stracie rodzica? Takie właśnie, niezwykle trudne tematy poruszano na konferencji, zorganizowanej przez Fundację „Pro Salute” w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie. W spotkaniu 18 listopada uczestniczyli dyrektorzy, nauczyciele i pedagodzy.
* * * * *

27-11Ogłoszenie o przetargu
Burmistrz Miasta Sławkowa ogłasza dziewiąty przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż niezabudowanej nieruchomości będącej własnością Gminy Miejskiej Sławków, położonej w Sławkowie przy ul. Obrońców Westerplatte.
27-11XVI Paraspartakiada Śląska i Zagłębia
Ponad 350 uczestników zgromadziła XVI Paraspartakiada Śląska i Zagłębia dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, która zorganizowana została 26 listopada w hali widowiskowo-sportowej „Centrum” w Dąbrowie Górniczej.
26-11Dni Złotej Jesieni
Spotkanie z poezją w wykonaniu młodych mieszkańców miasta, występ kapeli Old Bobrorze oraz okolicznościowe spotkanie Klubu Seniora i zaproszonych gości – tak wyglądały tegoroczne obchody Dni Złotej Jesieni, zorganizowane w Miejskim Ośrodku Kultury w Sławkowie w poniedziałek 23 listopada.
25-11„Pomóż ukoić ból” – konferencja w Sławkowie
Jak w sposób właściwy towarzyszyć osobie przeżywającej śmierć najbliższego? Jak wspierać dziecko po stracie rodzica? Takie właśnie, niezwykle trudne tematy poruszano na konferencji, zorganizowanej przez Fundację „Pro Salute” w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie. W spotkaniu 18 listopada uczestniczyli dyrektorzy, nauczyciele i pedagodzy.
25-11Powiatowy Dzień Osób Niepełnosprawnych
W piątek 20 listopada w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie uroczyście obchodzony był Powiatowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.
23-11Budynek przy Kościelnej 11 oficjalnie otwarty – galeria zdjęć
W poniedziałek 23 listopada uroczyście otwarto zrewitalizowany budynek przy ul. Kościelnej 11. Swoją siedzibę ma tutaj Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Dzienny Dom Senior-Wigor, świetlica środowiskowa i CARITAS. Obiekt przeszedł prawdziwą metamorfozę.
23-11XXI Konkurs wiedzy biblijnej dla szkół podstawowych – etap dekanalny
Jak co roku Szkoła Podstawowa im. Jana Baranowskiego w Sławkowie była organizatorem etapu dekanalnego XXI Konkursu Wiedzy Biblijnej, tym razem w zakresie znajomości Ewangelii wg św. Łukasza.
23-11Rekordowa zbiórka poduszek w Miejskim Przedszkolu!
Aż 53 bajecznie kolorowe poduszki – przytulanki trafiły ze Sławkowa do małych pacjentów kliniki Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu i Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu. Tym samym pobity został ubiegłoroczny rekord akcji, którą na terenie miasta koordynuje już po raz drugi Miejskie Przedszkole. 
21-11Dziś Dzień Pracownika Socjalnego
Z okazji przypadającego 21 listopada święta, wszystkim pracownikom służb społecznych, w tym pracownikom socjalnym życzę, by trudna i piękna zarazem misja wspierania osób słabszych, ubogich, potrzebujących pomocy pozostawała zawsze źródłem wielkiej satysfakcji i radości. Życzę wielu sukcesów na niwie działalności zawodowej i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk
20-11Inauguracyjna sesja Młodzieżowej Rady Miasta - galeria zdjęć
Oficjalne wręczenie mandatów radnego i wybór prezydium - tak wyglądała pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Miasta Sławkowa, zwołana 19 listopada.
19-11Karta Dużej Rodziny
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sławkowie informuje, iż firmy i instytucje z terenu naszego miasta, które chcą dołączyć do programu Karta Dużej Rodziny, mogą teraz zrobić to szybciej i łatwiej - wystarczy, że wypełnią i wyślą deklarację on-line.
