Strona główna  
    Kontakt  
    BIP  
    GCI  
    Mapa  

2016-05-31     Anieli, Feliksa, Kamili    


GORĄCA WIADOMOŚĆ
Ogłoszenie
Ogłoszenie burmistrza Sławkowa o naborze uczestników do Dziennego Domu "Senior - Wigor".
* * * * *
GORĄCA WIADOMOŚĆ
Program „Rodzina 500 plus” – kolejne rodziny objęte wsparciem
Ponad dwieście decyzji w sprawie wypłaty środków w ramach programu „Rodzina 500 plus” wydał do 20 maja burmistrz Sławkowa. Tym samym wsparciem programu objętych jest w mieście już ponad dwieście osiemdziesiąt dzieci.
* * * * *
GORĄCA WIADOMOŚĆ
Wystawa misiów czeka na zwiedzających
Do 12 czerwca w budynku przy Małym Rynku 9 gości wystawa pluszowych misiów kolekcjonera Bruno Zielonki.
* * * * *

30-05Ogłoszenie
Ogłoszenie burmistrza Sławkowa o naborze uczestników do Dziennego Domu "Senior - Wigor".
24-05Program „Rodzina 500 plus” – kolejne rodziny objęte wsparciem
Ponad dwieście decyzji w sprawie wypłaty środków w ramach programu „Rodzina 500 plus” wydał do 20 maja burmistrz Sławkowa. Tym samym wsparciem programu objętych jest w mieście już ponad dwieście osiemdziesiąt dzieci.
24-05Wystawa misiów czeka na zwiedzających
Do 12 czerwca w budynku przy Małym Rynku 9 gości wystawa pluszowych misiów kolekcjonera Bruno Zielonki.
23-05„Przyszłość w rozumie” po raz drugi!
Stu pięćdziesięciu uczestników z różnych części Polski rozpoczęło w poniedziałek rywalizację w drugiej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy „Przyszłość w rozumie”, organizowanego przez Wyższą Szkołę Humanitas w Sosnowcu. Tegoroczne zmagania poszerzone zostały o dyktando w języku angielskim. Honorowy patronat nad konkursem, w którym udział biorą również uczniowie ze Sławkowa, objął burmistrz miasta Rafał Adamczyk.
23-05SŁAW-SPORT przyciągnął prawdziwe tłumy
Łącznie ponad tysiąc osób skorzystało z atrakcji, przygotowanych w ramach organizowanego już po raz drugi dnia sportu i aktywności fizycznej w Sławkowie. Teren kompleksu sportowego przy Szkole Podstawowej im. Jana Baranowskiego, parking przy MOK, stadion MKS Sławków i miejski park zamieniły się na cały dzień w miejsca, gdzie królował sport, rekreacja, a przede wszystkim – dobra zabawa.
23-05Grupa taneczna FOCUS zwycięzcą głosowania SŁAW-ART 2016
Do ostatnich minut trwała zacięta rywalizacja pomiędzy uczestnikami plebiscytu SŁAW-ART 2016. W internetowym głosowaniu, które zakończyło się 16 maja o godzinie 24.00, zwyciężyła grupa taneczna FOCUS. Tuż za nią uplasowali się artyści ze Studia Efendi Clue. Na trzecim miejscu znalazła się grupa taneczna PARADOX, przed Bandą Edwarda, grupą młodych akrobatek z SP w Sławkowie i pochodzącym z tej samej szkoły zespołem Just Acoustic.
19-05Sprawa Rekultu: Państwowy Instytut Geologiczny rozpoczął badania w okolicach wysypiska / Działaniom wojewody w sprawie wykonania zastępczego przyjrzy się minister
We wtorek 17 maja grupa interwencyjna Państwowego Instytutu Geologicznego rozpoczęła badania terenowe w okolicach wysypiska przy Okradzionowskiej. Pobrane zostały próbki wody, wypływającej z tego terenu. Wyniki wszystkich badań i analizy dokumentacji hydrogeologicznej będą znane w ciągu kilku tygodni. 
19-05II Bieg Republiki Sławkowskiej - informacje porządkowe
W związku z organizacją „II Biegu Republiki Sławkowskiej” 21 maja 2016 r. (sobota) nastąpią zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji publicznej oraz ruchu kołowym. Dla linii autobusowych obsługujących rejon miasta Sławkowa wyznaczone zostały objazdy. 
19-05Noc Muzeów w Sławkowie - fotogaleria
Wystawa pluszowych misiów Bruno Zielonki, fotobudka, fotograficzna gra terenowa, koncert krakowskiego zespołu Hard Times, wernisaż grupy fotograficznej z MOK, a na koniec wyprawa po zamkowe skarby i seans filmowy – tak bawili się młodsi i starsi mieszkańcy Sławkowa podczas tegorocznej Nocy Muzeów.
19-05Dzień otwarty w OSP
W sobotę 14 maja druhny i druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławkowie po raz kolejny zorganizowali dzień otwarty. Każdy mieszkaniec miasta, który pojawił się przed południem pod strażacką remizą, mógł zobaczyć, jak działa strażacki sprzęt, obejrzeć pokaz ratownictwa, a nawet podziwiać panoramę Sławkowa z wysokości prawie 40 metrów.
