Strona główna  
    Kontakt  
    BIP  
    GCI  
    Mapa  

2016-05-01     Józefa, Lubomira, Ramony    GORĄCA WIADOMOŚĆ
Wystawa pluszowych misiów
Największa kolekcja znanych i lubianych, ale też i tych oryginalnie wykonanych, unikatowych plusowych misiów zawita wkrótce do Sławkowa. Wielkie otwarcie „misiowej wystawy” już 14 maja w trakcie Nocy Muzeów!
* * * * *
GORĄCA WIADOMOŚĆ
Noc Muzeów w Sławkowie!
Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie zaprasza w sobotę 14 maja na Noc Muzeów z mnóstwem atrakcji! 
* * * * *
GORĄCA WIADOMOŚĆ
Dzień Ziemi w Miejskim Przedszkolu – galeria zdjęć
Osiem ozdobnych krzewów, kilkanaście sadzonek innych roślin, do tego całe mnóstwo cebulek, nasion i rozsad kwiatowych znalazło swoje miejsce w ogrodzie przy Miejskim Przedszkolu w Sławkowie. We wtorek, 26 kwietnia maluchy hucznie świętowały Dzień Ziemi.
* * * * *

27-04Wystawa pluszowych misiów
Największa kolekcja znanych i lubianych, ale też i tych oryginalnie wykonanych, unikatowych plusowych misiów zawita wkrótce do Sławkowa. Wielkie otwarcie „misiowej wystawy” już 14 maja w trakcie Nocy Muzeów!
27-04Noc Muzeów w Sławkowie!
Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie zaprasza w sobotę 14 maja na Noc Muzeów z mnóstwem atrakcji! 
27-04Dzień Ziemi w Miejskim Przedszkolu – galeria zdjęć
Osiem ozdobnych krzewów, kilkanaście sadzonek innych roślin, do tego całe mnóstwo cebulek, nasion i rozsad kwiatowych znalazło swoje miejsce w ogrodzie przy Miejskim Przedszkolu w Sławkowie. We wtorek, 26 kwietnia maluchy hucznie świętowały Dzień Ziemi.
26-04II Sławkowski Festiwal SŁAW-ART
Serdecznie zapraszamy do udziału w drugiej edycji festiwalu! Główną nagrodą jest występ na dużej scenie w trakcie największej imprezy miejskiej – Dni Sławkowa. Termin zgłoszeń upływa 4 maja.
26-04Dzień Ziemi w Zespole Szkół im. Jana Pawła II
Przedstawieniem o czterech żywiołach, występem szkolnego chóru, tańcem i degustacją ekologicznych potraw uczcili Dzień Ziemi w sobotę 23 kwietnia uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie.
26-04Nielegalne wysypisko: burmistrz Sławkowa pisze do wojewody
Podajemy do publicznej wiadomości treść pisma, jakie do wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka skierował 22 kwietnia burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk. 
26-04Sadzili drzewka i sprzątali okolicę
W sobotę 23 kwietnia druhny i druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławkowie również włączyli się w obchody Dnia Ziemi, sprzątając okolice remizy i stacji transformatorowej. Tydzień wcześniej pomagali Wspólnocie Leśnej ze Sławkowa w obsadzeniu sosnami 44 arów na terenie Maczek (Kolonia Wągródka).
25-04Wystawa w siedzibie TMS
Do środy w godzinach 8 - 14 w siedzibie Towarzystwa Miłośników Sławkowa zwiedzać można wystawę poświęconą pamięci żołnierzy podziemia antykomunistycznego. Ekspozycja "Cum tacent, clamant - Milcząc, wołają" przygotowana została przez Instytut Pamięci Narodowej i Starostwo Powiatowe w Będzinie.
25-04I Sławkowski Dzień Ziemi
Ponad 1,3 tys. sadzonek drzewek i kwiatów trafiło w ubiegłą sobotę do mieszkańców Sławkowa. W ramach organizowanego po raz pierwszy Sławkowskiego Dnia Ziemi, w zamian za odpady można było zabrać do domu ekologiczny podarunek.
22-04VII Sławkowskie Marsze na Orientację i II Zagłębiowskie HARC-INO
W sobotę 7 maja będzie kolejna okazja, by przeżyć prawdziwą przygodę, przy okazji ćwicząc swoją spostrzegawczość. Serdecznie zapraszamy do udziału w marszach na orientację w malowniczych sławkowskich lasach, z mapą i kompasem w ręku!
22-04Młodzież ze Sławkowa pamięta o powstaniu
Projekcja filmu, akcja informacyjna na terenie szkoły, odwiedzanie miejsc pamięci i rozdawanie żonkili – tak młodzież z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II  upamiętnia 73. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. We wtorek 19 kwietnia przedstawiciele uczniów odwiedzili również sławkowski Ratusz.
