Strona główna  
    Kontakt  
    BIP  
    GCI  
    Mapa  

2016-08-30     Benona, Jowity, Szczęsnego    GORĄCA WIADOMOŚĆ
Jarmark Jakubowy - galeria zdjęć
Kramy z rzemiosłem i rękodziełem, średniowieczne warsztaty, zabawy dla najmłodszych i występy artystyczne - tak Sławków bawił się w sobotę, 27 sierpnia, na trzecim już Jarmarku Jakubowym.
* * * * *
GORĄCA WIADOMOŚĆ
Cyfrowa rewolucja w MOK-u
Dobra wiadomość na koniec wakacji. Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie wzbogacił się właśnie o nowy, cyfrowy system realizacji dźwięku, zestaw nagłaśniający i wyposażenie elektroakustyczne. Warte 46 tys. zł urządzenia zastąpią trzydziestoletni, wysłużony i od dawna wymagający już wymiany analogowy sprzęt. Dla ośrodka to prawdziwa rewolucja. 
* * * * *
GORĄCA WIADOMOŚĆ
Gramy razem w Sławkowie
Przez tydzień przebywała w Sławkowie prawie trzydziestoosobowa grupa młodzieży z Francji i Czech. Wspólnie ze swoimi rówieśnikami ze Sławkowa brała dział w projekcie „Gramy Razem”, na który urząd miasta pozyskał prawie 15 tys. euro. Środki pochodzą z programu Erasmus+ w ramach działania „Mobilność młodzieży i osób pracujących z młodzieżą”.
* * * * *

28-08Jarmark Jakubowy - galeria zdjęć
Kramy z rzemiosłem i rękodziełem, średniowieczne warsztaty, zabawy dla najmłodszych i występy artystyczne - tak Sławków bawił się w sobotę, 27 sierpnia, na trzecim już Jarmarku Jakubowym.
24-08Cyfrowa rewolucja w MOK-u
Dobra wiadomość na koniec wakacji. Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie wzbogacił się właśnie o nowy, cyfrowy system realizacji dźwięku, zestaw nagłaśniający i wyposażenie elektroakustyczne. Warte 46 tys. zł urządzenia zastąpią trzydziestoletni, wysłużony i od dawna wymagający już wymiany analogowy sprzęt. Dla ośrodka to prawdziwa rewolucja. 
25-08Gramy razem w Sławkowie
Przez tydzień przebywała w Sławkowie prawie trzydziestoosobowa grupa młodzieży z Francji i Czech. Wspólnie ze swoimi rówieśnikami ze Sławkowa brała dział w projekcie „Gramy Razem”, na który urząd miasta pozyskał prawie 15 tys. euro. Środki pochodzą z programu Erasmus+ w ramach działania „Mobilność młodzieży i osób pracujących z młodzieżą”.
24-08Rockowo w MOK-u
Ruszył Muzyczny Młyn! Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie już 3 września zaprasza na pierwszy koncert konkursowy. Spośród nadesłanych zgłoszeń zostało wybranych pięć zespołów, które zaprezentują się w swoich autorskich utworach na deskach sceny sławkowskiego MOK-u. Nie może Was tam zabraknąć! To widownia - czyli właśnie WY - już 3 września wybierze w trakcie głosowania zwycięzcę! Od Was zależy, kto wygra główną nagrodę!
24-08Klub Mamy, Taty i Malucha
Centrum Komunikacji i Mediacji „Dialog” dla mieszkańców powiatu będzińskiego i Dąbrowy Górniczej przygotowało nowy projekt. „Klub Mamy, Taty i Malucha” swoją działalność prowadzić będzie od września do grudnia 2016 r.
22-08Komunikat
Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie informuje, iż w związku z organizowaną 27 sierpnia imprezą plenerową  Jarmark Jakubowy przy ruinach zamku biskupów krakowskich oraz na terenie parku miejskiego, nastąpi czasowe wyłączenie części ulicy Browarnej (od kapliczki Św. Franciszka do ul. Kabania) oraz ulicy Staropocztowej. Przewidziany czas trwania utrudnień to godz. 09.30 do 22.00.
19-08Ogłoszenie o przetargach
Burmistrz Miasta Sławkowa ogłasza przetargi na sprzedaż nieruchomości, zlokalizowanych przy ulicach Obrońców Westerplatte i Żupniczej w Sławkowie.
18-08Dyrektor NFZ w Sławkowie
W środę 17 sierpnia Sławków odwiedził dyrektor śląskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia Jerzy Szafranowicz.
18-08Finał Galerii "Za Sceną"
W sobotę 6 sierpnia o godzinie 18 w Miejskim Ośrodku Kultury w Sławkowie odbył się finał Młodzieżowej Galerii ''Za Sceną'' w ramach programu Równać Szanse Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży oraz otwarcie galerii. 