18-05Warsztaty w Oświęcimiu
Przez dwa dni grupa gimnazjalistów z Zespołu Szkół im. Jana Pawła w Sławkowie brała udział w warsztatach, które zorganizował dla nich Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu.
18-05Turniej dziewczęcych drużyn piłkarskich
Osiem dziewczęcych drużyn piłkarskich wzięło udział w piątek 13 maja w międzyregionalnym turnieju piłki nożnej, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Jana Baranowskiego w Sławkowie.
13-05Sesja Śląskiego Związku Gmin i Powiatów
W czwartek 12 maja w Katowicach obradował Śląski Związek Gmin i Powiatów. Sesja Zgromadzenia Ogólnego miała uroczysty charakter, związany z jubileuszem dwudziestopięciolecia działalności związku. 
10-05Bibliotekarze nakręcili… niemy film!
Na nietypowy pomysł wpadli pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sławkowie. W oryginalny sposób postanowili podsumować realizowany w książnicy projekt „O finansach w bibliotece”. Tak powstał krótki, niemy film, w którym główną rolę zagrała jedna z uczestniczek projektu.
13-05Historyczny korowód przeszedł ulicami Sławkowa - galeria zdjęć
W tym roku nie baśniowy, ale historyczny korowód uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Baranowskiego przeszedł ulicami miasta. Uczniowie postanowili w taki właśnie wpisać się w obchodzony w Sławkowie jubileusz 730-lecia nadania praw miejskich.
10-05Uwaga! Woda ze źródełka na Burkach skażona bakteriologicznie!
Po badaniach wykonanych przez Państwową Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Dąbrowie Górniczej na zlecenie urzędu miasta, w próbkach wody pochodzących z tzw. „źródełka na Burkach” stwierdzono przekroczenia dopuszczalnych wartości bakterii Escherichia coli i enterokoków. Uzyskane wyniki przewyższają dopuszczalne wartości dla wody pitnej. Woda ze źródełka na Burkach jest niezdatna do spożycia. Jednocześnie przypominamy, że urząd monitoruje i gwarantuje jakość pobieranej wody jedynie z ujęcia wody dla Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. Czerpanie wody z innych źródeł odbywa się na wyłączne ryzyko osób korzystających z takich ujęć.
10-05Przy przedszkolu powstanie ścieżka przyrodnicza
Królestwo zmysłów z pachnącymi roślinami, ptasi ogród z budkami lęgowymi i karmnikami, rekreacyjna łąka z bezpiecznym dla najmłodszych oczkiem wodnym, a nawet leśna szkoła, gdzie maluchy samodzielnie zajmować się będą uprawą roślin użytkowych – takie cuda już wkrótce powstaną w tylnej części placu zabaw przy Miejskim Przedszkolu w Sławkowie. Inicjatywa zgłoszona przez placówkę zwyciężyła w internetowym głosowaniu w konkursie Sław-Eko, organizowanym przez urząd miasta. Nagrodą jest czek o wartości 5 tys. zł, ufundowany przez urząd na realizację projektu.
10-05Sławkowskie obchody Dnia Strażaka – galeria zdjęć
Złożenie kwiatów w kapliczce św. Floriana na płycie rynku, uroczysta msza św. w kościele parafialnym i wspaniały koncert Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu 110-lecia jej istnienia – tak wyglądały w niedzielę 8 maja obchody Dnia Strażaka w Sławkowie. 
10-05INO w Sławkowie coraz popularniejsze
Aż dwustu uczestników bawiło się w tym roku w poszukiwanie w leśnych ostępach Sławkowa biało – pomarańczowych lampionów. VII Sławkowskie Marsze na Orientację SŁAW-INO i II Zagłębiowska Harcerska Impreza na Orientację HARC-INO okazały się rekordowe. W słoneczną sobotę 7 maja wyzwanie podjęło łącznie 67 drużyn.
09-05Sławkowska Noc Muzeów wśród ośmiu najciekawszych propozycji w województwie!
Noc Muzeów zbliża się wielkimi krokami. Tegoroczna oferta Miejskiego Ośrodka Kultury w Sławkowie znalazła się wśród ośmiu najciekawszych propozycji dla najmłodszych mieszkańców województwa śląskiego, wybranych przez ogólnopolski portal informacyjno-rozrywkowy czasdzieci.pl. Sławkowska Noc Muzeów wymieniona została obok oferty m.in. takich instytucji, jak Muzeum Częstochowskie, Muzeum Śląskie w Katowicach, Muzeum Górnośląskie w Bytomiu czy Muzeum w Gliwicach.
09-05Urząd Statystyczny informuje: Do drzwi mogą zapukać ankieterzy
Urząd Statystyczny w Katowicach informuje, że od 4 maja trwają badania statystyczne pod nazwą "Europejskie badanie warunków życia ludności". Do badania wylosowano 1688 mieszkań w województwie śląskim, a zakończą się one 15 lipca 2016 roku.
05-05Komunikat PKP LHS sp. z o.o.