21-04Sławkowski Dzień Ziemi
Już w najbliższą sobotę 23 kwietnia od godziny 9 na płycie rynku w zamian za surowce wtórne (plastik, szkło, papier), a także zużyte baterie, akumulatory oraz drobny sprzęt RTV i AGD otrzymać będzie można sadzonki roślin. Będzie to zaledwie jedna z wielu atrakcji "Sławkowskiego Dnia Ziemi"!
20-04W sobotę kolejny mecz MKS-u!
W sobotę 23 kwietnia drużyna MKS-u podejmie na własnym boisku Źródło Kromołów. Mecz piłki nożnej o mistrzostwo klasy A pomiędzy drużynami rozpocznie się o 16.30. W połowie kwietnia bilans rozgrywek był dla MKS-u korzystny. Składają się na niego cztery zwycięstwa i jedna porażka.
20-04I miejsce dla Kamila Szewczyka!
Młodzież szkolna z powiatu będzińskiego zmierzyła się w poniedziałek 11 kwietnia w Siewierzu w kolejnej edycji Powiatowego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Ogromny sukces w swojej kategorii odniósł młody sławkowianin Kamil Szewczyk, który deklasując rywali wywalczył sobie I miejsce i tym samym zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego.
18-04Zanieczyszczona woda w Sławkowie – podsumowanie
Przez dwa dni obowiązywał w mieście zakaz używania wody z kranu. W próbce pobranej przez sanepid wykryto bakterie coli.
17-04UWAGA! WODA W SŁAWKOWIE ZDATNA DO PICIA
Woda pochodząca z ujęcia głębinowego w Sławkowie, ul. Okradzionowska 29 b jest przydatna do spożycia. Ze względu na chlorowanie możliwa jest przejściowa zmiana jej smaku i zapachu.
17-04Komunikat - 17.04.2016 r., godz. 11:30
Zakończyło się spotkanie zespołu roboczego sztabu kryzysowego, powołanego w związku z bakteriologicznym zanieczyszczeniem wody w mieście. Przeanalizowano funkcjonowanie systemu zastępczego dostarczania wody. Dziś w godzinach popołudniowych spodziewana jest decyzja sanepidu w sprawie dalszego obowiązywania zakazu używania przez mieszkańców wody do celów spożywczych. Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Sławkowie w najbliższych godzinach prowadzić będzie kolejny etap przepłukiwania sieci. SPZOZ w Sławkowie nie zanotował w związku z sytuacją zwiększonej liczby zachorowań.
16-04UWAGA! HARMONOGRAM DOSTARCZANIA WODY NA NIEDZIELĘ, 17 KWIETNIA
Podajemy do publicznej wiadomości harmonogram dostarczania wody przez beczkowozy na terenie miasta w niedzielę, 17 kwietnia. Czas postoju cysterny w danej lokalizacji jest orientacyjny. Przesunięcie czasu postoju może nastąpić w wyniku konieczności uzupełnienia wody w zbiorniku.
16-04Komunikat - 16.04.2016 r., godz. 15:30
W niedzielę (17.04) sanepid podejmie decyzję co do dalszego obowiązywania zakazu korzystania z wody w celach spożywczych przez mieszkańców Sławkowa. Wyniki pobranych wczoraj przez inspektorów próbek wykazują wyraźną tendencję spadkową poziomu zanieczyszczenia bakteriologicznego. Dziś pobrano próbki po raz trzeci. KOMUNIKAT DLA MIESZKAŃCÓW: Utrzymany zostaje zakaz korzystania z wody. Woda z kranu nie nadaje się do picia, przygotowywania zimnych napojów i potraw, mycia owoców i warzyw, wytwarzania lodu, mycia naczyń kuchennych i sztućców. Woda z kranu nie nadaje się do mycia oraz kąpieli w wannie i pod natryskiem. Woda nadaje się wyłącznie do celów sanitarnych (spłukiwanie wody w misce ustępowej).
16-04Komunikat – 16.04.2016 r., godz. 11.30
O godzinie 10.00 odbyło się kolejne spotkanie sztabu kryzysowego, powołanego w związku ze skażeniem bakteriologicznym wody na terenie miasta. W trakcie spotkania analizowane było funkcjonowanie systemu zastępczego dostarczania wody. Trwają prace związane z dezynfekcją sieci wodociągowej. W godzinach popołudniowych znane będą wyniki badania próbek wody, pobranych przez sanepid w dniu wczorajszym. Kolejne posiedzenie sztabu zaplanowane zostało około godziny 15. APEL DO MIESZKAŃCÓW! Przypominamy, że woda z przydrożnych źródeł na terenie miasta nie jest badana pod względem jej przydatności do spożycia! Prosimy mieszkańców o korzystanie wyłącznie z wody dostarczanej przez beczkowozy w ramach systemu zastępczego zaopatrzenia w wodę, zorganizowanego i koordynowanego przez Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego.