16-08Komunikat MZWiK
Miejski  Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Sławkowie  informuje,  że 17 sierpnia 2016 roku od godz. 7:00, ze względu na prace związane z usuwaniem awarii sieci zostanie  wstrzymany dopływ na następujących ulicach: Żupnicza, Kołdaczka, Zagródki, Hrubieszowska, Owocowa, Cechowa, Wiejska, Botaniczna, Zachodnia, Plebiscytowa, Korzenna, Borowa, Lisia , Zajęcza, Myśliwych, Jarzębinowa, Brzozowa, Jałowcowa, Oś. Stawki, Konarowa , Burki, Niwa, GroniecPrzewidywany czas usunięcia awarii do godz. 12:00.
29-07Nowy asfalt na ulicy Piekarskiej
Trwają prace na ulicy Piekarskiej w Sławkowie. W piątek 29 lipca drogowcy kładli nowy asfalt. Remont ulicy obejmuje też wykonanie krawężników betonowych i nawierzchni chodnika po jednej stronie i opaski izolującej jezdnię od pobocza po drugiej.
29-07Rusza „Muzyczny Młyn”
Grasz dowolny rodzaj muzyki? Lubisz dobrą zabawę? To może być propozycja właśnie dla Ciebie. W Miejskim Ośrodku Kultury w Sławkowie rusza „Muzyczny Młyn”. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 sierpnia.
29-07Wakacyjne zajęcia TMS
Na zajęcia dla dzieci w wieku od 7 do 15 lat zaprasza Towarzystwo Miłośników Sławkowa. Czekają warsztaty plastyczne oraz gry i zabawy rekreacyjne. Zajęcia odbędą się jeszcze 2, 4, 9 i 11 sierpnia. W budynku przy ul. Rynek 10 prowadzić je będzie Barbara Lewandowska.
29-07Wakacyjne zajęcia w bibliotece
Trwa cykl wakacyjnych warsztatów dla dzieci, organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sławkowie. W każdą środę najmłodsi mogą korzystać z oferty zajęć edukacyjnych, plastycznych, ruchowych i kulinarnych.
29-07Warsztaty dla dzieci w MOK – galeria foto
W połowie lipca zakończył się cykl spotkań warsztatowych i wycieczek, jakie dla najmłodszych mieszkańców miasta zorganizował Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie.
29-07Kolejne zajęcia z zumby w sierpniu
Aż osiem razy można będzie w sierpniu skorzystać z plenerowych, bezpłatnych zajęć z zumby, które odbywają się w podwórku zabytkowego budynku przy Małym Rynku 9. Ich organizatorem jest urząd miasta, wspólnie ze Stowarzyszeniem na Rzecz Wspierania Rozwoju Miasta Sławków oraz Klubem Sportowym „Flika” z Olkusza. Najbliższe zajęcia już w poniedziałek 1 sierpnia o godzinie 18.
29-07Muzyka klubowa w MOK
DJ Vernix i kolektyw KOMORA.REC wystąpią w sobotę 6 sierpnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Sławkowie. Koncert i pokaz laserów towarzyszyć będzie zakończeniu projektu Młodzieżowej Galerii „Za Sceną”. Początek koncertu około godziny 19.
28-07Karta Dużej Rodziny
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sławkowie informuje, iż firmy i instytucje z terenu naszego miasta, które chcą dołączyć do programu Karta Dużej Rodziny mogą zrobić to korzystając z  Modułu Obsługi Partnera na stronie empatia.mpips.gov.pl oraz rodzina.gov.pl. 
28-07Komunikat Obrony Cywilnej Miasta
Szef Obrony Cywilnej Miasta informuje, że 1 sierpnia 2016 roku (poniedziałek) o godzinie 17.00 zostanie przeprowadzony na terenie województwa śląskiego trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności.
28-07Awaria centrali telefonicznej w MOPS
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sławkowie informuje, że 25 lipca uszkodzeniu uległa centrala telefoniczna ośrodka. Do momentu usunięcia awarii telefon stacjonarny: 32 260 82 28 jest nieczynny. W ważnych sprawach prosimy o kontakt osobisty w siedzibie MOPS przy ul. Kościelna 11, lub za pośrednictwem poczty elektronicznej: mops@mops.slawkow.pl
28-07Wielki finał projektu!
Młodzieżowa Galeria „Za Sceną” zaprasza na wielkie podsumowanie projektu i otwarcie galerii. Wszystko rozpocznie się punktualnie o godzinie 18, w sobotę, 6 sierpnia, w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Sławkowie, ul. Młyńska 14.
28-07Ostatnie wolne miejsca!
W dniach 11 – 14 sierpnia 2016 roku organizowana będzie wycieczka do Wiednia, Slavkova u Brna i Kromeriz. W programie między innymi zwiedzanie pałacu Hofburg, Starówki w Kromeriz i zamku w Slavkovie u Brna. Są jeszcze ostatnie, wolne miejsca.
21-07Dodatkowa zbiórka odpadów wielkogabarytowych
W piątek 29 lipca przeprowadzona będzie dodatkowa zbiórka odpadów wielkogabarytowych na terenie Sławkowa. Odpady należy wystawiać w obrębie stanowisk kontenerowych od 25 do 28 lipca (do godziny 18). Zbiórka rozpocznie się 29 lipca o godzinie 6, a przejazd ulicami miasta będzie jednokrotny, bez możliwości zawrócenia samochodu.