PKP LHS sp. z o.o. w Zamościu – Sekcja Drogowa Sędziszów informuje, że od 2 do 9 czerwca 2016 roku dokonywane będą opryski terenu wzdłuż toru kolejowego chemicznymi środkami chwastobójczymi typu „GLYFOS 360 SLA”. W związku z powyższym ostrzega się przed wstępem na teren kolejowy oraz wypasem zwierząt w bezpośrednim sąsiedztwie toru w okresie karencji zastosowanego środka.
05-05Dzień Strażaka
Ochotnicza Straż Pożarna w Sławkowie serdecznie zaprasza w najbliższą niedzielę - 8 maja - na obchody Dnia Strażaka. Uroczystości rozpoczną się zbiórką na Rynku o godzinie 16.30 i złożeniem kwiatów w kapliczce św. Floriana. O 16.40 uczestnicy przejdą do kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, gdzie o godzinie 17 rozpocznie się msza św. w intencji strażaków i Orkiestry Dętej OSP w Sławkowie. O godzinie 18 w kościele parafialnym rozpocznie się natomiast koncert jubileuszowy z okazji 110-lecia istnienia Orkiestry Dętej OSP w Sławkowie.
05-05Wycieczka do Wiednia, Slavkova u Brna i Kromeriz
W dniach 11 – 14 sierpnia 2016 roku organizowana będzie wycieczka do Wiednia, Slavkova u Brna i Kromeriz. W programie między innymi zwiedzanie pałacu Hofburg, Starówki w Kromeriz i zamku w Slavkovie u Brna..
04-05Uwaga! Termin odbioru papieru w maju
W związku z przypadającym 26 maja świętem, odpady segregowane (papier) wywożone będą od odbiorców indywidualnych z terenu Sławkowa w poniedziałek 23 maja.
04-05Modernizacja wodociągu na Piekarskiej
Od czwartku 5 maja prowadzone będą prace związane z modernizacją wodociągu na ulicy Piekarskiej. Wykonawcą prac jest MZWiK w Sławkowie. Będą one realizowane w sposób zapewniający ciągłość dostawy wody do odbiorców. Chwilowa przerwa w dostawie wody nastąpi w chwili przepinania sieci, o czym mieszkańcy ulicy zostaną poinformowani z wyprzedzeniem. W związku z pracami ziemnymi czasowo utrudniony może być natomiast wyjazd samochodów z posesji. Czasowo wyłączona z ruchu kołowego będzie ulica Biskupia oraz odcinek od skrzyżowania z ulicą Krakowską do końca ulicy Piekarskiej. Ograniczenia nie będą dotyczyły mieszkańców. Zakończenie prac zaplanowano na 31 maja.
04-05Maturzyści rozpoczęli egzaminy
Punktualnie o godzinie 9 w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie rozpoczęły się egzaminy maturalne. Maturzystom towarzyszyliśmy kilka chwil wcześniej. Dziś język polski. Trzymamy kciuki!
04-05Połamania piór!
Wszystkim rozpoczynającym dziś maturalne zmagania abiturientom życzę, by wyniki egzaminów stały się ukoronowaniem wysiłków włożonych w naukę i przepustką na wymarzone studia! Trzymam kciuki! Burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk
04-05Dziś wspomnienie św. Floriana - święto strażaków i hutników
Druhnom, Druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławkowie oraz wszystkim wykonującym trudny i wymagający zawód hutnika życzę bezpiecznej pracy i nieustającej opieki wspaniałego patrona w życiu zawodowym i osobistym! Burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk
03-05Rocznica uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja – galeria zdjęć
Uroczystym przemarszem prowadzonym przez Orkiestrę Dętą Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławkowie i mszą św. w kościele parafialnym rozpoczęły się miejskie obchody 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja.
03-05Niezwykła podróż w czasie
Przez cztery dni trwały w Sławkowie przygotowania do wyjątkowej wystawy, w której w postacie z XIX-wiecznego miasta wcielają się współcześni mieszkańcy. Najpiękniejsze i najbardziej charakterystyczne, historyczne zakątki stały się tłem fotografii na szkle, wykonywanych w technice mokrego kolodionu, dokładnie takiej, jaka stosowana była nim wynaleziono współczesne aparaty fotograficzne.
03-05Wysoka wygrana MKS!
Aż pięć goli zdobyli zawodnicy MKS Sławków podczas wyjazdowego meczu z Promieniem Strzemieszyce Małe, rozegranego w sobotę 30 kwietnia. Przed podopiecznymi Dariusza Wolnego kolejne wyzwanie. Już w środę 4 maja na stadionie MKS Sławków zmierzą się oni z Górnikiem Sosnowiec. Początek spotkania o godzinie 17.
02-05Nielegalne wysypisko w Sławkowie – spotkanie w urzędzie wojewódzkim
W piątek 29 kwietnia w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk spotkał się z wicewojewodą Janem Chrząszczem. Spotkanie dotyczyło zagrożeń związanych z nielegalnym wysypiskiem firmy Rekult, zlokalizowanym na zamkniętych terenach kolejowych przy ulicy Okradzionowskiej. 
02-05Pożegnanie z liceum
Uroczyście i z humorem – w taki właśnie sposób w piątek 29 kwietnia zakończyli rok szkolny uczniowie trzeciej klasy liceum w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie.