15-04UWAGA! HARMONOGRAM DOSTARCZANIA WODY NA SOBOTĘ, 16 KWIETNIA
Podajemy do publicznej wiadomości harmonogram dostarczania wody przez beczkowozy na terenie miasta w sobotę, 16 kwietnia. Czas postoju cysterny w danej lokalizacji jest orientacyjny. Przesunięcie czasu postoju może nastąpić w wyniku konieczności uzupełnienia wody w zbiorniku.
15-04Uwaga! Ważny komunikat (aktualizacja - 15.04.2016 r., godzina 17:54)
AKTUALIZACJA: MZWiK rozpoczął płukanie i dezynfekcję sieci wodociągowej. UWAGA! Zmiana lokalizacji cystern! CYSTERNA ZLOKALIZOWANA NA RYNKU od godziny 18.30 do 18.55 dostępna będzie na ul. Jagiellońskiej (przy sklepie). O godzinie 19.00 przemieści się na Michałów i będzie dostępna do 19.25 przy budynku TKKF, a od 19.30 do 20.00 na ul. Walcownia (przy składzie węgla).  O godzinie 20.00 powróci na Rynek. CYSTERNA Z ULICY HRUBIESZOWSKIEJ po uzupełnieniu wody dostępna będzie na Grońcu przy Euroterminalu około 18.20. Następnie przy sklepie przy ul. Groniec około 18.40. W godzinach 19.15 - 20.00 dostępna będzie na Burkach (przystanek przy słupie ogłoszeniowym). Mieszkańców prosimy o przychodzenie z własnymi pojemnikami na wodę.
13-04Mobilny Punkt Informacyjny w Sławkowie
Urząd Miasta Sławków oraz Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Sosnowcu zapraszają do skorzystania z Mobilnego Punktu Informacyjnego. Mobilny punkt będzie dostępny w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sławkowie, przy ulicy gen. Władysława Sikorskiego 4, 21 kwietnia, w godzinach 8.30-13.00.
11-04Sobotnie popołudnie z historią w tle
Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie zaprasza w najbliższą sobotę 16 kwietnia na spotkanie z cyklu „Sławkowskie prezentacje. Ludzie – Historia – Kultura. Poznawaj z nami historię swojego miasta”.
10-04Plebiscyt SŁAW-EKO 2016 – zachęcamy do głosowania!
Do północy 20 kwietnia za pośrednictwem serwisu społecznościowego Facebook można głosować na jedną z ośmiu inicjatyw zgłoszonych w ramach Sławkowskiej Inicjatywy Ekologicznej „SŁAW-EKO 2016”. Zachęcamy do głosowania! Decyduje liczba polubień danej inicjatywy!
08-04Informacja MOPS
Burmistrz Sławkowa informuje, że od 5 kwietnia do 2 maja trwa nabór do projektu pn. "Inwestycja w człowieka środkiem do osiągniecia celów społecznych".
07-04Projekt MOK-u walczy o głosy!
„Wędrujący plac gier i zabaw” – to nazwa projektu zgłoszonego przez MOK w Sławkowie do plebiscytu organizowanego przez Fundację AVIVA. Ruszyła właśnie czwarta edycja programu grantowego „To dla mnie ważne”. Wart 5,5 tys. zł pomysł zakłada urządzenie mobilnego placu zabaw, wyposażonego w gry ogrodowe, planszówki w rozmiarze XXL i leżaki.
06-04Biblioteka zaprasza na wieczór autorski
Miejska Biblioteka Publiczna w Sławkowie serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z historykiem i pisarzem Sławomirem Koprem, specjalizującym się w historii polskiej obyczajowości. O największych aferach i skandalach z historią w tle usłyszeć będzie można w piątek, 22 kwietnia o godzinie 18 w siedzibie biblioteki.  
06-04Noc z Andersenem po raz dziesiąty!
Po raz kolejny młodzi mieszkańcy Sławkowa mogli posłuchać najpiękniejszych baśni duńskiego pisarza i poety Hansa Christiana Andersena. Miejska Biblioteka Publiczna jak zawsze przygotowała dla na tę wyjątkową noc mnóstwo atrakcji.
06-04Kolejny pożar w rejonie Fabrycznej
Cztery zastępy straży ze wsparciem samolotu gaśniczego walczyły we wtorek po południu z pożarem zalesionego terenu nieopodal stawu przy ulicy Fabrycznej. To już trzecia interwencja w tym rejonie w ciągu ostatnich dni.
05-04Rozmawiali o turystyce
Ponad stu przewodników PTTK odwiedziło w sobotę 2 kwietnia Sławków. Przewodnicy rozpoczęli od wędrówki doliną Białej Przemszy. Zwiedzili między innymi zabudowania dawnej walcowni, stary młyn, dawny browar, ruiny zamku biskupów krakowskich i Dział Kultury Dawnej Miejskiego Ośrodka Kultury.