28-07Ostrzeżenie meteorologiczne, 28 lipca 2016 r., godz. 5.50
Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie ostrzega o możliwości wystąpienia na terenie województwa śląskiego silnych burz z opadami deszczu od 25 mm do 40 mm, lokalnie do 50 mm, oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad. Ostrzeżenie drugiego stopnia obowiązuje w czwartek 28 lipca od godziny 8 do godziny 19.
28-07Wybierz najsympatyczniejszego zwierzaka
Do 10 sierpnia trwać będzie głosowanie w wakacyjnym konkursie Miejskiego Ośrodka Kultury w Sławkowie na najsympatyczniejszego domowego pupila. W poniedziałek 25 lipca upłynął termin zgłaszania kandydatur. Głosować można za pośrednictwem portalu społecznościowego Facebook. Nagrody czekają!
27-07Ostrzeżenie meteorologiczne, 27 lipca 2016 r., godz. 5.58
Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie ostrzega o możliwości wystąpienia na terenie województwa śląskiego silnych burz z opadami deszczu od 30 mm do 50 mm, lokalnie do 60 mm, oraz porywami wiatru do 70 km/h. Lokalnie grad. Ostrzeżenie drugiego stopnia obowiązuje w środę 27 lipca od godziny 12 do godziny 23.
25-07Nawałnica w Sławkowie
W poniedziałek 25 lipca około godziny 13 przez Sławków przetoczyła się nawałnica. Jej skutki to połamane drzewa i zatarasowane drogi, pozrywane linie energetyczne i telefoniczne i podtopione budynki. Ulewny deszcz i grad w ciągu 20 minut zamieniły w potoki niżej położone ulice miasta.
25-07Ostrzeżenie meteorologiczne
Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie ostrzega o możliwości wystąpienia na terenie województwa śląskiego burz z opadami deszczu do 30 mm oraz porywami wiatru do 60 km/h. Lokalnie może spaść grad. Ostrzeżenie pierwszego stopnia dla województwa śląskiego obowiązuje do poniedziałku 25 lipca do godziny 21.
25-07Rozpoczął się Zagłębiowski Festiwal Organowy
Koncertem w Bazylice pw. Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej zainaugurowany został w niedzielę 24 lipca II Zagłębiowski Festiwal Organowy. W tym roku festiwal (któremu patronuje marszałek województwa śląskiego i Katedra Organów i Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej w Katowicach) zagości również w Sławkowie! W niedzielę 18 września o godzinie 19 zagłębiowska publiczność będzie miała okazję posłuchać koncertu w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sławkowie. Organizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie Artystów Spectrum.
25-07Pielgrzymi z USA gościli w Sławkowie - galeria zdjęć
Od czwartkowego wieczora przebywali w Sławkowie pielgrzymi z Montany ze Stanów Zjednoczonych. Grupa ponad trzydziestu uczestników Światowych Dni Młodzieży w niedzielne popołudnie, wspólnie z goszczącymi ich mieszkańcami, wzięła udział w plenerowym spotkaniu parafialnym, zorganizowanym przez sławkowską Radę Rycerzy Kolumba przy wsparciu parafii, parafialnego koła Caritas i urzędu miasta. Wszystkich do zabawy porwali sławkowscy harcerze i kapela Old Bobrorze. Wcześniej, w trakcie terenowej zabawy, goście z USA mieli okazję zobaczyć miejsca ważne dla lokalnej historii.
24-07Dziś Święto Policji
Z okazji przypadającego 24 lipca Święta Policji, w imieniu władz samorządowych miasta, pozwalam sobie złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom Policji, a w szczególności sławkowskim stróżom prawa. Niech trudna i wymagająca służba na rzecz mieszkańców pozostaje zawsze bezpieczna, a jej efekty niech będą źródłem dumy i satysfakcji! Burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk
21-07Pielgrzymi w Sławkowie – galeria zdjęć
Grupa uczestników Światowych Dni Młodzieży gościła w czwartek 21 lipca w Sławkowie. To młodzi pielgrzymi z Hiszpanii, którzy spędzali w mieście czas w ramach dnia dekanalnego. Od czwartkowego wieczora do godzin porannych 25 lipca w Sławkowie przebywać będzie natomiast trzydziestopięcioosobowa grupa pielgrzymów z Montany w Stanach Zjednoczonych.
21-07W przedszkolnym ogrodzie powstaje edukacyjna ścieżka
Trwają prace związane z realizacją projektu ekologicznej ścieżki edukacyjnej przy Miejskim Przedszkolu w Sławkowie. Inicjatywa przedszkola zwyciężyła w przeprowadzonym w kwietniu głosowaniu w konkursie SŁAW – EKO 2016. Nagrodą był czek o wartości 5 tys. zł, ufundowany przez urząd miasta na realizację pomysłu.