02-05Dziś święto Flagi RP
Od dwunastu lat, 2 maja, świętujemy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto wprowadzone zostało ustawą z 20 lutego 2004 roku i obchodzone jest w tym samym czasie, co Dzień Polonii i Polaków za Granicą.
27-04Wystawa pluszowych misiów
Największa kolekcja znanych i lubianych, ale też i tych oryginalnie wykonanych, unikatowych plusowych misiów zawita wkrótce do Sławkowa. Wielkie otwarcie „misiowej wystawy” już 14 maja w trakcie Nocy Muzeów!
27-04Noc Muzeów w Sławkowie!
Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie zaprasza w sobotę 14 maja na Noc Muzeów z mnóstwem atrakcji! 
27-04Dzień Ziemi w Miejskim Przedszkolu – galeria zdjęć
Osiem ozdobnych krzewów, kilkanaście sadzonek innych roślin, do tego całe mnóstwo cebulek, nasion i rozsad kwiatowych znalazło swoje miejsce w ogrodzie przy Miejskim Przedszkolu w Sławkowie. We wtorek, 26 kwietnia maluchy hucznie świętowały Dzień Ziemi.
26-04II Sławkowski Festiwal SŁAW-ART
Serdecznie zapraszamy do udziału w drugiej edycji festiwalu! Główną nagrodą jest występ na dużej scenie w trakcie największej imprezy miejskiej – Dni Sławkowa. Termin zgłoszeń upływa 4 maja.
26-04Dzień Ziemi w Zespole Szkół im. Jana Pawła II
Przedstawieniem o czterech żywiołach, występem szkolnego chóru, tańcem i degustacją ekologicznych potraw uczcili Dzień Ziemi w sobotę 23 kwietnia uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie.
26-04Nielegalne wysypisko: burmistrz Sławkowa pisze do wojewody
Podajemy do publicznej wiadomości treść pisma, jakie do wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka skierował 22 kwietnia burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk. 
26-04Sadzili drzewka i sprzątali okolicę
W sobotę 23 kwietnia druhny i druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławkowie również włączyli się w obchody Dnia Ziemi, sprzątając okolice remizy i stacji transformatorowej. Tydzień wcześniej pomagali Wspólnocie Leśnej ze Sławkowa w obsadzeniu sosnami 44 arów na terenie Maczek (Kolonia Wągródka).
25-04Wystawa w siedzibie TMS
Do środy w godzinach 8 - 14 w siedzibie Towarzystwa Miłośników Sławkowa zwiedzać można wystawę poświęconą pamięci żołnierzy podziemia antykomunistycznego. Ekspozycja "Cum tacent, clamant - Milcząc, wołają" przygotowana została przez Instytut Pamięci Narodowej i Starostwo Powiatowe w Będzinie.
25-04I Sławkowski Dzień Ziemi
Ponad 1,3 tys. sadzonek drzewek i kwiatów trafiło w ubiegłą sobotę do mieszkańców Sławkowa. W ramach organizowanego po raz pierwszy Sławkowskiego Dnia Ziemi, w zamian za odpady można było zabrać do domu ekologiczny podarunek.
22-04VII Sławkowskie Marsze na Orientację i II Zagłębiowskie HARC-INO
W sobotę 7 maja będzie kolejna okazja, by przeżyć prawdziwą przygodę, przy okazji ćwicząc swoją spostrzegawczość. Serdecznie zapraszamy do udziału w marszach na orientację w malowniczych sławkowskich lasach, z mapą i kompasem w ręku!
22-04Młodzież ze Sławkowa pamięta o powstaniu
Projekcja filmu, akcja informacyjna na terenie szkoły, odwiedzanie miejsc pamięci i rozdawanie żonkili – tak młodzież z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II  upamiętnia 73. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. We wtorek 19 kwietnia przedstawiciele uczniów odwiedzili również sławkowski Ratusz.
21-04Sławkowski Dzień Ziemi
Już w najbliższą sobotę 23 kwietnia od godziny 9 na płycie rynku w zamian za surowce wtórne (plastik, szkło, papier), a także zużyte baterie, akumulatory oraz drobny sprzęt RTV i AGD otrzymać będzie można sadzonki roślin. Będzie to zaledwie jedna z wielu atrakcji "Sławkowskiego Dnia Ziemi"!
20-04W sobotę kolejny mecz MKS-u!
W sobotę 23 kwietnia drużyna MKS-u podejmie na własnym boisku Źródło Kromołów. Mecz piłki nożnej o mistrzostwo klasy A pomiędzy drużynami rozpocznie się o 16.30. W połowie kwietnia bilans rozgrywek był dla MKS-u korzystny. Składają się na niego cztery zwycięstwa i jedna porażka.
20-04I miejsce dla Kamila Szewczyka!
Młodzież szkolna z powiatu będzińskiego zmierzyła się w poniedziałek 11 kwietnia w Siewierzu w kolejnej edycji Powiatowego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Ogromny sukces w swojej kategorii odniósł młody sławkowianin Kamil Szewczyk, który deklasując rywali wywalczył sobie I miejsce i tym samym zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego.
18-04Zanieczyszczona woda w Sławkowie – podsumowanie
Przez dwa dni obowiązywał w mieście zakaz używania wody z kranu. W próbce pobranej przez sanepid wykryto bakterie coli.