05-04Dobra passa MKS-u trwa!
Trzeci mecz z rzędu wygrali w sobotę piłkarze sławkowskiego MKS-u. Podopieczni trenera Dariusza Wolnego w wyjazdowym meczu pokonali 2:0 SSZ „Promil” Ujejsce. Bramki zdobyli: Karol Krzywdziński (z rzutu karnego) i Maciej Pacula. 
05-04Powodzenia na sprawdzianie!
Dziś sprawdzian szóstoklasisty. Wszystkim uczniom życzę jak najmniej stresu, jak najwięcej pozytywnego nastawienia i radości z wyników sprawdzianu, który jest podsumowaniem pierwszego, ważnego etapu edukacji. Trzymamy kciuki! Rafał Adamczyk, burmistrz Sławkowa. 
04-04Muzyka połączy pokolenia
W najbliższy piątek 8 kwietnia o godzinie 17.30 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Sławkowie rozpocznie się wyjątkowe, muzyczne widowisko.
04-04Koncert i przedstawienie teatralne
„Pociągowe opowieści dziwnej i dziwniejszej treści” w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Baranowskiego oraz koncert z udziałem młodych sławkowian można będzie zobaczyć w najbliższą sobotę w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Sławkowie.
01-04UOKiK radzi: Jak kupować lampy LED?
Sztuczne światło odgrywa ważną rolę w naszym codziennym życiu. Obecnie coraz bardziej popularne stają się lampy LED. Od jakości emitowanego przez nie światła zależeć może nasz komfort życia, a nawet zdrowie. Warto więc poświęcić chwilę i dokonać wyboru odpowiedniej lampy LED. Przedstawiamy kilka wskazówek Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
29-03Kolejny sukces MKS-u!
Zwycięstwem 2:1 zakończył się w sobotę 26 marca kolejny mecz seniorów MKS-u. Drużyna na własnym boisku pokonała KS „Orzeł” Dąbie. Bramki dla sławkowian zdobyli Karol Krzywdziński i Artur Chromy.
29-03Konkurs na stanowisko dyrektora przychodni
Na podstawie przepisów ustawy o działalności leczniczej oraz rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie sposobu przeprowadzania konkursu na niektóre stanowiska kierownicze w podmiocie leczniczym niebędącym przedsiębiorcą, burmistrz Sławkowa ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Sławkowie.
23-03Szkoła stawia na profilaktykę
Prawie pięciuset uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Baranowskiego w Sławkowie miało okazję w połowie marca obejrzeć na sali widowiskowej MOK spektakl poświęcony profilaktyce uzależnień. 
24-03Nowy numer "Kuriera Sławkowskiego"
Ukazał się nowy, marcowy numer "Kuriera Sławkowskiego". Gazeta tradycyjnie dostępna jest bezpłatnie w kilkunastu punktach dystrybucji na terenie miasta. W formie elektronicznej czasopismo można pobrać ze strony internetowej miasta.
24-03SŁAW-EKO 2016 – można już zgłaszać swoje pomysły!
Budki dla ptaków w miejskim parku? Zagospodarowanie zielonego skweru? A może objęcie ochroną sędziwego drzewa lub oznaczenie tabliczką ciekawego przyrodniczo miejsca? Wkrótce może stać się to realne. Ruszyła pierwsza edycja Sławkowskiej Inicjatywy Ekologicznej „SŁAW – EKO 2016”, w ramach której każdy, komu bliska jest przyroda, może zgłosić swój ekologiczny, oryginalny pomysł.
23-03Policja informuje: Bezpieczna Wielkanoc
Przed nami okres przedświątecznej gorączki zakupów, biegania po sklepach, a potem czas Świąt Wielkanocnych. Dla większości z nas to okres szczególnie radosny. Dla policjantów pełniących wtedy służbę, to jednak czas intensywnej pracy. 
23-03Kajakiem po Białej Przemszy
Kilkanaście osób wzięło udział w ubiegłą niedzielę w spływie kajakowym Białą Przemszą w Sławkowie. I choć pogoda nie sprzyjała, a temperatura wody daleka była od idealnej, to zabawa była doskonała.
23-03Historia miasta nazwami ulic pisana
Przez dziesiątki lat znajdowały się ścianach wielu domów, stając się mimowolnie milczącymi świadkami lokalnej historii. Dawne, emaliowane tabliczki z nazwami ulic i numerami posesji – bo o nich mowa – dziś już coraz trudniej spotkać w Sławkowie. Na ratunek ruszyli im właśnie miejscy urzędnicy. Wkrótce część ściany jednej z kamienic stanie się wyjątkową galerią, w której zgromadzona zostanie cząstka historii miasta zaklęta w starych tabliczkach i szyldach.