20-07Apel o wsparcie odnowy pomnika na Krzywdzie
Na początku grudnia minie 75 lat od stracenia przez niemieckiego okupanta w publicznej egzekucji dwóch sławkowskich kolejarzy - zawiadowcy stacji Jana Łączyńskiego i kasjera Aleksandra Bilińskiego. Upamiętniający tę zbrodnię pomnik na Krzywdzie odsłonięto 27 września 1961 roku. Stanął pod historyczną gruszą, na gałęziach której dokonano egzekucji. Dzisiaj, po 55 latach, wymaga pilnej odnowy.
14-07Uczestnicy projektu dziennikarzami! - materiał filmowy
"Wakacyjne pułapki" - to tytuł reportażu telewizji Kanał 99, który - pod okiem dziennikarzy - nakręciła i zmontowała młodzież z Galerii "Za Sceną". W trakcie ulicznej sondy młodzi reporterzy pytali przechodniów o ich plany wakacyjne i szukali odpowiedzi na pytanie o to, co zrobić, by wymarzony urlop przebiegał bez kłopotów.
19-07Młodzież ze Sławkowa na obozie w Czechach
Przez jedenaście dni grupa podopiecznych Uczniowskiego Klubu Sportowego Sławków wypoczywała i trenowała na sportowym obozie, zorganizowanym w Slavkovie u Brna.
13-07Aktualizacja Strategii ZIT
Do 29 lipca Związek Subregionu Centralnego przyjmuje uwagi i sugestie dot. zmian do Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych – dokumentu, na podstawie którego będą realizowane projekty ZIT na obszarze Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego.
13-07Światowe Dni Młodzieży 2016 – cztery dekanaty spotkają się przy Pustyni Błędowskiej
Dekanat jaroszowiecki i wójt gminy Klucze zapraszają do udziału w dekanalnej części obchodów Światowego Dnia Młodzieży. Dla osób, którzy pojawią się w czwartek 21 lipca na wzgórzu „Dąbrówka” w Chechle, przygotowano wiele atrakcji.
12-07Big Jump nad Białą Przemszą
Co roku, jednego dnia i o jednej porze nad brzegami wód w całej Europie spotykają się ludzie, którzy chcą zamanifestować swoje poparcie dla czystych i żyjących rzek. Akcja odbywa się zawsze w drugą niedzielę lipca punktualnie o godzinie 15, a do udziału w niej zachęca Klub Gaja. Tegoroczny Big Jump odbył się w minioną niedzielę. W happeningu wzięli udział również reprezentanci Stowarzyszenia Przyjaciół Białej Przemszy.
12-07Światowy Związek Żydów Zagłębia w Sławkowie
Ponad sześćdziesiąt osób, głównie ze Stanów Zjednoczonych i Izraela, gościło 5 lipca w Sławkowie. Wizyta przedstawicieli Światowego Związku Żydów Zagłębia w mieście była częścią kilkudniowej wędrówki śladami przeszłości. Poza Sławkowem, goście odwiedzili też między innymi Będzin, Czeladź i Sosnowiec.
12-07Parkowe granie – galeria zdjęć
Koncert kapeli "Old Bobrorze" i "Bukowiacy", atrakcje dla najmłodszych i stoiska gastronomiczne - tak wyglądało niedzielne popołudnie w miejskim parku w Sławkowie. Festyn rodzinny "Parkowe granie" zorganizował Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie. 
12-07Program ograniczania niskiej emisji
Zapraszamy mieszkańców Sławkowa do udziału w IV etapie obszarowego programu ograniczania niskiej emisji. Każdy, kto zdecyduje się na przystąpienie do programu może liczyć na piętnastoprocentową, bezzwrotną dotację do kosztów kwalifikowanych z budżetu miasta.
08-07Uwaga! Wakacyjny konkurs
Masz domowe zwierzątko? Psa, kota, chomika? W wakacyjnym konkursie możesz wygrać dla swojego pupila specjalny upominek!
08-07Ogłoszenie o przetargach
Burmistrz Miasta Sławkowa ogłasza pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż niezabudowanych nieruchomości położonych w Sławkowie przy ulicy Obrońców Westerplatte i Żupniczej.
05-07Ogłoszenie
Ogłoszenie burmistrza Sławkowa o naborze uczestników do Dziennego Domu "Senior - Wigor".
05-07SPZOZ informuje: O czym trzeba pamiętać realizując receptę na szczepionkę?
Szczepionka jest lekiem pochodzenia biologicznego. Oznacza to, że wszystkie szczepionki są szczególnie wrażliwe na warunki przechowywania i transportu, głównie na zmiany temperatury. Od momentu wyprodukowania do momentu użycia szczepionka powinna być przechowywana w warunkach tzw. „zimnego łańcucha”, co oznacza temperaturę między +2 a +8 stopni Celsjusza.
04-07Wycieczka do Wiednia, Slavkova u Brna i Kromeriz - ostatnie wolne miejsca!
W dniach 11 – 14 sierpnia 2016 roku organizowana będzie wycieczka do Wiednia, Slavkova u Brna i Kromeriz. W programie między innymi zwiedzanie pałacu Hofburg, Starówki w Kromeriz i zamku w Slavkovie u Brna. Są jeszcze ostatnie, wolne miejsca.