19-11Modernizacja ogrodzenia przy szkole podstawowej
Trwają prace związane z wymianą ogrodzenia kompleksu sportowego przy Szkole Podstawowej im. Jana Baranowskiego.
18-11Kanał filmowy Sławkowa w serwisie YouTube
Serdecznie zapraszamy do odwiedzania kanału miasta w serwisie internetowym YouTube. Znajduje się tam już kilka dziennikarskich reportaży i dwa filmy promocyjne.
18-11Komunikat MOPS
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sławkowie informuje, że od 19 listopada 2015 roku wszelkie sprawy będą załatwiane w budynku mieszczącym się w Sławkowie przy ul. Kościelna 11 (wejście od strony parkingu). Ze względu na trwające prace związane z przepięciem linii telefonicznej nr 32 293 10 78 MOPS w Sławkowie prosi o kontakt pod następującymi numerami telefonu: 797 129 639 lub 797 129 635.
18-11Sesja Rady Miejskiej i Młodzieżowej Rady Miasta
W czwartek 19 listopada w sali narad urzędu przy ul. Łosińskiej 1 odbędą się aż dwie sesje. O godzinie 15.30 rozpocznie się inauguracyjna sesja Młodzieżowej Rady Miasta. Młodzi radni wybiorą między innymi przewodniczącego. O godzinie 17.00 obradować zaczną radni miejscy. W porządku między innymi podsumowanie projektu rewitalizacji oraz informacja o gospodarce odpadami na terenie miasta.
17-11Informacja Miejskiego Zarządu Budynków Komunalnych
Miejski Zarząd Budynków Komunalnych w Sławkowie zaprasza mieszkańców miasta do udziału w „Obszarowym Programie Obniżenia Niskiej Emisji na terenie Gminy Sławków – Etap III”.
17-11Mobilny Punkt Informacyjny w Sławkowie
Urząd Miasta Sławków oraz Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Sosnowcu zapraszają do skorzystania z Mobilnego Punktu Informacyjnego. Mobilny punkt będzie dostępny w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sławkowie, przy ulicy Gen. W. Sikorskiego 4, w czwartek 19 listopada, w godzinach 8.30-13.00.
17-11Sławkowski oddział AK na obchodach w Bydlinie
Uroczysta, polowa msza św. odprawiona przez sosnowieckiego ordynariusza ks. bpa Grzegorza Kaszaka i apel poległych były głównymi punktami obchodów 101. rocznicy bitwy pod Krzywopłotami. W uroczystościach w niedzielę 15 listopada udział wzięli między innymi przedstawiciele Oddziału Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Sławkowie.
17-11V Piłkarski Turniej Niepodległości w Sławkowie
Aż 41 drużyn wzięło udział w zorganizowanych przez sławkowskich Rycerzy Kolumba rozgrywkach piłki halowej, które przyciągnęły w sobotę 14 listopada do hali Zespołu Szkół im. Jana Pawła II prawdziwe tłumy kibiców. Rywalizowali ze sobą zawodnicy z Zagłębia, Śląska i Małopolski.
17-11Sławkowski Hubertus Jeździecki
Po raz dwunasty na terenach zielonych Sławkowa w sobotę 14 listopada swoje umiejętności prezentowali jeźdźcy z całej Polski. Doroczny Hubertus Jeździecki rozpoczął się poranną zbiórką na sławkowskich łąkach.
17-11Jubileusz Związku Nauczycielstwa Polskiego
Jubileusz 110-lecia Związku Nauczycielstwa Polskiego i 70-lecia utworzenia Oddziału ZNP w Dąbrowie Górniczej świętowano w sobotę 14 listopada w Pałacu Kultury Zagłębia.
17-11XXI Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej
Czterdziestu pięciu młodych wykonawców wzięło udział w kolejnej edycji organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie konkursu piosenki.