23-03Happening żonkilowy 2016
Prawie 7 tys. zł uzbierali wolontariusze Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie w żonkilowej kweście, która odbywała się w miniony weekend na ulicach miasta.
22-03Sławków rozpoczyna współpracę ze szkołami wyższymi
W poniedziałek 21 marca podpisane zostało ramowe porozumienie pomiędzy samorządem miasta i Wyższą Szkołą Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Wcześniej przedstawiciele szkoły zorganizowali dla uczniów szkoły podstawowej w Miejskim Ośrodku Kultury pokazowy wykład w formule uniwersytetu dziecięcego. To pierwszy efekt działań, zmierzających do nawiązania współpracy pomiędzy miastem a szkołami wyższymi. 
22-03Old Bobrorze z powiatową nagrodą
W trakcie uroczystej gali w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie 21 marca wręczone zostały Nagrody Starosty Będzińskiego za Osiągnięcia w Dziedzinie Twórczości Artystycznej, Upowszechniania i Ochrony Kultury. Wśród wyróżnionych znalazła się sławkowska kapela „Old Bobrorze”.
21-03Zatrzymany grafficiarz
Słono kosztować będzie dwudziestolatka ze Sławkowa malowanie sprayem przystanku autobusowego przy skrzyżowaniu ulic Obrońców Westerplatte i Sikorskiego. Mężczyznę w nocy z piątku na sobotę zatrzymali w trakcie wspólnego patrolu funkcjonariusze policji i straży miejskiej.
17-03Zbiórka odpadów wielkogabarytowych
Przypominamy, że od 23 do 25 marca na terenie miasta prowadzona będzie zbiórka odpadów wielkogabarytowych. Odpady należy wystawiać w obrębie stanowisk kontenerowych. Istnieje możliwość wystawienia większych odpadów także poza przed posesjami, po wcześniejszym zgłoszeniu tego faktu do Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej UM w Sławkowie, ul. Łosińska 1, tel. 32 293 15 52, wew. 241.
21-03Przedszkolaki będą lepiej widoczne
Ponad dwieście kamizelek odblaskowych trafiło do Miejskiego Przedszkola w Sławkowie. Środki na ich zakup – 1,5 tys. zł – przekazało przedszkolu PZU Życie SA.
20-03Zwycięstwo MKS Sławków
Z wynikiem 2:0 MKS wygrał w sobotę pierwszy mecz rundy wiosennej na wyjazdowym spotkaniu w Sarnowie. Bramki w drugiej połowie meczu z "Błękitnymi Sarnów" zdobyli: Karol Krzywdziński i Dominik Zdeb. 
18-03Światłem malowane…
Inspirujące i pełne znaczeń – tak jawią się fotografie Ryszarda Ruszkiewicza, które można oglądać do końca kwietnia w galerii Działu Kultury Dawnej Miejskiego Ośrodka Kultury. Wernisaż wystawy miał miejsce w piątek 11 marca.
17-03MKS inauguruje rundę wiosenną
Piłkarze drużyny Miejskiego Klubu Sportowego rozpoczynają rozgrywki rundy wiosennej sezonu 2015/2016. Pierwszy mecz MKS rozegra na wyjeździe z drużyną „Błękitni Sarnów” w sobotę 19 marca o godzinie 15.00. W Wielką Sobotę natomiast 26 marca o godzinie 13.00 MKS gra u siebie podejmując drużynę „Orzeł – Dąbie”.
17-03Warsztaty w MOK
Ponad sto palm wielkanocnych wykonali uczestnicy przedświątecznych warsztatów, na które zaprosiło mieszkańców miasta Koło Gospodyń i Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie.
17-03PIT 2016: informacje US w Będzinie
W sobotę 16 kwietnia w ramach dnia otwartego Urzędu Skarbowego w Będzinie w godzinach 9.00 – 13.00 można będzie złożyć roczne zeznanie podatkowe. Z kolei 6 i 20 kwietnia od godziny 8.00 do godziny 14.00 będzie możliwość złożenia zeznania podatkowego (wyłącznie w formie elektronicznej) w Sławkowie. Pracownicy US będą przyjmować zeznania podatkowe w siedzibie urzędu, Rynek 1, p. 6.
16-03Wysypisko Rekultu: materiał filmowy
Po wielu miesiącach działań i interwencjach burmistrza Sławkowa udało się uzyskać pozytywną decyzję Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Katowicach w sprawie znajdującego się na zamkniętych terenach kolejowych wysypiska Rekult. Teraz ruch w sprawie usunięcia śmieci z terenów PKP przy ul. Okradzionowskiej należy do wojewody śląskiego. Reportaż filmowy regionalnej telewizji Kanał 99.
15-03Zamyślenia wielkopostne 2016
Po raz kolejny w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sławkowie zabrzmiały najpiękniejsze pieśni wielkopostne. Niedzielny wieczór 13 marca, pełen muzycznych wrażeń, zapewnił mieszkańcom Sławkowa Chór Cantamus Domino pod dyrekcją Małgorzaty Kostki i zaproszeni artyści.