04-07Koło Historyczne na ziemi bocheńskiej
Jest wiele miejsc w Polsce, które warte są odwiedzenia i poznania. Tym razem, 4 i 5 czerwca 2016 roku, Koło Historyczne Miejskiego Ośrodka Kultury w Sławkowie wyjechało na dwudniową wycieczkę do Bochni i Nowego Wiśnicza, by poznać historię i zabytki tych miejscowości.
04-07Mini traktor trafił do MZWiK
Wyposażony w trzycylindrowy silnik diesla, napęd na cztery koła i wydajną pompę hydrauliczną mini traktor znalazł się właśnie na wyposażeniu Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Sławkowie. Pojazd wraz z dodatkowym wyposażeniem wart jest ponad 40 tys. zł i pomoże między innymi w utrzymaniu czystości ulic. 
04-07Trwają prace na Owocowej i Piekarskiej
Trwają wakacyjne remonty na drogach w Sławkowie. Na ulicy Owocowej, od Strugi do skrzyżowania z Cechową i Wiejską, drogowcy kładą właśnie nowy asfalt. Po zakończeniu prac przy sieci wodociągowej rozpoczął się też zasadniczy etap remontu ul. Piekarskiej, która pokryta zostanie asfaltową mieszanką mineralno-bitumiczną. Na ulicy Piekarskiej wykonane będą też chodniki z kostki brukowej i nowe krawężniki.
04-07Można składać wnioski o przyznanie stypendium
Do 30 sierpnia można składać wnioski o przyznanie miejskiego stypendium za wybitne osiągnięcia w nauce, kulturze i sztuce oraz sporcie. Stypendia przyznawane są mieszkającym w Sławkowie uczniom klas IV – VI szkół podstawowych, gimnazjalistom oraz uczniom wszystkich typów szkół ponadgimnazjalnych kończących się maturą.
01-07Nielegalne wysypisko: interwencja u ministra spraw wewnętrznych
Podajemy do publicznej wiadomości treść pisma, jakie burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk skierował do ministra spraw wewnętrznych Mariusza Błaszczaka, a także wystąpień do szefów PKP SA, PKP PLK SA oraz służb zarządzania kryzysowego wojewody śląskiego. W połowie lipca w Sławkowie odbędzie się spotkanie specjalnego zespołu roboczego, utworzonego w czerwcu na spotkaniu z udziałem wicewojewody śląskiego. Zadaniem zespołu jest monitorowanie postępów w sprawie procedury usunięcia odpadów pozostawionych na zamkniętych terenach kolejowych przez firmę Rekult.
01-07Wyniki analiz sanepidu: parametry wody pitnej w normie
Zgodnie z ustaleniami ze spotkania burmistrza miasta z powiatowym inspektorem sanitarnym, przeprowadzone zostało badanie wody z ujęcia w Miejskim Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji. Analizy nie wykazały odchyleń od normy. Dodatkowo zlecono też badania mikrobiologiczne na obecność bakterii escherichia coli. Bakterii z grupy coli w wodzie nie stwierdzono.
01-07Informacja WFOŚ
 Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach rozpoczyna pilotażowy Program „Dofinansowanie zadań realizowanych przez mieszkańców województwa śląskiego na rzecz ograniczenia niskiej emisji”. O udzielenie dofinansowania w formie dotacji mogą się ubiegać osoby fizyczne będące właścicielami lub współwłaścicielami jednorodzinnego budynku mieszkalnego.
29-06Gdzie zaczyna się profilaktyka?
Ważną część działań wychowawczych stanowią działania profilaktyczne. W obszarze profilaktyki uzależnień znajdują się działania ze strony szkoły, środowiska rówieśniczego, mass mediów oraz rodziny. To właśnie rodzina pełni kluczową rolę w tworzeniu odpowiedniej postawy młodego człowieka wobec środków psychoaktywnych. 
28-06Wysypisko Rekultu: Sanepid rozpoczyna monitorowanie ujęcia
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Dąbrowie Górniczej przystępuje do monitorowania studni głębinowej, z której w wodę zaopatrywane jest miasto. To efekt spotkania burmistrza miasta z powiatowym inspektorem sanepidu Marzanną Kuc, do którego doszło w poniedziałek 27 czerwca. 
25-06Wspólna inwestycja na Szerokotorowej?
Prowadząca od skrzyżowania z ulicą Hrubieszowską do wjazdu na teren stacji PKP LHS przy Dębowej Górze ulica Szerokotorowa, wspólnym wysiłkiem samorządu miasta i spółki, ma szansę na kompleksowy remont. W piątek 24 czerwca w Sławkowie pojawił się dyrektor wydziału drogowego PKP Linii Hutniczej Szerokotorowej z Zamościa. Przeprowadzona została również terenowa wizja.
28-06MKS Sławków ma 95 lat! – galeria zdjęć
Sportowe rozgrywki najmłodszych wychowanków UKS „Sławków”, towarzyskie mecze drużyn trampkarzy oraz seniorów MKS Sławków i Zagłębia Sosnowiec, wręczenie pamiątkowych pucharów i odznaczeń dla zasłużonych na rzecz rozwoju sławkowskiego sportu – tak wyglądało sobotnie świętowanie jubileuszu Miejskiego Klubu Sportowego Sławków. Duma pokoleń sławkowian ma już 95 lat!