17-04UWAGA! WODA W SŁAWKOWIE ZDATNA DO PICIA
Woda pochodząca z ujęcia głębinowego w Sławkowie, ul. Okradzionowska 29 b jest przydatna do spożycia. Ze względu na chlorowanie możliwa jest przejściowa zmiana jej smaku i zapachu.
17-04Komunikat - 17.04.2016 r., godz. 11:30
Zakończyło się spotkanie zespołu roboczego sztabu kryzysowego, powołanego w związku z bakteriologicznym zanieczyszczeniem wody w mieście. Przeanalizowano funkcjonowanie systemu zastępczego dostarczania wody. Dziś w godzinach popołudniowych spodziewana jest decyzja sanepidu w sprawie dalszego obowiązywania zakazu używania przez mieszkańców wody do celów spożywczych. Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Sławkowie w najbliższych godzinach prowadzić będzie kolejny etap przepłukiwania sieci. SPZOZ w Sławkowie nie zanotował w związku z sytuacją zwiększonej liczby zachorowań.
16-04UWAGA! HARMONOGRAM DOSTARCZANIA WODY NA NIEDZIELĘ, 17 KWIETNIA
Podajemy do publicznej wiadomości harmonogram dostarczania wody przez beczkowozy na terenie miasta w niedzielę, 17 kwietnia. Czas postoju cysterny w danej lokalizacji jest orientacyjny. Przesunięcie czasu postoju może nastąpić w wyniku konieczności uzupełnienia wody w zbiorniku.
16-04Komunikat - 16.04.2016 r., godz. 15:30
W niedzielę (17.04) sanepid podejmie decyzję co do dalszego obowiązywania zakazu korzystania z wody w celach spożywczych przez mieszkańców Sławkowa. Wyniki pobranych wczoraj przez inspektorów próbek wykazują wyraźną tendencję spadkową poziomu zanieczyszczenia bakteriologicznego. Dziś pobrano próbki po raz trzeci. KOMUNIKAT DLA MIESZKAŃCÓW: Utrzymany zostaje zakaz korzystania z wody. Woda z kranu nie nadaje się do picia, przygotowywania zimnych napojów i potraw, mycia owoców i warzyw, wytwarzania lodu, mycia naczyń kuchennych i sztućców. Woda z kranu nie nadaje się do mycia oraz kąpieli w wannie i pod natryskiem. Woda nadaje się wyłącznie do celów sanitarnych (spłukiwanie wody w misce ustępowej).
16-04Komunikat – 16.04.2016 r., godz. 11.30
O godzinie 10.00 odbyło się kolejne spotkanie sztabu kryzysowego, powołanego w związku ze skażeniem bakteriologicznym wody na terenie miasta. W trakcie spotkania analizowane było funkcjonowanie systemu zastępczego dostarczania wody. Trwają prace związane z dezynfekcją sieci wodociągowej. W godzinach popołudniowych znane będą wyniki badania próbek wody, pobranych przez sanepid w dniu wczorajszym. Kolejne posiedzenie sztabu zaplanowane zostało około godziny 15. APEL DO MIESZKAŃCÓW! Przypominamy, że woda z przydrożnych źródeł na terenie miasta nie jest badana pod względem jej przydatności do spożycia! Prosimy mieszkańców o korzystanie wyłącznie z wody dostarczanej przez beczkowozy w ramach systemu zastępczego zaopatrzenia w wodę, zorganizowanego i koordynowanego przez Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego.
15-04UWAGA! HARMONOGRAM DOSTARCZANIA WODY NA SOBOTĘ, 16 KWIETNIA
Podajemy do publicznej wiadomości harmonogram dostarczania wody przez beczkowozy na terenie miasta w sobotę, 16 kwietnia. Czas postoju cysterny w danej lokalizacji jest orientacyjny. Przesunięcie czasu postoju może nastąpić w wyniku konieczności uzupełnienia wody w zbiorniku.
15-04Uwaga! Ważny komunikat (aktualizacja - 15.04.2016 r., godzina 17:54)
AKTUALIZACJA: MZWiK rozpoczął płukanie i dezynfekcję sieci wodociągowej. UWAGA! Zmiana lokalizacji cystern! CYSTERNA ZLOKALIZOWANA NA RYNKU od godziny 18.30 do 18.55 dostępna będzie na ul. Jagiellońskiej (przy sklepie). O godzinie 19.00 przemieści się na Michałów i będzie dostępna do 19.25 przy budynku TKKF, a od 19.30 do 20.00 na ul. Walcownia (przy składzie węgla).  O godzinie 20.00 powróci na Rynek. CYSTERNA Z ULICY HRUBIESZOWSKIEJ po uzupełnieniu wody dostępna będzie na Grońcu przy Euroterminalu około 18.20. Następnie przy sklepie przy ul. Groniec około 18.40. W godzinach 19.15 - 20.00 dostępna będzie na Burkach (przystanek przy słupie ogłoszeniowym). Mieszkańców prosimy o przychodzenie z własnymi pojemnikami na wodę.
13-04Mobilny Punkt Informacyjny w Sławkowie
Urząd Miasta Sławków oraz Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Sosnowcu zapraszają do skorzystania z Mobilnego Punktu Informacyjnego. Mobilny punkt będzie dostępny w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sławkowie, przy ulicy gen. Władysława Sikorskiego 4, 21 kwietnia, w godzinach 8.30-13.00.