15-03Naczelnik OSP w Sławkowie apeluje!
Ochotnicza Straż Pożarna zwraca się z apelem do wszystkich mieszkańców miasta o włączenie się do akcji informacyjnej uświadamiającej szkodliwość wypalania traw i pozostałości roślinnych.
15-03Nowe władze Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławkowie
Starszy brygadier Grzegorz Nowak został nowym prezesem OSP w Sławkowie. W trakcie zebrania sprawozdawczo-wyborczego w sobotę 12 marca strażacy dokonali wyboru swoich władz na kolejną, pięcioletnią kadencję.
14-03Uwaga! Zmiana lokalizacji punktu porad prawnych
Powiatowy punkt nieodpłatnych porad prawnych, po kilkutygodniowym zamieszaniu, znalazł się docelowo w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. gen. Władysława Sikorskiego 4. Porad udzielają przedstawiciele Stowarzyszenie na Rzecz Poradnictwa Obywatelskiego „Dogma”, którzy dostępni są w poniedziałki, środy i piątki od godziny 13.00 do 17.00.
14-03Urząd Miasta informuje: Rusza program „Rodzina 500+”
Rozpoczęło się przyjmowanie wniosków o wypłatę świadczenia wychowawczego w ramach programu „Rodzina 500+”. Program ma na celu systemowe wsparcie polskich rodzin. Zgodnie z ustawą o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, z programu skorzystają rodzice oraz opiekunowie dzieci do osiemnastego roku życia.
14-03Komunikat MOPS
W związku z przygotowaniami do realizacji przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sławkowie Programu 500 plus informujemy, że od poniedziałku 14 marca 2016 r. dostępne są komplety wniosków. Wnioski można odebrać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Sławkowie, ul. Kościelna 11 w pokojach 5 i 6 w godzinach od 7.00 do 15.00. Jednocześnie informujemy, że wypełnione wnioski przyjmowane będą od 1 kwietnia 2016 r.
08-03Ogłoszenie o naborze
Burmistrz Miasta Sławkowa informuje, że w dniach od 8.03.2016 r. do 21.03.2016 r.trwa ponowny nabór do projektu pn. "Inwestycja w człowieka środkiem do osiągnięcia efektów społecznych".
09-03Konkurs recytatorski
Do 8 kwietnia zgłaszać można udział w XII edycji konkursu recytatorskiego, przeznaczonego dla przedszkolaków. Przesłuchania rozpoczną się 15 kwietnia (piątek) o godzinie 10.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury.
09-03Przekaż 1 procent!
Przypominamy, że od 2004 roku każda osoba płacąca podatek dochodowy od osób fizycznych może wspomóc jednym procentem należnego podatku wybraną przez siebie organizację pożytku publicznego. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z tej możliwości.
08-03Dziś Dzień Kobiet
Wszystkim Paniom w dniu ich święta życzę, by spełniały się Wam nawet te największe marzenia, by dopisywało Wam zdrowie, nie brakowało radości, pogody ducha i powodów do uśmiechu - nie tylko dziś, ale również we wszystkie pozostałe dni w roku. Rafał Adamczyk, burmistrz Sławkowa
07-03Dzień Kobiet w Sławkowie – fotogaleria
Prezentacja projektu „Kobiety kultury”, występ Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej i wystawa fotografii Jolanty Rosy – to wszystko działo się w niedzielę 6 marca w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie. Było pięknie, kolorowo i z humorem.
07-03Samorządowcy zaniepokojeni pomysłami rządu
Przez dwa dni w Dąbrowie Górniczej obradowali przedstawiciele prawie trzystu miast z terenu całej Polski. W trakcie XXXVII Zgromadzenia Ogólnego Związku Miast Polskich 3 i 4 marca dyskutowano między innymi o rządowych planach likwidacji gimnazjów.
04-03Sukces uczniów ze Sławkowa
Aż troje uczniów klas szóstych Szkoły Podstawowej im. Jana Baranowskiego w Sławkowie dotarło do finału konkursu przedmiotowego z języka polskiego i matematyki, zorganizowanego przez Kuratorium Oświaty w Katowicach. Dwoje z nich zostało jego laureatami.
04-03Kurs kroju i szycia
Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie zaprasza w środę 16 marca wszystkich chętnych na spotkanie organizacyjne, związane z nową propozycją zajęć. Tym razem jest to praktyczny kurs kroju i szycia.
03-03Zebranie sprawozdawczo-wyborcze OSP
W sobotę 12 marca o godzinie 15.00 w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławkowie przy ul. 23 Stycznia 25 rozpocznie się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze. Druhny i druhowie dokonają podsumowania ubiegłego roku swojej działalności i wybiorą – na pięcioletnią kadencję – nowe władze. 