28-06Absolutorium i ocena jednostek kultury w mieście
W trakcie sesji 23 czerwca radni jednogłośnie udzielili burmistrzowi miasta absolutorium za 2015 rok. Wyrazili również pozytywną opinię o pracy Miejskiego Ośrodka Kultury i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sławkowie, a także zatwierdzili sprawozdanie finansowe SP ZOZ w Sławkowie za 2015 rok. 
24-06Zakończenie roku szkolnego – galeria zdjęć
W piątek 24 czerwca rok szkolny zakończyli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Baranowskiego i Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie. Dwa dni wcześniej podobna uroczystość odbyła się w Miejskim Przedszkolu.
23-06Informacja MOPS: Wakacyjne spotkania na Niwie
W terminie od 11 lipca do 29 lipca 2016 roku oraz od 22 sierpnia do 26 sierpnia 2016 roku w Schronisku Młodzieżowym na Niwie będą zorganizowane Wakacyjne Spotkania dla dzieci w wieku od 7 do 15 lat.
22-06Sprawa Rekultu: Spotkanie z wicewojewodą w Sławkowie
Istnieje realne zagrożenie dla wód podziemnych, a czas na podjęcie działań jest coraz krótszy – takie między innymi wnioski płyną z opracowania, jakie inspektorzy Państwowego Instytutu Geologicznego wykonali w związku z nielegalnymi wysypiskami śmieci na zamkniętych terenach kolejowych w Sławkowie. We wtorek 21 czerwca z inicjatywy burmistrza Sławkowa w urzędzie miasta odbyło się spotkanie, w którym udział wziął między innymi wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz.
20-06Dni Sławkowa 2016: Dzień trzeci - fotogaleria
Ostatni dzień święta miasta rozpoczął się mszą w parafialnym kościele z okazji jubileuszu 730-lecia nadania praw miejskich z udziałem pocztów sztandarowych oraz Chóru Cantamus Domino. Wczesnym popołudniem na scenie wystąpili młodzi artyści ze studia Paj Deja i Miejskiego Ośrodka Kultury. W niedzielę swoje święto hucznie obchodziła Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławkowie. Z okazji jubileuszu 110-lecia istnienia sławkowskiej orkiestry, z urodzinowym koncertem wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Lublińca, zespół Pipes and Drums i Orkiestra Dęta ZGH Bolesław. Wspólnie z orkiestrą OSP Sławków przed publicznością zaprezentował się Zespół Art z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie. Wielkie świętowanie zakończył wieczorny występ kabartetu Smile. 
19-06Dni Sławkowa 2016: Dzień drugi - fotogaleria
Skate Turniejem o Puchar Burmistrza Sławkowa rozpoczął się drugi dzień święta miasta. A już po południu sceną na rynku zawładnęli młodzi artyści. Jako pierwszy wystąpił zespół Little Raph (uczestnik Młodzieżowego Przeglądu Amatorskich Zespołów Muzycznych), chwilę później zaprezentowały się sekcje taneczne i wokalne MOK. O 17 rozpoczął się II Festiwal Sław-Art. Przez publicznością zaprezentowały się grupy Just Acoustic, Paradox, Studio Efendi Clue, Focus i Banda Edwarda. Wieczorem wystąpił zespół Pogoria, a tuż po nim gwiazda wieczoru - zespół Brathanki. W sobotę MKS Sławków zakończył rundę wiosenną rozgrywek w meczu z MKS Poręba wynikiem 4:4.
17-06Dni Sławkowa 2016: Dzień pierwszy - fotogaleria
Trwają Dni Sławkowa 2016. Trzydniowe święto rozpoczęło się historycznie - wystawą fotografii na szkle wykonanych techniką mokrego kolodionu, odsłonięciem ściany z historycznymi, emaliowanymi tabliczkami z dawnymi nazwami ulic miasta i premierą nowego, miejskiego wydawnictwa o tematyce historyczno-kulturalnej. Wszystko w budynku i podwórzu przy Małym Rynku 9.
21-06Dni Sławkowa 2016 - podziękowania dla sponsorów

17-06Dni Sławkowa 2016: Uwaga, konkurs!
Najpiękniejszą pamiątką z każdego rodzinnego spotkania są zdjęcia, które często po latach przywołują nam dobre wspomnienia. Nie inaczej jest i w trakcie naszego, rodzinnego święta - Dni Sławkowa, które w tym roku mają wyjątkowy charakter. I to właśnie z powodu jubileuszu 730-lecia nadania praw miejskich ogłaszamy wyjątkowy konkurs z nagrodami, jakich nigdy wcześniej nie było! Wśród uczestników konkursu rozlosujemy bowiem dwie, XIX-wieczne sesje fotograficzne na szkle, wykonane techniką mokrego kolodionu, dokładnie takie, jak zdjęcia prezentowane na wystawie w budynku przy Małym Rynku 9. 
17-06Wystawy zapraszają zwiedzających!