16-11List kondolencyjny w związku z zamachami we Francji
Publikujemy treść listu, który w związku z atakami terrorystycznymi we Francji wystosował do Przewodniczącego Komitetu Współpracy Polsko-Francuskiej w Messeix Gilles`a Battut burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk.
13-11Ogłoszenie
Urząd Miasta Sławkowa poszukuje osoby lub osób zainteresowanych zimowym utrzymaniem odcinka drogi przy ul. Niwa (tzw. „kanion”). Praca na umowę-zlecenie na okres około 5 miesięcy. Osoby zainteresowane podjęciem tej pracy proszone są o zgłoszenie się do Referatu Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Sławkowa, ul. Łosińska 1, pokój 22.
13-11XXII Konkurs Plastyczny "Wokół choinki"
Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie zaprasza do udziału w konkursie plastycznym na stroik lub ozdobę choinkową.
13-11Powiatowy Rzecznik Konsumenta ostrzega
TAURON Dystrybucja S.A. informuje, że na terenie województwa śląskiego pojawili się oszuści podszywający się pod pracowników TAURON, którzy próbują wyłudzić opłaty za naprawy i wymiany legalizacyjne liczników energii elektrycznej.
12-11Akcja "Poduszka dla maluszka" trwa!
Do 20 listopada trwa w Miejskim Przedszkolu w Sławkowie akcja "Poduszka dla maluszka". Każdy może pomóc chorym dzieciom!
12-11Narodowe Święto Niepodległości z Republiką Sławkowską w tle
Przez dwa dni trwały w mieście obchody 110 rocznicy proklamowania Republiki Sławkowskiej i 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
10-11Organizacje sportowe i stowarzyszenia wprowadzają się na Młyńską
Od soboty 7 listopada zrewitalizowany budynek przy Młyńskiej 14a ma nowych lokatorów. To sławkowskie organizacje sportowe i stowarzyszenia, które będą miały tu swoje siedziby.
09-11Dzienny dom zaprasza seniorów!
Rusza nabór do Dziennego Domu "Senior-Wigor". W budynku przy ul. Kościelnej 11 na mieszkańców Sławkowa powyżej 60 roku życia czekają komfortowo wyposażone pomieszczenia i bogaty program zajęć aktywizujących.
09-11Wypadek na Hrubieszowskiej
Do bardzo groźnie wyglądającego wypadku doszło w poniedziałek po godzinie 12.00 na ul. Hrubieszowskiej w Sławkowie.
09-11Poświęcenie ulicy i święto myśliwych – galeria zdjęć
Uroczystym poświęceniem ul. Św. Huberta na Niwie rozpoczęły się w sobotę 7 listopada obchody Hubertowin w Sławkowie.
09-11Kolejna wizyta u Lasera
W piątek 6 listopada Zespół Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu odwiedziła grupa gimnazjalistów ze Sławkowa. Uczniowie przywieźli ze sobą 200 kg marchwi dla Lasera, którym opiekuje się Zespół Szkół im. Jana Pawła II.
09-11Warsztaty strategiczne
O priorytetach i kierunkach rozwoju Sławkowa rozmawiano w trakcie trzeciego i ostatniego spotkania konsultacyjnego w ramach aktualizacji strategii rozwoju miasta do 2020 roku.
06-11Sport dla wszystkich!
Przez osiem dni Stowarzyszenie „Porozumienie Pokoleń” promowało aktywność ruchową i modę na sport wśród młodzieży. Od 20 października w Poroninie, w ramach programu ERASMUS+ realizowany był projekt „Sport for all”.
05-11Przekazanie pomieszczeń w budynku przy Młyńskiej 14a
W najbliższą sobotę, 7 listopada o godzinie 12:15 uroczyście otwarte i przekazane stowarzyszeniom i klubom sportowym zostaną pomieszczenia w budynku przy ulicy Młyńskiej 14a.
05-11Z Transdebikiem wśród drugoklasistów
W ramach akcji „Spotkania z ciekawymi ludźmi”, 28 października Szkołę Podstawową im. Jana Baranowskiego w Sławkowie odwiedził dziennikarz Radia Katowice Wojciech Pacula.