02-03Wysypisko REKULT-u: sprawa u wojewody
Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Katowicach zwróciła się do wojewody śląskiego z wnioskiem o tzw. zastępcze usunięcie odpadów, zgromadzonych na należącym do PKP terenie zamkniętym przy ulicy Okradzionowskiej. Burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk, w piśmie do wojewody w drugiej połowie lutego stanowczo zażądał niezwłocznego usunięcia bomby ekologicznej, którą po swojej działalności pozostawiła kolejom firma Rekult.
02-03Old Bobrorze nagrodzeni!
Kapela „Old Bobrorze” została tegorocznym laureatem Nagrody Starosty Będzińskiego za Osiągnięcia w Dziedzinie Twórczości Artystycznej, Upowszechniania i Ochrony Kultury! Wyróżnienie przyznawane jest od 2001 roku osobom i podmiotom szczególnie zaangażowanym w życie kulturalne, twórczość artystyczną, propagowanie kultury wśród lokalnej społeczności, a przez to promocję powiatu będzińskiego. Wyróżnienie przyznane zostało na wniosek burmistrza Sławkowa Rafała Adamczyka.
01-03Przekaż 1 procent!
Przypominamy, że od 2004 roku każda osoba płacąca podatek dochodowy od osób fizycznych może wspomóc jednym procentem należnego podatku wybraną przez siebie organizację pożytku publicznego. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z tej możliwości. Podajemy listę organizacji, które dotychczas zgłosiły się z prośbą o zamieszczenie informacji o możliwości przekazywania na ich rzecz „jednego procenta” wraz z danymi, które należy wpisać w odpowiednich rubrykach rocznego zeznania podatkowego.
29-02Ekologiczna skrzynka kontaktowa
Urząd miasta uruchamia platformę wymiany informacji na temat odpadów. Od 1 marca na specjalną skrzynkę kontaktową można zgłaszać wszelkie zauważone nieprawidłowości w sprawach dotyczących gospodarki odpadami, w tym związane ze stanem stanowisk kontenerowych.
29-02URE informuje: ruszył system monitorowania dostawców
Do Urzędu Regulacji Energetyki w ostatnim czasie wpływają liczne skargi związane z jakością obsługi odbiorców energii elektrycznej i gazu oraz nieuczciwymi praktykami firm energetycznych.
29-02Zaproszenie na wystawę
Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie serdecznie zaprasza w piątek 11 marca na wystawę fotografii artysty Ryszarda Ruszkiewicza. Początek o godz. 17.00 w Dziale Kultury Dawnej MOK, Rynek 9.
25-02Zbiórka odpadów ponadgabarytowych!
Od 23 do 25 marca trwać będzie na terenie Sławkowa zbiórka odpadów ponadgabarytowych. Odpady należy wystawiać w obrębie stanowisk kontenerowych nie wcześniej niż 5 dni przed wyznaczonym terminem zbiórki. Istnieje możliwość wystawienia większych odpadów także przed posesjami, po wcześniejszym zgłoszeniu takiego zamiaru w Refercie Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Urzędu Miasta (tel. 32 293 15 52 wew. 241).
24-02Szlak Orlich Gniazd czeka na głosy!
Do 15 marca można oddawać głosy na Szlak Orlich Gniazd, który został wytypowany przez Polską Organizację Turystyczną jako jedna z głównych atrakcji turystycznych Polski. Związek Gmin Jurajskich prosi o wsparcie tej kandydatury w specjalnym, internetowym plebiscycie.
23-02Warsztaty ceramiczne w MOK
Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie serdecznie zaprasza do udziału w wiosenno-świątecznych warsztatach ceramicznych. Uwaga! Termin zapisów upływa 29 lutego!
19-02Główny Urząd Statystyczny informuje
W związku z rosnącą liczbą zdarzeń podważających zaufanie do ankieterów, realizujących w terenie statystyczne badania ankietowe, GUS przekazuje informacje dotyczące prowadzonych badań.
15-02Ogłoszenie
Burmistrz Miasta Sławkowa informuje, że w dniach od 15.02.2016 r. do 28.02.2016 r. trwa nabór do projektu pn. "Inwestycja w człowieka środkiem do osiągnięcia efektów społecznych" realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.
13-02„Ręka w łapę” w Miejskim Przedszkolu w Sławkowie
Elay, Antoś, Czekolada, Lola i Zoja – pięć owczarków australijskich wraz z opiekunami odwiedziło w czwartek 11 lutego sławkowskich przedszkolaków. W ramach edukacyjnej akcji „Ręka w łapę” – prowadzonej przez Stowarzyszenie Opieki nad Zwierzętami „Nadzieja na dom” – maluchy mogły nauczyć się, jak bezpiecznie zbliżać się do psów i poprawnie odczytywać ich zachowanie, ale również i tego, że schroniska dla zwierząt pełne są czworonogów czekających na ludzką miłość i prawdziwy dom.