W czwartek 16 czerwca w budynku Działu Kultury Dawnej MOK otwarte zostały wystawy rękodzieła artystycznego Koła Gospodyń w Sławkowie i twórczości artysty plastyka Grażyny Głowackiej. Obie wystawy zwiedzać można w trakcie Dni Sławkowa.
17-06Jubileuszowy Ekorajd Biała Przemsza Sztoła – fotorelacja
Ponad 150 uczestników przemierzyło w sobotę 11 czerwca cztery, zróżnicowane trasy w jubileuszowym, XXV Ekorajdzie Biała Przemsza – Sztoła.
17-06Komunikat
Informujemy, że w związku z Dniami Sławkowa nastąpi zmiana w organizacji ruchu. W dniach 18 i 19 czerwca (sobota, niedziela) nastąpi wyłączenie Rynku z ruchu kołowego, w sobotę 18 czerwca w godzinach od 13.30 do 24.00, w niedzielę 19 czerwca od godziny 13.00 do 23.00 W tych dniach i godzinach kursy busów i autobusów z Dąbrowy Górniczej będą odbywały się ulicami: Wrocławska – Piłsudskiego – Olkuska, a do Dąbrowy Górniczej ulicami: Olkuska – Piłsudskiego – Wrocławska. Prosimy o korzystanie z przystanków na tych ulicach.  W sobotę i niedzielę od rana zamknięta będzie płyta główna Rynku oraz parkingi w Rynku. Przepraszamy za utrudnienia i życzymy wspaniałej zabawy! Na czas Dni Sławkowa szalet miejski zostanie bezpłatnie udostępniony dla uczestników imprez.
17-06Dziś wieczorem rozpoczynamy Dni Sławkowa!
Punktualnie o 18 w budynku przy Małym Rynku 9 rozpoczyna się pierwsza część dorocznego święta miasta - otwarcie wystawy "Sławków na szkle światłem odzyskany", odsłonięcie ściany z historycznymi nazwami ulic i szyldami, "Podwórko smaku" i koncert Old Bobrorzy! W tym roku, ze względu na przypadający jubileusz 730-lecia nadania praw miejskich, świętowanie będzie mieć szczególny charakter. W związku z Dniami Sławkowa, największym, dorocznym świętem miasta, po raz pierwszy Rynek ozdobiły 24 flagi Sławkowa. Będzie to od teraz stały element, towarzyszący najważniejszym, miejskim wydarzeniom. Na Rynku trwa również montowanie sceny.
17-06SKATE TURNIEJ o puchar burmistrza Sławkowa
W sobotę 18 czerwca na terenie skate parku przy Szkole Podstawowej im. Jana Baranowskiego rozgrywany będzie turniej o puchar burmistrza Sławkowa.
17-06VII Mistrzostwa Sławkowa w Tenisie Ziemnym
TKKF Michałek w Sławkowie zaprasza na VII Mistrzostwa Sławkowa w Tenisie Ziemnym pamięci Marka Tylca, które rozgrywane będą 18 i 19 czerwca na kortach TKKF.
15-06Powstanie elektroniczna platforma e-usług
Jednym kliknięciem z domowego komputera już w przyszłym roku będzie można w Sławkowie zapłacić podatek lokalny, wnieść opłatę za wywóz śmieci czy sprawdzić aktualny stan zobowiązań w tym zakresie. Wszystko dzięki projektowi unijnemu, na którego realizację urząd miasta pozyskał ponad 1,35 mln zł.
15-06Informacja
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sławkowie informuje, że pod numerem telefonu 32 260 82 28 można uzyskać informację, na jakim etapie realizowany jest wniosek na świadczenie wychowawcze w ramach programu „Rodzina 500 plus".
14-06Zajęcia dla dzieci
Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie serdecznie zaprasza dzieci w wieku od 7 do 13 lat na zajęcia w ramach "Lata w mieście".
14-06Zaproszenie na wystawy
Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie zaprasza w czwartek 16 czerwca na wystawy twórczości Grażyny Głowackiej "Moje pasje" i wystawy rękodzieła artystycznego i koronek Koła Gospodyń. Otwarcie wystaw o godzinie 17 w budynku Działu Kultury Danwej MOK.
11-06Koniec akcji na terenie LHS
W sobotę około godziny 15 zakończyło się gaszenie pożaru składowiska trocin na terenie LHS Dębowa Góra w Sławkowie. Po trwającej trzy doby akcji, w której w krytycznym momencie udział brało trzydzieści jednostek straży pożarnej, samolot i helikopter gaśniczy, na miejscu pozostają jeszcze strażacy z OSP Sławków. – Po zakończeniu akcji przez dwanaście godzin musimy dozorować teren pogorzeliska. To rutynowe działania – poinformował nas w sobotę po południu naczelnik OSP w Sławkowie Paweł Jakubowski.
09-06Kolejne krzewy upiększą otoczenie szkoły
Prawie sto irg i migdałowców posadzili w czwartek 9 czerwca na terenie kompleksu sportowego uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie. To już siódma odsłona akcji, dzięki której otoczenie szkoły zmienia się systematycznie w pachnący i kolorowy ogród.