05-11Spotkanie z pisarką Barbarą Kosmowską
Miejska Biblioteka Publiczna w Sławkowie serdecznie zaprasza na spotkanie z pisarką Barbarą Kosmowską. Spotkanie rozpocznie się w czwartek, 12 listopada o godzinie 18.00.
05-11Nowe progi zwalniające na Browarnej gotowe
Zakończył się montaż progów zwalniających na ul. Browarnej. Trzy zużyte, wykonane ze sztucznego tworzywa spowalniacze zastąpione zostały materiałem z kostki.
04-11Projekt „Krokus” w Zespole Szkół w Sławkowie
Cebulki żółtych krokusów, symbolizujących pamięć o dzieciach – ofiarach Holokaustu, zostały w środę 4 listopada zasadzone przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie. W ten sposób szkolna społeczność przyłączyła się do pięknej akcji upamiętniania półtora miliona dzieci żydowskich i tysięcy dzieci innych narodowości – ofiar II wojny światowej.
04-11Apel OSP do mieszkańców Sławkowa
Sezon jesienno-zimowego ogrzewania budynków mieszkalnych to niestety również okres zwiększonej liczby pożarów. W związku z ryzykiem wystąpienia także przypadków zatruć tlenkiem węgla wśród użytkowników urządzeń grzewczych opalanych paliwem stałym, olejowym i gazowym, 
04-11Miasto zaostrza monitoring środowiska
Zwiększenie liczby kontroli w terenie i wykorzystanie fotopułapki – to działania podjęte w ostatnim czasie przez urząd miasta, związane z zaostrzeniem monitoringu środowiska naturalnego.
04-11Aktualizacja strategii rozwoju - spotkanie konsultacyjno-warsztatowe
W czwartek 5 listopada o godzinie 14:00 w sali narad budynku urzędu przy ul. Łosińskiej 1 rozpocznie się kolejne spotkanie konsultacyjno-warsztatowe, poświęcone aktualizacji strategii rozwoju Sławkowa na lata 2014-2020. Serdecznie zapraszamy do udziału.
04-11Wyprawka szkolna
Prawie 6,8 tys. zł otrzyma miasto z dotacji celowej na realizację programu „Wyprawka szkolna”, prowadzonego w ramach rządowego programu pomocy uczniom.
04-11Przedszkolaki ze Sławkowa zbierają poduszki dla chorych dzieci
Miejskie Przedszkole w Sławkowie już po raz drugi włączyło się do akcji charytatywnej Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. „Poduszka dla Maluszka” to wyjątkowa szansa pomocy małym pacjentom kliniki Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu i Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu. Akcja potrwa do 20 listopada i każdy może się do niej przyłączyć!
04-11Konsultacje programu współpracy
Przypominamy, że trwają konsultacje Rocznego Programu Współpracy Miasta Sławkowa z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2016 rok. Czas zgłaszania uwag upływa 6 listopada.
03-11Kurs wychowawcy kolonijnego
Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie informuje o możliwości wzięcia udziału w kursie wychowawców kolonijnych. Oferta skierowana jest do osób pełnoletnich. Zajęcia ruszają 12 listopada i potrwają przez cztery dni.
02-11XXXI Jesień Poetycka
W czwartek 29 października Miejskim Ośrodkiem Kultury w Sławkowie zawładnęła poezja. Na kolejną edycję ogólnopolskiego konkursu literackiego wpłynęło prawie sto wierszy autorów z blisko sześćdziesięciu miejscowości z terenu Polski i nie tylko.
02-11Informacja Urzędu Skarbowego w Będzinie
Narodowa Loteria Paragonowa trwa! Co miesiąc do wygrania Opel Astra, a raz na kwartał – Opel Insignia, a także iPady Air 2 oraz Thinkpady Lenovo. Wystarczy zrobić zakupy za minimum 10 zł, wziąć paragon fiskalny i zarejestrować go na specjalnie uruchomionej stronie internetowej.