11-04Sobotnie popołudnie z historią w tle
Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie zaprasza w najbliższą sobotę 16 kwietnia na spotkanie z cyklu „Sławkowskie prezentacje. Ludzie – Historia – Kultura. Poznawaj z nami historię swojego miasta”.
10-04Plebiscyt SŁAW-EKO 2016 – zachęcamy do głosowania!
Do północy 20 kwietnia za pośrednictwem serwisu społecznościowego Facebook można głosować na jedną z ośmiu inicjatyw zgłoszonych w ramach Sławkowskiej Inicjatywy Ekologicznej „SŁAW-EKO 2016”. Zachęcamy do głosowania! Decyduje liczba polubień danej inicjatywy!
08-04Informacja MOPS
Burmistrz Sławkowa informuje, że od 5 kwietnia do 2 maja trwa nabór do projektu pn. "Inwestycja w człowieka środkiem do osiągniecia celów społecznych".
07-04Projekt MOK-u walczy o głosy!
„Wędrujący plac gier i zabaw” – to nazwa projektu zgłoszonego przez MOK w Sławkowie do plebiscytu organizowanego przez Fundację AVIVA. Ruszyła właśnie czwarta edycja programu grantowego „To dla mnie ważne”. Wart 5,5 tys. zł pomysł zakłada urządzenie mobilnego placu zabaw, wyposażonego w gry ogrodowe, planszówki w rozmiarze XXL i leżaki.
06-04Biblioteka zaprasza na wieczór autorski
Miejska Biblioteka Publiczna w Sławkowie serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z historykiem i pisarzem Sławomirem Koprem, specjalizującym się w historii polskiej obyczajowości. O największych aferach i skandalach z historią w tle usłyszeć będzie można w piątek, 22 kwietnia o godzinie 18 w siedzibie biblioteki.  
06-04Noc z Andersenem po raz dziesiąty!
Po raz kolejny młodzi mieszkańcy Sławkowa mogli posłuchać najpiękniejszych baśni duńskiego pisarza i poety Hansa Christiana Andersena. Miejska Biblioteka Publiczna jak zawsze przygotowała dla na tę wyjątkową noc mnóstwo atrakcji.
06-04Kolejny pożar w rejonie Fabrycznej
Cztery zastępy straży ze wsparciem samolotu gaśniczego walczyły we wtorek po południu z pożarem zalesionego terenu nieopodal stawu przy ulicy Fabrycznej. To już trzecia interwencja w tym rejonie w ciągu ostatnich dni.
05-04Rozmawiali o turystyce
Ponad stu przewodników PTTK odwiedziło w sobotę 2 kwietnia Sławków. Przewodnicy rozpoczęli od wędrówki doliną Białej Przemszy. Zwiedzili między innymi zabudowania dawnej walcowni, stary młyn, dawny browar, ruiny zamku biskupów krakowskich i Dział Kultury Dawnej Miejskiego Ośrodka Kultury.
05-04Dobra passa MKS-u trwa!
Trzeci mecz z rzędu wygrali w sobotę piłkarze sławkowskiego MKS-u. Podopieczni trenera Dariusza Wolnego w wyjazdowym meczu pokonali 2:0 SSZ „Promil” Ujejsce. Bramki zdobyli: Karol Krzywdziński (z rzutu karnego) i Maciej Pacula. 
05-04Powodzenia na sprawdzianie!
Dziś sprawdzian szóstoklasisty. Wszystkim uczniom życzę jak najmniej stresu, jak najwięcej pozytywnego nastawienia i radości z wyników sprawdzianu, który jest podsumowaniem pierwszego, ważnego etapu edukacji. Trzymamy kciuki! Rafał Adamczyk, burmistrz Sławkowa. 
04-04Muzyka połączy pokolenia
W najbliższy piątek 8 kwietnia o godzinie 17.30 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Sławkowie rozpocznie się wyjątkowe, muzyczne widowisko.
04-04Koncert i przedstawienie teatralne
„Pociągowe opowieści dziwnej i dziwniejszej treści” w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Baranowskiego oraz koncert z udziałem młodych sławkowian można będzie zobaczyć w najbliższą sobotę w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Sławkowie.
01-04UOKiK radzi: Jak kupować lampy LED?
Sztuczne światło odgrywa ważną rolę w naszym codziennym życiu. Obecnie coraz bardziej popularne stają się lampy LED. Od jakości emitowanego przez nie światła zależeć może nasz komfort życia, a nawet zdrowie. Warto więc poświęcić chwilę i dokonać wyboru odpowiedniej lampy LED. Przedstawiamy kilka wskazówek Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
29-03Kolejny sukces MKS-u!
Zwycięstwem 2:1 zakończył się w sobotę 26 marca kolejny mecz seniorów MKS-u. Drużyna na własnym boisku pokonała KS „Orzeł” Dąbie. Bramki dla sławkowian zdobyli Karol Krzywdziński i Artur Chromy.
