Strona główna  
    Kontakt  
    BIP  
    GCI  
    Mapa  

2014-09-19     Januarego, Konstancji, Leopolda    


GORĄCA WIADOMOŚĆ
Dyżury Rady Miejskiej
Na naszej stronie internetowej w zakładce Władze Miasta zostały umieszczone  dyżury Rady Miejskiej do końca obecnej kadencji. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem.
* * * * *
GORĄCA WIADOMOŚĆ
Szkółka baletowa
Miejski Ośrodek Kultury oferuje zajęcia baletowe dla najmłodszych.
* * * * *
GORĄCA WIADOMOŚĆ
75 rocznica sowieckiej agresji na Polskę
1 września 1939 r. jest datą, która w świadomości Polaków odcisnęła się chyba najmocniej. Bez wątpienia jest to początek największej tragedii Polski i Polaków, początek II Wojny Światowej. Nie możemy jednak zapomnieć o innej tragicznej dacie - 17 września 1939 r. czyli agresji Związku Radzieckiego na Polskę.  
* * * * *

09-09Dyżury Rady Miejskiej
Na naszej stronie internetowej w zakładce Władze Miasta zostały umieszczone  dyżury Rady Miejskiej do końca obecnej kadencji. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem.
05-09Szkółka baletowa
Miejski Ośrodek Kultury oferuje zajęcia baletowe dla najmłodszych.
17-0975 rocznica sowieckiej agresji na Polskę
1 września 1939 r. jest datą, która w świadomości Polaków odcisnęła się chyba najmocniej. Bez wątpienia jest to początek największej tragedii Polski i Polaków, początek II Wojny Światowej. Nie możemy jednak zapomnieć o innej tragicznej dacie - 17 września 1939 r. czyli agresji Związku Radzieckiego na Polskę.  
15-09Ostrzeżenie publiczne
Na stronach internetowych Służby Celnej Republiki Czeskiej ukazała się informacja dotycząca przeprowadzonej kontroli na terenie zakładów w miejscowości Bystrzyca. Podczas kontroli ujawniono 500 butelek alkoholu o nazwie Absinth, który zawierał w swoim składzie niebezpieczny dla zdrowia i życia konsumentów alkohol metylowy. 
15-09Szczepionki przeciw wściekliźnie dla lisów wolno żyjących.
Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Będzinie informuje, że w dniach 01-08.10.2014 r. na terenie całego województwa śląskiego odbędzie się wykładanie z samolotów szczepionki przeciw wściekliźnie dla lisów wolno żyjących.
12-09Ostatnia umowa remontowa podpisana
10 września 2014 roku w ramach "Rewitalizacji zabytkowego centrum miasta Sławkowa została zawarta umowa  na „Przeprowadzenie modernizacji zabytkowego obiektu przy ul. Kościelnej 11 w Sławkowie".
10-09Dzień Postaci z Bajek
5 września z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek w Bibliotece zorganizowane zostało spotkanie dla wielbicieli literatury dziecięcej.
09-09W kręgu...
W Dziale Kultury Dawnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Sławkowie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie kulturalne. 6 września otwarto wystawę „W kręgu...", na której swoją twórczość zaprezentowało dziesięciu znakomitych artystów.
09-09Aktualny stan prac remontowych Rewitalizacji
Prezentujemy aktualną na dzień 8 września 2014 r. dokumentację zdjęciową z placów budowy.
04-09Stypendia socjalne
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sławkowie informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy materialnej o charakterze socjalnym na rok szkolny 2014/2015
02-09Sławków wśród Slavkov’ów
Już po raz siódmy przedstawiciele miast i miejscowości o nazwie Sławków spotkali się w dniach 29-31 sierpnia na konferencji „Niejeden Slavkov w Europie”.
02-09Wakacje z Duchami - podsumowanie festynu
30 sierpnia br. Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie już po raz kolejny zorganizował "Wakacje z Duchami".
25-08Nowe zdjęcia z Projektu Rewitalizacji Sławkowa
Prezentujemy aktualną na dzień 25 sierpnia 2014 r. dokumentację zdjęciową z placów budowy.
21-08Trwają ostatnie remonty przed pierwszym dzwonkiem
Za kilkanaście dni rozpocznie się rok szkolny 2014/2015, w związku z czym w sławkowskich szkołach i przedszkolu trwają jeszcze ostatnie prace porządkowe i remontowe.