09-06Trwa walka z pożarem składowiska trocin w Sławkowie
Wciąż trwa gaszenie pożaru pryzm trocin na terenie LHS Dębowa Góra, który wybuchł w środę. W walkę z żywiołem zaangażowanych było w szczytowym momencie trzydzieści jednostek straży, samolot i helikopter gaśniczy. W bardzo trudnej akcji bez przerwy od wczoraj biorą udział między innymi strażacy z OSP w Sławkowie, którzy jako pierwsi pojawili się na miejscu pożaru.
09-06Seniorzy zakończyli rok akademicki – galeria zdjęć
Uroczystym wręczeniem świadectw w malowniczych plenerach Pieskowej Skały 7 czerwca zakończył się kolejny rok akademicki Uniwersytetu Pięknego Wieku, działającego w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie.
08-06Pożar składowiska trocin - trwa akcja gaśnicza
Od godziny 14 trwa walka z pożarem, jaki wybuchł na terenie LHS Dębowa Góra. Płonie składowisko trocin. Akcja potrwa najprawdopodobniej do rana. W akcji bierze udział około dwudziestu zastępów straży, samolot gaśniczy typu dromader i helikopter gaśniczy. 
08-06Komunikat
Do 9 czerwca w godz. 6.00 - 22.00 na terenie województwa śląskiego przeprowadzany jest trening systemu alarmowania i ostrzegania, podczas którego może wystąpić konieczność uruchomienia syren alarmowych w celu ogłoszenia i odwołania alarmu.
08-06Weekend należał do MKS!
To był naprawdę udany weekend dla Miejskiego Klubu Sportowego „Sławków”. W sobotę 4 czerwca seniorzy w pięknym stylu pokonali 2:0 drużynę Przemszy Okradzionów. Dzień później trampkarze w meczu IV Ligi Okręgowej zwyciężyli 2:1 z Orbitą Bukowno.
07-06Sławków odetchnie od TIR-ów?
Odżywają nadzieje na uwolnienie miasta od ruchu samochodów ciężarowych. Sosnowiecki magistrat opracowuje właśnie koncepcję połączenia drogowego pomiędzy S 1 a Euroterminalem Sławków. Dokument będzie służyć samorządom obu miast do zabiegania o inwestycję, której dziś nie chcą zrealizować ani władze rządowe, ani samorząd województwa.
02-06WFOŚ dofinansował wyjazd dzieci
Grupa sześćdziesięciu sześciu uczniów trzecich klas Szkoły Podstawowej im. Jana Baranowskiego w Sławkowie wyjechała w drugiej połowie maja na zieloną szkołę. Wyjazd dzieci kwotą 14.210 zł dofinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Wyjazd dzieci wsparł również środkami w wysokości 11.880 zł urząd miasta. Zielone kolonie zorganizowane zostały nad morzem, w Jastrzębiej Górze w terminie 18 maja – 1 czerwca.
06-06Aleksandra Mura pokieruje przychodnią w Sławkowie
Nowym dyrektorem Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Sławkowie została Aleksandra Mura. Nowego szefa sławkowskiej przychodni wybrano w wyniku przeprowadzonego konkursu na to stanowisko.
06-06Sławków na harcerskim zlocie – galeria zdjęć
Aż pięćdziesięciu harcerzy i zuchów ze Sławkowa wzięło udział w sobotę 4 czerwca w Zlocie Hufca ZHP Ziemi Będzińskiej im. Króla Kazimierza Wielkiego. Impreza przyciągnęła do Będzina w sumie ponad dwustu druhów, druhen i zuchów.
05-06Ogólnopolska debata oświatowa
Pół tysiąca przedstawicieli samorządów z całej Polski wzięło udział w Ogólnopolskiej Samorządowej Debacie Oświatowej, zorganizowanej przez sześć ogólnopolskich organizacji samorządowych w Warszawie w czwartek, 2 czerwca. W spotkaniu uczestniczyła m.in. minister edukacji narodowej Anna Zalewska, a także była minister Krystyna Szumilas i przewodniczący sejmowej komisji edukacji, nauki i młodzieży Rafał Grupiński. Sławków reprezentował burmistrz miasta Rafał Adamczyk
06-06Galeria zaprasza!
Na wspaniałą podróż do kraju kwitnącej wiśni zaprasza już dziś Młodzieżowa Galeria „Za Sceną”. Gościem specjalnym będzie Yukari Ota. Początek o godzinie 17.
01-06Turniej sportowy
Klub Rekreacyjno-Sportowy TKKF Michałek zaprasza w najbliższy piątek na turniej sportowy, organizowany z okazji Dnia Dziecka.
28-06Wycieczka do Wiednia, Slavkova u Brna i Kromeriz
W dniach 11 – 14 sierpnia 2016 roku organizowana będzie wycieczka do Wiednia, Slavkova u Brna i Kromeriz. W programie między innymi zwiedzanie pałacu Hofburg, Starówki w Kromeriz i zamku w Slavkovie u Brna..Kreator IAP - (C)opyright by MOTONET