02-11Wieczór filmowy w Zespole Szkół
Projekcja „Struktury kryształu” Krzysztofa Zanussiego połączona z warsztatami – tak wyglądał pierwszy wieczór filmowy, zorganizowany w czwartek 29 października dla słuchaczy Uniwersytetu Pięknego Wieku.
02-11I Konkurs Fotograficzny SŁAW-FOTO 2015
Do 18 listopada można nadsyłać prace w ramach konkursu fotograficznego „SŁAW-FOTO 2015”. Publikujemy regulamin konkursu i kartę zgłoszeniową.
30-10Nielegalne wysypisko – pisma burmistrza do PKP PLK i RDOŚ
W związku z wczorajszymi wydarzeniami na terenie wysypiska śmieci przy ul. Okradzionowskiej, burmistrz Sławkowa interweniuje w PKP i Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Katowicach. Publikujemy pisma w tej sprawie.
30-10Nowa siedziba komisariatu policji oficjalnie otwarta!
Uroczyste przecięcie wstęgi symbolicznie zakończyło w czwartek 29 października przeprowadzkę sławkowskich stróżów prawa do nowej siedziby komisariatu na ul. PCK.
30-10Rynek: koniec tymczasowej organizacji ruchu
Po zakończeniu prac rewitalizacyjnych ponownie zaczyna obowiązywać zakaz parkowania na płycie Rynku – tak zadecydowali radni podczas sesji 22 października. Przywrócona zostanie tym samym obowiązująca tu wcześniej organizacja ruchu.
29-10Oficjalne otwarcie centrum miejskiego monitoringu
W czwartek 29 października w siedzibie Straży Miejskiej przy Małym Rynku 10 oficjalnie otwarto centrum miejskiego monitoringu.
29-10Pilne: Akcja policji i służb miejskich na wysypisku przy Okradzionowskiej
We wtorek rano pojawiła się informacja o tym, że na zamknięty teren PKP, gdzie do niedawna działalność prowadziła firma Rekult, wjechały ciężarówki z odpadami.
29-10Odnawianie wiat przystankowych w mieście
W ostatnim czasie Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji odnawia wiaty przystankowe na terenie miasta.
29-10Dodatkowe prace na miejskich drogach
We wtorek na ulicach Gajowych i Jałowcowej ponownie pojawili się drogowcy. Działająca na zlecenie miasta firma dodatkowo wzmocniła wyremontowaną nawierzchnię.
26-10Wybory parlamentarne 2015 w Sławkowie - podsumowanie
Przedstawiamy pełne zestawienia wyników głosowania na poszczególnych kandydatów w każdym z obwodów wyborczych na terenie Sławkowa.
27-10UOKiK informuje: Uwaga na suplementy diety!
Reklama suplementów diety nie może przypisywać im właściwości leczniczych, czy sugerować, że są remedium na liczne dolegliwości – Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Państwowa Inspekcja Sanitarna (PIS) działając w ramach sieci ochrony konsumentów wysłały listy do producentów i dystrybutorów suplementów diety.
27-10Koło historyczne ze Sławkowa w grodzie Jaksy
Lokalni pasjonaci historii, skupieni w działającym przy Miejskim Ośrodku Kultury w Sławkowie Kole Historycznym odwiedzili niedawno Miechów, gdzie poznawali dzieje i zabytki miasta.
26-10Sławków na I Piłkarskim Memoriale im. B. D. R. Kmiecików w Katowicach
„Gramy, bo pamiętamy” – pod takim hasłem w sobotę 24 października rywalizowały dziennikarskie reprezentacje z całej Polski w memoriale, poświęconym pamięci tragicznie zmarłych w październiku 2014 roku Dariusza, Brygidy i Remigiusza Kmiecików.
23-10XXXI Jesień Poetycka
Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie serdecznie zaprasza na finał XXXI Jesieni Poetyckiej. W programie – poza ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród – recital skrzypcowy, wernisaż i biesiada literacka. Wszystko rozpocznie się w czwartek, 29 października o godzinie 17:00 w sali widowiskowej MOK przy ul. Młyńskiej 14.