12-02MOK: Startuje wielkanocny konkurs plastyczny
Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie serdecznie zaprasza do udziału w tradycyjnym wielkanocnym konkursie plastycznym na najładniejszą ozdobę świąteczną. Termin nadsyłania prac upływa 11 marca.
14-02Turniej jednostek samorządowych w Zespole Szkół - galeria zdjęć
Siedem drużyn zmierzyło się w piątek 12 lutego w hali Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie w kolejnej już edycji turnieju sportowego jednostek samorządowych. Po pełnej emocji i doskonałej zabawy dwugodzinnej rywalizacji, żółte koszulki zwycięzców trafiły tym razem do zawodników reprezentujących Szkołę Podstawową im. Jana Baranowskiego.
10-02Kolejne zajęcia z jogi w MOK
W czwartek 11 lutego o godzinie 17.30 w sali baletowej MOK przy ul. Młyńskiej 14 rozpoczną się kolejne zajęcia z jogi. Każdy chętny będzie mógł od podstaw nauczyć się, jak zredukować stres i poprawić funkcjonownie całego organizmu. Nad wszystkim czuwać będzie trener.
10-02Turniej piłki ręcznej w Sławkowie
Reprezentacje dziewięciu szkół średnich z terenu powiatu będzińskiego zmierzyły się w środę 10 lutego w hali Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie w Powiatowym Szkolnym Turnieju w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców.
10-02Zwłoki zwierząt w kontenerze na śmieci
Oskórowane zwłoki trzech zwierząt znaleziono dziś w kontenerze na bioodpady przy ul. Wrocławskiej w Sławkowie. Informację taką przekazała rano do urzędu miasta firma zajmująca się wywozem śmieci. Na miejscu pojawili się przedstawiciele urzędu, straży miejskiej i policji.
08-02Uwaga! Komunikat MZWiK
W związku z informacją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Olkuszu z 8 lutego o niezdatności do spożycia przez ludzi wody dostarczanej ze stacji uzdatniania wody w Olkuszu i pytaniami mieszkańców, informujemy, że ostrzeżenie to nie dotyczy Sławkowa. Miasto zaopatrywane jest w wodę z odrębnego, własnego źródła.
08-02O Świętosławie zwanym Milczącym
Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie i Towarzystwo Miłośników Sławkowa serdecznie zapraszają w najbliższy czwartek 11 lutego na VIII Wieczór Historyczny. Tym razem poświęcony on będzie żyjącemu w XV wieku Świętosławowi, mansjonarzowi,  patronowi spowiedników i spowiadających się.
08-02II miejsce dla MKS „Sławków”
Cztery drużyny seniorów z terenu Zagłębia zmierzyły się w niedzielę 7 lutego w hali sportowej Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie. W eliminacjach XXI Halowych Mistrzostwach Zagłębia Seniorów drużyna Miejskiego Klubu Sportowego Sławków wywalczyła sobie ostatecznie II miejsce.
06-02Przedszkolaki pomagają zwierzętom!
Do 13 lutego trwać będzie w Miejskim Przedszkolu w Sławkowie wielka zbiórka na rzecz czworonogów z sosnowieckiego schroniska dla zwierząt i z „Kociej chatki” prowadzonej przez Stowarzyszenie Opieki nad Zwierzętami „Nadzieja na Dom”.
04-02O finansach w bibliotece
Jak planować domowy budżet? Na co zwrócić uwagę przy korzystaniu z internetowego konta, przy zawieranu umów i zaciąganiu pożyczek? Między innymi o tym będzie można usłyszeć podczas pięciu spotkań warsztatowych w sławkowskiej książnicy. Miejska Biblioteka Publiczna w Sławkowie zakwalifikowała się właśnie do IV edycji projektu "O finansach... w bibliotece".
29-01Harmonogram naboru do przedszkola i szkoły podstawowej
Podajemy do publicznej wiadomości harmonogram czynności związanych z postępowaniem rekrutacyjnym i postępowaniem uzupełniającym do Miejskiego Przedszkola oraz do I klasy Szkoły Podstawowej im. Jana Baranowskiego w Sławkowie.
02-02Ojciec Leon w Sławkowie
W poniedziałek 1 lutego – już po raz kolejny – w Zespole Szkół im. Jana Pawła II gościł benedyktyn, ojciec Leon Knabit. Spotkanie autorskie, związane z najnowszą książką zakonnika, stało się także okazją do chwili refleksji nad światem i naturą człowieka.
14-01Obwieszczenie
Podajemy do publicznej wiadomości obwieszczenie wojewody śląskiego w sprawie zasad kwalifikacji wojskowej w 2016 roku.Kreator IAP - (C)opyright by MOTONET