29-03Konkurs na stanowisko dyrektora przychodni
Na podstawie przepisów ustawy o działalności leczniczej oraz rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie sposobu przeprowadzania konkursu na niektóre stanowiska kierownicze w podmiocie leczniczym niebędącym przedsiębiorcą, burmistrz Sławkowa ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Sławkowie.
23-03Szkoła stawia na profilaktykę
Prawie pięciuset uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Baranowskiego w Sławkowie miało okazję w połowie marca obejrzeć na sali widowiskowej MOK spektakl poświęcony profilaktyce uzależnień. 
24-03Nowy numer "Kuriera Sławkowskiego"
Ukazał się nowy, marcowy numer "Kuriera Sławkowskiego". Gazeta tradycyjnie dostępna jest bezpłatnie w kilkunastu punktach dystrybucji na terenie miasta. W formie elektronicznej czasopismo można pobrać ze strony internetowej miasta.
24-03SŁAW-EKO 2016 – można już zgłaszać swoje pomysły!
Budki dla ptaków w miejskim parku? Zagospodarowanie zielonego skweru? A może objęcie ochroną sędziwego drzewa lub oznaczenie tabliczką ciekawego przyrodniczo miejsca? Wkrótce może stać się to realne. Ruszyła pierwsza edycja Sławkowskiej Inicjatywy Ekologicznej „SŁAW – EKO 2016”, w ramach której każdy, komu bliska jest przyroda, może zgłosić swój ekologiczny, oryginalny pomysł.
23-03Policja informuje: Bezpieczna Wielkanoc
Przed nami okres przedświątecznej gorączki zakupów, biegania po sklepach, a potem czas Świąt Wielkanocnych. Dla większości z nas to okres szczególnie radosny. Dla policjantów pełniących wtedy służbę, to jednak czas intensywnej pracy. 
23-03Kajakiem po Białej Przemszy
Kilkanaście osób wzięło udział w ubiegłą niedzielę w spływie kajakowym Białą Przemszą w Sławkowie. I choć pogoda nie sprzyjała, a temperatura wody daleka była od idealnej, to zabawa była doskonała.
23-03Historia miasta nazwami ulic pisana
Przez dziesiątki lat znajdowały się ścianach wielu domów, stając się mimowolnie milczącymi świadkami lokalnej historii. Dawne, emaliowane tabliczki z nazwami ulic i numerami posesji – bo o nich mowa – dziś już coraz trudniej spotkać w Sławkowie. Na ratunek ruszyli im właśnie miejscy urzędnicy. Wkrótce część ściany jednej z kamienic stanie się wyjątkową galerią, w której zgromadzona zostanie cząstka historii miasta zaklęta w starych tabliczkach i szyldach.
23-03Happening żonkilowy 2016
Prawie 7 tys. zł uzbierali wolontariusze Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie w żonkilowej kweście, która odbywała się w miniony weekend na ulicach miasta.
22-03Sławków rozpoczyna współpracę ze szkołami wyższymi
W poniedziałek 21 marca podpisane zostało ramowe porozumienie pomiędzy samorządem miasta i Wyższą Szkołą Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Wcześniej przedstawiciele szkoły zorganizowali dla uczniów szkoły podstawowej w Miejskim Ośrodku Kultury pokazowy wykład w formule uniwersytetu dziecięcego. To pierwszy efekt działań, zmierzających do nawiązania współpracy pomiędzy miastem a szkołami wyższymi. 
22-03Old Bobrorze z powiatową nagrodą
W trakcie uroczystej gali w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie 21 marca wręczone zostały Nagrody Starosty Będzińskiego za Osiągnięcia w Dziedzinie Twórczości Artystycznej, Upowszechniania i Ochrony Kultury. Wśród wyróżnionych znalazła się sławkowska kapela „Old Bobrorze”.
21-03Zatrzymany grafficiarz
Słono kosztować będzie dwudziestolatka ze Sławkowa malowanie sprayem przystanku autobusowego przy skrzyżowaniu ulic Obrońców Westerplatte i Sikorskiego. Mężczyznę w nocy z piątku na sobotę zatrzymali w trakcie wspólnego patrolu funkcjonariusze policji i straży miejskiej.
17-03Zbiórka odpadów wielkogabarytowych
Przypominamy, że od 23 do 25 marca na terenie miasta prowadzona będzie zbiórka odpadów wielkogabarytowych. Odpady należy wystawiać w obrębie stanowisk kontenerowych. Istnieje możliwość wystawienia większych odpadów także poza przed posesjami, po wcześniejszym zgłoszeniu tego faktu do Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej UM w Sławkowie, ul. Łosińska 1, tel. 32 293 15 52, wew. 241.
21-03Przedszkolaki będą lepiej widoczne
Ponad dwieście kamizelek odblaskowych trafiło do Miejskiego Przedszkola w Sławkowie. Środki na ich zakup – 1,5 tys. zł – przekazało przedszkolu PZU Życie SA.
20-03Zwycięstwo MKS Sławków
Z wynikiem 2:0 MKS wygrał w sobotę pierwszy mecz rundy wiosennej na wyjazdowym spotkaniu w Sarnowie. Bramki w drugiej połowie meczu z "Błękitnymi Sarnów" zdobyli: Karol Krzywdziński i Dominik Zdeb. 