23-10Pasowanie na przedszkolaka w Akademii Jasia i Małgosi
Uroczystą chwilę pasowania w piątek 23 października przeżywały maluchy i starszaki z Niepublicznego Przedszkola Sportowo-Językowego „Akademia Jasia i Małgosi” w Sławkowie.
23-10Stypendia wręczone!
Od gratulacji dla najzdolniejszych uczniów rozpoczęła się w czwartek 22 października sesja Rady Miejskiej w Sławkowie. W trakcie obrad radni zapoznali się również z informacjami dotyczącymi realizacji zadań przez placówki oświatowe, funkcjonujące na terenie miasta.
22-10Pasowanie na przedszkolaka w Miejskim Przedszkolu – galeria zdjęć
W czwartek 22 października maluchy z Miejskiego Przedszkola przeżywały uroczystość pasowania na przedszkolaka. Nie mniejsze emocje towarzyszyły obserwującym pasowanie rodzicom i opiekunom.
21-10Konferencja senioralna w Dąbrowie Górniczej
Kilkuset uczestników zgromadziła I Dąbrowska Konferencja Senioralna, którą zorganizowano 20 października w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. Poza sesją plenarną, uczestnicy mogli wziąć udział w siedmiu panelach tematycznych i dyskusyjnych.
21-10O Zagłębiu Dąbrowskim w sławkowskiej bibliotece
Spotkanie ze Stanisławem Czekalskim, animatorem turystyki, miłośnikiem i propagatorem Zagłębia Dąbrowskiego zorganizowane zostało we wtorek 20 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sławkowie.
21-10Poplenerowa wystawa w MOK
Do połowy listopada w pomieszczeniach Działu Kultury Dawnej Miejskiego Ośrodka Kultury podziwiać można będzie ponad 80 prac studentów Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. To efekt tegorocznego pleneru malarskiego w Sławkowie, w którym udział wzięło 28 studentów architektury wnętrz.
20-10Będą nowe progi zwalniające na Browarnej
Na przełomie października i listopada wymienione zostaną spowalniacze ruchu na ulicy Browarnej.
20-10Wizyta w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu
O możliwościach współpracy w ramach przedsięwzięć skierowanych do młodych mieszkańców Sławkowa rozmawiano 13 października podczas spotkania w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu.
19-10Sesja Rady Miejskiej w Sławkowie
W najbliższy czwartek 22 października o godzinie 17.00 rozpocznie się kolejna sesja Rady Miejskiej w Sławkowie. W programie obrad między innymi uroczyste wręczenie stypendiów dla najzdolniejszych uczniów.
20-10„AS – Aktywny Senior - powiatowy program dla seniorów na lata 2014-2018”
Od połowy 2014 roku w powiecie będzińskim realizowany jest program wsparcia dla seniorów, którego elementem są zniżki dla posiadaczy „karty seniora”.
17-10Z wizytą u Lasera
Pół tony owsa trafiło w ubiegły czwartek do Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu. Paszę, prezent dla Lasera, przywieźli uczniowie sławkowskiego Zespołu Szkół im. Jana Pawła II. Szkoła niedawno podjęła się utrzymania uratowanego przez Klub Gaja konia, który pomaga niepełnosprawnym dzieciom w rehabilitacji.
17-10XXI Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej
Do 6 listopada można zgłaszać swój udział w organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie konkursie piosenki dla dzieci i młodzieży.
16-10Kolizja na skrzyżowaniu w Sławkowie
W piątek, tuż po godzinie 16.00 na skrzyżowaniu ulicy Świętojańskiej i Obrońców Westerplatte doszło do kolizji. Kierujący transportowym Mercedesem, wyjeżdżając z ulicy Obrońców Westerplatte nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu busowi. W pojeździe znajdowało się około dziesięciu pasażerów. 