20-08Zmiana organizacji ruchu
Informujemy Państwa, że w związku z planowaną przebudową ulicy Kolejowej w Sławkowie, od 18 sierpnia 2014 r. ulica ta została całkowicie wyłączona z ruchu. Dla linii autobusowych wyznaczone zostały trasy objazdów:
18-08Sławkowianie w Wiedniu i Slavkovie u Brna
Już po raz kolejny mieszkańcy Sławkowa mieli okazję wziąć udział w wycieczce do Slavkova u Bna w Czechach – partnerskiego miasta Sławkowa. W tym roku program wyjazdu poszerzono o zwiedzanie Wiednia.
28-07Milion ton śmieci
W związku ze zmianami odbioru śmieci proponujemy państwu cykl filmów promocyjno-informacyjnych dotyczący programów rekultywacji i segregacji odpadów.
21-07Trwają prace inwestycyjne
Prezentujemy aktualną na dzień 21 lipca 2014 r. galerię zdjęć z postępów prac realizowanych zadań inwestycyjnych w ramach projektu Rewitalizacja zabytkowego centrum Sławkowa - etap I.
21-07Harmonogram wywozu nieczystości
Przedstawiamy harmonogram wywozu nieczystości stałych segregowanych, nieczystości z pojemników ogólnych oraz odpadów gabarytowych na miesiące sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień 2014 r.
18-07ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W PROJEKCIE
Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w Projekcie Żywe Obrazy
17-07PRZYJAŹŃ BEZ PODZIAŁÓW
    Rozpoczął się wakacyjny wypoczynek dzieci i młodzieży na Niwie. Już trzeciego dnia zajęć młodzi sławkowianie przeżyli niezwykle atrakcyjny dzień. Odwiedziła ich duża grupa młodzieży z Seminar Camp - międzynarodowego obozu edukacyjnego, spędzająca letnie dni w Zespole Szkół im. Jana Pawła II. 
16-07Notariusz również w Sławkowie
Od wtorku 15 lipca w Sławkowie działa Kancelaria Notarialna prowadzona przez Notariusza panią Elżbietę Pustuł - Zielińską.
16-07Open day podczas obozu
CISV Dąbrowa Górncza serdecznie zaprasza na open day czyli dzień otwarty obozu CISV Seminar Camp w Sławkowie.
14-07Przyszedł czas na rewitalizację parku
Za kilkanaście dni ruszą kolejne prace w ramach projektu „Rewitalizacja zabytkowego centrum miasta Sławkowa”.
14-07Informacja w sprawie stawek za wodę i ścieki
Informujemy Państwa, że opłaty za wodę nie uległy zmianie. Mieszkańcy i przedsiębiorcy zapłacą więcej o 1 zł tylko i wyłącznie za odbiór ścieków.
14-07Jesień Poetycka przed nami
Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Literackim Jesień Poetycka
14-07Karta Dużej Rodziny
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, iż Rada Ministrów ustanowiła program dla rodzin wielodzietnych, którego celem jest promowanie modelu rodziny wielodzietnej, jej pozytywnego wizerunku, umacnianie i wspieranie oraz zwiększanie szans rozwojowych i życiowych dzieci wychowujących się w takich rodzinach. 
04-07Cały świat w Sławkowie
Do Sławkowa przyjechała grupa 31 młodych ludzi z całego świata. Z jakiej okazji?
03-07Relacja filmowa z Dni Sławkowa 2014
Prezentujemy Państwu reportaż filmowy z Dni Sławkowa 2014 i Pikniku Militarno – Historycznego „Przez Sławków do niepodległej Polski”
30-06Stypendia dla najzdolniejszych
Informujemy, iż najzdolniejsi uczniowie mieszkający na terenie Sławkowa mogą ubiegać się o przyznanie stypendium za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki, kultury i sztuki oraz sportu. Stypendium przyznawane jest uczniom szkół podstawowych w klasach IV-VI, uczniom gimnazjum oraz uczniom szkół ponadgimnazjalnych kończących się maturą - każdego typu.
16-0570 rocznica mordu na Walcowni
W obecności rodziny, pocztów sztandarowych, władz samorządu województwa śląskiego i Sławkowa, dzieci i młodzieży, a także przy udziale warty honorowej, w czwartek 15 maja odsłonięto odrestaurowany pomnik na Walcowni w Sławkowie, upamiętniający pięciu działaczy polskiego podziemia, powieszonych przez niemieckiego okupanta dokładnie 70 lat temu.
15-04Media o nas


Kreator IAP - (C)opyright by MOTONET