18-03Światłem malowane…
Inspirujące i pełne znaczeń – tak jawią się fotografie Ryszarda Ruszkiewicza, które można oglądać do końca kwietnia w galerii Działu Kultury Dawnej Miejskiego Ośrodka Kultury. Wernisaż wystawy miał miejsce w piątek 11 marca.
17-03MKS inauguruje rundę wiosenną
Piłkarze drużyny Miejskiego Klubu Sportowego rozpoczynają rozgrywki rundy wiosennej sezonu 2015/2016. Pierwszy mecz MKS rozegra na wyjeździe z drużyną „Błękitni Sarnów” w sobotę 19 marca o godzinie 15.00. W Wielką Sobotę natomiast 26 marca o godzinie 13.00 MKS gra u siebie podejmując drużynę „Orzeł – Dąbie”.
17-03Warsztaty w MOK
Ponad sto palm wielkanocnych wykonali uczestnicy przedświątecznych warsztatów, na które zaprosiło mieszkańców miasta Koło Gospodyń i Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie.
17-03PIT 2016: informacje US w Będzinie
W sobotę 16 kwietnia w ramach dnia otwartego Urzędu Skarbowego w Będzinie w godzinach 9.00 – 13.00 można będzie złożyć roczne zeznanie podatkowe. Z kolei 6 i 20 kwietnia od godziny 8.00 do godziny 14.00 będzie możliwość złożenia zeznania podatkowego (wyłącznie w formie elektronicznej) w Sławkowie. Pracownicy US będą przyjmować zeznania podatkowe w siedzibie urzędu, Rynek 1, p. 6.
16-03Wysypisko Rekultu: materiał filmowy
Po wielu miesiącach działań i interwencjach burmistrza Sławkowa udało się uzyskać pozytywną decyzję Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Katowicach w sprawie znajdującego się na zamkniętych terenach kolejowych wysypiska Rekult. Teraz ruch w sprawie usunięcia śmieci z terenów PKP przy ul. Okradzionowskiej należy do wojewody śląskiego. Reportaż filmowy regionalnej telewizji Kanał 99.
15-03Zamyślenia wielkopostne 2016
Po raz kolejny w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sławkowie zabrzmiały najpiękniejsze pieśni wielkopostne. Niedzielny wieczór 13 marca, pełen muzycznych wrażeń, zapewnił mieszkańcom Sławkowa Chór Cantamus Domino pod dyrekcją Małgorzaty Kostki i zaproszeni artyści.
15-03Naczelnik OSP w Sławkowie apeluje!
Ochotnicza Straż Pożarna zwraca się z apelem do wszystkich mieszkańców miasta o włączenie się do akcji informacyjnej uświadamiającej szkodliwość wypalania traw i pozostałości roślinnych.
15-03Nowe władze Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławkowie
Starszy brygadier Grzegorz Nowak został nowym prezesem OSP w Sławkowie. W trakcie zebrania sprawozdawczo-wyborczego w sobotę 12 marca strażacy dokonali wyboru swoich władz na kolejną, pięcioletnią kadencję.
14-03Uwaga! Zmiana lokalizacji punktu porad prawnych
Powiatowy punkt nieodpłatnych porad prawnych, po kilkutygodniowym zamieszaniu, znalazł się docelowo w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. gen. Władysława Sikorskiego 4. Porad udzielają przedstawiciele Stowarzyszenie na Rzecz Poradnictwa Obywatelskiego „Dogma”, którzy dostępni są w poniedziałki, środy i piątki od godziny 13.00 do 17.00.
14-03Urząd Miasta informuje: Rusza program „Rodzina 500+”
Rozpoczęło się przyjmowanie wniosków o wypłatę świadczenia wychowawczego w ramach programu „Rodzina 500+”. Program ma na celu systemowe wsparcie polskich rodzin. Zgodnie z ustawą o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, z programu skorzystają rodzice oraz opiekunowie dzieci do osiemnastego roku życia.
14-03Komunikat MOPS
W związku z przygotowaniami do realizacji przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sławkowie Programu 500 plus informujemy, że od poniedziałku 14 marca 2016 r. dostępne są komplety wniosków. Wnioski można odebrać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Sławkowie, ul. Kościelna 11 w pokojach 5 i 6 w godzinach od 7.00 do 15.00. Jednocześnie informujemy, że wypełnione wnioski przyjmowane będą od 1 kwietnia 2016 r.
08-03Ogłoszenie o naborze
Burmistrz Miasta Sławkowa informuje, że w dniach od 8.03.2016 r. do 21.03.2016 r.trwa ponowny nabór do projektu pn. "Inwestycja w człowieka środkiem do osiągnięcia efektów społecznych".
09-03Konkurs recytatorski
Do 8 kwietnia zgłaszać można udział w XII edycji konkursu recytatorskiego, przeznaczonego dla przedszkolaków. Przesłuchania rozpoczną się 15 kwietnia (piątek) o godzinie 10.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury.
09-03Przekaż 1 procent!
Przypominamy, że od 2004 roku każda osoba płacąca podatek dochodowy od osób fizycznych może wspomóc jednym procentem należnego podatku wybraną przez siebie organizację pożytku publicznego. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z tej możliwości.Kreator IAP - (C)opyright by MOTONET