16-10Muzyczna uczta w Miejskim Ośrodku Kultury
Zespoły Niby Nic, St. James Hotel i Banda Edwarda wystąpiły w sobotę 10 października na scenie sławkowskiego MOK-u. Zaprezentowały zarówno znany repertuar, jak i nowe, premierowe utwory.
16-10Komunikat MOPS
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sławkowie informuje o zasadach kwalifikowania do otrzymywania pomocy żywnościowej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020.
14-10Ogłoszenie
Urząd Miasta Sławkowa poszukuje osoby lub osób zainteresowanych zimowym utrzymaniem odcinka drogi przy ul. Niwa (tzw. „kanion”). Praca na umowę-zlecenie na okres około 5 miesięcy. Osoby zainteresowane podjęciem tej pracy proszone są o zgłoszenie się do Referatu Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Sławkowa, ul. Łosińska 1, pokój 22.
15-10Wystawa poplenerowa w MOK
Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie zaprasza na wystawę poplenerową Studentów Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Otwarcie wystawy w najbliższy wtorek, 20 października o godzinie 18:00 w Dziale Kultury Dawnej MOK, Rynek 9.
14-10Dzień Edukacji Narodowej w Miejskim Przedszkolu i sławkowskich szkołach – galeria zdjęć
W środę 14 października w Miejskim Przedszkolu i Szkole Podstawowej im. Jana Baranowskiego uroczyście świętowano Dzień Edukacji Narodowej. Kilka dni wcześniej, 9 października, połączone z otrzęsinami klas pierwszych święto obchodzono w Zespole Szkół im. Jana Pawła II. Zapraszamy do galerii zdjęć!
14-10Dzień Edukacji Narodowej
Z okazji przypadającego dziś święta wszystkim pracownikom oświaty, nauczycielom i wychowawcom pozwalam sobie – w imieniu władz samorządowych miasta – złożyć najserdeczniejsze życzenia. Niech efekty codziennej, pięknej i zarazem wymagającej pracy z dziećmi i młodzieżą będą źródłem nieustającej, zawodowej i osobistej satysfakcji. Dziękując za podejmowane każdego dnia inicjatywy i wyzwania, życzę wielu kolejnych sukcesów! Rafał Adamczyk, burmistrz Sławkowa.
12-10Doroczne spotkanie harcerzy seniorów
Uroczystą mszą w intencji zmarłych harcerzy rozpoczęło się w sobotę 10 października tradycyjne, doroczne spotkanie Kręgu Starszoharcerskiego w Sławkowie. W uroczystości wzięli udział członkowie kręgu, władze chorągwi śląskiej ZHP, druhny i druhowie z 8 DDH „Złota Ósemka”, mieszkańcy miasta i reprezentacje zaprzyjaźnionych hufców.
12-10„Głosy dla hospicjum” ze sławkowskim akcentem
Występem grupy ART pod kierunkiem Marty Rus z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie rozpoczął się dziewiąty już koncert charytatywny, organizowany w Będzinie przez Fundację Pro Salute. Gwiazdą wieczoru była francuska piosenkarka Iris Munos, która wykonała wiązankę przebojów Edith Piaf.
12-10Trwają konsultacje KZK GOP
Do 30 października trwać będą konsultacje dotyczące „koncepcji i architektury inteligentnego systemu zarządzania ruchem na obszarze działania Komunikacyjnego Związku Komunalnego Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego”.
12-10Uwaga! Test syren alarmowych
Szef Obrony Cywilnej Miasta informuje, że 13 i 14 października pomiędzy godziną 6.00 i 16.00 na terenie województwa śląskiego przeprowadzany będzie trening systemu alarmowania i ostrzegania. W tym czasie może wystąpić konieczność uruchomienia syren alarmowych w celu ogłoszenia i odwołania alarmu.
12-10Jesienne spotkanie Towarzystwa Miłośników Sławkowa
Prelekcja Jarosława Możdżerskiego poświęcona służbie i walce Zagłębiaków w 11 Pułku Piechoty z Tarnowskich Gór rozpoczęła coroczne spotkanie Towarzystwa Miłośników Sławkowa, które zorganizowane zostało w sobotę 3 października. 
07-10Komunikat Straży Miejskiej w Sławkowie
Straż Miejska w Sławkowie informuje, że z uwagi na awarię do odwołania nieczynny będzie numer telefonu 32 293-11-67. Do czasu jej usunięcia można kontaktować się ze Strażą Miejską pod numerami telefonów: 32 264-95-90 oraz 501-273-949.
06-10Pasowanie na ucznia
W piątek 2 października pierwszaki ze Szkoły Podstawowej im. Jana Baranowskiego w Sławkowie zostały uroczyście pasowane na ucznia.
06-10Koncertowa sobota w MOK
Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie zaprasza na koncert! Już w najbliższą sobotę o godzinie 18.00 wystąpią zespoły Niby Nic, St. James Hotel i Banda Edwarda. Wstęp wolny. 
06-10„Tabletki na szczęście” na deskach MOK
Musical pt. „Tabletki na szczęście” w wykonaniu Studia Efendi Clue można było obejrzeć w minioną sobotę w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Sławkowie.
05-10Jubileusze małżeńskie – galeria zdjęć
Jedenaście par małżeńskich ze Sławkowa obchodziło w tym roku żelazne, diamentowe i złote gody. Uroczyste spotkanie, połączone z wręczeniem Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie zorganizowane zostało w sobotę 3 października w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury.
05-10Trwają wybory do Młodzieżowej Rady Miasta
Znamy już nazwiska dwunastu uczniów Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, którzy wywalczyli mandaty radnych Młodzieżowej Rady Miasta. Wybory do rady przeprowadzone zostały w poniedziałek 5 października. W środę 7 października trzech swoich reprezentantów wybiorą uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Baranowskiego.
02-10Zmiany w SPZOZ
Analiza działalności sławkowskiej przychodni w okresie od stycznia do sierpnia 2015 roku i procedura rozpatrywania skarg na jej funkcjonowanie były głównymi punktami zwołanego w środę 30 września posiedzenia Rady Społecznej SPZOZ.
02-10Spotkanie z siostrą Krystyną Włodarską
We wtorek 6 października o godz. 18.00 w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie z wykładem o bł. ks. Jerzym Popiełuszce gościć będzie s. Krystyna Włodarska.
02-10Dziesięć lat „Zielonego Ringu Przemszy‟
W sobotę 26 września jubileusz dziesięciolecia swojej działalności obchodził Związek Stowarzyszeń „Zielony Ring Przemszy‟. W trakcie spotkania w Miejskim Ośrodku Kultury podsumowano działalność organizacji od dnia jej rejestracji w 2005 roku. 
01-10Aktualizacja strategii rozwoju miasta i nowy program rewitalizacji
Spotkaniem z młodzieżą i z mieszkańcami miasta zainicjowano prace związane z aktualizacją strategii rozwoju Sławkowa.
30-09Ruszają prace na ulicach Stawki i Zagródki
Po przeprowadzeniu przez Urząd Miasta postępowań przetargowych i podpisaniu umów z wyłonionym wykonawcą rozpoczyna się właśnie remont na dwóch kolejnych ulicach miasta. 
01-10IV Ogólnopolski Marsz Seniora
W najbliższą sobotę 3 października na terenie Parku Hallera w Dąbrowie Górniczej organizowany jest IV Ogólnopolski Marsz Seniora. Początek imprezy - godzina 9.00.
30-09Grupa „Razem Łatwiej” na olimpiadzie w Będzinie
Stowarzyszenie Familia, Czeladzkie Stowarzyszenie Osób z Upośledzeniem Psychoruchowym i Stowarzyszenie "Bądź z nami" zorganizowało w piątek 25 września XII w hali sportowej w Będzinie - Łagiszy XII Powiatową Olimpiadę Osób Niepełnosprawnych „Integracja - Będzin 2015”.Kreator IAP - (C)opyright by MOTONET